X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia
    lekarz zasugerował ze moze problemem być słabe nasienie M bo nie robił badan ,ale juz sie zapisał w poniedziałek idzie zrobić. Sama zastanawiam się co jest nie tak wczesniej wiedziałam brak owulacji a teraz mam ładną owu progesteron przyjmuje i dalej nic. W tym cyklu wykres wariuje teraz troche skoczyła temperatura zobaczymy co to będzie.

    Dziewczyny powiedzcie mi ile czeka sie na wyniki nasienia? Mamy w tym posiew

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mial robione badania te rozszerzone z morfologia i wynik mial na drugi dzień.
    Ale wiem ze na posiew trzeba czekać trochę dłużej,niestety dokładnie sie nie orientuje.
    Dziwie sie troche, bo moj lekarz nie przepisal by mi clo bez zobaczenia wynikow nasienia,jak to powiedział, zeby na marne mnie chemia nie faszerowac (w razie gdyby wyniki okazały sie złe to na nic cale clo)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam odrazu clo bo nie mialam owulacji w ogóle czyli zerowa szansa na ciążę bylo założenie wywołamy owu będzie ciąża.1cykl z clo brak owulacji
    2cykl z clo potwierdzona owu
    3cykl obecny potwierdzona owu i tu już lekarz kazał zrobić badanie nasienia chciał zeby przed nowym cyklem byly wyniki ,ale nie wiem czy uda sie .u nas 10-11 miesięcy starań a tak naprawde mieliśmy dopiero drugi cykl w którym mieliśmy szanse , teraz starania liczę od lutego bo wtedy zaczęłam leczenie u lekarza .

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem:)
    Mam wiec nadzieje, ze wszystko sie wyjasni,moze to dziwnie zabrzmi ale w sumie jak by wyniki Twojego M wyszly kiepsko...to byscie wiedzieli w czym problem i moze było by juz z gorki.Jesli jego wyniki beda ok wtedy trzeba dalej szukać przyczyn po Twojej stronie..
    W koncu musi sie udac:)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w drugiej połowie lipca jedziemy z mężem na badanie nasienia.prywatnie.i jak tam pojedziemy to co mamy powiedzieć? Jak die to fachowi nazywa? :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w końcu każdej z nas uda się;)

    Ewi fachowo to chyba spermiogram czy jakoś tak ,ja poszłam do mojego laboratorium i po prostu zapytałam czy można u nich wykonać badanie nasienia i narzeczony jak dzwonił żeby umówić się to tez po prostu powiedział ze chce umówić się na badanie nasienia :)

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evi najlepiej sobie wcześniej zadzwonić i sie umówić, moj sie zapisywal na konkretna godz. bo tam maja te pokoiki w ktorych ze tak powiem pozyskuje sie material do badania;)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi to jest chyba seminogram i koniecznie trzeba się umawiać :)chyuodzi o ten pokój o którym pisze Sylwia :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Sylwia
    lekarz zasugerował ze moze problemem być słabe nasienie M bo nie robił badan ,ale juz sie zapisał w poniedziałek idzie zrobić. Sama zastanawiam się co jest nie tak wczesniej wiedziałam brak owulacji a teraz mam ładną owu progesteron przyjmuje i dalej nic. W tym cyklu wykres wariuje teraz troche skoczyła temperatura zobaczymy co to będzie.

    Dziewczyny powiedzcie mi ile czeka sie na wyniki nasienia? Mamy w tym posiew
    my czekalismy tydzień, ale nie było posiewu, tylko badanieale mega szczegółowe na 4 strony a4

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie ponad rok starań, większośc cykli monitorowana i w każdym cyklu owulacja, wszystkie wykresy dwufazowe, nasienie ok... i brak ciąży. Serio zaczynam się załamywać :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a robilas badania na hlamydie i ureaplasme? Moj gin mowi ze po kilku cyklach z clo jak nic nie wyjdzie to wlasnie w pierwszej kolejności zrobimy takie badanie.
    Nie martw sie na pewno w koncu cos zaskoczy !!Musi


    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola kochana wiesz a myslalaś zeby tez sobie troszke odpocząć?tak wiesz odpuscić monitoring itd żeby psychika odpoczeła? Sciskam Cie słoneczko

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki !!! Właśnie w tym cyklu postanowiłam odpuścić stymulacje, monitoring i zrobie tylko badania na ureo/chlamydia plus cytologia :) bedzie ci ma być :)

    Auricomka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O i to jest dobry sposob. JA swietrzdiłam że skzoda wakacji i lata które i tak w Polsce jest trudne na smuty:). Na depresje i smuty starczy jesień i zima;)
    Jakie macie plany wakacyjne dziewczyny?:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i slusznie Rucola,wakacje są trzeba odetchnąć..po prostu cieszyć się pogoda i sobą;)
    U mnie jest troche inaczej ponieważ nie prowadze tak skrupulatnych obserwacji w czasie starań, nie mierze temp ani nie robie żadnych testów...po prostu staramy sie kiedy trzeba i czekam do terminu okresu..plus wizyty u gin co jakis czas i leki.
    W tym mies pierwszy cykl z clo, poza nim biore tylko euthyrox 25 i dostinex raz w tyg 1/4tabletki +kwas foliowy.
    Zonacze jak ten cykl sie zakonczy i bede sobie działać dalej :) wydaje mi sie ze juz sie tak nie spinam jak na poczatku starań.

    Co do planow wakacyjnych ja nie mam jeszcze zadnych konkretnych,moj jest teraz jeszcze na L4 po zabiegu przepukliny,urop w pracy ma w sierpniu wiec wtedy pomyslimy :)
    A Ty Auricomka? Jakies wakacje zaplanowane?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My urlop mamy we wrzesniu i na razie bez konkretnych planów:) samo się ułoży:)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)mam do was pytanie dotyczące testów owulacyjnych.Kupilam sobie testu owu w Rossmanie i 12 dc zrobiłam pierwszy test i byl pozytywny,na następny dzień kolejny i znów pozytywny, kolejny dzien i znów pozytywny,kreski obie wyraźne i tak samo intensywne.Z ciekawości zrobiłam test 21 dc a on znów wyszedł pozytywny tak jak poprzednie.Nie wiem dlaczego tak jest,a moze któraś z was tez tak miała?nie miałam monitoringu cyklu wyjątkowo w tym miesiącu i w sumie nie wiem czy do owu doszlo bo myślałam z testy pomogą mi określić dzień owulacji,ale według nich mam owulacje juz 10 dni

  • Megadramat Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy!
    Od 5 dni powinnam mieć okres. Boli mnie podbrzusze, ale delikatnie i sporadycznie (nie tak jak zawsze).
    Dziś podczas przytulasów z mężem strasznie bolał mnie jajnik, po miałam delikatne krwawienie. Jednak po tym cisza znów...
    Jak myślicie- przejmować się, czekać na nadejście @, czy iść do gina?
    Może być to zwiastun ciąży?

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MArtam testy owulacyjne sa dosyć niepewną metodą, czasem wychodza zawsze pozytywne bo to zalezy od wielu czynników, czesci kobiet nie wychodza wcale.

    ja byłam pięc dni nad mozrem, może gdzies jeszcze wyskoczymy a prawdziwy urlop tak jak u Ciebie Rucola we wrzesniu i tez jeszcze nie wiemy gdzie ale chce namówić męża na Chorwacje:).
    Ja dzisiaj robiłam test i negatyw i spadek tempki także walczymy dalej.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megadramat myślę,ze może zrob test ciążowy albo idź na betę,a jak nadal @ sie nie pojawi to idź do gina:)a czy może być to zwiastun ciąży,to mysle ze może ale moze równie dobrze byc to oznaka jakis zaburzeń hormonalnych,wiec jak @ sie nie pojawi w najbliższych dniach a testy beda negatywne to warto udać sie do lekarza

‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ