X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5336 6204

    Wysłany: 4 lutego 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie ostatnio fatalne noce. Nie wiem, czy to skok rozwojowy, czy regres snu, bo mały co chwilę się budzi i muszę go od początku usypiać cycem i bujaniem. Efekt jest taki, że od godziny 21 do 9 rano spałam może łącznie z 4h...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    A u mnie ostatnio fatalne noce. Nie wiem, czy to skok rozwojowy, czy regres snu, bo mały co chwilę się budzi i muszę go od początku usypiać cycem i bujaniem. Efekt jest taki, że od godziny 21 do 9 rano spałam może łącznie z 4h...
    Ehhh mialam to samo z synem .... wiem co czujesz kochana u nas skonczylo sie na tym ze zabralam go do lozka bo miałam dosc i tak do tej pory :) i jakos wszyscy sie wysypiamy :) nasza sypialnia to jedno wielkie loze na którym spimy w 4 :) jakos dzieci sa inne , czuja sie bezpieczniej :) wiem że to nie do konca dobre no ale :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh ja sie z tego juz smieje ze spie z trzema moimi najwspanialszymi chlopami pfff :) i na 5 się miejsce znajdzie ;) oby dzioluszka bo ojj ... ;)

    edka85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie coraz bardziej cyce bola szok oby byl to dóbry znak...

    Havana3 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5336 6204

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Ehhh mialam to samo z synem .... wiem co czujesz kochana u nas skonczylo sie na tym ze zabralam go do lozka bo miałam dosc i tak do tej pory :) i jakos wszyscy sie wysypiamy :) nasza sypialnia to jedno wielkie loze na którym spimy w 4 :) jakos dzieci sa inne , czuja sie bezpieczniej :) wiem że to nie do konca dobre no ale :)
    Hehe, ale ja śpię cały czas z małym :) No i tak mi właśnie daje popalić we wspólnym łóżku, ale wolę nie myśleć o tym, jak wyglądałaby noc, gdyby nie spał ze mną. Tak przynajmniej mogę go na okrągło kołysać i podawać pierś i wtedy nie płacze. W przeciwnym razie musiałabym wstawać do wrzeszczącego dziecka. Czyli wygląda na to, że najbliższe lata spędzę jak ty Magdulino w łóżku z dwoma facetami (albo i więcej) :)

    Magduullina, Seli lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Hehe, ale ja śpię cały czas z małym :) No i tak mi właśnie daje popalić we wspólnym łóżku, ale wolę nie myśleć o tym, jak wyglądałaby noc, gdyby nie spał ze mną. Tak przynajmniej mogę go na okrągło kołysać i podawać pierś i wtedy nie płacze. W przeciwnym razie musiałabym wstawać do wrzeszczącego dziecka. Czyli wygląda na to, że najbliższe lata spędzę jak ty Magdulino w łóżku z dwoma facetami (albo i więcej) :)
    Heh dokładnie ;) a moze zabki ? Albo brzuszek? A jak spicie? Ja przy takich akcjach po piersi kladlam malego na moj brzuch bo czasem sie dobrze nie wybekal ... ;) ojj wiem co czujesz kochana wiem ;) ale spanie z dziećmi jest wspaniale choc czasem daja czadu i człowiek nie spi a jak juz dziecko zasnie moglby patrzyc na.niego do rana :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 11:13

    edka85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam u Was dziewczyny? Co tak nic nie piszecie? Ja mialam sie przespac ale jakos nie moge... jeden w przedszkolu drugi zasnal a ja postanowiłam wypic kawe :) okropny mam dziś dzień ...

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5336 6204

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Heh dokładnie ;) a moze zabki ? Albo brzuszek? A jak spicie? Ja przy takich akcjach po piersi kladlam malego na moj brzuch bo czasem sie dobrze nie wybekal ... ;) ojj wiem co czujesz kochana wiem ;) ale spanie z dziećmi jest wspaniale choc czasem daja czadu i człowiek nie spi a jak juz dziecko zasnie moglby patrzyc na.niego do rana :)
    Na pewno nie brzuszek. Generalnie od urodzenia nie miał ani jednej kolki. Ząbki jeszcze też nie wyszły. To chyba ten etap skoku rozwojowego czy też "regresu snu czwartego miesiąca". A przynajmniej tak wolę myśleć, żeby się pocieszać, że kiedyś mu to minie :) Ogólnie na październikówkach kilka dziewczyn pisało, że ma teraz takie same jazdy.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka no możliwe oby :) heh juz zapomniałam jak to bylo po 2 latach ale chyba tez tak między 3=4 miesiąc byl taki bezsenny albo pozniej no kurcze nie moge se wspomniec... Ale mniejsza o to by tylko szybciutko minęło ;)

    edka85 lubi tę wiadomość

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 4 lutego 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co uwielbiam Was podczytywać z reguły w biegu ;-) i powiem Wam że nasz wątek może jest nieruchliwy z wiadomych powodów ale baaaardzo sympatyczny :-D ❤❤❤❤❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 15:25

    edka85, Magduullina lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 4 lutego 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem tyle - reguła jest taka, że nie ma reguły ;) Każde dziecko inne i każde w różnych porach ma kryzysy. Ja z ostatniego czasu mogę powiedzieć, że koło roczku było sporo nocy typu 1/2/3 w nocy - pobudka i 3h zabawy jak gdyby nigdy nic, po ciemku.

    Dziewczyny z 4 i 2 miesięczniakami - w tym wieku malucha jeszcze totalnie nie myślałam o moim cyklu, serio zauważacie już jakieś oznaki płodności? U mnie powrót płodności trwał długo, coś koło 7-8 mc zaczęło się dziać, chyba pierwszy okres o 7mc, potem 2 mc przerwy i dopiero potem w miarę regularne cykle. O regularnych objawach np. pms do tej pory mogę pomarzyć :D Także niezłe z was maszyny skoro już płodność się czai za rogiem! Pewnie szybko będą kolejne pociechy :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5336 6204

    Wysłany: 4 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, u mnie jeszcze daleko do płodności. A mały dba o to, by szybko nie wróciła, bo ssie cyca ostatnio na potęgę :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 lutego 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ssa cyca na potege ;) jest bezsmoczkowy, sluzu mam duzo plodnego. I co mnie najbardziej denerwuje to objawy okresowe :( mdlosci, zawroty glowy, bol jajnika, bol brzucha... a okresu nie ma. Jestem przekonana, ze jakby pojawil sie to poczulabym sie lepiej. Ale pewnie bede sie meczyc.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wizycie, maszyneria działa pięknie, endometrium ładne trojwarstwowe, pęcherzyk 21mm, lada dzień owu, doktorek mówił ze od jutra działać ;) i odstawiać... bo laktacja to oksytocyna a oksytocyna to skurcze macicy :/ mam mieszane uczucia. Mój syn tez bezsmoczkowy

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5336 6204

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    i odstawiać... bo laktacja to oksytocyna a oksytocyna to skurcze macicy :/ mam mieszane uczucia. Mój syn tez bezsmoczkowy
    To kiepsko. Ale jak to...Przecież nawet tu na forum było trochę dziewczyn, które przez połowę ciąży kp. Ba! Są też takie, które karmią w tandemie. Skoro to możliwe, to czemu odrzucać kp? Gdzieś czytałam, że przyczyną, dla której się odstawia jest zazwyczaj to, że zmienia się smak pokarmu i dziecko po prostu grymasi.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... ale orgazm to tez skurcze :p tak troche... no nie wiem. Wydaje mi sie to powodem nie logicznym ;) aczkolwiek lekarzem nie jestem. Na fb, grupie w moim miescie byla babeczka co karmila cala ciaze :p i miala dwojke potem na cycu - podziwiam ;p bo jakbym tak miala a drugie byloby podobne to bym tylko lezala z cycami i karmila 24/24 :D hahaha

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka,. Poczytaj u hafiji na temat karmienia w ciazy.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    A ja po wizycie, maszyneria działa pięknie, endometrium ładne trojwarstwowe, pęcherzyk 21mm, lada dzień owu, doktorek mówił ze od jutra działać ;) i odstawiać... bo laktacja to oksytocyna a oksytocyna to skurcze macicy :/ mam mieszane uczucia. Mój syn tez bezsmoczkowy
    No pięknie to do dziela :) hihi
    Aktualnie mam znajoma ktora karmi maluszka 2 tyg i 15=miesiecznego smialam się ze przynajmniej nie będzie problemu z nawalem bo starszy wszystko wyciagnie a mlody pojada wiec da sie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj cisza chyba przed burza jak piersi 2 dni bolaly tak dziś cisza ... az dziwne...

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo ;) u nas wczoraj gorszy dzień, ale nie wiem czyj. Mój czy małego :D
    Ale za to wieczór był bardzo przyjemny. I co najlepsze. Mąż wraca, mówię, że mały coś zły jak nigdy, że płacze na cycku i w ogóle. On go chciał na ręce... byłam przekonana, że będzie wrzask. A ten radość i spokój.... :P Super!

    Magduullina, k878 lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ