X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤
Odpowiedz

Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤

Oceń ten wątek:
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Malza dopiero będę widzieć w sobotę, bo mamy inne zmiany, więc chyba pomarudze dopiero w sobotę 🙈
    Ja na swojego narzekałam wczoraj i wystarczy. Dziś bym zgrzeszyła, bo wrócił do domu z nowym telefonem dla mnie. Stary niedawno wpadł mi do muszli klozetowej i uległ zagładzie 🙄

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolka36l wrote:
    Ja jeszcze robiłam na toxo, chlamydie, HIV, cytomegalie, miła, różyczka i nie pamiętam czy coś jeszcze nie było.
    Warto zrobić te zakaźne wcześniej. Mi na początku ciąży wyszło dodatnie świeże zakażenie toxoplazmozą. Na szczęście okazało się, że musiałam zarazić się nie długo przed ciążą, już miałam przeciwciała i wszystko było ok, ale ile stresu mnie to kosztowało, to nie życzę nikomu. Niestety też żaden lekarz nie pokierował mnie wcześniej na te badania...

    Pszczolka36l lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Polecam endo + ANTYTPO I Antytg + usg tarczycy. (mi przy usg wyszło hashimoto zanim jeszcze wyniki z krwi zaczęły wariowac)

    Chyba właśnie zrobię te anty, ale jak mam TSH sprzed 3 tygodni to nie muszę ponawiać raczej robiąc anty?

    Jeśli wyjdzie coś nie tak z anty to umówię się do Endo, bo z tym TSH samym poniżej 2,5 pewnie i tak mnie wygna 😝

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 22:04

  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai dziękuję Ci z całego serca.

    Motylek dokładnie tak jest. Pragnienie jakby to byly starania o pierwsze nie o 3.Podobno miłości się nie dzieli a mnozy do dzieci i to prawda z każdym dzieckiem miłości przybywa a nie dzieli się tej co się ma. I tak samo się kocha każde kolejne za nim ono zacznie kielkowac. Już w trakcie starań ta milosc jest i nie ważne czy to do pierwszego czy kolejnego.
    Każdej życzę spełnienia tego marzenia. Na równi bez względu które to ma być dzieciątko.

    motylek1909, Miśka 91, Inaa89, Ounai lubią tę wiadomość

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Warto zrobić te zakaźne wcześniej. Mi na początku ciąży wyszło dodatnie świeże zakażenie toxoplazmozą. Na szczęście okazało się, że musiałam zarazić się nie długo przed ciążą, już miałam przeciwciała i wszystko było ok, ale ile stresu mnie to kosztowało, to nie życzę nikomu. Niestety też żaden lekarz nie pokierował mnie wcześniej na te badania...
    Ja też przechodziła toxoplazmoze i to wykryte przy pierwszej ciąży. Mimo to robiłam teraz też.

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Ja na swojego narzekałam wczoraj i wystarczy. Dziś bym zgrzeszyła, bo wrócił do domu z nowym telefonem dla mnie. Stary niedawno wpadł mi do muszli klozetowej i uległ zagładzie 🙄
    Hahaha 🙈🙈 mój namawia nas na nowe, ale te mają dopiero rok, nie będę co roku nowego telefonu kupować, skończy się umowa to się coś dobierze, a nie bo on by chciał 😤

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Andzia Ekspertka
    Postów: 210 182

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to sie czasem zastanawiam 10 razy zeby cos napisac bo strach o fale krytyki (a bardzo rzadko cos pisze) Dobra racja ze jak sie chce miec dziecko to by sie kazdy grosz wydało ale jak jest opcja skorzystania z opini ze moge zrobić gdzies badanie o 50% taniej to czemu by nie, nie trzeba szukac przez pare godzin gdzie taniej a kto jak nie staraczka moze cos polecic pod tym kątem. Tez jestem zdania ze trzeba sie cieszyc ze chociaz ma sie jedno dziecko bo moze byc tak ze ktos nigdy nie bedzie mial ale też ból przynosi to ze nie ma sie tego drugiego bobaska. Kobieta sie zastanawia czemu nic z tego nie wychodzi mimo ze jedno juz ma i to tez dołuje. Te testy z cieniami cienia.... Czlowiek nie oczekuje komentarza "Przestan schizowac" "nie rozkładaj testu bo to nic nie da" itp. Pewnie 90% kobiet tutaj i tak rozłożyło ten test bo poprostu pragnie tych dwóch kreseczek i bedzie we wszystkim szukac objawow (choc czlowiek mial te objawe zawsze ale jak sie nie staral to nie zwracal na to uwage) i to normalne bo poprostu PRAGNIEMY DZIECKA.. Jesli nam lepiej narzekac to ponarzekajmy sobie bo takie juz jestesmy i nie krytykujmy bo to moze byc niemile. Trzeba czasem postawic czlowieka na ziemie ale trzeba pomyslec o tym jakbysmy my reagowaly jakby nam ktos cos przykrego napisal :)

    Jasminum, AleOla26, Lalia, Twinsowa lubią tę wiadomość

    03.2020- cb

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już kiedyś ten temat tu poruszyłam i napiszę swoje zdanie ponownie.

    Nie mam dzieci. W ciąży nigdy nie byłam.

    Pragnienie dziecka jest bardzo duże i nie ujmuję tym z Was, które starają się o drugie, trzecie, czwarte itd.

    My, które staramy się o pierwsze Was do końca nie zrozumiemy, bo nie poznałyśmy jeszcze tego uczucia, jak to jest być matką w ogóle i jak to jest chcieć powiększać rodzinę o kolejne dziecko.

    I właśnie - różnimy się tym, że Wy, które już macie choćby jedno dziecko wiecie co to znaczy być matką. My, które staramy się o pierwsze dziecko niestety boimy się, że nie dowiemy się, co to oznacza dla kobiety.

    Wierzę, że i jedne i drugie chcemy gorąco dziecka, skoro jesteśmy razem na tym forum i tego się trzymajmy. Jednak nasze punkty widzenia będą się trochę różnić i tego nie unikniemy.

    Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Życzę każdej nas - czy to starania o pierwsze, czy o kolejne zieloności 💚

    motylek1909, Annia, emdar, Andzia, Jasminum, AleOla26, Klaudia9212, zakochanaaw, dmg1, Lalia, megson91, Twinsowa lubią tę wiadomość

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolka36l wrote:
    Ja też przechodziła toxoplazmoze i to wykryte przy pierwszej ciąży. Mimo to robiłam teraz też.
    Ja też niedawno sprawdzałam poziom przeciwciał.ns szczęście na cyto, rub i toxo nadal mam, więc chociaż tym nie muszę się przejmować

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Hahaha 🙈🙈 mój namawia nas na nowe, ale te mają dopiero rok, nie będę co roku nowego telefonu kupować, skończy się umowa to się coś dobierze, a nie bo on by chciał 😤
    Mi właśnie się kończyła i całe szczęście,bo w tamtym pół ekranu nie działa. Na szczęście był ubezpieczony, więc może naprawią. Najwyżej sprzedam albo będzie leżał jako zapasowy.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Chyba właśnie zrobię te anty, ale jak mam TSH sprzed 3 tygodni to nie muszę ponawiać raczej robiąc anty?

    Jeśli wyjdzie coś nie tak z anty to umówię się do Endo, bo z tym TSH samym poniżej 2,5 pewnie i tak mnie wygna 😝
    Ja bym zrobiła. Wynik TSH pokazuje nam wynik z około 2 tyg wstecz w organizmie czy coś takiego

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Ja bym zrobiła. Wynik TSH pokazuje nam wynik z około 2 tyg wstecz w organizmie czy coś takiego

    Dziękuję za podpowiedź 😘 Już obrałam strategię:
    Teraz kwas foliowy, magnez, żelazo i witamina D.
    A jak w tym cyklu nie wyjdzie ponownie i będę się już umawiać do ginekologa na wizytę to przed (czyli w 10cs) powtórzę TSH, dorobię wówczas właśnie anty TPO i TG oraz powtórzę glukozę z insulinę, a może nawet walnę sobie krzywe 😁

    motylek1909 lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Gratulacje!!! 💜💜💜🍀🍀🍀
    Ile jesteś dzień po owu? ❤️❤️❤️

    11 dpo, w pierwszej ciazy 11dpo mialam jeszcze bete bliska 0, wiec jak wiadac, roznie bywa z tym zagniezdzaniem 😊

    Nona, megson91 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit masz pelne prawo do wlasnej interpretacji posta Justyny. Warto jednak wrocic do niego jeszcze raz i zinterpretować przekaz.
    Mysle ze Kitka napisala wszystko to o czym ja chcialabym napisac. Tyle w temacie.

    Dziekuje ze rady, zrobie amh w najbliższym czasie.
    Kitka dzięki za szczegolowy opis badan - zrobilam sobie zrzut i lece z tematem 💪 kocham merytoryke a Twoich postach ♥️



    Annia, Nona, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Jasminum, boo123, Sleepyhead, BB__Anna, kic83 - trzymam kciuki za Wasze testy ❤️

    Motylek u mnie chyba będzie lipka bo brzuch coraz bardziej boli na @. Ale dziękuję 😚

    Justyna nie przejmuj się ta cała sytuacja, przykro mi że tak się do Ciebie przyczepiono. Każdy ma gorsze dni, musi sobie ponarzekać jak @ przyjdzie. I mimo że ja staram się o drugie zrozumiałam o co Ci chodzi w poście i wcale mnie nie uraził. A chłopa goń na badania, mój też się wzbraniał jak mógł, poszedł i wyszła kiszka. Na początku był przybity ale teraz jestem dumna bo bierze wagon leków, na kontrolne badania już sam mi kazał się zapisać, poszedł do urologa. Naprawdę najgorzej jest się przełamać. Pozniej będzie łatwiej. Trzymam za Ciebie i Twojego faceta kciuki.

    Nona, Ignissa, justyna1719, motylek1909 lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie jaka jest różnica w testach ovu.
    Niebieski - domowe laboratorium, apteka.
    Zielony - allegro.
    229d047d2219.jpg
    Testy z jednego moczu. Dla mnie jeden pozytywny, drugi już negatywny. Ostatni raz kupiłam na allegro.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 15:09

  • Miśka 91 Autorytet
    Postów: 431 287

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Wiem co czujesz bo nasz też ciągle mówi o rodzenstwie a ja nie bardzo wiem co mu odpowiedzieć. Ahh popłacz sobie, może za parę dni inaczej popatrzysz na wszystko. Tulam mocno
    U mnie to samo ... Syn ciągle pyta o rodzeństwo i kiedy będziemy mieć dzidziusia ... A wtedy jeszcze bardziej rozdziera się moje serce ... Bo co mam mu powiedzieć?

    76d641b845.png
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Bella dla mnie oba negatywne.
    Zielony ma górna kreske bledsza
    Niebieski ma dolna kreske bledsza.
    Nie ma co przepłacać, od lat mam te z allegro.
    Obstawiam pozytyw u Ciebie jutro /pojutrze.
    Ale jak kreska testowa jest ciemniejszą od kontrolnej, to pozytyw. Zdjęcie odwrotnie zrobione i górne kreski są testoee s dolne kontrolne. Niebieski pozytyw na 100%

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Kit masz pelne prawo do wlasnej interpretacji posta Justyny. Warto jednak wrocic do niego jeszcze raz i zinterpretować przekaz.
    Mysle ze Kitka napisala wszystko to o czym ja chcialabym napisac. Tyle w temacie.

    Dziekuje ze rady, zrobie amh w najbliższym czasie.
    Kitka dzięki za szczegolowy opis badan - zrobilam sobie zrzut i lece z tematem 💪 kocham merytoryke a Twoich postach ♥️

    Cama 💚💚💚

‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ