X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz mamy Stasia :) a teraz mam nadzieje na:
    dziewczynka: MIriam, DEborah, Sarah
    chlopiec: Ariel, Uriel, Israel :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    Też raczej nie dawałabym na miejscu rodziców Polaków imienia pisanego np. z angielska, z polskim nazwiskiem brzmi to najczęściej śmiesznie, od lat ta moda jest krytykowana przez językoznawców. Panuje opinia, że w ten sposób rodzice chcą swojemu dziecku nadać pewnej wyjątkowości, natomiast w społecznym odbiorze jest to jedynie pretensjonalne, a w szkole może być powodem do drwin. Ale to tylko moja opinia.
    Jestem jak najbardziej tego samego zdania...Mam znajomych tu w Anglii, ktorzy dali dziewczynce na imie LATIKA a na nazwisko OBUCHOWSKI...no kuzwa przeciez to brzmi dziwnie bynajmniej...Latika mi sie z murzynka od razu kojarzy...na szczescie moj M nie ma typowego polskiego nazwiska, nie konczy sie na ski i w kazdym panstwie brzmi normalnie...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza, a'propos tych "wyjątkowych" imion - pracowałam niegdyś jako nauczycielka i miałam wielu uczniów o bardzo dziwnych (dla mnie) imionach - Ariel, Denis, Vanessa, Ramona itp. Było to dla mnie dosyć przykre, bo rzeczywiście niektórym się obrywało za fantazję rodziców, zwłaszcza w klasach gimnazjalnych. Najdziwniejsze było dla mnie to, że nikt nie pomyślał jak np. taka Vanessa czy Amanda będzie się "komponowała" z polskim nazwiskiem Śledź lub podobnym. Z drugiej strony - nikt rodzicom nie może zabronić...

    20110812580114.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, dla Ciebie Latika to imię dla Murzynki, natomiast Ty wybrałaś same imiona żydowskie, starotestamentowe. Czy to celowe? Któreś z Was ma korzenie żydowskie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2013, 13:36

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Razem z mezem przeszlismy konwersje na judaizm. Jest to dla mnie bardzo wazne. a co?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nic! Tylko zauważyłam szczególny dobór imion i z ciekawości zapytałam.

    Salamanka lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Staś to wyjątkowo piękne imię, mnie się jeszcze z "tej bandy" Tadzio podoba. W ogóle dla chłopców mnóstwo imion mi się podoba, a dla dziewczynek... gorzej. Co wymyślę jakieś, to ktoś z otoczenia ma obiekcje, często zresztą słuszne. Np. mówię Róża, a moja mama: Róża musi być piękna. Izabela - musi być brunetką, itd :) Imiona niosą duży ładunek emocji i skojarzeń, powinny być dobrze dobrane. Myślę, że ostateczna decyzja zapadnie dopiero po porodzie, kiedy zobaczę dziecko i odkryję "kim jest".

    weronika86, Fedra lubią tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to najbardziej podobają mi się imiona, które mają 3 formy - "dorosłą", dla znajomych i zdrobnienie. Stanisław - Staszek - Staś. Katarzyna - Kaśka - Kasia itd.

    felice gatto, Fedra lubią tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zdecydowalismy sie na Stasiu, na zlosc wszystkim wlasnie. Kazdy dawal imiona jak Oliwer itd...moj dziadzio ( taty tato) wlasnie byl Staszek i mojego meza dziadek ( rowniez taty tato) takze Staszek ...w sumie juz od 4ego miesiaca ciazy wiedzielismy ze bedzie STANISLAw..teraz ma juz 10 lat, ale pamietam jak byl malutki i przedstawial sie moim znajomym : DZIEN DOBRY, MAM NA IMIE STANISLAW....haha zarabiscie to brzmialo...bardzo podoba mi sie rowniez Zosia...choc czuje w srodku, ze jak sie nam w koncu uda to bedzie dziewczynka...fajnie byloby miec parke...

    Fedra lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietam jak mnie M starszyl, ze albo Stanislaw ma byc albo Protazy...cholera..Protazy...to bylo przegiecie, bo nie wiedzialam, ze zartuje...haha

    Fedra lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia ładne, ale wysoko na liście frekwencyjnej.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, ze jak mieszkalabym w POlsce to raczej wybralabym stare, polskie imie...natomiast w Anglii imiona zydowskie sa bardzo popularne...zostajemy juz tu na stale i chcialabym, zeby angielscy koledzy nie mieli problemu z wymowieniem imienia...Na Stasia koledzy wolaja STAN, wiec tez jest super, nawet w szkolnym zeszycie ma wpisane Stan...

    Fedra lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • positive Autorytet
    Postów: 668 1416

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    A w ogóle to najbardziej podobają mi się imiona, które mają 3 formy - "dorosłą", dla znajomych i zdrobnienie. Stanisław - Staszek - Staś. Katarzyna - Kaśka - Kasia itd.


    ja właśnie staram się unikać takich imion... bo sama mam tak na imię... pamiętam jak w dzieciństwie było mi przykro gdy ktoś mówił do mnie Kaśka... przyzwyczajona do formy Kasia... myślałam że mnie nie lubi...

    a co do rankingu imion... nie dam na imię chłopcu GERWAZY tylko dlatego że jest mało popularne...

    A co do brzmienia imienia z nazwiskiem... niektórzy rodzice chyba nie próbowali wypowiadać ich razem...

    chmurreczkaa, Fedra, Katarzyna87, gosiunia lubią tę wiadomość

    Czekamy na Alicję naszą Kruszynkę
    34bw3e3k2fqbxgb6.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Positive, podajesz skrajny przykład. Imię Gerwazy nie jest mało popularne, tylko wyjątkowo rzadkie. Ja uważam, że np. Kubuś to śliczne imię, ale nie nadałabym go dziecku, bo jest najpopularniejsze w Polsce. Córka mojej przyjaciółki ma na imię Natalia, też pięknie, ale w jej roczniku było b. popularne i jak się zawołało Natalka, to pół podwórka przybiegało.

    Ja tylko zwróciłam uwagę, że są takie zestawienia statystyczne i że warto do nich zajrzeć. Nie każę Ci nazywać syna ani Gerwazy, ani Kuba. To Twój wybór.

    Fedra lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem Magdalena, neutralne ładne imię, choć sama za nim nie przepadam, bo właśnie na początku lat 80 był boom na to imię. W podstawówce, w liceum, na zajęciach z angielskiego, we wszystkich klasach i grupach były przynajmniej 3 Magdy. I 3 Agnieszki :)

    momo1009 lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam też najbardziej lubię te nasze zwykłe, polskie imiona. Lubię Anie, Kasie, Małgosie, Staśków, Tadków, Piotrków i Basie. I te odmiany imion! Taka Katarzyna na przykład. Jak jest mała - to Kasia, Kasiula, Kasieńka, jak duża - Katarzyna, jak wredota i charakterna - Kacha, Kachu, Kachna, Kaśka. Ja na moją przyjaciółkę wołam Kasiek, a jej znajomi wołają Kachu. Jak coś chcę, mówię Kasiul, a jak strzelam focha, to Katarzyna (i tu daję dziób w ciup i przytupuję).

    Makcza, Fedra, momo1009, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

  • positive Autorytet
    Postów: 668 1416

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza, czy rzadkie nie równa się mało popularne?

    Wybór imienia zawsze pozostaje indywidualną sprawą rodziców... chciałam tylko napisać, że gdy komuś podoba się imię Kuba to nie będzie kierował się rankingiem tylko własnymi odczuciami.

    Czekamy na Alicję naszą Kruszynkę
    34bw3e3k2fqbxgb6.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    positive wrote:
    Makcza, czy rzadkie nie równa się mało popularne?

    Wybór imienia zawsze pozostaje indywidualną sprawą rodziców... chciałam tylko napisać, że gdy komuś podoba się imię Kuba to nie będzie kierował się rankingiem tylko własnymi odczuciami.

    Positive, nadajesz moim wypowiedziom sens, którego w nich nie ma. I nie, mało popularne nie równa się wyjątkowo rzadkie. Jest wyraźna gradacja.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • positive Autorytet
    Postów: 668 1416

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza widzę że nasza dyskusja nabiera dziwnego charakteru... Niczego nie nadaję twoim wypowiedziom, mam po prostu swoje zdanie.
    Myślę, że rozumujemy podobnie - nie wiem tylko skąd ta kontra wobec mnie.
    Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

    Czekamy na Alicję naszą Kruszynkę
    34bw3e3k2fqbxgb6.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgoda :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ