X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • MARIKA12 Ekspertka
    Postów: 247 102

    Wysłany: 21 listopada 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej niesmialo sie witam z Wami i znowu z rozowa strona;) Niesmialo,gdyz 2 dni temu skonczylam @ a dzis wzielam ostatni tabs i postanowilam odstawic antykoncepcje. Niech sie dzieje co chce,zobbaczymy co przyniesie los:) Malz moj jest zachwycony i chce miec 3 dziecko a ja jako kobieta mam jakies obawy zeby tak do konca sie zdecydowac:) Boje sie chyba,ze nie podolam. Chce miec jeszcze 3 dziecko i jak nie teraz to kiedy? Za niecale 2 tyg koncze 30 lat i to juz nie idzie do mlodosci;) Trzymam za Was kciuki i za II kreseczki a sama poprosze o wpisanie na testowanie na dzien 13.12 Co prawda nie oczekuje po tym cyklu wiele,bo po tabsach raczej cykl bedzie dziwaczny.

    Powodzenia :) my sie staramy o 2. Teraz bedzie 3cs oby grudzien byl szczesliwy na nas wszytskich. U mnie dzisiaj 3dzien cyklu wiec jeszcze troche poczekam.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    18.03.2020 Pozytywny test
    02.2020 Invimed Poznan
    01.2019 brak akcji serca
    24.12.2018 pozytywny test
    11+2 [*] Aniołek, puste jajo :(
    8cs o 2 maluszka UDANY !!!
    06.06.2018 pozytywny test ❤ rosnij kruszynko
    02.2017 zdrowa córka
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co mi wiadomo, to prolaktyne można badać obojętnie którego dnia cyklu. Tez mam problem z nią. Prolaktyne mam ok, ale po obciążeniu mam za duży przyrost. Jestem nerwusem i dostałam zalecenie, zeby robic jakies cwiczenia relaksacyjne, albo cos co by mnie relaksowalo. Jak najmniej stresu. Jutro właśnie idę znów badać prolaktynę.

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marika coreczke masz bardzo malutka,podziwam,ze tak szybko zaczeliscie myslec o drugim dzidziusiu.
    Ja siw zastanawiam w ktorym cyklu u nas uda sie zajsc. Z mlodsza corka udalo sie w 2cs a pierwsza nawet nie byla planowana;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mnie możesz wykreślić z 1 grudnia, bo @ w tym miesiącu dostałam szybciej.Więc jakby się udało to będę testować pod koniec grudnia, ale jeszcze nie wiem kiedy. Pozdrawiam serdecznie :)

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • MARIKA12 Ekspertka
    Postów: 247 102

    Wysłany: 21 listopada 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Marika coreczke masz bardzo malutka,podziwam,ze tak szybko zaczeliscie myslec o drugim dzidziusiu.
    Ja siw zastanawiam w ktorym cyklu u nas uda sie zajsc. Z mlodsza corka udalo sie w 2cs a pierwsza nawet nie byla planowana;)

    Tak chcemy mala roznice wieku i do tego dochodza tez inne wzgledy moja praca wyprowadzka do innego miata itd :)
    Pozatym nasza corcia to aniolek jakby dziecka nie bylo :)

    18.03.2020 Pozytywny test
    02.2020 Invimed Poznan
    01.2019 brak akcji serca
    24.12.2018 pozytywny test
    11+2 [*] Aniołek, puste jajo :(
    8cs o 2 maluszka UDANY !!!
    06.06.2018 pozytywny test ❤ rosnij kruszynko
    02.2017 zdrowa córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej niesmialo sie witam z Wami i znowu z rozowa strona;) Niesmialo,gdyz 2 dni temu skonczylam @ a dzis wzielam ostatni tabs i postanowilam odstawic antykoncepcje. Niech sie dzieje co chce,zobbaczymy co przyniesie los:) Malz moj jest zachwycony i chce miec 3 dziecko a ja jako kobieta mam jakies obawy zeby tak do konca sie zdecydowac:) Boje sie chyba,ze nie podolam. Chce miec jeszcze 3 dziecko i jak nie teraz to kiedy? Za niecale 2 tyg koncze 30 lat i to juz nie idzie do mlodosci;) Trzymam za Was kciuki i za II kreseczki a sama poprosze o wpisanie na testowanie na dzien 13.12 Co prawda nie oczekuje po tym cyklu wiele,bo po tabsach raczej cykl bedzie dziwaczny.
    Hej :) wybacz, ale hmm tym że napisałaś, że za chwilę kończysz 30lat i to już nie młodość (a co starość się zaczyna po 30tce? :P ) nie wiesz czy to dobry czas na 3 dziecko, to aż mnie jakoś zakłuło. Ja mam skończone 31 i nie mam jeszcze dzieci, na forum jest gro dziewczyn ktore mają pod 40tkę prawie i starają się o 1 dzieciątko. Ja rozumiem, że każdy ma inaczej i ma inne wyobrażenia o swoim macierzyństwie, ale nie bądźmy ignorantkami wobec siebie ;) bo to forum i różne osoby tu wchodzą. Przykro się naprawdę zrobiło (ale to tylko moje zdanie)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 23:36

    edwarda20, Roza86, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 22 listopada 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!;) dopisuje się. Prosze o wpisanie na 11.12 ;)
    Co myslicie o tych wynikach ( zupelnie sie na fsh i lh nie znam)
    FSH 8,5
    LH 8,1
    Prolaktyna 15,4.
    Wszystko w 4dniu cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 07:19

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 listopada 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :) wybacz, ale hmm tym że napisałaś, że za chwilę kończysz 30lat i to już nie młodość (a co starość się zaczyna po 30tce? :P ) nie wiesz czy to dobry czas na 3 dziecko, to aż mnie jakoś zakłuło. Ja mam skończone 31 i nie mam jeszcze dzieci, na forum jest gro dziewczyn ktore mają pod 40tkę prawie i starają się o 1 dzieciątko. Ja rozumiem, że każdy ma inaczej i ma inne wyobrażenia o swoim macierzyństwie, ale nie bądźmy ignorantkami wobec siebie ;) bo to forum i różne osoby tu wchodzą. Przykro się naprawdę zrobiło (ale to tylko moje zdanie)
    Nie bardzo rozumiem czemu Tobie przykro sie zrobilo? Rozumiem,ze nie masz jeszcze dzieci ale tak jak napisalas to jest forum i kazdy przedstawia swoja sytuacje. Mam sie czaic czy jak? Czy nic o sobie i swoim zyciu nie pisac? ja choc chce 3 dziecko to nie wiem czy jestem na to teraz gotowa. Mimo,ze latwo zaszlam z dwojka nie powiedziane,ze teraz tak bedzie i dla mnie osobiscie wlasnie 30tka to juz wiek dosc pozny na macierzynstwo bo stad juz niedaleko do 35lat a chyba sama wiesz,ze to juz wtedy naprawde trudno zajsc w ciaze z perspektywy medycyny. Czy ja napisalam nieprawde? To jest moje zdanie i nie napisalam tego,zeby komus sie przykro zrobilo. Poprostu napisalam o sobie. Ale spoko mozna mnie juz wykreslic z listy bo z powodow osobistych narazie nie bedziemy powiekszac rodziny.
    Selina wrote:
    Hej :) wybacz, ale hmm tym że napisałaś, że za chwilę kończysz 30lat i to już nie młodość (a co starość się zaczyna po 30tce? :P )

    I tak jak juz cytujesz kogos to doczytaj dokladnie bo napisalam,ze to nie idzie do mlodosci,no wyobraz sobie,ze tak do starości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 09:03

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 22 listopada 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie ma co się oburzać. Kwestia wieku jest rzeczą indywidualną, nie zauważyłam, żeby ktoś kogoś za niego tutaj krytykował, wiec nie wiem po co się denerwować. Każdy ma swoje zdanie. Świat się zmienia i teraz dużo kobiet decyduje się na ciąże po 30. Ja urodziłam mając 25 i chyba wymarzyłam sobie ten wiek w dzieciństwie;) teraz wiedząc, ze staranie o dziecko to nie takie proste zadanie, dlatego już teraz (mając 27 lat) zaczynamy starać się o drugie. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci przed 30, a trzecie trochę później;) Ale jak wyjdzie zobaczymy:)

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trzymam za Was wszystkie kciuki. Ja niestety a może i stety na razie odpuszczam starania o dziecko, radykalnie zmienilo się podejście mojego partnera do wielu aspektów, pogmatwala się sytuacja mieszkaniowa i po prostuje czuje, ze to nie jest dobry czas. Nie mogę wiecznie ignorować pewnych rzeczy i brać wszystko na głowę. Sama miałam zdanie, ze nigdy nie ma idealnego momentu na dziecko i nie ma co tego niewiadomo jak długo odkładać, , ale móje pierwsze dziecko było wpadka, obiecałam sobie, ze druga ciaze chce przeżyć na spokojnie w pełnym komforcie psychicznym. No tak chciałam się Wam wygadać :-) Po prostu boje się kolejnego „jakoś to bedzie”.

    Trzymam za wszystkie grudniowki kciuki!

    kasienka1188, Sung, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    I tak jak juz cytujesz kogos to doczytaj dokladnie bo napisalam,ze to nie idzie do mlodosci,no wyobraz sobie,ze tak do starości :)

    Zgadzam się z Seliną. Mam 41 lat. Nad grobem stoję? Mi nie jest przykro, mnie śmieszą teksty 30latek że są stare. I trochę mi takich osób szkoda. Bo co zrobią z 40, albo 50?
    Nie uważam, ze jestem za stara ani na dziecko ani na czucie się młodą.
    ale inni mogą być bardziej wrażliwi.

    edwarda20, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Która z Was używała testów owu facelle?
    Bo w szoku jestem!
    Poprzedni cykl owu była 24 czy 25 dc.
    W tym postanowiłam zrobić pierwszy test 10 dc, żeby zobaczyć jak ciemnieją.
    No i co mam o tym myśleć?? One są takie ciemne dużo przed? Czy mam się spodziewać już zaraz??


    f812a9d86059bffamed.jpg
    f82738094e81e419med.jpg

    Dwa dni później:
    ad6fddf9ff3f4766med.jpg

    Temperatura nie wzrosła, ból jajnika silny. :/ nie powinny ciemnieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha! Odkryłam na forum galerię testów :) bardzo przydatna sprawa, bo na facelle tak pare razy widziałam. Że było "prawie", potem jaśniej, a potem dopiero owu. Czyli muszę testować dalej.

    KAL lubi tę wiadomość

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 22 listopada 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety negatyw. Spadek temperatury..okres będzie jutro lub w piątek.. :(
    Proszę wpiszcie mnie na testowanie 21.12 :(

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 listopada 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz - genetyk, do ktorego chodzę na badania prenatalne, powiedzial ze z aktualnych statystyk moj wiek czyli 31, oznacza, ze jestem mlodą mamusią ;p W tych czasach wszystko się zmienilo. 40 latki zachodzą w ciaze i rodzą zdrowe dzieci. Najwazniejsze jest zdrowie, badanie sie, dieta itp. I mozna zachodzic ;p

    Sung lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej dziewczyny nie ma co się kłócić o wiek. Nie ma odpowiedniego ani idealnego wieku na ciążę a każda kobieta ma inne wyobrażenia i priorytety.
    Rzeczywiście statystycznie większość teraz rodzi po 30 stce. Ba! Ile mamy ciąż po 40 i nawet 50 latek. Sama zamierzalam swoje 3 dziecko miec dopiero w wieku 36 lat, życie sprawilo ze przyspieszyłam swoją decyzję jak sie okazalo na szczescie bo to może okazac sie nie takie proste zadanie.
    Biologiczne fakty są takie że największa płodność przypada na wiek 20-29 a po 30 roku życia spada. Po 35 spada drastycznie. Tak to juz jest i nie ma co się obrażać na biologię. Natomiast czy to idzie w parze z warunkami emocjonalnymi, mieszkaniowymi i finansowymi to już jest indywidualna sprawa. Można mieć zdanie że po 30 to już późno na pierwsze dziecko, jak również można uważać za niewłaściwe rodzenie trójki dzieci przed 30. Nie ma sensu się obrażać ani czuć sie urażonym, każdy ma prawo miec swoje zdanie.
    Ja osobiście uważam że w każdym wieku kobieta jest w pełni wartościowa i na każdym etapie swojego życia ma prawo czuć sie młoda zdrowa kochana i zostać matką kiedy będzie na to gotowa. Każdy wiek i erap w życiu ma coś do zaoferowania,swoje zalety i wady i ra różnorodność chyba jest pozytywna prawda? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 13:16

    alegzi, pumka1990, Kitkat, KAL lubią tę wiadomość

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 22 listopada 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova, zgadzam się w 100%. Szkoda, że ta największa płodność mimo, że mam 25 lat ciągle omija mnie szerokim łukiem ;)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 31 i od dwóch lat staram się o dziecko. Jest mi bardzo ciężko, mam rozbuchany instynkt macierzyński, dobre warunki do wychowywania dziecka tylko w ciążę jakoś nie mogę zajść. Czas pod względem biologi nie sprzyja nikomu.

    Myślę, że nikt się tu o nic nie kłóci, każdy pisze ze swojej perspektywy... Niemniej post inso 87 zdaje mi się nieco niedelikatny. Jak ktoś pisze, że 30-stka, to ostatni moment na TRZECIE dziecko to może zaboleć! (Pomimo, że z wielu względów uważam tak samo).

    Inso87 zazdroszczę Ci, że masz dwoje dzieci i jeszcze przed trzydziestymi urodzinami starasz się o trzecie. Spełnił Ci się scenariusz, o którym marzyłam, a którego nie udało mi się zrealizować! Życzę powodzenia!!

    Sung, 1000 lubią tę wiadomość

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy

    Moje pierwsze dziecko zostało poczęte w 11 dc. Pierwszy cykl, pierwszy raz bez zabezpieczenia, taki sex na pożegnanie przed dłuuugim wyjazdem męża. Kolejne ciąże też przychodziły łatwo, szybko i przyjemnie. Teraz mamy trzeci cykl starań - niby nic, tylko ja się martwię, bo mam świadomość, że będzie trudniej. Mam guza na jedynym jajniku, skończyłam 35 lat więc spada wydajność tego jednego biednego jajnika, nie możemy próbować w nieskończoność, bo guz rośnie, więc w którymś momencie po prostu trzeba będzie go wyciąć (niestety z całym jajnikiem). To jest pierwszy cykl, w którym mierzę temperaturę, nawet nie od początku, pierwszy cykl w którym obserwuję śluz i swoje ciało. Drugi cykl, w którym robiłam owu testy. Ogólnie to jestem w tym temacie strasznie zielona, więc pomocy :) co z moim wykresem? Tak na pierwszy rzut oka. jednorazowy skok temp. Czytałam, że powinny utrzymać się 2-3 dni, więc nie rozumiem. Wyznaczyli mi, że owul.była, ale testy wtedy były negatywne, o co chodzi? Oczywiście nie nastawiam się na interpretację, czy cykl będzie owocny. Traktuję go jako wdrożenie w temat, początek mojej drogi i zaznajamianie się z niuansami wpisywania i odczytywania wyników

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzylas od początku więc trudno powiedzieć czy to owu czy nie. Pomierz jeszcze trochę

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ