X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot ty zostaw te testy owulacyjne w spokoju. A jak mąż jest taki pewny ich skuteczności to niech sam codziennie sika na pasek, wcale bym się nie zdziwiła jakby i jemu wyszła owulacja, bo te testy tak właśnie sa "skuteczne" :p Kochajcie się po prostu codziennie, co dwa lub 3 dni jak macie akurat mozliwosc, a jam musicie planować spotkania to tylko monitoring na usg ma sens. Aha, i jakbyście mieli takie planowane na owulacje spotkanie po tygodniu lub więcej abstynencji, to mąż niech zadba o siebie sam na 2-3 dni przed tym spotkaniem, aby nastąpiła zmiana warty ;)

    Anuśla, kłot, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mimo że wiem że testy nie pokazują zawsze prawdy lubię jakoś je robić i "kontrolowac" sytuację. Mąż wlasnie odwrotnie. Złości się że wydaje kase na pierdoly :P

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Kłot ty zostaw te testy owulacyjne w spokoju. A jak mąż jest taki pewny ich skuteczności to niech sam codziennie sika na pasek, wcale bym się nie zdziwiła jakby i jemu wyszła owulacja, bo te testy tak właśnie sa "skuteczne" :p Kochajcie się po prostu codziennie, co dwa lub 3 dni jak macie akurat mozliwosc, a jam musicie planować spotkania to tylko monitoring na usg ma sens. Aha, i jakbyście mieli takie planowane na owulacje spotkanie po tygodniu lub więcej abstynencji, to mąż niech zadba o siebie sam na 2-3 dni przed tym spotkaniem, aby nastąpiła zmiana warty ;)
    hehe z tym zadbaniem o siebie to wiem że nie ma problemu, sam przyznaje się, że musiał sobie "ulżyć" :P Ja jadę do niego w dniach 9-11dc później widzimy się w 12 dc i później na weekend niestety wybiera się na kawalerski i dopiero w niedzielę go mam ale pewnie nie skorzystam :(

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam piąteczek, dziewuszki? Ja sobie popijam czerwone winko zajadając się migdałami:) Jestem pozytywnie naładowana energią po wizycie u gina, jedziemy jeszcze w środę i jeśli wszystko będzie ok, w piątek inseminacja! Cieszę się jakbym już była w ciąży hehe

    tym_janek, Agnessa, Allende, Selina lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, trzymam kciuki za inseminacje i gratuluje pozytywnego podejscia do twmatu ;)

    Kłot, mam nadzieje, że w tym cyklu u Was zaskoczy :) Pamiętaj abyś się też dobrze bawiła ;) Kobiecy orgazm bardzo sprzyja zapłodnieniu ;)

    Ja już po rodzinnych uroczystościach, nawet nie było tak źle, na samym pogrzebie nikt sie nie wyrwal z gratulacjami. Za to na stypie, od deseru juz bylo swietowanie malucha. Więc fajnie. Oczywiście dostałam kilka cennych rad i duzo "cennych" rad ;) No a teraz wszyscy czekają na wtorek i wiadomość co do płci :) Brzuszek mi przez noc urosl, bo spodbie co wczoraj mi spadaly to dzis ledwo dopielam i nawet mama przyuwazyla, ze juz widac dzis, a wczoraj jeszcze nic a nic. Zaskoczylo mnie to, myslalam, ze to jakos tak bardziej plynnie przebiega a tu prosze.

    Allende lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Jak tam piąteczek, dziewuszki? Ja sobie popijam czerwone winko zajadając się migdałami:) Jestem pozytywnie naładowana energią po wizycie u gina, jedziemy jeszcze w środę i jeśli wszystko będzie ok, w piątek inseminacja! Cieszę się jakbym już była w ciąży hehe
    Miałam to samo w tym cyklu :D cieszę się bardzo! Trzymam kciuki za najbliższą wizytę i później za IUI :)

    Anuśla, tym_janek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek cieszę się, że wszystko dobrze przebiegło :) a co do brzuszka, to jest bardzo indywidualna sprawa, widocznie u Ciebie wyskoczył" nagle ;) Moja znajoma do 6 miesiąca nie miała W OGÓLE brzucha :P i nagle bęc i piłeczka :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia z inseminacja!!!
    Selina a ty ktory juz dzien po ? Kiedy bedziesz testowac?

    Mnie nawiedzila dzis @ wiec zaczynam nowy cykl. Nawet nie zalamalam sie chociaz wyjatkowo w niego wierzylam. Kupilismy bilety do Lizbony na 3 dni :P takze sie ciesze. Najblizsze dni plodne bede miala w dreznie a potem w lizbonie :D

    Selina, tym_janek, Anuśla lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni świetne plany na płodzenie :P na pewno będzie mniejsza spina jak będziecie na urlopie
    Ja testuje chyba w środę/czwartek, jestem 8dp IUI i chyba tyle samo po owu, choć ciężko powiedzieć kiedy była jednak miałam zastrzyk, to chyba tego samego dnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2018, 18:43

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ale jak zdecydujesz czy środa czy czwartek to daj znać, bo my tu oszalejemy odświeżając forum co 10 min przez 2 dni ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie dawaj znac. Trzymam mocno kcuki!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W srode koncze 1 opakowanie dupka, ale mam go brac niby do piatku (12dni), jednak chyba w srode pojade juz sprawdzic bete.
    Dzis siknelam na test (10dp ovitrelle) i juz go nie ma, bo jest 1 kreska. Obawiam sie, ze ta 1 kreska bedzie tez za 3dni :/ im blizej tego dnia tym bardziej trace nadzieje
    Ponoc sie czuje, ze sie jest w ciazy podswiadomie, czyz nie? Ja sie dzis rano obudzilam i poczulam, ze w niej nie jestem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W srode koncze 1 opakowanie dupka, ale mam go brac niby do piatku (12dni), jednak chyba w srode pojade juz sprawdzic bete.
    Dzis siknelam na test (10dp ovitrelle) i juz go nie ma, bo jest 1 kreska. Obawiam sie, ze ta 1 kreska bedzie tez za 3dni :/ im blizej tego dnia tym bardziej trace nadzieje
    Ponoc sie czuje, ze sie jest w ciazy podswiadomie, czyz nie? Ja sie dzis rano obudzilam i poczulam, ze w niej nie jestem...

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzałabym z tym czuciem :) jeszcze wszystko się może zdarzyć.

    Ja jutro podglądam sytuacje. Ze względu, że @ przyszła w tym miesiącu wcześniej a ja byłam na urlopie, ten cykl jest naturalny i mamy poobserwować endometrium, bo w tym momencie w nim lekarz upatruje niepowodzenia.
    W 9dc było tylko 5mm, pęcherzyk już 14mm. Jak jutro będzie ok, to mam spróbować w końcu z ovitrelle, jak będzie nadal cienki/nie trojlinijne, to leczymy to -> antybiotyk na ewentualne bakterie niewykrywalne przez wymazy a upośledzające endo.
    Znowu mam jakiś spadek formy psychicznej a słońce na zewnątrz chyba powinno nastrajać bardziej optymistycznie?

    Tym_janek, wybrałaś już lekarza, czy jeszcze chodzisz do kliniki?

    8p3os65geldj0vib.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W srode koncze 1 opakowanie dupka, ale mam go brac niby do piatku (12dni), jednak chyba w srode pojade juz sprawdzic bete.
    Dzis siknelam na test (10dp ovitrelle) i juz go nie ma, bo jest 1 kreska. Obawiam sie, ze ta 1 kreska bedzie tez za 3dni :/ im blizej tego dnia tym bardziej trace nadzieje
    Ponoc sie czuje, ze sie jest w ciazy podswiadomie, czyz nie? Ja sie dzis rano obudzilam i poczulam, ze w niej nie jestem...

    Ja się w ogóle nie czułam w ciąży, ani świadomie, ani podświadomie. Wręcz byłam pewna, że nie jestem i upiłam się shotami w przeddzień spodziewanej @ :p Za 3 dni może wyjść też 1 kreska, ale to może być po prostu za wcześnie. Kiedy betę robisz, w piątek?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak, już wybrałam. Finalnie stanęło na Pani Totko. Na drugiej wizycie już znalazłyśmy wspólny język, więc dziwne pierwsze wrażenie poszło w niepamięć.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W srode koncze 1 opakowanie dupka, ale mam go brac niby do piatku (12dni), jednak chyba w srode pojade juz sprawdzic bete.
    Dzis siknelam na test (10dp ovitrelle) i juz go nie ma, bo jest 1 kreska. Obawiam sie, ze ta 1 kreska bedzie tez za 3dni :/ im blizej tego dnia tym bardziej trace nadzieje
    Ponoc sie czuje, ze sie jest w ciazy podswiadomie, czyz nie? Ja sie dzis rano obudzilam i poczulam, ze w niej nie jestem...

    Kochana, ja też czuję co miesiąc, że nie jestem w ciąży, więc doskonale rozumiem co czujesz. Ale ostatnio właśnie z tego się zwierzałam mojej przyjaciółce, że w ogóle nie czuję się ciążowo, a ona mnie wysmiała, że przecież na tak wczesnym etapie nic nie czuć. Fakt, kobiety często mówią, że czuły, że są w ciąży, ale mówią to dopiero po tym jak się o niej dowiadują. Może to działać tak jak u nas jak sobie wkręcamy objawy ciążowe, tak one mogą się doszukiwać różnych rzeczy:)

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja się w ogóle nie czułam w ciąży, ani świadomie, ani podświadomie. Wręcz byłam pewna, że nie jestem i upiłam się shotami w przeddzień spodziewanej @ :p Za 3 dni może wyjść też 1 kreska, ale to może być po prostu za wcześnie. Kiedy betę robisz, w piątek?
    Betę kazała mi dr zrobić w piątek, ale to będzie 14dp IUI i 16dp ovitrelle, więc myślę, że w środę mogę iść już ją zbadać i powinna być już prawidłowa. Testom ufać nie będę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla ja tutaj na forum czytam, że dziewczyny idą zrobić test i czują, że są a ciąży i tak się okazuje. Więc pytam po czym czują? A one że miały ból sutków od kilku dni, ból brzucha i jajników inny niż zawsze i jakieś inne uczucie w pochwie. Ja się nie chcę niczego doszukiwać, bo jakieś pobolewania też mam, nie że nic i oczywiście 1sza myśl, że jestem w ciąży ale zaraz później sobie tłumacze, że to przez dupka...echh masakra z tym ;)

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rety, jak ten czas szybko leci. Dopiero co Selina była na IUI a tu już odliczanie testowania :) a zawsze myślę sobie, że ho ho ile to czekania na efekty :) trzymam kciuki oczywiście, bardzo mocno!!

    Jak chodzi o czucie to też słyszałam od wszystkich znajomych, że to się jakoś wie. Takie wewnętrznie czucie chyba? Natomiast jak mowa o takim fizycznym, to ja w tym cyklu już 500 razy bym myślała, że jestem w ciąży gdyby nie to, że <3 nie było :D no takie cuda się tam dzieją, że aż jutro chyba podskoczę na podgląd co jest grane. 9 dc a ja już chyba po szczycie śluzu, co zwykle w 9 dc nawet jeszcze dominującego nie było :/ poza tym kłucie, ciągnięcie, jakieś "pikanie" no naprawdę podejrzewałabym takie objawy, ale no cóż... to nie ten miesiąc. W ogóle nie wiem co czynić bo mi M. prześwietlili na wszystkie strony, cholera jasna! miał badania okresowe i podobno przy rtg klatki piersiowej w ogóle go nie zabezpieczyli!! a chłopaki podobno są bardzo wrażliwe na działanie promieni rtg. Tym_janek mnie pewnie zaraz oświeci? :)

    Selina lubi tę wiadomość

‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ