X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) u mnie wszystko ok :) bez stran, na sterydach. Za tydzien mam gina/naprotechnologa.zobaczymy co mi powie :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaczynam się martwic ze to będzie cykl bezowulacyjny.jutro 20 dc a dalej lipa :-/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,
    nie wiem co o tym mam myśleć, jest to cykl bez stymulacji zawsze na poczatku cyklu temperatura waha mi sie od36,30 do36,50.
    A tu od wczoraj temperatura mi spada dzisiaj 8dc i temperatura poniżej 36, czy to mozliwe ze tak wcześnie owu czy to poprostu jakies zawirowanie ,musze poczekać jak dalej będzie zachowywać sie temp , szczęśliwa będę jak okaże się ze stymulacja przywróciła mi owu nawet jal by ten cykl miałby byc stracony bo jutro juz szpital.

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny ,
    nie wiem co o tym mam myśleć, jest to cykl bez stymulacji zawsze na poczatku cyklu temperatura waha mi sie od36,30 do36,50.
    A tu od wczoraj temperatura mi spada dzisiaj 8dc i temperatura poniżej 36, czy to mozliwe ze tak wcześnie owu czy to poprostu jakies zawirowanie ,musze poczekać jak dalej będzie zachowywać sie temp , szczęśliwa będę jak okaże się ze stymulacja przywróciła mi owu nawet jal by ten cykl miałby byc stracony bo jutro juz szpital.
    Ja w zeszlym miesiacu mialam owu 15dc bez lekow i mysle ze to byl efekt przedluzonego dzialania clo. W tym cyklu na owu sie na razie nie zapowiada, ale zobaczymy :) bede jutro trzymac za Cuebie kciuki :*

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja juz jestem w szpitalu po badaniach ,plan jes taki laparoskopia z drożnością i Kauteryzacja jajników bo ordynator stwierdził ze sa zbyt grube a i w szpitalu powiedzieli ze juz powinnam cos brać na tarczyce bo mam 2,75

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chętnie skorzystałabym z Waszego doświadczenia :)

    Sprawa wygląda tak:
    Od tego roku mam bardzo nieregularne cykle, chyba za dużo stresów w życiu ;)
    cykle były takie: sty: 46 dni, luty: 38 dni, marzec: 36 dni, kwiecień: 33 dni, maj: 29 dni, czerwiec: 28dni i teraz cisza - dziś 35dc - jak widzicie pełen wachlarz :D

    Teraz jestem w 36dc beta hcg zrobiona w 33dc i wynik >1,20
    To mój 1cs więc kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Kiedy jeszcze mogę testować, a kiedy uznać, że teraz to już tylko czekać na @?
    Wg używanej przeze mnie app akurat trafiliśmy w dni płodne.

    Dzięki za pomoc!

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mbc wrote:
    Cześć dziewczyny, chętnie skorzystałabym z Waszego doświadczenia :)

    Sprawa wygląda tak:
    Od tego roku mam bardzo nieregularne cykle, chyba za dużo stresów w życiu ;)
    cykle były takie: sty: 46 dni, luty: 38 dni, marzec: 36 dni, kwiecień: 33 dni, maj: 29 dni, czerwiec: 28dni i teraz cisza - dziś 35dc - jak widzicie pełen wachlarz :D

    Teraz jestem w 36dc beta hcg zrobiona w 33dc i wynik >1,20
    To mój 1cs więc kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Kiedy jeszcze mogę testować, a kiedy uznać, że teraz to już tylko czekać na @?
    Wg używanej przeze mnie app akurat trafiliśmy w dni płodne.

    Dzięki za pomoc!
    Hej. Po pierwsze wizyta u gina bo przy nieregularnych cyklach sa czesto cysty na jajnikach. Po drugie warto prowadzic wykres temperatur tu na owu, bardzo pomaga sledzic swoje cykle i wyłapać dużo rzeczy. Co do Twojej aktualnej sytuacji to wiarygodny test ciążowy 12 dpo a beta 10 dpo :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Hej. Po pierwsze wizyta u gina bo przy nieregularnych cyklach sa czesto cysty na jajnikach. Po drugie warto prowadzic wykres temperatur tu na owu, bardzo pomaga sledzic swoje cykle i wyłapać dużo rzeczy. Co do Twojej aktualnej sytuacji to wiarygodny test ciążowy 12 dpo a beta 10 dpo :)

    Na koniec lutego byłam u swojego gina i miałam cytologię plus normalne badanie i było wszystko spoko. Do tego miałam robione badania krwi, tsh, ft3, ft4, glukozę i jeszcze parę innych i wyniki wszystkie super. :) Przygotowywałam się do ciąży od początku roku, bo wiedziałam, że w okolicach wakacji będziemy chcieli podjąć starania. Od jakiegoś czasu łykam tez folik.

    Ja normalnie miałam zawsze regularne cykle, ale od początku roku faktycznie miałam dużo stresów i kładę to na karb sytuacji życiowych w rodzinie.

    Co nie zmienia faktu, że pewnie umówię się na wizytę, bo beta robiona była 11dpo, jutro 14dpo i zrobię test dla spokojności :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 15:56

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej ja juz jestem w szpitalu po badaniach ,plan jes taki laparoskopia z drożnością i Kauteryzacja jajników bo ordynator stwierdził ze sa zbyt grube a i w szpitalu powiedzieli ze juz powinnam cos brać na tarczyce bo mam 2,75
    Welonka napisz co u Ciebie !!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje sie dobrze ,ale wiadomości dobrych nie mam do konca po rozmowie z lekarzem ze zabieg bez komplikacji ale mam jeden jajowód całkowicie niedrożny i konsultował sie z ordynatorem zeby wyslac mnie na konsultacje do jakiegoś profesora zeby zobaczyć czy ta wada powoduje niedrożność , mowi ze ciąża z jednym jajowodem daje szanse ale nie wiedza jakie sa szanse na to żeby zsrodek zagnieździł sie mógł rozwijać sie .czyli coraz gorzej :(

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana bardzo mi przykro :( skąd ta cholerna niedrozność??!! Mialas jakies zabiegi??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedrożność przez ta wade maciciy ona powoduje niedrożność ,kontrast w ogóle nie przeszedł . Mowie ze przeciez u mnie i tak z lewego jajnika jest owulacja ,to powiedzial ze jest problem czy w ogóle zarodek zagnieździ sie przez ta wadę ,maja wysłać mnie na konsultacje do jakiegoś profesora

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Niedrożność przez ta wade maciciy ona powoduje niedrożność ,kontrast w ogóle nie przeszedł . Mowie ze przeciez u mnie i tak z lewego jajnika jest owulacja ,to powiedzial ze jest problem czy w ogóle zarodek zagnieździ sie przez ta wadę ,maja wysłać mnie na konsultacje do jakiegoś profesora
    Nawet nie wiem co napisać. mam nadzieję, ze ten profesor coś mądrego wymysli, moze uda się zoperować macicę i jednocześnie udrożnić jajowód przy okazji... Najważniejsze, ze wiesz i teraz możecie działać

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to mialam usłyszeć po laparoskopii, jak leki przestały działać na uspokojenie to pękłam nie wytrzymałam pól dnia przepłakałam,miala mi wrócić nadzieja po s ja straciłam sile ,co badanie to musze dowiadywać się coraz gorszych rzeczy.

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    dawno się nie odzywałam, ale tak to jest w lato - siostry przyjeżdżają z dzieciakami i człowiek nie ma na nic czasu
    Welonka kurcze bardzo mi przykro że pojawiły kolejne komplikacje :/
    Cały czas będę trzymać kciuki za Ciebie - przecież musi być jakieś rozwiązanie!
    U mnie drugi cykl z clo zakończył się @
    Od 1 sierpnia nowy cykl tym razem bez żadnych leków (poza euthyroxem i dostineksem)
    W przyszłą środe wybieram się do gina - zobaczę co dalej zaproponuje,
    jutro podejde przed pracą zbadać sobie TSH i prolaktyne.
    Jedyne co mogę powiedzieć to, że plamienia przed okresem skróciły mi się do 3 dni (podczas brania clo)może i jest to jakaś poprawa ale no jednak one nadal są :(

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór ;)

    39 dzień bez @
    Druga luteina dopochwowo

    Nie moge uwierzyc, ze mam ten przetrwały pecherzyk :( A moze był jeszcze jednen, który gdzieś sie chowa? ;(

    Pełna nadziei ;)

    Spokojnej nocy ;)))))))

    Nikusiia
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,wczoraj bylam u Gina,ale niestety wczoraj zaczely sie moje plemienia przedokresowe zwiastujace nadchodaca @.Dostalam od gina skierowanie na badania z wymazu pod katem bakterii,a później we wrześniu mam miec hsg.Gin rozklda ręce jezeli chodzi o te plamienia przed @,nawet duphaston ani clo mi na to nie pomogly,teraz przepisał mi luteine aby zobaczyc czy w nowym cyklu moze zadziała i pomoże na te plamienia.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny przepraszam ze nie odzywałam się ale musiałam troche uspokoić się . Ze szpitala wyszłam w piatek dalej z wielką niewiadomą miał mnie przy wypisie pokierować ordynator a końcem wypis dostałam od lekarza który przez moj pobyt w szpitalu byl pierwszy raz i on o niczym nie wiedział. Wiem tyle co lekarz mi powiedzial po zabiegu i to co powiedział narzeczonemu prawy jajowód niedrożny ,i to co mnie zbiło z nóg male szanse na zagnieżdżenie zarodka i utrzymanie ciąży podobno przez wadę macicę ale dlaczego przeciez miala nie stanowic problemu nie wiem ,nic nie wiem i to mnie dobija . Narzeczonemu powiedzial ze czekają mnie dalsze konsultacje i leczenie . Lewy jajowód drożny . Ogólnie czuje sie juz lepiej do wczoraj okropnie bolały mnie ramiona jeszcze troche brzuch boli. W tej chwili straciłam wiarę ze kiedykolwiek uda nam się jak naprawde problem jest ta wada , co badanie wychodzą coraz gorsze rzeczy . Z pracy do mnie dzwonią czy przyjdę do pracy juz nie mam ochoty i sil tłumaczyć ze jestem na zwolnieniu po zabiegu i nie przyjdę do pracy. Wizytę u mojego ginekologa mam dopiero w środę o20 nie wiem jak wytrzymam do tego czasu.
    Laparoskopia potwierdziła jeszcze pcos jajniki powiększone i grube
    .

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana musisz być silna i krok po kroku eliminowac wszystkie przeszkody. Wierzę ze Ci się uda. Pewnie zajmie to trochę czasu ale się uda. Zobaczysz:*

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, tak się dziś z emkiem zastanawiamy czy nie spróbować w tym cyklu. Encorton biorę juz miesiąc, owu za pasem.... hmmm, no nie wiem sama. Teorwtycznie mieliśmy czekać do wyników powtórnego ASA ale w zaszdie to chyba nic nie zmieni...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ