X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Kinga ja również spróbuje heh dziewczyny doradzcie mi proszę bo zauważyłam cos dziwnego ok niby okres krótszy plamieniem pol dniowym kawa z mlekiem zakonczone ale cos mnie niepoloi przeważnie do owu brak sluzu a teraz taki jak przed miesiaczka bialy ciagnacy się no ja glupieje poprostu juz..
    Zwykly nieplodny sluz :)
    http://www.nprtech.ehost.pl/Szyjka-macicy.html
    Tu fajnie opisują szyjke macicy , co sie z nia dzieje i widac sluz:)

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, ze teraz to byl naprawde prawdziwy reset, endo sie musialo wyhodować piekne :)

    Havana3, smeg, Casjopea lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się melduje po wczorajszej wizycie u gina, serduszko bije, młode ma 5 mm :)

    MrsKiss, Casjopea, Annie1981, Havana3, MamaCudeńka, farmaceutka77, k878, Magduullina lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg cudne wieści :) Mój robak ma już prawie 3cm i macha witkami :D Dobra wiadomość jest taka, że mięśniak nadal nie rośnie i jakby zaczął się cofać w głąb macicy <3

    Havana3, smeg, MrsKiss, MamaCudeńka, Magduullina lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści dziewczyny :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudne wieści dziewczyny .
    Pochwaliłyście się rodzinie ? Jeszcze wcześnie pewnie tylko wybranym zaufanym osobom :)

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg Casjopea cudownie !!! Ach ❤❤❤
    Casjopea no i mięśniak nie dokucza to ważne :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2018, 07:28

    Casjopea, Magduullina lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super wieści dziewczyny :)

    mam pytanie - spotkałyście się żeby gin kobiecie karmiącej przepisał CLO? Znajoma karmi i chwaliła się, że bierze.

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Kochane sprzątacie, w garach czy na zakupach? Świąteczny szał się zaczął ;-)

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaCudeńka wrote:
    super wieści dziewczyny :)

    mam pytanie - spotkałyście się żeby gin kobiecie karmiącej przepisał CLO? Znajoma karmi i chwaliła się, że bierze.

    sprawdziłam w ulotce napisane, że nie można :-( szkoda

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Kinga ja również spróbuje heh dziewczyny doradzcie mi proszę bo zauważyłam cos dziwnego ok niby okres krótszy plamieniem pol dniowym kawa z mlekiem zakonczone ale cos mnie niepoloi przeważnie do owu brak sluzu a teraz taki jak przed miesiaczka bialy ciagnacy się no ja glupieje poprostu juz..

    Jak tam śluzik wyklarowało się?

    Magduullina lubi tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpier... Te migdały, zapijam winem a test owu ciągle blady no :/
    Za to w końcu mi się udało ogarnąć jako tako salon, jeszcze kuchnia i cała góra tylko :P

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już dawno wszyscy wiedzą :) Uznałam, że jak stracę tę ciążę to powiemy, że straciłam i tyle.. Sąsiadka miesiąc temu poronila w 9 tc. Wiecie, u nas na wsi te obowiązki są trochę inne, w znacznej mierze typowo fizyczne i nie wiem co bym powiedziała sąsiadowi gdybym go poprosiła o posprzątanie boksu u naszego konia ;) Chyba by stwierdził, że na mózg mi się rzuciło, że sama tego nie robię. A dzisiaj np była taka awaria, że koń w nocy poidlo rozwalił, cały boks w wodzie, a mąż do 18 w pracy.. Z kolei jak już wszyscy wiedzą o ciąży to bardzo to szanują. A rodzina to rodzina.. Jakby mogła nie wiedzieć ;)

    karolinams, smeg lubią tę wiadomość

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsKiss wrote:
    Wpier... Te migdały, zapijam winem a test owu ciągle blady no :/
    Za to w końcu mi się udało ogarnąć jako tako salon, jeszcze kuchnia i cała góra tylko :P
    Wpier...dalej Twoje jajo na święta czeka ;-)
    Ale masz energię na sprzątanie ;-) Ja się zmuszam ta pogoda dobija i kawa za kawą hihi

    MrsKiss lubi tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    U nas już dawno wszyscy wiedzą :) Uznałam, że jak stracę tę ciążę to powiemy, że straciłam i tyle.. Sąsiadka miesiąc temu poronila w 9 tc. Wiecie, u nas na wsi te obowiązki są trochę inne, w znacznej mierze typowo fizyczne i nie wiem co bym powiedziała sąsiadowi gdybym go poprosiła o posprzątanie boksu u naszego konia ;) Chyba by stwierdził, że na mózg mi się rzuciło, że sama tego nie robię. A dzisiaj np była taka awaria, że koń w nocy poidlo rozwalił, cały boks w wodzie, a mąż do 18 w pracy.. Z kolei jak już wszyscy wiedzą o ciąży to bardzo to szanują. A rodzina to rodzina.. Jakby mogła nie wiedzieć ;)

    Casjopejko tylko uważaj na siebie mimo wszystko nie dźwigaj i nie przemęczaj się szczególnie przez te pierwsze trzy miesiące.
    Zazdroszczę Ci wiejskiego życia choć wiem że to ciężki kawał chleba. Kiedyś ze wsi uciekali do miasta teraz na odwrót z miasta na wieś uciekają :-) My też chcemy może za 3 latka się uda tylko konia nie będzie kurcze ;-) a ten konik to taki do pracy czy taki do jeżdżenia?

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie jesteśmy takimi uciekinierami z miasta ;)
    Mamy trzy konie: jednego dziadka 19-letniego, którego dostałam właśnie na święta Bożego Narodzenia 16 lat temu (miałam wówczas 14 lat), drugi to kucyk 20-letni, a trzeci to taki średni koń (fiord, można zobaczyć w necie jak wygląda), który ma teraz 5 lat :) Ona właśnie miała mi służyć do jazd, ale jako że jadę ciążę za ciążą to jakoś wielce nie zdążyłam się najezdzic :D Że względu na jej młody wiek dopiero w te lato została zajezdzona, bo ja nie lubię wsiadac na końskie dzieci ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiejskie życie jest cudowne, ale trzeba mieć do tego chęci i zdrowie. To nie jest opcja dla cieniasów. Jak szłam rodzić rok temu w grudniu to mieliśmy takie apogeum błota, że nie dało się nawet autem pod dom podjechać i szliśmy z mężem w kaloszach chyba z 10 min zanim udało nam się dotrzeć do samochodu :D Ale nim do niego wsiadłam trzeba było jeszcze zmienić obów na bardziej wyjściowy i nie ubabrac się w błocie przy okazji :D Pięć dni później taka sama droga w takich samych warunkach tylko z noworodkiem i boląca d... ;) ;)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość leków "na wszelki wypadek" ma napisane w ulotce, że nie można podczas KP ani w ciąży. Bardziej szczegółowe informacje są na e-lactancia.
    Wynika z nich, że clo może zmniejszać produkcję pokarmu po porodzie, jednak przy ustabilizowanej laktacji nie ma na to wpływu.
    Oryginalna informacja:

    "Moderately safe.
    Mild risk possible.

    Synthetic ovulation stimulant. It inhibits hypothalamic estrogen receptors, which in turn stimulates the release of FSH, estradiol and LH. It has initially anti-estrogenic and then estrogenic effects.
    Indicated to induce ovulation in infertility treatment and polycystic ovary syndrome (Hossein 2016, AEMPS 2016, Sanofi 2012, López 2004, Sheehan 2004, Kousta 1997).
    Increased risk of multiple pregnancy.
    Administered orally, a daily dose for 5 days, maximum 3 menstrual cycles.

    Since the last update, we have not found published data on its excretion in breast milk.

    Its high volume of distribution makes the transfer to milk in significant quantities unlikely, but its long half-life could facilitate it.

    Adverse effects are infrequent and temporary at usual doses; they occur in high doses and for prolonged periods such as those used in research studies (AEMPS 2016, Sanofi 2012).

    Studies on the effects on prolactin and milk production are scarce, out of date and contradictory, for while for some authors clomiphene decreases prolactin plasma levels, inhibiting breastfeeding when administered during the first week postpartum (Weinstein 1976, Kalir 1975), for others it has no effect on prolactin nor does it inhibit breastfeeding (Canales 1977).

    In any case, when breastfeeding is well established, prolactin levels do not correlate with milk production. This would be the case in an infertility treatment.

    It is not advisable to take it during the first weeks of the postpartum period due to the risk of decreased milk production.

    In infertility treatment, the possible anovulatory effect of frequent on demand breastfeeding should be taken into account".


    Ja zrobiłam bigos, śledzie i rybę po grecku. Reszta jutro i po jutrze.
    Dziś zaczęły się płodne. Bardzo liczę na ten cykl, bo mąż ma 2 tygodnie wolnego, może w końcu ten stres, który przeżywa na co dzień, mu odpuści i się uda ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh Casjopea twarda babka z Ciebie :-)
    Też bym się nadała Irak przeżyłam to i polska wieś mi nie straszna ;-) Lubię właśnie takie życie " fizyczne" :-)
    I moje dziewczyny by oszalały kochają konie ;-)

    farmaceutka77, smeg lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Większość leków "na wszelki wypadek" ma napisane w ulotce, że nie można podczas KP ani w ciąży. Bardziej szczegółowe informacje są na e-lactancia.
    Wynika z nich, że clo może zmniejszać produkcję pokarmu po porodzie, jednak przy ustabilizowanej laktacji nie ma na to wpływu.
    Oryginalna informacja:

    "Moderately safe.
    Mild risk possible.

    Synthetic ovulation stimulant. It inhibits hypothalamic estrogen receptors, which in turn stimulates the release of FSH, estradiol and LH. It has initially anti-estrogenic and then estrogenic effects.
    Indicated to induce ovulation in infertility treatment and polycystic ovary syndrome (Hossein 2016, AEMPS 2016, Sanofi 2012, López 2004, Sheehan 2004, Kousta 1997).
    Increased risk of multiple pregnancy.
    Administered orally, a daily dose for 5 days, maximum 3 menstrual cycles.

    Since the last update, we have not found published data on its excretion in breast milk.

    Its high volume of distribution makes the transfer to milk in significant quantities unlikely, but its long half-life could facilitate it.

    Adverse effects are infrequent and temporary at usual doses; they occur in high doses and for prolonged periods such as those used in research studies (AEMPS 2016, Sanofi 2012).

    Studies on the effects on prolactin and milk production are scarce, out of date and contradictory, for while for some authors clomiphene decreases prolactin plasma levels, inhibiting breastfeeding when administered during the first week postpartum (Weinstein 1976, Kalir 1975), for others it has no effect on prolactin nor does it inhibit breastfeeding (Canales 1977).

    In any case, when breastfeeding is well established, prolactin levels do not correlate with milk production. This would be the case in an infertility treatment.

    It is not advisable to take it during the first weeks of the postpartum period due to the risk of decreased milk production.

    In infertility treatment, the possible anovulatory effect of frequent on demand breastfeeding should be taken into account".


    Ja zrobiłam bigos, śledzie i rybę po grecku. Reszta jutro i po jutrze.
    Dziś zaczęły się płodne. Bardzo liczę na ten cykl, bo mąż ma 2 tygodnie wolnego, może w końcu ten stres, który przeżywa na co dzień, mu odpuści i się uda ;)
    Annie jesteś cudowna ale mnie podniosłaś na duchu już myślałam że nici z leków póki nie zakończę cycowania :-)
    To prawda dużo jest asekuracyjnych wpisów że nie można lub do konsultacji z lekarzem ale sie cieszę dziękuję że to znalazłaś!!!❤❤❤

    Jak już piszecie o sprzątaniu potrawach które gotujecie czuć że święta tuż tuż :-)

    A święta nie licząc tych przygotowań ;-) to czas relaksu rozmów radości spokoju i na męża na pewno to pozytywnie podziała :-) jeszcze jakaś fajna komedia i ....❤❤❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 06:59

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ