X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 25 listopada 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy813 wrote:
    Pytam bo jestem w 5 dc... Ostatnio miałam objawy więc byłam pewna że owulacja była;/
    W 3 dc robiłam badania i wyszło mi
    FSH 9.96
    LH 4.05
    ESTRADIOL 11.97 pg/ml

    miesiąc temu miałamgorzej bo
    FSH koło 11 a LH koło 3...

    Czy taki estradiol wskazuje na to że owulacvji nie będzie?
    Z estradiolem nie pomogę,ale pewnie masz normy obok do danej fazy cyklu to w ten sposób można zobaczyć czy jest norma. Brałaś jakieś tabletki anty ? Ten stosunek hormonów nie jest za dobry AMH warto zrobić chyba,ze to zawirowania po antykoncepcji

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 26 listopada 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie...Nie brałam i nie biore tabletek antykoncepcyjnych...Mam obok estradiolu norme 12.5-166.0 FSH wydaje się mi za wysokie mimo że norma jest do 12...Z tego co patrzyłam na forum to dziewczyny w moim wieku mają dużo niższe;/

    daisy813
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 26 listopada 2017, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almond wrote:
    Pumka mi gnoa mowila ze Lh do fsh ma byc blisko 1 u Ciebie jest 0.75 wiec mysle ze dobrze:) Na innych nie znam sie za bardzo

    Dziewczyny u mnie dzis 14dc, maz wrocil na 1 dzien, jutro znowu wyjezdza i 1 test owu z domowe laboratorium dzis mega dodatni natomiast test z facelle z tej samej probki moczu wyszedl slaby:/ i juz sama nie wiem, te facelle cos mi nie podeszly...

    W sumie tak czy siak mamy tylko dzis :)

    Ja w tym miesiacu odpuscilam, w sumie tez ze wzgledu z M ciagle w rozjazdaxh, ja mam w pracy mega zawalone dni! Zagladam do was i podczytuje :)! Trzymam za wszytskie kciuki:*

    Skąd wiesz, że u mnie 0.75?

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 26 listopada 2017, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzielisz LH przez FSH :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 01:25

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    Akceptacja!
  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy rzeczywiscie jesli ten stosunek jest duzo niższy niż 0,6 to moze oznaczać niewydolność przysadki? Przy tym nisko estradiol?
    Któraś z dziewczyn tak miała? Jakie objawy? Mdłości i mnie?? Czy skąpa krótka bo dwudniowa miesiączka może byc skutkiem takich wyników? Albo braku owulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 14:23

    daisy813
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 26 listopada 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy813 wrote:
    Czy rzeczywiscie jesli ten stosunek jest duzo niższy niż 0,6 to moze oznaczać niewydolność przysadki? Przy tym nisko estradiol?
    Któraś z dziewczyn tak miała? Jakie objawy? Mdłości i mnie?? Czy skąpa krótka bo dwudniowa miesiączka może byc skutkiem takich wyników? Albo braku owulacji?
    Może, sle nie musi podobnie jest z rezerwa jajnikowa tez może ja oznaczać, ale nie musi. Co do miesiączki to ja miałam skąpe krótkie max 2 dniowe a stosunek hormonów miałam 1,8 wiec to tez ciężko powiedziec

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 26 listopada 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w tym cyklu zaczęłam leczenie wysokiej prolaktyny bromergonem. Na drugą fazę dostałam duphaston.

    Lekarz kazał odstawić bromka zaraz jak zajdę w ciążę!! Więc muszę zrobić wyjątek od mojej zasady i zatestować.

    Więc proszę KAL wpisz mnie na 10 grudnia. I niech to do cholery będzie szczęśliwy cykl!

    Powodzenia dla Was grudniówki!!! :D

    Kasiulka90, Selina lubią tę wiadomość

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 26 listopada 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba zaczynam dni płodne wiec jak tylko wyznaczy mi termin przypuszczalny @ to podam datę do testowania ale mysle ze będzie to 20-23grudzien ;)


    Jejku jak ja się nakręcam :/ dlaczego musimy tak sie wszystkie nakręcać a później du*a z tego wychodzi... Najgorsze ze to mój dopiero pierwszy pelny cykl staran a ja juz fiksuje :/

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, co cykl rozkminiam temat środków przeciwbólowych. Dziś znowu, bo migrenowy ból od wczoraj. Znalazłam badania, według których p/bólowe mogą uniemożliwiać implantację oraz powodować poronienie... dlatego zawalczyłam naturalnie i się udało: 2x dziennie szklanka wody z łyżeczką soli himalajskiej i niacyna (taka z flushem). Może komuś się przyda.

    Kasiulka90, alegzi, Ikulinka29 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam owu :) to będzie ten cykl kurczę no, musi byc ;) Mieliśmy akurat dziś rocznicę zaręczyn, przypomnieliśmy sobie przez przypadek wybierając foty do druku do ramek i albumów (zbieraliśmy się ruski rok) a więc przypadek? :P

    KAL jeśli mogę prosić, to przepisz mnie na 8.12. bo dzień wcześniej akurat dupka skończę i mam zatestować dzień po nim :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Słuchajcie, co cykl rozkminiam temat środków przeciwbólowych. Dziś znowu, bo migrenowy ból od wczoraj. Znalazłam badania, według których p/bólowe mogą uniemożliwiać implantację oraz powodować poronienie... dlatego zawalczyłam naturalnie i się udało: 2x dziennie szklanka wody z łyżeczką soli himalajskiej i niacyna (taka z flushem). Może komuś się przyda.
    dokładnie miałam to proponować :) woda z solą himalajską i będzie lux! :)

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 27 listopada 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, każda z nas dopatruje się jakichś szczególnych dat :D zawsze się znajdzie okazja :D ale trzymam mocno kciuki! Byłoby fantastycznie, jakby teraz zaskoczyło :)

    Selina lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Selina, każda z nas dopatruje się jakichś szczególnych dat :D zawsze się znajdzie okazja :D ale trzymam mocno kciuki! Byłoby fantastycznie, jakby teraz zaskoczyło :)
    Taaak dokładnie. Wczesniej mialam to samo w lipcu na rocznice slubu-dupa, wrzesien urodziny-dupa, listopad urodziny meza-dupa nosz kuzwa :D ale ze jeszcze miesiac sie nie skonczył to hmmm moze przechytrze los :P i jeszcze cos z tego bedzie (choc przypadnie testowanie na grudzien) Jakos trzeba sobie dodawac pozytywnej energii i motywacji do działań co nie ;)

    Kasiulka90, Helenka_mała lubią tę wiadomość

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 27 listopada 2017, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha my sobie wymyślamy okazje do ciąży jak żule pod sklepami do picia xD

    Magda - mbc, Selina, KAL lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • serena1989 Autorytet
    Postów: 497 532

    Wysłany: 27 listopada 2017, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem w trakcie 3 cs po poronieniu w 8tc. Dołączam do Was i wpiszcie mnie proszę na 13.12 :)

    f2w3yx8dpvozw3pf.png
    I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
    II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
    III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 27 listopada 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny w ten "miły" poniedziałek. Tylko mi się nie chciało dzisiaj wstawać do pracy? ;)

    U mnie już po dniach płodnych, staraliśmy się tak intensywnie, że aż się zakwasów nabawiłam ;D

    A dzisiaj coś mnie łamie w kościach, oby to nie były początki przeziębienia. ;/

    Miłego dnia!

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 listopada 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Hahaha my sobie wymyślamy okazje do ciąży jak żule pod sklepami do picia xD
    No raczej :D
    Dlatego ja siedzę na mini odwyku. Ale jak to z żulami bywa - długo pewnie nie wytrzymam. Tym bardziej, że wczoraj się pokapowałam, że ewentualne testowanie wypadnie mi na 12.12, a ewentualny termin porodu na 18.08.18! Przypadek? Niesądze! :D :D :D

    Odmeldowuje się i trzymam za nas kciuki!:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 07:48

    Selina, KAL, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 27 listopada 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    No raczej :D
    Dlatego ja siedzę na mini odwyku. Ale jak to z żulami bywa - długo pewnie nie wytrzymam. Tym bardziej, że wczoraj się pokapowałam, że ewentualne testowanie wypadnie mi na 12.12, a ewentualny termin porodu na 18.08.18! Przypadek? Niesądze! :D :D :D

    Odmeldowuje się i trzymam za nas kciuki!:*

    Magda to tak jak mi hihi testowanie 12.12 a termin porodu 18.08.18 hihi wymarzoną data. Córkę mamy z 12.07.12 :)
    Ja leżę w łóżku hihi zawiozłam młodą do p-kola i wróciłam z M do łóżka wykorzystać do płodne hihi w tym tyg będzie owulka szyjka nisko śluz płodny to można działać.
    Jutro idę do gina to zobaczymy co na usg widzi...

    My po imprezce sobotniej mega zadowoleni. Tort pyszny mi wyszedł mniam mmm wizualnie nie najlepiej ale uratowalam go wstążka od córki sukienki haha

    Dziewczyny wpadłam was do testowania

    Selina trzymam kciuki no mam się miasto teraz idąc bo mamy do o okazji haha urodziny M moje imieniny i 22 grudnia urodziny to musi się udać hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 09:14

    Akceptacja!
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 27 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Ja niestety w sobotę opuściłam fioletową stronę i wracam do was. Nie sądzę byśmy starali się w tym cyklu, ale pójdę w czwartek do gina to zobaczę co mi powie. Myślę że w tym cyklu będę już mierzyć temperaturę, chciałabym wiedzieć kiedy ewentualnie była owu żeby zobaczyć czy wszystko jest w porządku.

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Selina, każda z nas dopatruje się jakichś szczególnych dat :D zawsze się znajdzie okazja :D ale trzymam mocno kciuki! Byłoby fantastycznie, jakby teraz zaskoczyło :)

    Haha no dokładnie. Ja mam 5 grudnia urodziny, 6 Mikołaj a okres mi akurat tak wypada czyli gdybym testowala to w sam raz na fajne daty :D A dodatkowo faktze 8 lat temu w okolicach świat zmajstrowalismy młodszą córeczkę (widoczna w avku) jakoś pozytywnie nastraja, mimo ze juz odpuscilam i wyluzowalam :)

    Selina lubi tę wiadomość

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ