X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ile czasu się staracie???
Odpowiedz

Ile czasu się staracie???

Oceń ten wątek:
  • Ilcia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od długości cyklu, ja ma 30-31 dni.
    A OTO JAKIE MIAŁAM ZALECENIA:
    Badanie prolaktyny rano na czczo 3-5 dzień cyklu
    BADANIE PROGESTERONU 21-24 dniem cyklu
    W 5-9 dc brałam tabletki na zwiększenie jajeczkowania (chociaż moje było ok, mogło zwiększyć szanse)

    Dodatkowo musiałam określać owulację czy jest na 100% i sprawdzać przy tym Grubość endometrium i liczbę pęcherzyków.

    Pierwsza kontrola cyklu wyszła ok, tylko miałam trochę ciękie endometrium a w 2 drugiej okazało się że mam za wysoką prolaktynę. Lekarz kazał brać brać lek na obniżenie prolaktyny i w kolejnym cyklu byłam już w ciąży :-)
    Miałam wynik 29ng/ml (norma 4,79-23,3)

    Jeżeli wszytsko z dotychczasowych badań wychodzi ok to spróbujcie. U nas 2,5 roku oczekiwania o okazało się że wystarczyło zrobić badanie za 30zł.
    Powodzenia :-)

  • Ilcia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byłyście w jakiejś klinice czy tylko zwykły ginekolog. Bardzo polecam Vitrolive w Szczecinie i konkretnie dr Ciepielę. Klinika jest prywatna ale ten lekarz leczy też w Policach i jak wyczerpie możliwości poprzez kontrolę itp. wysyła na inseminację na nfz więc można dużo zaoszczędzić ;-)

  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IIcia mówisz o badaniu prolaktyny?

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staramy 10 miesięcy i chyba czas na badanie właśnie tych hormonów.

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Zosiunia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarzekałam się, że nie będę pisała na forach, a teraz jest mi to potrzebne chyba w ramach terapii... Widzę, że nie jestem sama i że są problemy poważniejsze od moich, ale jakoś mnie to nie pociesza. My staramy się od roku i dwóch miesięcy. W tym już, już miało się udać to okazało się, że hormony mi zaszalały i dlatego podskoczyło HCG. Brak mi już sił...

    Zosieńka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm... więc i ja udam się na to badanie prolaktyny w następnym cyklu...
    a z tą inseminacją na nfz to tylko lekarz z kliniki może wydać takie skierowanie? Np ginekolog nie może tak? Bo mój mi właśnie powiedział, że do maja mam jeszcze się starać w maju powtórzyć badania nasienia mojego partnera, które rewelacyjne nie są niestety... i w maju/czerwcu zrobi mi laparoskopię a jak się nie uda to inseminacja... ale chce najpierw na laparo mnie zapisać, żeby po 600 zł za inseminację nie płacić...

  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! My się staramy z przerwami od 3 miesięcy. Jak na razie nic z tego.

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już Ponad rok i nadal nic z tego. Zrobiłam badanie prolaktyny i podwyższona;(

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś już robione wszystkie badania?

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    my się staramy już prawie 4 lata i końca starań nie widać......

    Oj wspieram cię.. u mnie w kwietniu minie dzień rezygnacji z gumek.. a świadomie to od czerwca.. i już tyle złych wyników w tak krótkim czasie!!! a na początku usłyszałam od gina że 6 miesięcy max i będzie ciąża..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 20:18

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    hmmm... więc i ja udam się na to badanie prolaktyny w następnym cyklu...
    a z tą inseminacją na nfz to tylko lekarz z kliniki może wydać takie skierowanie? Np ginekolog nie może tak? Bo mój mi właśnie powiedział, że do maja mam jeszcze się starać w maju powtórzyć badania nasienia mojego partnera, które rewelacyjne nie są niestety... i w maju/czerwcu zrobi mi laparoskopię a jak się nie uda to inseminacja... ale chce najpierw na laparo mnie zapisać, żeby po 600 zł za inseminację nie płacić...
    zalezy. Jezeli chodzi o inseminacje na NFZ to po prostu musisz miec skierowanie od lekarza ktory ma kontrakt z NFZ, to za darmo, przed inseminacja wykonac badanie hsg, nasienia, laparoskopia nie jest konieczna, chyba ze masz przesłanki do endometriozy.

  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 28 lutego 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to już prawie 15 miesięcy...
    Ale jestem świeżo po laparoskopii podczas której udrożniono mi jajowody i czuję jakby nasze starania dopiero teraz nabrały sensu. Wcześniej nie mogło się udać i już wiemy dlaczego

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 28 lutego 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fablous wrote:
    U nas to już prawie 15 miesięcy...
    Ale jestem świeżo po laparoskopii podczas której udrożniono mi jajowody i czuję jakby nasze starania dopiero teraz nabrały sensu. Wcześniej nie mogło się udać i już wiemy dlaczego
    Teraz napewno ci się uda ;-) moja koleżanka miała też niedrożne jajowody po hsg zaraz w pierwszym cyklu zaszła w ciążę ;-)

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 28 lutego 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie ostatnio lekarz zapytał ile już się staramy i to już jakoś ponad dwa lata będą.. ale on wtedy powiedział, że mam się zastanowić ile tak na poważnie się staramy (bez hormonów, bez operacji itd. chodzi o czyste normalne cykle) więc odjęłam te wszystkie miesiące kiedy brałam hormony Visanne (które blokują owulkę), odjęłam te wszystkie miesiące kiedy miałam 6cm torbiele na jajnikach, które na 99% również blokowały owulacje, odjęłam cykl z operacją, po operacji itd. odjęłam też teraźniejszy cykl z HSG (bo w końcu lekarz kazał się wstrzymać) iiiiiiiiii... wyszło mi 4 miesiące takich prawdziwych starań :D tylko 4 miesiące... chyba się do jakichs nowicjuszek początkujących staraczek zapiszę hyhy ^^ polecam sobie takie kalkulacje porobić - poprawiają humor :D

  • lilijka91 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 28 lutego 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he :D Ja ostatnio też liczyłam i wyszło mi 27 miesięcy :( Dobił mnie ten wynik. Do te pory staralismy się o dzidziusia bez żadnych wspomagaczy ale byłam ostatnio u lekarza i okazało się, ze mam niedoczynność i pcos. Byłam w szoku bo robię badania dość często i nigdy nie było że mam pco czy chorą tarczycę. No ale cóż przeżyję jakoś. Doktorek kazał pić inofem dwa razy dziennie i łykać leki na tarczyce. Za dwa-trzy miesiące mam powtorzyc badania i zobaczymy co dalej.

    lilijka91
  • Ilcia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 4 marca 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka2015 jak wyszła ci podwyższona prolaktyna to lekarz powinien przypisać ci leki na jej obniżenie. Pomimo że miałam podwyższoną owulację cykle miałam regularne i owulacja występowała, tylko przez to może nie dojść do zapłodnienia. Dlatego najlepiej chodzić do ginekologa który specjalizuje się w niepłodnościach. Tacy lekarze zawsze mają inne podejście i nie traktują nas jak zdesperowane wariatki ;-)

  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 4 marca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilcia, nie miałam jeszcze badań. Jutro mam. Powiedz mi które badanie odpowiada za prolaktynę? LH czy estradiol e2?

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • milkami Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 marca 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się już 30 miesięcy. Ostatnio @ się spóźniał ale testy negatywne. W poniedziałek idę do gina jeśli się nie pojawi. Choruję na PCO i możliwe, ze znowu coś mi się w hormonach pomieszało. Ostatnio piję inofem dwa razy dziennie i mam nadzieję, ze ureguluje on te moje cykle bo już nie mogę.

    milkami
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ