X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka to wirusologia?

    Mnie sie chyba wszystko pomieszalo, bo lekarz mowil o zastrzyku a ja myslalam ze zastrzyk ro stymulacja. Wiec jemu chodziło nie o stymulacjr ale o podanie zastrzyku na pęknięcie. Sorki ale jeszcze nie jestem w tym tak obeznana. No nic, to jak pojd3 do.lekarza ze jestesmy ready na iui to mi lekarz powie co jeszcze. Najwyżej opozni sie miesiąc. Jedynie zastanawiam sie ile ważne sa badania na muche i droznosc? Czy to mi nie wygasnie. 9 maja dostalam wyniki i bylo leczenie. Droznosc mialam 25 majs. To bedzie aktualne?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badsnia sa wazne pol roku.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Tak, poza tym jak sie robi w Procreative to wyniki tez sa z Parens. W Macierzynstwie sa chyba droższe.
    Moj maz dwukrotnie robił w diagnostyce. I na wynikach oprócz logo diagnostyki jest logo parens. Wiec może też przez nich przechodzi? Wyniki są w cienie książeczki.

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzuewczyny. Mąż właśnie po wizycie u androloga.
    Tak wiec lekarz twierdzi ze wyniki nie sa najgorsze i wg niego jak najbardziej jest szansa aby udalo sie zajsc naturalnie. Tyn bardziej po tej poprawie z czerwca. Jednak wg niego jest możliwość ze po ureoplasmie z ktora sie borykalismy mozliwe ze maz ma dlugotrwaly stan zapalny. Przepisal mu sterydy i antybiotyk na 14 dni. Po tym czasie w kolejnym msc ma znow zrobic seminigran i mar i zobaczymy. Ale jeśli to nic nie da i czas nic nie przyniesie to Inseminacja :/ takze kolejne 2 tygodnie z antybiotykiem meza i do tego sterydami.
    Martwi mnie takie ostre działanie, z drugiej strony dobrze ze działanie a nie kolejne czekanie. Nie wiem co myslec :(

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisal mu encorton i necilin na 10 dni dokladnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni a u męża wykryto ureaplasme w posiewie tak? Bo u mnie np.tak a u męża hmm nie wiadomo, bo nie robił posiewu tylko brał antybiotyk razem ze mną a posiew zrobił dopiero 3tyg.po leczeniu, bakterii nie było.
    Skoro androlog tak uznał, to pewnie ma rację, trzeba go przeleczyc.
    Co do badań do IUI to chodzi o te na p.ciala na różyczkę, HIV combo, anty HBs, antyHCV, toxoplazmoza, cmv IgG i IgM, anty HBc, kiła i grupa krwi. Grupa krwi jest bezterminowa, natomiast reszta ważną pół roku, tak samo wymazy na much i biocenoza pochwy, cytologia ważna rok a drożność chyba też bezterminowa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Selina pisalas o wirusologii męża przed IUI, a mój nie dostał takiego polecenia, musze w takim razie zapytac dr, bo może zapomniał. Tylko ja dostałam kartke z badaniami.
    Mój mąż miał trochę mniej badań do zrobienia niż ja, ale większość tego co wymieniłam wyżej

  • katybest Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa wrote:
    Cenę szczepionki na meningokoki bexsero
    319zl za bexsero

    Asasa lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kuzmoni a u męża wykryto ureaplasme w posiewie tak? Bo u mnie np.tak a u męża hmm nie wiadomo, bo nie robił posiewu tylko brał antybiotyk razem ze mną a posiew zrobił dopiero 3tyg.po leczeniu, bakterii nie było.
    Skoro androlog tak uznał, to pewnie ma rację, trzeba go przeleczyc.
    Co do badań do IUI to chodzi o te na p.ciala na różyczkę, HIV combo, anty HBs, antyHCV, toxoplazmoza, cmv IgG i IgM, anty HBc, kiła i grupa krwi. Grupa krwi jest bezterminowa, natomiast reszta ważną pół roku, tak samo wymazy na much i biocenoza pochwy, cytologia ważna rok a drożność chyba też bezterminowa
    Skanó właśnie nie, u mnie wyszła. Leczylismy się we dwójkę i po ok 3 msc miał posiew i nic nie wyszło. Ale w badaniach krwi wyszło mu coś podwyższonego co odpowiada za zapalenie organizmu. Mąż mówił że miał zapalenie zęba ze może od tego ale lekarz stwierdził że moze to być przyczyną ureoplasmy. Mąż sterydow żadnych nie bierze lekarz stwierdził że na pewno mu nie zaszkodzi a może pomoże. Ale nie ukrywał że trochę to takie proby w ciemno.
    W każdym nasz razie publicznej suplementach jest poprawa i żeby caly czas je brać i próbować.. W niedzielę mamy imprezę rodzinną potem 14 wesele więc mąż zacznie brać te leki od poniedziałku żeby musiał się tłumaczyc ze niczego się nie napije.
    Walka w ciemno Adler przynajmniej jakieś próby:(

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale lekarz mówił że jeśli ja miałam ureoplasme to mąż na pewno też. Bo przystaraniach musiał się zarazić..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    ale lekarz mówił że jeśli ja miałam ureoplasme to mąż na pewno też. Bo przystaraniach musiał się zarazić..
    Wlasnie nie koniecznie, to predzej kobieta od faceta sie zarazi a facet od kobiety nie zawsze. Nasi mezowie mogli nie miec tej bakterii, no ale teraz sie juz nie dowiemy ;) My sie leczylismy 1,5 roku temu z tego, wiec juz kawał czasu.
    Btw też idziemy na wesele 14ego :D

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wlasnie nie koniecznie, to predzej kobieta od faceta sie zarazi a facet od kobiety nie zawsze. Nasi mezowie mogli nie miec tej bakterii, no ale teraz sie juz nie dowiemy ;) My sie leczylismy 1,5 roku temu z tego, wiec juz kawał czasu.
    Btw też idziemy na wesele 14ego :D
    To tego lekarz nie powiedzial.
    No nie wazne.
    Boje sie tylko, ze jak maz zacznie btac sterydy to mu waga przywali i nir zmiesci się w garnitur na wesele :D

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis u dr M. i faktycznie maz musi zrobic wirusologie. Dostalam tez telefon do dr od immunologii gdybym chciala sprawdzic choc wg doktora bardzo rzadko przyczyna tkwi w immunologii.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    To tego lekarz nie powiedzial.
    No nie wazne.
    Boje sie tylko, ze jak maz zacznie btac sterydy to mu waga przywali i nir zmiesci się w garnitur na wesele :D

    Nie od wszystkich sterydów się tyje ;) Ja na encortonie na przykład chudłam, jak brałam go na zaostrzenie astmy kiedyś ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla mąż tak szybko na pewno nie przytyję jeśli już :) może nie będzie tak źle.
    Polecono Ci dr Sydora? Byłam u niego. Chyba faktycznie nima co narazie grzebać w immuno, bo to kosztowna sprawa a poronień nie masz na koncie. Ja trochę żałuję, że się za to wzięłam, ale przez takie problemy u siostry sama się nakręciłam, może niepotrzebnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwariuję, opryszczka mnie zaatakowała. Lecę po coś do apteki, co znacie skutecznego? Kurczę ostatnio miałam 10lat temu, co za dziad :/ Chyba przez te tabletki coś mi się namieszało w organizmie

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście najbardziej lubię te plasterki compeed (nie wiem czy tak to się pisze) - takie okrągłe się przykleja na opryszczkę. Bo z nimi nic nie boli, można normalnie jeść i pić :) Chociaż są dość drogie, ale skuteczne :)

    Za jakieś 5-6 tygodni mała będzie poza brzuchem! Trzymajcie kciuki, aby nie chciała się przypadkiem wcześniej ewakuować :) I liczę, że chociaż jeszcze jedna z Was do tego czasu zobaczy 2 krechy na teście albo pozytywną betę <3

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie opryszczka atakuje notorycznie. Od stresu albo zmęczenia.
    Mnie pasuje zovirax duo. Ale to krem bialy i średnio sie wyglada :P ale jest skuteczny :)

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek, trzymamy kciuki :* na pewno bedzie dobrze :*
    Jak sie w ogóle czujesz? Stresik jest?
    Ale ten czas szybko leci :):)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Anuśla mąż tak szybko na pewno nie przytyję jeśli już :) może nie będzie tak źle.
    Polecono Ci dr Sydora? Byłam u niego. Chyba faktycznie nima co narazie grzebać w immuno, bo to kosztowna sprawa a poronień nie masz na koncie. Ja trochę żałuję, że się za to wzięłam, ale przez takie problemy u siostry sama się nakręciłam, może niepotrzebnie

    Selina, to kuzmoni martwiła się o przytycie męża haha.

    Tak, polecono mi dr Sydora, jeśli chcę mogę zrobić dwa testy immunologiczne i iść od razu z wynikami. Ale dr twierdzi, że skoro antyTpo wyszło ok, to naprawdę jest nikła szansa, że to immunologia. Selina, a Ty robiłaś te testy? Co robiłaś pod kontem immuno?

    Tym_janku wow to już niedługo, super, będziesz jesienną mamą. Oczywiście, że trzymamy kciuki.

    Do mnie wczoraj przyszła @. Coś mi się chyba rozregulowało po wakacjach, bo w 23 dc dostałam. Ech, z tymi wakacjami to chyba jakiś mit, bo wyluzowałam się i lipa. Wstrzeliłam się w wizytę przed @ idealnie, bo wczoraj po południu byłam, a wieczorem były już plamienia. Teraz muszę kombinować, żeby na poniedziałek się umówić, mam nadzieję, że dr będzie. Od 5 dc mam startować znów z clo, ale teraz na szczęście tyko 1 tabletka, nie tak jak przy ostatniej stymulacji - 3. Może dlatego tak mi psychika świrowała po tym clo od tej końskiej dawki.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ