X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam faworyta patryk , ania, natalia, fajne jest też Roma ale pewnie tylko dla mnie nie dla M:P)

    weronika86, Fedra lubią tę wiadomość

    Karolina
  • patrianna Przyjaciółka
    Postów: 65 41

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas dzidzia w drodze jeśli chłopiec to będzie miał na imie Makary, dziewczynka Zuzia

    Fedra lubi tę wiadomość

    f2w33e3kp6on3x4r.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina wrote:
    a ja mam faworyta patryk , ania, natalia, fajne jest też Roma ale pewnie tylko dla mnie nie dla M:P)

    Moj M ma na imie wlasnie Patryk, bylo bardzo malo popularne w 1980... a synkowi wlasnie nadalismy na imie STANISLAW i drugie PATRYK po tatusiu :) Teraz meza zapytalam jakie imie dla dziewczynki i stwierdzil ze pierwsze imie damy normalne, miedzynarodowe a dopiero drugie bardziej fantazyjne zydowskie : wybral dla dziewczynki JUDYTA ( albo Judith po ang czy zyd) a na drugie Sarah albo Esthera. Pozyjemy i zobaczymy...a zauwazylam jeszcze, ze wielu ludzi w tym moja siostra nadala malej imie NADIA, bARDZO LADNE, podoba mi sie, ale malo osob wie, ze NADIA to zdrobnienie- dziecko powinno sie nazywac NADJEZDA, przez z z kropka...zreszta po polsku NADZIEJA czy HOPE tez pieknie brzmi...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też bardzo podoba się Nadia tylko chyba się już tego imienia nie da zdrobnić, a ja wolała bym imię które można zdrobnić

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tu nowa mi sie bardzo podoba lilianka (lili), lena a chłopiec to maciej ,adrian

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wybrałam Anastazja (Nastka), Berenika (Nika) a dla chłopca Seweryn (Sewuś) Eryk nie ma zdrobnienia. zawsze chciałam Kornelie (Lenka), ale mojemu sie to imie nie widzi za bardzo...

    weronika86, Fedra lubią tę wiadomość

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berenika piękne, niespotykane.

    weronika86, kaarolaa lubią tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja wybrałam Anastazja (Nastka), Berenika (Nika) a dla chłopca Seweryn (Sewuś) Eryk nie ma zdrobnienia. zawsze chciałam Kornelie (Lenka), ale mojemu sie to imie nie widzi za bardzo...

    Kaarolaa fajne te imiona wymyśliłaś. Podobają mi się. Mimo to, szukam imion bez zdrobnień raczej i nie jest to łatwe.

    Miriam, kaarolaa lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie również podoba się Kornelia... znam i Korę i Nelkę a obie to Kornelie właśnie...a co powiecie na Eliza, Luiza lub Łucja :)
    a co do chłopców to chyba Marcel albo Brunon... tylko jak wołać do małego chłopca jak imiona takie ... " szorstkie"

    weronika86, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    A ja Wam tylko tyle napiszę - nie skrzywdźcie dzieci imionami ;)

    Nieraz oryginalne imię bywa potem dla dziecka po prostu obiektem kpin ze strony rówieśników ;) Przykładów nie będę podawać...ale...wyczytałam je powyżej baaardzo dużo...i dziękuje Bogu i mądrym Rodzicom że mam popularne imię :)

    Makak, felice gatto, Andzia33, kfeva, Marronek, chmurreczkaa, Fedra, Katarzyna87, mia6 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Kaarolaa fajne te imiona wymyśliłaś. Podobają mi się. Mimo to, szukam imion bez zdrobnień raczej i nie jest to łatwe.
    Ja Ci podam przykład Miriam :) piękne imię prawda :) babcia do mnie zdrobniale wolała Miriamku Miriamusiu i żabko :) ale to i tak nie są zdrobnienia :D

    Matylda36, weronika86, kaarolaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    :)

    A ja Wam tylko tyle napiszę - nie skrzywdźcie dzieci imionami ;)

    Nieraz oryginalne imię bywa potem dla dziecka po prostu obiektem kpin ze strony rówieśników ;) Przykładów nie będę podawać...ale...wyczytałam je powyżej baaardzo dużo...i dziękuje Bogu i mądrym Rodzicom że mam popularne imię :)
    Ja tam lubię swoje imię chociaż jest niespotykane w Polsce może w gimnazjum trochę dokuczali z powodu programu tv na TVN ale ja to obracakam w żart i tez sie śmialam no i minusem było to ze jak coś zbroilam to odrazu było wiadomo kto bo jak coś narozrabiala Ola czy Kasia na osiedlu to nie wiadomo która a jak Miriam to odrazu mama wiedziała i to fakt minus był ;) ale jak ktoś wolał miriam to wiedziałam ze mnie ;) lubię swoje imię za to właśnie ze jest oryginalne :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2013, 14:21

    weronika86, kaarolaa, Beata, Fedra, gosiunia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Ja tam lubię swoje imię chociaż jest niespotykane w Polsce może w gimnazjum trochę dokuczali z powodu programu tv na TVN ale ja to obracakam w żart i tez sie śmialam no i minusem było to ze jak coś zbroilam to odrazu było wiadomo kto bo jak coś narozrabiala Ola czy Kasia na osiedlu to nie wiadomo która a jak Miriam to odrazu mama wiedziała i to fakt minus był ;) ale jak ktoś wolał miriam to wiedziałam ze mnie ;) lubię swoje imię za to właśnie ze jest oryginalne :P


    widzisz, miałaś dobre podejście - olewałaś sprawe ;) ale Ty akurat masz ładne imię ... ale co poniektóre tu wyżej .... masakra :P

    wiadomo - każda nazwie jak chce ... to była tylko taka moja mała dygresja ;)

    Miriam lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie każdy nazwie jak chce najwyżej dzieci bedą mieć do nas pretensje u mnie będzie na 90% Lily dla dziewczynki Leo dla chłopca no chyba ze mi sie odmieni :)

    jessieq lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Dokładnie każdy nazwie jak chce najwyżej dzieci bedą mieć do nas pretensje u mnie będzie na 90% Lily dla dziewczynki Leo dla chłopca no chyba ze mi sie odmieni :)


    Leonardo ? Jak ten DiCarpio ? :)

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 zgodzę się z Tobą, ale jak znowu wybiorę Zosia czy Jaś, to pojawią się opinie, że oklepane i zbyt popularne.
    Tutaj na forum jest dużo dziewczyn, które mieszkają za granicą i też mają mężów innej narodowości.
    Ja nie chcę wybierać typowo polskiego imienia, bo większą część swojego życia spędziłam poza Polską, mój mąż jest obcokrajowcem i na pewno nie będziemy mieszkać w Polsce, a moje dziecko i tak w 1/4 tylko będzie miało polską krew.
    Dlatego ja wybór imienia motywuję jak najbardziej prostym do wymówienia, zapisania i w miarę zrozumiałym w większości języków :-)

    Poza tym widzę, że czasy się zmieniają i zastanawiam się czy nadanie dziewczynce imienia Anastazja czy Kornelia to od razu krzywdzenie? Zobacz przykład Miriam, świetnie dziewczyna sobie poradziła i lubi swoje imię, miałam koleżankę Anię, która na 18 urodziny zmieniła sobie imię, bo nienawidziła swojego imienia, a dzieci to podchwyciły i okropnie jej dokuczały mimo normalnego imienia.

    Kwestia gustu i charakteru dziecka :-)

    weronika86, kaarolaa, Fedra lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Leonardo ? Jak ten DiCarpio ? :)
    Nie Leonardo tylko Leo np jak Leo Beenhakker trener reprezentacji polski kiedyś tam

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    widzisz, miałaś dobre podejście - olewałaś sprawe ;) ale Ty akurat masz ładne imię ... ale co poniektóre tu wyżej .... masakra :P

    wiadomo - każda nazwie jak chce ... to była tylko taka moja mała dygresja ;)
    Moze napiszesz kochana o ktore dokladnie ci chodzi te POWYZEJ co? bo mam ogromne wrazenie, ze to do mnie bijesz. Kazdy ma prawo nazwac dziecko tak jak chce, wg wartosci rodzinnych, wierzen itd...

    Matylda36, Fedra lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Ja Ci podam przykład Miriam :) piękne imię prawda :) babcia do mnie zdrobniale wolała Miriamku Miriamusiu i żabko :) ale to i tak nie są zdrobnienia :D


    Przepiekne! Na pierwszym miejscu na mojej liscie!

    gosiunia lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie Kobietki :)

    Weronika - nie miałam na myśli ciebie ;) poza tym niewazne, niepotrzebnie się odzywałam w tym wątku ;)

    nazywajcie sobie dzieciaczki jak chcecie ;)





    o matko jakie to wszystko teraz delikatne ... :P

    Makak lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ