X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kawa a starania
Odpowiedz

kawa a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Ja też piję dziennie 2-3 filiżanki kawy rozpuszczalnej. Raz na jakiś czas zdarzy się taka mocniejsza z expresu i nie zamierzam z niej rezygnować. zwyczajnie uwielbiam smak kawy i czasem kończąc jedną zaraz myślę o drugiej ;) No chyba, że w ciąży odrzuci mnie od niej. Ale póki co ciąża to chyba u mnie odległy temat :(

    haha Qrczaczek ;) odległy temat :) 5 dni minęło i już ciężaróweczką jesteś :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • karolaa Przyjaciółka
    Postów: 113 51

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że kawa jest nie zdrowa w czasie starania się o dzidzię. Oczywiście w małych ilościach nie szkodzi... Ja piję jedną dziennie i to taką słabą. Gorzej jest jak panowie piją dużo kawy. Picie dużej ilości kawy przez panów obniża jakość nasienia oraz ilość a także obniża libido. Tak czytałam. Mój mąż pije dwie dziennie. Myślę że to i tak za dużo, bo on mocne sypane.

    9ltfu6bdv4t6go6c.png

    ff1d6de0ddd1efa7c7b09089c73ba48b.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 25 listopada 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję 3 kawy dziennie. Kiedyś potrafiłam wypić 12... kupiliśmy ekspres i pijemy świeżo mieloną, cieputką bez mleka, bo przestałam tolerować chyba...

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uwielbiam kawe, ale ciezko ja ograniczyc... tak samo jak musialam ograniczyc picie zielonej herbaty, bo tam tez kofeina - wiec wyczytalam, ze max 2 dziennie zielonej mozna :) czsami sie zastanawiam co ja moge w ogole pic oprocz wody mineralnej heh z jedzenie podobnie - mam pco - a tyle rzecy nie mozna jesc, ze tez chyba tylko salata zostala, a w tych czasach ciezko cos kupic zdrowego, bo by nam nie szkodzilo... ah te czasy <3

    momo1009 lubi tę wiadomość

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za kawą nie przepadam, ale za to zieloną herbatę też uwielbiam. i można zmiejszyć zawartość kofeiny zaparzając liście i zalenie ich ponownie wodą 60-90 stopni.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka13 wrote:
    ja za kawą nie przepadam, ale za to zieloną herbatę też uwielbiam. i można zmiejszyć zawartość kofeiny zaparzając liście i zalenie ich ponownie wodą 60-90 stopni.

    tego nie wiedzialam, dzieki za info :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to, że któraś była mega płodna 10 lat temu, a teraz nie może zajść, to nie jest kwestia kawy, tylko upływu 10 lat! xD

    november123 lubi tę wiadomość

  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czego jak z czego, ale z kawy to byłoby u mnie bardzo ciężko zrezygnować... Cały czas staram się ją ograniczyć, ale różnie bywa z rezultatami. Rozpuszczalnej w zasadzie nie piję, ale mielona musi być co najmniej dwa razy w ciągu dnia.

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jak zaczęłam się starać o dziecko to ograniczyłam kawę do jednej,codziennie rano pije rozpuszczalna :-) kawa wyplukuje bardzo magnez

  • kassia123 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 maja 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm piję kawę i jakoś nie słyszałam o tym szczerze. Pijam ulubioną z Palarni Kawy Ja-wa którą kupuje w krk na ul karmelickiej 17 i mój gin nie stwierdził, że kawa może szkodzić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 22:56

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 5 maja 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko w umiarze :)
    Kawę i herbatę należy ograniczyć ale trzeba wykluczać, spożycie dzienne kofeiny powinno być poniżej 200 mg dziennie, czyli np. nie więcej niż dwa kubki kawy instant lub jeden kubek kawy z ekspresu, dwa kubki czarnej herbaty lub cztery kubki zielonej herbaty.
    Nikt nie mówi, że pijąc więcej nie zachodzi się w ciążę tylko, że jeżeli dążymy do zwiększenia płodności to należy zmniejszyć ilość kofeiny :D
    Jeżeli kawa jest "podładowaniem" baterii warto rozejrzeć się za witaminami ;)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ