X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 31dc 🐵 dalej nie ma...coś mi się ostatnio wydluzacykl... Nie obędzie się chyba bez lekarza.

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My serduszkujemy w czasie okoloowulacyjnym co dwa dni, zdarza się że codziennie. A w pozostałe dni to jak nam się zachce ale niezbyt często :p

    Anulka, sprawdzic u gina nie zaszkodzi :) ja też mam w marcu umówiona wizytę

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5374 6261

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojechałam jednak do labu. Beta 46,ale prog tylko 8,9. Także raczej nic z tego. Od początku coś nie szło z tym cyklem. Ehh... Mam chyba deżawi. W 2019 to samo. 1 cs po porodzie, bach ciąża, prog w okolicach 9ng,a beta skacząca raz wyżej, raz niżej. Dwa miesiące bujałam się z taką ciążą, aż w końcu się z niej oczyściłam. I teraz znowu po porodzie takie kwiatki 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 12:03

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 12 marca 2021, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduję🐵... To w sumie dobrze bo już myślałam że znów będę miała cykl 33dni jak w zeszłym miesiącu. Zaczynam od nowa tym razem z NAC zobaczymy ... Edka współczuję☹️ może warto mieć jeszcze nadzieję? Różne cuda się zdarzają.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5374 6261

    Wysłany: 12 marca 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby było śmieszniej, to kreska na teście mi ściemniała. Zobaczymy jaki będzie jutro przyrost.
    Ja się zastanawiam, jakim cudem doszło do zagnieżdżenia jajka przy progu 4ng? Przecież to ewenement.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Sylwia C. Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 12 marca 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie dziś 19 dzień cyklu i pozytywny test owu, ale chyba będzie mała szansa, bo mąż miał nocki w tym tygodniu i nie było jak serduszkować, dopiero dziś można będzie coś działać :(

    Co do mierzenia temperatury - średnio mi wychodzi, zapominam, albo już nie mam siły rano, bo synek się budzi i po mnie skacze.

    Zastanawia mnie to, że ta owulacja znów jakoś późno w cyklu. Wydaje mi się, że kiedyś miałam raczej koło 16-17 dnia. Cykle były 30-33 dniowe zazwyczaj. Przed ciążą miałam długie i obfite miesiączki a teraz 4 dni i właściwie tylko drugiego dnia było większe krwawienie. Hmm.... Co myślicie?

    Bardzo powoli schodzimy z nocnych karmień. Karmię go przed snem. Narazie nie mam pomysłu jak go inaczej uspac na noc 🤪 Udało nam sie narazie wydłużyć czas do pierwszej pobudki. Jestem w szoku! Mały przespał ponad 4 godziny bez pobudki 🙈 pierwszy raz od urodzenia i to w swoim łóżeczku. Najgorzej było drugiego dnia. Po jakimś czasie chyba zrozumiał jak mówiłam, że mleczko śpi w nocy. . teraz biorę go na ręce, przytula się, biorę go do nas do łóżka i śpi. Karmię go po północy dopiero i nad ranem - to już przyssany prawie cały czas... Co prawda często się teraz wybudza po tej pierwsze pobudce, ale myślę że zacznę eliminować nocne całkiem i zostanie nam tylko ranne. W dzień jest karmienie do drzemki i czasem jak się bardzo domaga to się łamie i mu daje drugi raz, ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie.

    Edka trzymam kciuki!!! Kiedy będziesz wiedziała coś więcej?

    atdc3e5ehpi6kwpi.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 12 marca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy podczas cyklu przy KP miałyście różne odczucia w zależności od fazy cyklu? Ja 11 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne cerazette, a od 3 dni czyje dyskomfort, podczas karmienia bolą mnie sutki 😬 myślałam, ze może to chwilowe, że Flo się źle przyssała czy coś, ale trwa to już 3 dzień na obydwu piersiach i teraz mam zagwozdkę 😬
    Wiecie może czy ovarin można brać podczas KP? 🤔

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Dziewczyny, czy Wy podczas cyklu przy KP miałyście różne odczucia w zależności od fazy cyklu? Ja 11 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne cerazette, a od 3 dni czyje dyskomfort, podczas karmienia bolą mnie sutki 😬 myślałam, ze może to chwilowe, że Flo się źle przyssała czy coś, ale trwa to już 3 dzień na obydwu piersiach i teraz mam zagwozdkę 😬
    Wiecie może czy ovarin można brać podczas KP? 🤔

    Może pozaglądaj małej dobrze do buzi i zobacz czy nie ma pleśniawek. Mogła przenieść ci na sutki.

  • Sylwia C. Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 12 marca 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Dziewczyny, czy Wy podczas cyklu przy KP miałyście różne odczucia w zależności od fazy cyklu? Ja 11 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne cerazette, a od 3 dni czyje dyskomfort, podczas karmienia bolą mnie sutki 😬 myślałam, ze może to chwilowe, że Flo się źle przyssała czy coś, ale trwa to już 3 dzień na obydwu piersiach i teraz mam zagwozdkę 😬
    Wiecie może czy ovarin można brać podczas KP? 🤔


    Mnie bardziej bolały przed powrotem pierwszej miesiączki po porodzie. Przed kolejnym cyklem był już raczej bardziej dyskomfort niż ból.

    Aha przed pierwszą ciążą zawsze bardzo bolały mnie piersi przed okresem i były nabrzmiałe. A teraz nie odczuwam tego aż tak dotkliwie 🤔

    atdc3e5ehpi6kwpi.png
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 12 marca 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powoli się @ rozkręca :(
    Walczymy dalej dziewczyny!!!!!
    Nie można się poddawać!

    Just, Babydreamer, Sylwia C. lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1992 wrote:
    U mnie powoli się @ rozkręca :(
    Walczymy dalej dziewczyny!!!!!
    Nie można się poddawać!

    Oczywiście, że się nie poddajemy! Każda z nas przytuli swojego drugiego maluszka. W końcu się uda! ;)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5374 6261

    Wysłany: 13 marca 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 182, prog 11,84. Dzwoniłam do lekarza i w pon przepisze mi luteinę.

    Babydreamer, megson91, Just, Sylwia C. lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Beta 182, prog 11,84. Dzwoniłam do lekarza i w pon przepisze mi luteinę.

    Trzymam kciuki !🙂

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka nie jest źle. 😊 A z luteina będzie jeszcze lepiej!🤞🤞🤞

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 14 marca 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just wrote:
    Może pozaglądaj małej dobrze do buzi i zobacz czy nie ma pleśniawek. Mogła przenieść ci na sutki.

    Zaglądałam i nic niepokojącego tam nie widzę 🤔

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 14 marca 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś wzięłam pierwszy raz NAC ale teraz się zastanawiam czy to dobrze. Może miałyście z nim styczność i powiecie mi coś więcej? Chyba nie powinien mi zaszkodzić?

  • Babydreamer Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 14 marca 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Beta 182, prog 11,84. Dzwoniłam do lekarza i w pon przepisze mi luteinę.
    Trzymam mocno kciuki!!!:) Na pewno wszystko potoczy się pięknie! Ja w mojej pierwszej ciąży miałam identyczne przyrosty🙃najpierw 8 potem coś ponad 40 a potem 180 i ciąża bezbłędna, książkowa bez żadnych problemów 👍U Ciebie też tak będzie!!! Ja planuję pierwszą betę 20 marca, odezwę się co i jak🙃

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a jeszcze masz powtórzyć betę czy tylko luteina wkracza do akcji.

    Ja póki co cieszę się z pozytywnych owulaków 🙃

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5374 6261

    Wysłany: 16 marca 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzyłam betę. Wczoraj 367. Niby przyrost w normie 100%, ale wcześniej był znacznie większy. Także nie wiem, czy to jakiś znak, że to jednak się nie utrzyma...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • weronika_weronika Koleżanka
    Postów: 56 37

    Wysłany: 16 marca 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Od stycznia staramy sie o drugiego malucha. Chcialam kontynuowac kp, corka skonczyla 1.5roku, pila 2 razy na dobe na drzemki. Ostatnimi czasy nie chciala juz zasypiac przy piersi i podjelam decyzje o odstawieniu. Juz tydzien mija od zakonczenia kp 😀😀 zobaczymy czy będzie mialo to jakis wplyw na przyszle starania.

    Poza tym trzymam kciuki za Was dziewczyny 😀 W koncu musi sie udac 🥰

    Starania o 2 maluszka od 01.2021
    km5svcqg2y585a87.png
‹‹ 242 243 244 245 246 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ