X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kawa a starania
Odpowiedz

kawa a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zobaczyłam temat o alkoholu. Jednak bardziej nurtuje mnie kawa. Piję trzy kawy rozpuszczalne dziennie.
    Uwielbiam kawę i nie mogę bez niej żyć :(
    Wczoraj przeczytałam, że kofeina może powodować problem z rozwojem jajeczka.
    W sumie kawa to jest jeszcze jedyna rzecz, z której nie zrezygnowałam dla dobra wyższego:(:(:(
    Bez niej czuję się śpiąca, kręci mi się w głowie, beznadzieja ogólnie.
    Jakie macie podejście?

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez piłam 3 rozpuszczalne kawy dziennie, teraz troszkę ograniczyłam. Po śniadaniu musi być - nie ma opcji i po obiedzie malutka. Ograniczyłam bo martwiłam się, ze wypłukuję witaminy z organizmu. Nie wiem, może coś w tym jest. 11 lat temu nie piłam kawy i zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań :/

    Gucik lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam takie podejście-że w dwie ciąże zaszłam w 1 cyklu starań pijąc minimum 2 kawy,z tego co pamiętam mielone

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też piję dziennie 2-3 filiżanki kawy rozpuszczalnej. Raz na jakiś czas zdarzy się taka mocniejsza z expresu i nie zamierzam z niej rezygnować. zwyczajnie uwielbiam smak kawy i czasem kończąc jedną zaraz myślę o drugiej ;) No chyba, że w ciąży odrzuci mnie od niej. Ale póki co ciąża to chyba u mnie odległy temat :(

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzajmy z "nie piciem" kawy....a co mają powiedzieć kobiety z krajów gdzie jej spożywanie uważane jest niemalże za "święte" - tam raczej nie wyobrażają sobie "życia bez niej"...wszystko z umiarem i głową...a alkohol i kawa to dwie różne sprawy...ja piję 2 dziennie i nie zamierzam rezygnować:)

    Cynamonek30, Anoolka lubią tę wiadomość

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawa jest dobra i warto pić- ja piję 1 kubek dziennie. nie polecam picie rozpuszczalnej, bo jest niezdrowa. lepiej taka zwykła. o rozpuszczalnej kiedyś czytałam, że w pl nie badają jej za wiele i jest słabej jakości, lepsza ta z de bo tam są inne, wyższe normy. raz na tydzień piję rozpuszczalną.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • ewcia21k Autorytet
    Postów: 1354 1088

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też piję kawę,w pierwszej ciąży piłam parzoną czarną kawę,ale chyba syn jej nie polubił i od ok8tc zwracałam każdy łyk.Skutecznie oduczył mnie picia
    "sufiastej"jak to teraz nazywa. Teraz piję tylko rozpuszczalną-max 2 filiżanki dziennie,do śniadania obowiązkowo,za to herbaty nie znoszę,tylko owocowa i to też nie każdą wypiję.

    Nasz Madziulek kochany-zasnęła w 35tc.16.12.2013r.(*)
    aniolek-dziecko.gif
    Czekamy na Alicję :D
    ad68819281.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije kawe rano w pracy i po obiedzie w domu.

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja teraz właśnie piję trzecią rozpuszczalną...
    Jest to dla mnie taka przyjemność:(. To są dosłownie trzy najprzyjemniejsze momenty dnia dla mnie...
    Pocieszam się tym, że od klasy maturalnej piję kawę i dwa razy zaszłam w ciążę...
    Nie wiem, czy łączyć to, że teraz nie mogę zajść z głupią kawą...

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa wplywa niekorzystnie na starania ale tylko w okolicach owulki. Chodzi o to ze kofeina powoduje przyspieszone ruchy scianek macicy, rzesek i poprostu zaplodione jajeczko ma problem z imprementacja.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije 2 dziennie z ekspresu świezo mielone z mlekiem , staralam sie troche ograniczyc ale jest taka pyszna ze ciezko. Kiedys pilam rozpuszczalna,ale to syf jest kiepsiej jakosci wiec juz lepeij na to konto wypic jedna konkretna i na pewno nie bedzie to mialo decydujacego wplywu na zajscie

  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troszkę ograniczyłam. Pijam 1 max 2 małe filiżanki dziennie. Chyba lepiej chuchać na zimne... ;)

    211042976e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpuszczalna to zaden syf po prostu jest to zmielona drobniutko kawa i tyle. Natomiast w ciazy zalecenia lekarzy sa takie zeby ewentaulnie pic jedna kawe. Ostatnio widziałam reklame w tv o kawie dla kobiet w ciazy, pewnie cos jak inka.

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Rozpuszczalna to zaden syf po prostu jest to zmielona drobniutko kawa i tyle. Natomiast w ciazy zalecenia lekarzy sa takie zeby ewentaulnie pic jedna kawe. Ostatnio widziałam reklame w tv o kawie dla kobiet w ciazy, pewnie cos jak inka.

    Nie. Kawa rozpuszczalna to zliofilizowany napoj z kawy. Czyli kawa jest normalnie zapazana a potem woda jest wymrazana i zostaja tylko stale substancje.
    smak jest inny oczywiscie ale generalnie jest t prawie to samo co napoj z kawy bo teoretycznie to poprostu zaparzona kawa ale bez wody:P.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dlatego przeszłam z kawy rozpuszczalnej na świeżo mieloną. Specjalnie ekspres został zakupiony :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka ale i tak sie najpierw mieli, a zlifilizowana to te krysztalki, a jest jeszcze np proszek, tutaj cytat: Kawe wytwarza się na trzy różne sposoby, ale jest coś, co je łączy: ziarna kawy zawsze są najpierw palone i mielone. i pozniej masz rozne obrobki. A to tym lepiej bo w warunkach sterylnych i to nie jest syf tylko czysta obrobka :)

  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Dziewczyny, zobaczyłam temat o alkoholu. Jednak bardziej nurtuje mnie kawa. Piję trzy kawy rozpuszczalne dziennie.
    Uwielbiam kawę i nie mogę bez niej żyć :(
    Wczoraj przeczytałam, że kofeina może powodować problem z rozwojem jajeczka.
    W sumie kawa to jest jeszcze jedyna rzecz, z której nie zrezygnowałam dla dobra wyższego:(:(:(
    Bez niej czuję się śpiąca, kręci mi się w głowie, beznadzieja ogólnie.
    Jakie macie podejście?

    Mnie też ciężko zrezygnować z kawy, bo nie wyobrażam sobie śniadania bez kawy z mlekiem... Pije rozpuszczalną, z mlekiem właśnie, i potem jeszcze drugą popołudniu. Z tej popołudniowej zrezygnowałam, i pije zamiast niej zieloną herbate. Początkowo miałam lekki kryzys bez tej drugiej kawy, ale organizm sie już przyzwyczaił, i jakoś to znosze. :-) Ciekawe jak będzie potem, chyba kupie bezkofeinową...

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze z rana piłam kawe i popołudniu tez . obecnie nie mam czasu na takie przyjemnośći i z rana piję ocet jabłkowy a po południu już herbatę owocową czy inną . kawę tylko w weekendy, ale jakoś się oduczyłam ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie lubię kawy...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez ograniiczylam kawę do jednej dziennie. Lubię kawusie i chyba nie mogłabym całkowicie z niej zrezygnować :)

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ