X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 lutego 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z przyjemnych rzeczy co u was?
    Ja polykam sniadanie i wychodzimy na zakupy ;)

    Boli mnie tak cholernie brzuch i jajnik... wszedzie czytalam, ze jak sie pojawi sluz to warto mierzyc temperature i sie obserwowac. Nic mi z tego nie wynika. Okresu brak... W nastepnym tygodniu chyba pojde do lekarza :(

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 7 lutego 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za odniesienie się do kp i starań.
    Teksty przeczytałam, niestety nie ma w nich wzmianki o KP vs. STARANIA, a to mnie teraz najbardziej interesuje. Wiem że jak już w ciąży będę to jakoś się ułoży, teraz samo zajście mnie najbardziej obchodzi, a o tym nie mogę znaleźć info.

    Mój ssak dziś w nocy był bardzo ssakowy i ogólnie kiedy ma mnie w zasięgu to chce jeść co 15 minut, masakra... mamoza totalna. A raczej cycoza. Dobrze że chodzę do pracy.

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 lutego 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka. Tu masz artykuły dotyczące KP i starań

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.mamalekarz.pl/czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie dziękuję :*

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam sobie z ciekawości test ovu Lh. Hehe, no i oczywista oczywistość - jajniki nie pracują. Biel wizira ;)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Niestety nasza mleczna droga dobiegła końca :( 3 dni temu w nocy wylądowałam na IP z dosyć mocnym krwawieniem.. Obudziłam się, bo miałam mówiąc wprost mokry tyłek. I to nie była krew.. Także wiecie co siebie pomyślałam. Najpierw odeszły mi wody, a teraz ronię (17tc). Na całe szczęście okazało się jednak, że wszystko w jak najlepszym porządku, szyjka ponad 5 cm (!) i mocno trzyma. Hipoteza jest taka, że po prostu miałam pecha i podczas naturalnego cofania się łożyska na tylną ścianę pękło jakieś naczynie. Tak mówi moja gin i nie wiąże tego jakoś specjalnie z kp, ale na IP babka mówiła, że to właśnie przez skurcze wywołane karmieniem. A ja nie mogłam zaprzeczyć, że stało się to krótko po nocnym karmieniu. No i tak obydwie z moją gin doszlysmy do wniosku, że nawet jeśli to nie kp to i tak lepiej odstawić, bo jeśli coś się stanie to będę się obwiniala i sobie nie wybacze. Stanęło na tym, że odciągam raz dziennie i daję małej w nocy z butelki. Odstawienie zniosla bardzo dobrze, już w drugą noc nie dopominala się o cyca. Usypia bez problemu, a jak się przebudzi to raz pije to moje mleko, a raz wodę. I jest spokój :) Pierwszą noc tylko się zloscila, ale też nie jakoś spektakularnie.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Cześć dziewczyny! Niestety nasza mleczna droga dobiegła końca :( 3 dni temu w nocy wylądowałam na IP z dosyć mocnym krwawieniem.. Obudziłam się, bo miałam mówiąc wprost mokry tyłek. I to nie była krew.. Także wiecie co siebie pomyślałam. Najpierw odeszły mi wody, a teraz ronię (17tc). Na całe szczęście okazało się jednak, że wszystko w jak najlepszym porządku, szyjka ponad 5 cm (!) i mocno trzyma. Hipoteza jest taka, że po prostu miałam pecha i podczas naturalnego cofania się łożyska na tylną ścianę pękło jakieś naczynie. Tak mówi moja gin i nie wiąże tego jakoś specjalnie z kp, ale na IP babka mówiła, że to właśnie przez skurcze wywołane karmieniem. A ja nie mogłam zaprzeczyć, że stało się to krótko po nocnym karmieniu. No i tak obydwie z moją gin doszlysmy do wniosku, że nawet jeśli to nie kp to i tak lepiej odstawić, bo jeśli coś się stanie to będę się obwiniala i sobie nie wybacze. Stanęło na tym, że odciągam raz dziennie i daję małej w nocy z butelki. Odstawienie zniosla bardzo dobrze, już w drugą noc nie dopominala się o cyca. Usypia bez problemu, a jak się przebudzi to raz pije to moje mleko, a raz wodę. I jest spokój :) Pierwszą noc tylko się zloscila, ale też nie jakoś spektakularnie.

    Przykro mi, że tyle stresu zniosłaś... Trzymam kciuki by juz dalsza część ciąży była spokojna ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 lutego 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęknięcie naczynka zdarza się w ciąży, bez względu czy KP czy nie. Babka na IP się nie zna, bo na laktacji mało kto z personelu się zna, ale jeżeli miałabyś mieć jakieś wyrzuty sumienia to pewnie było to najwłaściwsze rozwiązanie.

    edka85 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 8 lutego 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea ale stres... współczuję! Widocznie córa gotowa była na odstawienie skoro tak szybko się przyzwyczaiła. A planujesz włączać mm czy już się bez tego obejdzie?

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 8 lutego 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, że to zbieg okoliczności i kp niewiele ma wspólnego z tymi dolegliwościami. Na forum spotkałam trochę dziewczyn, które przez część ciąży kp i wszystko było w porządku. A były też kobiety, które miały problemy z krwiakami itp., a nie karmiły. Tak więc nie ma tu reguły. Są tylko przypuszczenia. Ale jeśli Casjopea ma się lepiej czuć z tego powodu, to ok. Zdrowie dziecka najważniejsze.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/98a4e8a79543.jpg

    edka85, k878, Havana3, Annie1981, smeg lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj nic nie bylo zaraz jade po testy ze dwa z apteki moze akurat moj spokoj mnie zastanawia :) zrobilam go o 11 poczekam jeszcze pare dni i zobaczymy co z tego wyniknie. Mdli mnie ale jakos stawiam na jelitowke bo mnie gonilo juz 3 dni (dol) na kibelek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 12:31

    Seli lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina, ja widzę, że coś tam przebija. Na żywo pewnie lepiej widać. A nie wolisz betę strzelić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 13:36

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Magduullina, ja widzę, że coś tam przebija. Na żywo pewnie lepiej widać. A nie wolisz betę strzelić?
    W poniedziałek na spokojnie jak testy beda w ogóle ciemniec bo nie chcę znów rozczarowania

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie kupiłaś już te testy z apteki. To wrzuć jutro z rana zdjęcie.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no coś przebija :) tzw cień cienia cienia :P który dc? koniecznie popraw jakimś bardziej czułym testem jutro rano i dawaj znać!

    Magduullina lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10dpo ten co robilam dzis powtórze jutro jest to chyba 10miui mam jeszcze pre test i jakis inny 20 miui. Wczoraj robilam i nic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Pewnie kupiłaś już te testy z apteki. To wrzuć jutro z rana zdjęcie.
    Jutro powtórze ten co dzis robilam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale i tak dopoki beta nie będzie pozytywna nie uwierze + zobacze serduszko gdy Bozia pozwoli oczywiście... jakos mam w sobie spokoj i slabosc bo czuje sie dzis okropnie

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Jutro powtórze ten co dzis robilam
    To jest ten z allegro? Jeśli tak, to nie dziwię się, że jest taki cień. U mnie nawet przy becie ok.400 pokazywał słabą kreskę, gdy tymczasem apteczny test zrobiony tego samego dnia ujawnił już porządną krechę.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ