X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję gotowa a jednocześnie się boję... Też tak macie? Nie martwi Was jak dacie radę z dwójką, z karmieniem w ciąży? A co jeśli będą jakieś komplikacje? Ja chyba za dużo myślę :/

    Magduullina lubi tę wiadomość

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsKiss wrote:
    Ja się czuję gotowa a jednocześnie się boję... Też tak macie? Nie martwi Was jak dacie radę z dwójką, z karmieniem w ciąży? A co jeśli będą jakieś komplikacje? Ja chyba za dużo myślę :/
    Mrs strach naturalnie zawsze sie boimy niewiadomej ale napewno dasz radę kochana

    Havana3, MrsKiss lubią tę wiadomość

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsKiss wrote:
    Ja się czuję gotowa a jednocześnie się boję... Też tak macie? Nie martwi Was jak dacie radę z dwójką, z karmieniem w ciąży? A co jeśli będą jakieś komplikacje? Ja chyba za dużo myślę :/


    Ja się za bardzo nie przejmowałam. Mówiłam sobie ze trzeba zaciskać zęby i jakos to będzie. Lepsze to niż 6 lat siedzieć w domu albo rozkminiac żłobek czy nie. A teraz właśnie mam taką śpiączkę, o 16:00 padam i tylko czekam na męża, pokarm uciekł, ledwo co leci. Na szczęście mała akceptuje butle choć wiadomo ze to nie to samo. Wiec lekko nie jest a to dopiero początek i nic się dzieje żeby po szpitalach latać czy przychodniach.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsKiss wrote:
    Ja się czuję gotowa a jednocześnie się boję... Też tak macie? Nie martwi Was jak dacie radę z dwójką, z karmieniem w ciąży? A co jeśli będą jakieś komplikacje? Ja chyba za dużo myślę :/
    A ja właśnie wcale o tym nie myślę :) Kiedyś znajoma lekarka mi powiedziała, że jak ktoś ma słabą psychikę to choćby nie miał raka to i tak na niego umrze. Coś w tym jest.. Ludzka psychika ma niebywałą moc :)
    Dzisiaj w poczekalni siedziałam z babka w 6 miesiącu, która będzie miała taką samą różnicę między dziećmi co ja (czyli 18 miesięcy). Tryskala optymizmem i w ogóle nie widziała żadnego problemu :) Fajna babka.
    Ja po prostu nie dopuszczam do siebie myśli, że cokolwiek mogłoby być nie tak. Miewam krótkie chwile paniki, ale na szczęście szybko mijają ;) I nadal karmię, pokarmu nie mam mniej, młoda pije chętnie.. No pięknie jest :)

    Magduullina, MrsKiss, Havana3, Holibka, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, dzisiaj byłam na wizycie. Moje dziecięcie ma prawie 7,5cm, jest ruchliwe i energiczne :) Nóżki ciasno zacisniete, więc płeć nieznana ;)

    Magduullina, Havana3, Holibka, k878, smeg, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casnopeja co będzie to będzie ;) będziesz nam relacjonować ... dasz radę. ;* super rosnijcie zdrowo ;* ciąża to piekny czas.... ;)

    Havana3 lubi tę wiadomość

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Aha, dzisiaj byłam na wizycie. Moje dziecięcie ma prawie 7,5cm, jest ruchliwe i energiczne :) Nóżki ciasno zacisniete, więc płeć nieznana ;)

    Bozinku uwielbiam takie opisy ❤❤❤

    Magduullina lubi tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    A ja właśnie wcale o tym nie myślę :) Kiedyś znajoma lekarka mi powiedziała, że jak ktoś ma słabą psychikę to choćby nie miał raka to i tak na niego umrze. Coś w tym jest.. Ludzka psychika ma niebywałą moc :)
    Dzisiaj w poczekalni siedziałam z babka w 6 miesiącu, która będzie miała taką samą różnicę między dziećmi co ja (czyli 18 miesięcy). Tryskala optymizmem i w ogóle nie widziała żadnego problemu :) Fajna babka.
    Ja po prostu nie dopuszczam do siebie myśli, że cokolwiek mogłoby być nie tak. Miewam krótkie chwile paniki, ale na szczęście szybko mijają ;) I nadal karmię, pokarmu nie mam mniej, młoda pije chętnie.. No pięknie jest :)

    Gratuluję pokaźnego maluszka :) no ciekawe co to będzie :)

    A odnośnie opieki nad dwójką to ja też nie widzę problemu, przecież to nie jest coś nie do przeżycia skoro tyle rodzin ma dzieci z niewielką różnicą wieku. Na pewno na początku chaos, bajzel, itd., ale to szybko mija. Oczywiście wiele zależy od dzieci, ale chyba każdy mając już jedno mniej więcej wie na co się pisze. Mój syn jest spokojny, radosny, oczywiście ma gorsze dni, mamozy itd., ale generalnie uważam go za grzeczne dziecko i m.in. dlatego chcemy szybko drugie.

    Ja jako jedynaczka zdecydowanie nie chcę aby mój syn był jedynakiem. U siebie widzę braki w umiejętnościach społecznych, odczuwam też po prostu brak rodzeństwa, czasem jestem samotna, mimo że mam wsparcie rodziców, męża, rodziny męża, kuzynostwo, mam też przyjaciółkę... ale to nie to samo co siostra czy brat po prostu.

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, akurat mam sporo znajomych którzy stwierdzili, ze gdyby pierwsze dziecko było takie jak to drugie to nigdy w życiu nie zdecydowaliby się na drugie. Tak im yo drugie dopiekło. High need’y, nerwusy, nie śpią, tylko je na ręku nosić a potem nie chcą się odkleić. Dopiero w przedszkolu jakos odetchnęli.

    A my z mężem oboje jedynacy i nam to tez doskwiera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:39

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renka, gratulacje! <3 termin już na wrzesień? :)

    Moja córka jest na tyle wymagająca, że liczę że przy drugim już mnie nic nie zaskoczy :D ale czytałam też historie, w których mamy przy drugim dziecku dopiero stwierdzały, że jednak to pierwsze było łatwe XD u mnie różnica będzie 23 miesiące i jakoś będę musiała ogarnąć, mniejszej chyba bym się bała ;) to już 11 tc, nie wiem kiedy to tak szybko leci. Nie mam jeszcze nawet karty ciąży, bo dopiero 24 stycznia idę na drugą wizytę :P w pracy jeszcze nic nie mówiłam, czekam do prenatalnych, ale tak mi czasem brzuch wywala, że pilnuje żeby nie nosić nic obcisłego, boje się ze ktoś mnie zdemaskuje :D

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Haha, akurat mam sporo znajomych którzy stwierdzili, ze gdyby pierwsze dziecko było takie jak to drugie to nigdy w życiu nie zdecydowaliby się na drugie. Tak im yo drugie dopiekło. High need’y, nerwusy, nie śpią, tylko je na ręku nosić a potem nie chcą się odkleić. Dopiero w przedszkolu jakos odetchnęli.

    A my z mężem oboje jedynacy i nam to tez doskwiera.
    Chyba coś w tym jest ;) heh ja nazekalam przy pierwszy ze urwis itd a drugi ooo taka malpka ze szok , jak sa razem bomba wybuchowa ale ejj chce 3 wiec kochane moje to sama radosc dany radę! ;* dzieci to skarb i cud dla nas Mam i koniec kropka! ;) smeg kochana będzie dobrze a no druga ciaza trochę szybciej minie niz pierwsza ;);*

    Havana3, MrsKiss, smeg lubią tę wiadomość

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym jest ja też sama jak palec tylko mąż moja mama i teściówka. Dlatego tak chciałam dużą fajna rodzinę.
    Zobaczcie Jeżyka 5 dzidzia w drodze pisała że jej było bardzo cieżko ale dała radę i jeszcze 5 bąbla pragnęła. Kobitki są twarde dzieci różne a za to jak bedziemy starymi babciami ile bedzie do opowiadania ;-D
    a co do ciąż Magduullina ma rację z ciąży na ciążę szybciej leci no ta trzecia to migiem zleciała aż sie boję co to w 4 będzie... ;-D

    MrsKiss, Magduullina, Magduullina, k878 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja docelowo chcę 3 :) Ale 3cie planuję później, żeby różnica między 2 a 3 była z 4 lata, no ale zobaczymy, 32 lata mi niedawno stuknęło, więc różnie może być z moją płodnością. Na razie skupiam się na nr 2. W tym cyklu chyba nici, jestem klk dni przed @ i coraz bardziej wodnisty śluz, więc chyba estrogeny szykują @.

    Ale nie przejmuję się, jeśli ten cykl bezowocny to uderzam do szefa po nową umowę i lepsze warunki zatrudnienia, i mówię stanowcze nie tzw premii uznaniowej która niby była słownie jasno określona i stała, a w praktyce różnie z nią bywało i oczywiście jak byłam na zwolnieniu w ciąży to żadnej premii nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 08:28

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Gratuluję pokaźnego maluszka :) no ciekawe co to będzie :)

    A odnośnie opieki nad dwójką to ja też nie widzę problemu, przecież to nie jest coś nie do przeżycia skoro tyle rodzin ma dzieci z niewielką różnicą wieku. Na pewno na początku chaos, bajzel, itd., ale to szybko mija. Oczywiście wiele zależy od dzieci, ale chyba każdy mając już jedno mniej więcej wie na co się pisze. Mój syn jest spokojny, radosny, oczywiście ma gorsze dni, mamozy itd., ale generalnie uważam go za grzeczne dziecko i m.in. dlatego chcemy szybko drugie.

    Ja jako jedynaczka zdecydowanie nie chcę aby mój syn był jedynakiem. U siebie widzę braki w umiejętnościach społecznych, odczuwam też po prostu brak rodzeństwa, czasem jestem samotna, mimo że mam wsparcie rodziców, męża, rodziny męża, kuzynostwo, mam też przyjaciółkę... ale to nie to samo co siostra czy brat po prostu.
    Mam tak samo. I mimo, że mam przyrodnie rodzeństwo to to nie jest to samo. Mi się marzy 4.. Ale w cyklu po 2: najpierw teraz dwójka, potem przerwa na jakieś 4-5 lat i znowu 2 :D Ale to tak tylko hipotetycznie, zobaczymy jak plany zweryfikuje życie ;)

    Magduullina, Havana3 lubią tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciala 3 :) ale bedzie co bedzie, jak sie zdarzy wiecej to nie pogardze :D

    Magduullina, Havana3, Casjopea lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gondi. Witaj. Tu kilka artykułów o płodności przy KP i o tym czy trzeba odstawiać w ciąży:

    https://dziecisawazne.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-karmienia-piersia/

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.mamalekarz.pl/czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.wymagajace.pl/karmienie-piersia-i-kolejna-ciaza-jak-to-pogodzic/

    https://mamaginekolog.pl/karmienie-piersia-a-kolejne-ciaze/

    MrsKiss. To raczej autosugestia, bo wiesiołek raczej potrzebuje 3 miesięcy, aby zadziałać.
    Ja za to w ogóle nie myślę jak poradzę sobie z drugim dzieckiem, żeby się nie stresować. Jakoś będę musiała, wiek goni, więc nie czekam ;)

    Havana3, gondi, Magduullina lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Gondi. Witaj. Tu kilka artykułów o płodności przy KP i o tym czy trzeba odstawiać w ciąży:

    https://dziecisawazne.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-karmienia-piersia/

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.mamalekarz.pl/czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.wymagajace.pl/karmienie-piersia-i-kolejna-ciaza-jak-to-pogodzic/

    https://mamaginekolog.pl/karmienie-piersia-a-kolejne-ciaze/

    MrsKiss. To raczej autosugestia, bo wiesiołek raczej potrzebuje 3 miesięcy, aby zadziałać.
    Ja za to w ogóle nie myślę jak poradzę sobie z drugim dzieckiem, żeby się nie stresować. Jakoś będę musiała, wiek goni, więc nie czekam ;)

    Annie jak zwykle skarbnica wiedzy :-D ❤❤❤ też sobie poczytam ;-D

    Annie1981, Magduullina lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak ja nie lubie tego odliczania... zasikalabym milion testow...
    Musze sie pozalic bo tempka w dol, 8dpo, szyjka sie robi jak na okres, troche szybko..

    Magduullina lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    O jak ja nie lubie tego odliczania... zasikalabym milion testow...
    Musze sie pozalic bo tempka w dol, 8dpo, szyjka sie robi jak na okres, troche szybko..
    Może mały człowieczek się wgryza ;-) oj te testowanie ja też nie umiem się powstrzymać ;-D jeszcze ciut ciut ❤❤❤

    Magduullina lubi tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie to ja sie wgryzam :D zezarlam od wczoraj pol gara bigosu :D ale wyszedl mi wspanialy, kwasniutki :D
    A dzis slodycze bym wykopala spod ziemi :D musialam otworzyc ptasie mleczko i zezrec pol pieterka :D @ jest juz blisko :D ale od razu mi lepiej:)

    Magduullina, MrsKiss, Havana3 lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ