X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie. Teoretycznie o gustach nie powinno się dyskutować :) Jednemu jakieś imię wydaje się piękne, a innemu śmieszne i krzywdzące. Każdy ma swoje upodobania, tak samo dorośli jak i dzieci.

    A tak na prawdę to osoba "wypełnia" imię i ona nadaje mu miły, lub też nie, charakter. Same tutaj pisałyśmy, że są imiona, które mimo że teoretycznie są ładne, kojarzą nam się z kimś lub czymś przyjemnym, albo odwrotnie. To człowiek tworzy i upięknia swoje imię samym sobą :) Tak myślę.

    Ale też zgadzam się z tym, żeby przemyśleć nadawane dzieciom imiona i nie przekombinować.

    Makak, weronika86, felice gatto, Anutka, Beata, Czarnula87, Tamka, Fedra, Katarzyna87, gosiunia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topola wrote:
    Słuchajcie. Teoretycznie o gustach nie powinno się dyskutować :) Jednemu jakieś imię wydaje się piękne, a innemu śmieszne i krzywdzące. Każdy ma swoje upodobania, tak samo dorośli jak i dzieci.

    A tak na prawdę to osoba "wypełnia" imię i ona nadaje mu miły, lub też nie, charakter. Same tutaj pisałyśmy, że są imiona, które mimo że teoretycznie są ładne, kojarzą nam się z kimś lub czymś przyjemnym, albo odwrotnie. To człowiek tworzy i upięknia swoje imię samym sobą :) Tak myślę.

    Ale też zgadzam się z tym, żeby przemyśleć nadawane dzieciom imiona i nie przekombinować.



    oooooo - własnie tylko o to mi chodzi , pięknie to ujęłaś : ''żeby nie przekombinować'' ... ;)

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Spokojnie Kobietki :)

    Weronika - nie miałam na myśli ciebie ;) poza tym niewazne, niepotrzebnie się odzywałam w tym wątku ;)

    nazywajcie sobie dzieciaczki jak chcecie ;)





    o matko jakie to wszystko teraz delikatne ... :P

    Przepraszam za wczorajszy naskok na Ceibie, naprawde bardzo mi dzisiaj glupio z tego powodu...nie wiem co sie ze mna ostatnio dzieje, jakas wrazliwa i wredna sie zrobilam :) przepraszam jeszcze raz :)

    maximka84, Fedra lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to moja wersja imion :)


    Nel, Leila, Laura, Julia, Olivia

    Brayan, Oskar, Aleksander,Szymon

    :)

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    mnie też bardzo podoba się Nadia tylko chyba się już tego imienia nie da zdrobnić, a ja wolała bym imię które można zdrobnić
    Nadzia;) robiłam kiedyś tort dla małej Nadii i było napisane: roczek Nadzi:)



    Mi się bardzo podoba Nadzieja, ale mogłabym trochę dziecko skrzywdzić tym imieniem;) A Nadia już nie tak bardzo.:)

    My mamy już jakiś czas wybrane imiona: Maja(zawsze nam się obojgu podobało) i Franciszek(jak papieża wybrali to spojrzeliśmy na siebie i powiedzieliśmy, że tak będzie miał na imię nasz syn). Ogólnie chcielibyśmy mieć więcej niż 2 dzieci, ale te imiona będą pierwsze. Później się coś pomyśli:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2013, 15:03

    Fedra lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liwia, Zuzanna, Lena, Maja

    Krzysztof(!), Franciszek, Kacper, Jakub, Krystian, Paweł.

    Ogólnie więcej myślę o imionach dla chłopca i jakoś nie potrafię sobie wytłumaczyć, że przecież może się trafić dziewczynka. ;P

    Fedra lubi tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Przepraszam za wczorajszy naskok na Ceibie, naprawde bardzo mi dzisiaj glupio z tego powodu...nie wiem co sie ze mna ostatnio dzieje, jakas wrazliwa i wredna sie zrobilam :) przepraszam jeszcze raz :)



    :) nie gniewam się, spokojnie :) swoją droga ja tez nie chciałam nikogo urazić ;)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriel :)
    Donatan :)
    Allan :)
    Gabrysia :)
    Nikola :)

    Lissa, Fedra lubią tę wiadomość

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 1 września 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    widzisz, miałaś dobre podejście - olewałaś sprawe ;) ale Ty akurat masz ładne imię ... ale co poniektóre tu wyżej .... masakra :P


    Uważam ze tego typu kometarze powinnaś zatrzymać dla siebie .
    Mnie akurat ani grzeje ani ziębi co pomyślisz na temat mojego wyboru ale Twoje wywody nie wnosza nic do wątku jedynie wprowadzają niepotrzebny niesmak .

    To ze lubisz polskie proste imiona OK powiedz o tym ale nie wysmiewaj pozostałych i nie mów ze nie mialas tego na mysli, bo powyzsza cytowana wypowiedz włąśnie o tym świadczy .

    Zmieniajac temat dziewczyny co z wami !!??
    czekam na wasze pomysly ,lubie podgladac jakie imiona chodza wam po głowie , moze mnie zainspirujecie :-)))

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 1 września 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataniel leon franek a dla dziewczynki nie mam mojemu m po glowie chodzi marika ale ja mam mieszane uczucia

    Fedra lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 1 września 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania to moje imie ktore bardzo lubie i jest tyle fajnych zdrobnien moja mam wola na mnie aniczka a tata nika zato patryk to moj maz i tez podoba mi sie bardzo

    Lissa, Fedra lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 1 września 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataniel bardzo ładne, moj brat nazwał tak swojego synka :-)
    Ania ladne proste imie , mm tak na drugie :-)
    Imie to wbrew pozorom bardzo wazna decyzja i spora odpowiedzialnosc . Ehhhh mam jeszcze 7 miesiecy na decyzje :-)

    Fedra lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 2 września 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa pewnie kilka razy jeszcze zmienisz zdanie :) oj jak ja Ci zazdroszcze ;) powodzenia i trzymaj brzuszek cieplo :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 2 września 2013, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam sie z wami ze imie to osobista sprawa rodzicow i nic nikomu do tego mi podoba sie leon a moja kolezanka jak to uslyszala to mowi chyba cie pogielo beznadziejne ty chyba z braku laku takie wybralas nie powiem bylo mi przykro ale jej nie oceniam ani sie nie gniewam bo najwazniejsze ze dla mnie to wymazone i najpiekniejsze imie pod sloncem

    Andzia33, judith, Fedra lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 2 września 2013, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja im dluzej się staram tym więcej imion mi się podoba. I szczerze to dużo imion mi się podoba miedzy innymi dla dziewczynki TAMARA,LAURA,ELIZA,NINA,IGA,ADA. Dla chłopczyka: IGOR,KACPER,SERGIUSZ,HUBERT,STANISLAW
    Ale pewnie jak już będę miała wybierac to się jeszcze inne spodoba:=))

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 września 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem już dawno wybraliśmy imiona dla dzieci :) syn - Fabian, córcia - Lena :) bardzo dobrze mi się te imiona kojarzą :) a oby dane mi było mieć komu je nadać :)

    Andzia33, Fedra lubią tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 września 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Michał powiedział że jak będzie chłopak to chce mu dać na imię Leon.... chyba będzie ostra dyskusja bo mi się to nie podoba :D
    A dla dziewczynki - też myśleliśmy o Lenie :))

    Fedra lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 września 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena to bardzo ładne łagodne imię i ładne zdrobnienie Lenka :) trzymam kciuku za nas Ania_84

    misia_k1, gosiunia lubią tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 3 września 2013, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem strasznie rozchwiana w wyborze imion i kompletnie niezdecydowana, ale moje ulubione to:
    Nel, Oliwia, Nadia
    Dla chłopca na razie tylko Michał.

    Jakieś ładne chłopięce imionka znacie? :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 3 września 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakbyśmy mieli drugiego choposzko to bym mu imię dała po tacie. Christos. Mój by się nadumał jak paw tak, że aż by pękł. I nie ma problemu że o tata i syn takie same imiona. A kogo to irytuje? Przecież jak ktoś zadzwoni na domowy wyciągnąć Christosa na piwo to przez pierwsze 18 lat nie będzie to synalek. A po pierwszych 18 latach mojego już piwo nie będzie interesować w pubach tylko ciepłe kapcie i czerwone wino w domu ha ha. LUZIK.

    Sytuacja jest taka, że to zależy od tego w jakim kraju się mieszka. Skoro ja planuję zostać na Cyprze już na amen, to po co mam dawać małemu na imię Teodor jeśli np. takiego imienia nie ma albo ciężko się wymawia, a już najgorsze jakby miało być pośmiewiskiem w szkole, a potem jak dorośnie to pretensje do rodziców :D

    PS. Jak nasz gnojek będzie niegrzeczny to będę go po nazwisku wołać ha ha :D

    Miriam, Andzia33, weronika86, Fedra lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ