X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 26 marca 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z chęcią, ale jestem w pracy :-D no i jakoś nie mogę się skupić ;-)

    8p3os65geldj0vib.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 marca 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak mam zawsze jak wizyta jest po poludniu, ze caly dzien jestem myslami nieobecna i w ogole nie moge sie skupic... Mi wtedy pomagaja albo czynnosci spoleczne - jak jestem w kontakcie z innym czlowiekiem to jakos latwiej, albo praca nie wymagajaca myslenia. Wiec wszystkie pliki ladnie ponazywane, pogrupowane w foldery i uporzatkowane na moim komputerze to dzielo wyczekiwania na wizyte ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2018, 14:00

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa, i jak tam wizyta?

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Agnessa zdawaj tu relacje! :)
    Jezusiczku dziewczyny czy Wy tez tak zle znosicie te zmiane czasu? :/ dla mnie dramat... Niby 1h, ale dla mnie to kolosalna roznica! Jestem spiochem i kurde chodze do tyłu od wczoraj. Ide myju myju i w kimę, mega wczesnie jak na mnie :P

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, kogo upatrzyłaś sobie w tym Siemiradzkim? bo ja też celuję w ten szpital, ale nie mam zupełnie wiedzy o tamtejszych lekarzach.

    Agnessa, no właśnie i jak tam monitoring?

    ja dzisiaj z przypadku byłam na podglądzie, bo nabawiłam się takiej infekcji, że poleciałam z marszu do lekarza. no to mnie oblookał już przy tej okazji. Domyślam się, że przez te permanentne plamienia się coś przyplątało, choć sama już nie wiem, bo jeszcze cewka do tego... no ja ostatnio wedle tego powiedzenia, że jak nie urok to sraczka :/
    w każdym razie w tym cyklu czas na prawy jajnik, coś tam już rośnie, a dopiero 6dc. Czasami jeszcze w 9 dc nic nie było widać u mnie, także tak to jest z tymi naszymi cyklami, nic człowiek nie przewidzi, nie wyliczy sobie. No ale wracając do sprawy - podejrzewałam teraz przez dwa cykle lewy jajnik, bo nie było owu, a zamiast nich plamienia. Skoro w grudniu owulka była z prawego, i teraz w marcu też prawy jest aktywny, to z wyliczeń by wychodziło, że może rzeczywiście przez dwa ostatnie cykle działał lewy. Bo nijak naprzemiennie by nie wyszło, a i objawy tak wskazywały. Zobaczę w tym cyklu czy będą plamienia. Jeśli nie, to chyba przyłapałam jednak tego lewego :P na niesubordynacji ;) :P

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ja jestem tak ogromnym śpiochem, że na mnie zmiana czasu nie robi wrażenia ;) zawsze zasypiam i nawet w ciągu dnia, czy mi czas zmienią czy nie :P

    Kiedy Ty testujesz? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende ja przez 7 czy 8 miesiecy miałam owu z prawego jajnika, lewy sobie spał w najlepsze. Mega rzadko mam z niego naturalną owu, jak miałam stymulację, to się zdarzało
    Co do lekarza, to myślę o dr Sylwii Korydze-Wszołek :) Poleconą mam od koleżanki i szpital też. Na necie też ma swietne opinie (chociaz wiadomo, ze opinie bywają złudne).
    Testuję w środę chyba... tzn jadę poprostu na betę rano

    tym_janek, Allende lubią tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 27 marca 2018, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ta lekarka była kiedyś w Ujastku chyba. Też słyszałam o niej dobre opinie nawet położne z nią pracujące polecają

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 27 marca 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej nie chwalę się bo nie ma czym :-/ tak jak przeczuwalam - nie pękł skurczybyk a na dodatek urósł drugi i są dwa: 20 i 24.Pobrali mi jeszcze krew na hormony i mam przyjść jutro.Zła jestem, że lekarz nie chciał dac zastrzyku na pęknięcie...mówił, że do 30mm jest szansa i on chce zobaczyć co się stanie. Tylko ciekawe jaka, jak śluz był ostatnio w sobotę.....
    Wieczór oczywiście w histerii, że może ja po prostu nie powinnam mieć dzieci itp same wiecie...
    Dzisiaj jajnika nie czuję póki co, więc pewnie się zapadły i wchlaniaja, no chyba że jakiś cud i pekly...

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Hej hej nie chwalę się bo nie ma czym :-/ tak jak przeczuwalam - nie pękł skurczybyk a na dodatek urósł drugi i są dwa: 20 i 24.Pobrali mi jeszcze krew na hormony i mam przyjść jutro.Zła jestem, że lekarz nie chciał dac zastrzyku na pęknięcie...mówił, że do 30mm jest szansa i on chce zobaczyć co się stanie. Tylko ciekawe jaka, jak śluz był ostatnio w sobotę.....
    Wieczór oczywiście w histerii, że może ja po prostu nie powinnam mieć dzieci itp same wiecie...
    Dzisiaj jajnika nie czuję póki co, więc pewnie się zapadły i wchlaniaja, no chyba że jakiś cud i pekly...
    No nieeee co za doktorek! Do 30mm jest szansa?! No chyba żeby nic z tego nie było. Mnie tez tak lekarze mamili, że jest ok, że nie są za duże. Jednak z forum dowiedziałam się prawdy, ze powyżej 25mm to już niewartosciowa komórka może być w takim pęcherzykuni to mi potwierdziła moja obecna lekarka. No co za skurczybyk że Ci nie dał zastrzyku :/ Jak coś to naciskaj następnym razem, że Ty chcesz. Chociaż oby nie było następnego razu i niech pęcherzyk dziś pęka :) jeden albo drugi

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 27 marca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak czuje ten jajnik ,wiec do jutra beda giganty...

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Jednak czuje ten jajnik ,wiec do jutra beda giganty...
    A może właśnie pęka? Stąd to uczucie? Ja nie zawsze miałam ból owulacyjny, nawet przy zastrzykach

    Dziwna lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 marca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi sie wydaje ze jak czujesz to peka,przynajmniej zawsze tak myślałam

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 marca 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie o homocysteine.Wynik mam 11.31 norma lab do 15 ale do ciazy to ponoc ponizej 8 ma byc,prawda li to?Ps.u mojego znow plemniki za malo ruchliwe,jak nie urok to sraczka...

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa, trzymam kciuki aby chociaż jeden ci tam właśnie pękł. A lekarze to czasem przeginają z tym "chcę sobie poobserwować". Mnie tak endokrynolog urządził, że chciał sobie poobserwować i sprawdzić jeszcze raz krzywa insulinową. Musiałam odstawić metforminę i psikus, bo zaszłam w ciążę i teraz co 2 tygodnie muszę wstawać o jakiejś nieludzkiej dla mnie godzinie (ja jestem straszny śpioch rano, za to siedzę do 3-4 w nocy) i się kłuć aby sprawdzić poziom glukozy, bo metforminy już w trakcie ciąży wprowadzić nie można, a jak glukoza zacznie szaleć to zastrzyki z insuliny :/ zła jestem na siebie, że posłuchałam endo i odstawiłam tą metforminę...tak to bym ją brała do 12 tc i byłby spokój i mniejsze ryzyko cukrzycy ciążowej przy okazji :/

    Także tak... uwielbiam to lekarskie "obserwowanie" ze szkodą dla interesu pacjenta...

    Allende, z tą naprzemiennością pracy jajników to mit, więc jest wysoce prawdopodobne, że 2 miesiące pod rząd miałaś lewy.

    Selina, daj znać koniecznie jak będziesz mieć wynik bety :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 20:01

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa, a kiedy podglądasz czy pękły?

    Selina, dawaj znaka jak najszybciej :) trzymam kciuki :)

    tym_janek, no właśnie wiem, że nie jest to reguła, dlatego trzymam się nadziei, że to lewy sfiksował. Jakoś wolę tą wersję, wiedzieć że chociaż prawy działa, niż jak nie wiadomo czemu - raz jest owu, raz nie :/

    Anuśla, z tego co kojarzę, to homocysteina ma być poniżej 8 w ciąży, a nie podczas starań :) bez ciąży ma być poniżej 12.

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Agnessa, a kiedy podglądasz czy pękły?

    Selina, dawaj znaka jak najszybciej :) trzymam kciuki :)

    tym_janek, no właśnie wiem, że nie jest to reguła, dlatego trzymam się nadziei, że to lewy sfiksował. Jakoś wolę tą wersję, wiedzieć że chociaż prawy działa, niż jak nie wiadomo czemu - raz jest owu, raz nie :/

    Anuśla, z tego co kojarzę, to homocysteina ma być poniżej 8 w ciąży, a nie podczas starań :) bez ciąży ma być poniżej 12.

    Dzięki za odpowiedź, moja przyjaciółka miała podobną i w klinice jej powiedzieli, że w trakcie starań właśnie ma być poniżej 8. No nic, poczekam na wizytę u mojego lekarza, bo co lekarz to inna opinia...

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, Allende podczas starań homocysteina rowniez ma byc na poziomie 7-8, nie tylko w ciazy. Anuśla najlepiej zakup TMG ze Swansona i mozesz brac metyle czyli witaminy z gr.B metylowane i folian. Ja łykam B-Right z firmy Jarrow

    Dzieki dziewczyny, dam znac jutro. Ale naprawde nie szykujcie sie na szczesliwe wiadomosci

    tym_janek, Anuśla lubią tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homocysteina? a w jakim celu się ją bada? czy też powinnam?
    Ja jutro mam woly poranek i chyba pójdę na badania, muszę w koncu zrobić na toxoplazmozę, różyczkę, chlamydię. Zastanawiam się czy jeszcze nie powtórzyć prolaktyny. Co jeszcze powinnam zrobić? jutro mam 10dc.

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 28 marca 2018, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klot - mycoplasma i ureoplasma jak nie mialas jeszcze (wymazy), cytomegalia no i chyba tyle. Chyba ze masz problemy z tarczyca to tsh, ft3 i ft4 i antyTG i antyTPO. No i w 10 dc chyba nic wiecej nie ma sensu. Jak masz wczesna owulacje (tak 11-12dc) to mozesz sobie estradiol sprawdzic czy jajo jest dobre, ale jak masz pozniej to nie ma sensu estradiolu tak wczesnie badac.

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ