X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz pisz mi wszystko o tych ziołach ;D ja też chce ;D

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o gramy prawda? :D
    Zalewa się wrzątkiem czy jakaś określona temperatura?
    Dobra nakręciłam się, ale zanim zioła to najpierw i tak musze miec HSG wykonane, bo jak jajowó niedrożny to i zioła nic nie dadzą :p ale zapisze sobie na kiedyś :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Tak gramy, wrzątkiem miałam normalnie.
    No i do tego clo 3 tabletki.
    i jeszcze mąż mi na telefon ściągną program do ćwiczeń na uda i pośladki i codziennie ćwiczyłam w tym cyklu.
    Tylko wiecie co mam z tyłu głowy. Że ten test sfałszowany bo przecież nie chciał pęknąć mi pęcherzyk i torbielka właśnie zafalszowala. No ale miałam luteine i ona powinna nie dopuścić do tego.
    Kurczę sama nie Wiem
    Beta. Tylko to mi da pewność
    Na razie leżę i się cieszę życiem. Dobrze że odstawiłam kawe2 dni temu.


    Niee, nie wmawiaj sobie :) brak okresu, wysoka tempka, pozytywny test.. To sie wszystko składa w jedną całość :)

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja gdzieś czytalam ze jedna nie za mocna kawa w ciazy nie szkodzi, ale nie wiem ile w tym prawdy

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć na przyszłość :)

    Czyli organizm już Ci jakieś sygnały daje :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    a partner jak podchodzi do tematu? rozmawiacie o tym?

    dobry pomysł z tymi badaniami, daj znać co wyszło, może jest coś co zostało pominięte, niezauwazone, coś co można łatwo naprawić, ja bardzo wierzę, że w końcu Wam się uda. wytrzymaj jeszcze chociaż do wizyty w klinice, jeśli czekałaś już tak długo, to te kilka/kilkanoście dni nic nie zmienią, a wiele dobrego może wyniknąć. a powiedz mi jeszcze czy przez te 8 lat chodziliście po lekarzach, mowili cos konkretnego?

    przepraszam, że tak dopytuję, ale im więcej będę wiedzieć, tym łatwiej będzie mi coś doradzić, jakoś Cię wesprzeć

    Ja zawsze sama chodzilam do gina co jakis czas...zadnych badan nigdy...raz z 6 lat temu bralam luteine na skape@ ale nadal mam okres taki ze ledwo co..każdy lekarz mi wmawial ze jestem zdrowa tymbardziej ze rodzilam..byl taki czas ze z 2 albo i 3 lata nie bylam u gina...
    Pierwsze badania sama wykonalam dopiero w sierpniu zeszlego roku i wyszła podwyzszona prolaktyna...ale bohe sie ze to byl wynik dużego stresu, mialam wtedy ciezki okres w zyciu. Tak czy siak bralam dostinex...lekarka sie uparla ze brak ciąży tona 100% przez to...po 2miesiacach zrobilam badania i mialam za niski poziom...po miesiącu znow zaczelo byc za wysokie, wiec znow dostinex...w grudniu odstawilam bo zle sie czulam po nim i mialam w styczniu maly zabieg zaplanowany i do tej pory byla w normie bez lekow.
    Miedzy czasie bylam przebadana u endokrynologa.
    Tsh i to wszystko w normie.
    Jedynie Androstendion na pograniczu górnym ale w normie i powiedział ze jest wszystko ok..mialam tez 2 cykle monitorowane i bez dostinexu owulacja byla, pęcherzyk pekał, temperatura skakala po owu czyli tu wszystko ok.
    Endonrynolog stwierdzil bym nie tracila więcej czasu na" podrasowywanie" wynikow bo to strata czasu i poradzil by isc do kliniki...zasugerowal nawet IVF...bo skoro tyle lat nic...wiec sie zapisalam w grudniu i 22idziemy razem bo moj wykonał w koncu badania i nie sa super, ale tez nie sa tragiczne...ciut mniejsza ruchliwość, plemnikow duzo, ale morfologia tylko 4%...zakupilam mu Fertilman Plus i duzo wit C.
    Nie jest zachwycony ze musi cokolowiek brac i sie badać...ostatnio tez mielismy mega kryzys ktory chyba jeszcze trwa, ale tam chce isc ze mna bo ja jyz chcialam rezygnować...
    On sam mowi ze nie wie jak mi pomóc i twierdzi ze bedzie co bedzie...ma inne podejscie niz ja...


    Dzis robilam wszystkie hormony i dokupilam homocysteine....
    Chce jeszcze zrobic AMH i pewnie czeka mnie HSG..pozatym mam nadzerke czeste uplawy jak nie infekcje...ostatnio bralam 20dni Iladian i sie poprawiło chyba...mam tez problem z plodnym sluzem, ale ponoc nie trzeba go widziec...choc kiedys go widywalam...

    Wiele sie tu dowiedzialam i naczytalam...mam nadzieję jeszcze ze coś w końcu zaskoczy...albo ze znajdą przyczynę...



  • Joanka87 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...tak sie dobrze zapowiadało...Clo podziałało, już jestem w czasie okołoowulacyjnym, mamy z mężem się przytulać i dostałam jakiejś infekcji... ciągle coś...i już raczej ten cykl stracony, bo jak te plemniki mają przetrwać w takich warunkach niesprzyjających... :/ wszystko ciagle pod gorke...

  • Joanka87 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz zakupilam sobie lactovaginal. Wczoraj bylo przytulanie, ale nie sadze, zeby cos z tego wyszlo. Jutro lekarz tez kazal probowac... dzis se zaaplikowalam clotrimazolum profilaktycznie...no i nie wiem cxy w ogole jutro warto... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja tych dowcipnych nie lubie dlatego lykalam doustnie ten probiotyk...
    Staram sie jesc kiszonki itp itd...

    Z tym in vitro wyskoczył pewnie dlatego ze chcial mnie moze sprowadzić na ziemie bym nie szukała przyczyn tylko dzialala..nie wiem...tak czy siak mnie nie stac na takie akcje..
    Cv wysylam..zawoze...Pozyjemy zobaczymy.
    No masz racje on ma takie podejscie....dobrze zrozumialas....albo tylko udaje " twardziela" bo widzi co sie ze mna dzieje czasem...
    Wyniki beda w poniedziałek..

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Facet to facet. Nie ogarnie.
    Czekałam dziś na mojego w kuchni, z nocy wracał, 6rano noga mi lata oczy zakłamane. A ten co? Przytuli? Tia. Najpierw się śmiał. Potem nachylił nad testem i mnie przedżeźnia i na koniec każe mi się uspokoić bo to wszystko nie pewne bla bla. Dopiero jak się położyłam z nim spać jeszcze to mnie pogłaskał po brzuchu. Dziś zapytamy kiedy zacznie uznawać ten fakt za coś pewnego stwierdził mądry że jak dziecko zacznie kopać...miałam serdeczną ochotę go udusić. Ale taki on jest. Ale go kocham. I tak mu zawale na głowę co mi leży na sercu. I zawsze on jest głosem racjonalnym a ja emocjonalnym

    Ja bym na Twoim miejscu się chyba nie powstrzymała, udusiłabym naprawdę :p

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    wow :), zadowolona jestes z pracy w naszej sluzbie zdrowia ?

    pod wykresem masz do wyboru wydrukuj i udostepnij wykres i tam mozesz zaznaczyc. NIe ma beznadziejnych wykresow :) Przecież to nie Twoja wina, że waha Ci się temperatura :)

    Nie, nie jestem zadowolona. Ogólnie lubię swoją pracę, ale personelu jest zdecydowanie za mało, więc przez to praca jest bardzo wykańczająca. Pieniądze też fatalne. Dlatego strasznie nie lubię na ten temat rozmawiać :) Od razu mnie nerw łapie.

    A niech tam, udostępniłam w takim razie, przekonałaś mnie :p

    Adry lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mierzenie już weszło w nawyk, więc mierzę cały cykl nawet i w trakcie trwania miesiączki :) Sporadycznie znajdzie się jakiś dzień kiedy nie zmierzę, bo zerwę się z łózka i zapomnę :p

    Ostatnio to tak mi właśnie temperatura skacze, że ciężko wyłapać tą dwufazowość cyklu. Jak ovu mi wyznaczy owulację to dla mnie i tak nie jest pewnik, że ona tego dnia faktycznie była :p
    Ale mimo wszystko lubię robić te zapisy :)

    Adry, Karo_89 lubią tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 marca 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z trybu pracy :) Jednego dnia mierze temperature o 4:30, drugiego o 11, trzeciego o 17 :) Nie mam możliwości inaczej, ale czytałam że takie pomiary są dopuszczalne :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 9 marca 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, trochę Was podczytalam i chętnie się dołączę, jeśli można oczywiście?! Ja oczekuje @ jutro bądź pojutrze i nie robię sobie wielkich nadzieji w tym cyklu zreszta objawów żadnych nie mam i nawet już nie szukam.
    Po krotce o mnie...11cs, hasimoto i wysoko prolaktyna (bromergon od tego cyklu) oraz SonoHSG robione 19.02 jajowody drożne :) choć jeden mocno poskrecany :( i nie wiem co to znaczy?! Armia porządna i zdrowa!
    Zastanawiam się nad mierzeniem tempki od kolejnego cyklu ale nie wiem jak to ogarnąć żeby M nie zauważył, już i tak uważa ze trochę zwariowałam w tych staraniach. A ja z cyklu na cykl tracę chęci a frustracja rośnie :( i do tego wszyscy wokół rodzą, właśnie urodzili bądź sa w ciazy...

    Adry lubi tę wiadomość

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 10 marca 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za wszelkie informacje. Chyba faktycznie powiem mu co i jak choć do tej pory owu wypadała mi miedzy 13-15 dc z 27-29 dyniowymi cyklami wiec trochę się zastanawiam czy w ogóle jest sens.
    Ja do tej pory bawiłam się w sport a teraz zaczynam normalne życie, praca w własnej firmie generalnie za
    Komputerem i trochę w trasie także od dwóch lat nowe życie! Mam 33 lata i trochę martwię się przedłużającymi się staraniami.

    Bromergon biorę od 6dc i w 3 dniu kolejnego mam powtórzyć badanie prolaktyny czyli pewnie w poniedziałek!
    Fajnie ze tu Jestes i plamka i reszta bo taka pozytywna energia od Was bije!

    Adry lubi tę wiadomość

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 10 marca 2018, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    przeciez temperatura organizmu waha się w ciągu dnia, trzeba zawsze mierzyć o stałej porze, bo inaczej wychodza bzdury.
    "Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad pomiaru podstawowej temperatury ciała. Jakiekolwiek odstępstwa od zasad mogą zaburzać analizę wykresu.
    Pomiar powinien być dokonany każdorazowo tym samym termometrem, w tej samej okolicy ciała (w ustach, w odbycie lub w pochwie).
    Temperatura powinna być mierzona o tej samej porze dnia, po przespanej nocy (co najmniej 3 godziny snu), przed porannym wstaniem z łóżka (każdy ruch może zaburzyć pomiar)"
    jeśli danego dnia, nie masz mozliwosci pomiaru to zaznaczasz, zeby wykres nie bral go pod uwage. dlatego masz takie wahania :)

    jak zaczniesz mierzyc o stalej porze, to kropki beda zapelnione, teraz sa puste co oznacza, ze pomiar nie bedzie brany pod uwage jako wiarygodny przy wyznaczaniu owulacji

    "Jak mierzyć temperaturę pracując na nocną zmianę?"
    To jest artykuł z ovufriend i o tym czytałam też gdzieś indziej :)
    Takie mierzenie temperatury jest trudniejsze, ale nie jest niemożliwe :) Mimo wszystko daje mi to jakiś ogólny pogląd sytuacji :) I nie raz było w cyklu widać ten skok temperatury :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 10 marca 2018, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zreszta na najbliższej wizycie u ginekologa będę o tym moim trybie pracy rozmawiac :) jeśli lekarz mnie poprze, a pewnie to zrobi to postaram się w pracy o rezygnację z nocek na czas starań :)

    Niby prolaktyne mam w normie (jeszcze) ale jak zrezygnuje z nocek to pewnie bardzo dobrze to na organizm wplynie :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 10 marca 2018, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kim! Bardzo się cieszymy, że dołączasz :) im nas więcej w grupie tym raźniej :)

    Często po Hsg kobietki szybko zachodzą w ciążę, więc trzymamy kciuki :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 10 marca 2018, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim widzę że stosujesz Ovarin :) jakie masz opinie o nim? Ja go biorę dopiero od tego cyklu :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 10 marca 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 17:23

    Adry lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ