X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Robiłam dzisiaj drugie podejście do krzywej cukrowej (za pierwszym razem żołądek odmówił współpracy) i mam wyniki - nie mam cukrzycy! :D Aż się musiałam pochwalić :D
    Super! :D
    Ja jutro idę zrobić :P tzn cukrową i insulinową. Tej drugiej nie badasz?
    Na samą myśl o tym płynie do picia mi słabo...

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Rudzik super! Wcześniej miałas nieprawidłowy wynik? Powiedzcie mi kuzwa co oni robia z tym ovufriend, przeciez ten nowy design to porażka!!! Wszystkie laski narzekają a oni dalej brną i jeszcze na pewno ich to kosztuje. Idiotyzm.
    Dokładnie...zanim się w tym polapalam chwilę mi zajęło ;)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Super! :D
    Ja jutro idę zrobić :P tzn cukrową i insulinową. Tej drugiej nie badasz?
    Na samą myśl o tym płynie do picia mi słabo...
    Dostalas skierowanie od internistki?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 20 lutego 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 20 lutego 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w diagnostyce weszłam z cytryna w ręce. Pani mi powiedziała że mają dobrą smakowa glukoze i nie potrzebna będzie cytryna. I rzeczywiście ta cytrynowa jest ok

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piłam cytrynową, też było ciężko, ale nie cofało mnie

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6003 4910

    Wysłany: 21 lutego 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ile kosztuje krzywa cukrowa i insulinowa w Diagnostyce? Zastanawiam się czy nie zrobić profilaktycznie, bo mam w bliskiej rodzinie chorych na cukrzyce ;/. A są jakieś konkretne wskazania na zrobienie tych badań? Czy lepiej nie robić jak nie ma żadnych objawów/wskazań?

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aganieszkam wrote:
    Dziewczyny, a ile kosztuje krzywa cukrowa i insulinowa w Diagnostyce? Zastanawiam się czy nie zrobić profilaktycznie, bo mam w bliskiej rodzinie chorych na cukrzyce ;/. A są jakieś konkretne wskazania na zrobienie tych badań? Czy lepiej nie robić jak nie ma żadnych objawów/wskazań?
    Łącznie zapłaciłam 140zl ze zniżką 5% i z glukozą która u nich kupiłam.
    Ja w zasadzie wskazań żadnych nie miałam, ale stwierdziłam że zbadam te 1,5roku temu jako że się staramy a jestem slodyczolubem ;) teraz i tak mniejszym niż kiedyś. Mój tata ma cukrzycę nie insulinozalezna, w ogóle tego nie pilnuje :/
    Teraz dostałam skierowanie (kartkę bardziej niż skierowanie) od endo, żeby to powtórzyć po takim czasie


    Anuśla internistka mogła mi dać tylko skierowanie na krzywą cukrowa, na insulinową może tylko endo i diabetolog. Także poszłam do Diag jednak

    aganieszkam lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli robiłaś w Diagnostyce i krzywą cukrową i insulinową? A ktoś tam pisał na wątku Inse, że trzeba skierowanie nawet idąc do Diagnostyki, czy ja źle przeczytałam??

    U mnie dziś 28 dc, święto lasu, bo przez ostatnie pół roku cykle miałam od 24 do 25 dni, więc albo castagnus zaczął działać, albo stres związany z pierwszymi dniami w nowej pracy. Zrobiłam test pierwszy raz od roku, bo po IUI robiłam betę. Oczywiście biel aż bije po oczach. Mogę się pocieszać tym, że robiłam go wieczorem i ten o gorszej czułości (chyba 20). No ale, gdyby nie to, że raz w życiu miałam pozytywny test, to bym w ogóle nie wierzyła że coś takiego istnieje.

    I powiem wam, że Kraków mały. Okazało się, że moja koleżanka pracuje z kolesiem, który odszedl z mojego obecnego zespołu. Ponoć mobbing jest niesamowity, co ja już zdążyłam zauważyć po kilku dniach. Ale sama praca ponoć bardzo rozwijająca i tego się będę trzymać.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla tak, to ja pisałam. W Diagnostyce wystarczy kartka od lekarza z jego pieczątką, że mają Ci wykonać to badanie (to nie jest skierowanie na nfz) i ja taką właśnie zaniosłam od endokrynologa. Jak nie masz takiej, to badasz sobie glukozę na czczo i z tym wynikiem mozesz pojsc do Alabu i zrobią Ci krzywą i cukrową i insulinową.
    Ja mam wyniki już i są dobre! :D juhuuu. Wcześniej insulina po obciązeniu rosła, nie spadała i 1 i 2h po obciążeniu było ponad 30 a teraz jest 26 i 25 :)

    Ojej Anuśla jak mobbing to nie fajnie :/ no ale zobaczysz jak to będzie.
    Ja w takiej pracy wytrwałam 2lata i odeszłam z zapaleniem nerek (bo szefowa jak miała humorki to nawet nie pozwalała na jedzenie, picie czy wyjscie do wc...). Do tego bezczelnie twierdziła, ze symuluję i mam lewe L4, bo dosłownie tydzien po złozeniu wypowiedzenia mnie siekło. Nie no to był dramat co ja tam przeszłam. Nasłuchałam się jeszcze na swój temat taki epitetów, że głowa mała, do tego zniszczyły sporo mojej dokumentacji (tak o, zeby mi zrobic na złosc) i nie szło tego nigdzie udowodnic. Mogłabym wejsc na sciezke sądową, ale zaczynałam swoja dzialalnosc o czym ona wiedziała i wiedziałam, ze ma znajomosci wszedzie i bałam się. Gnębiła wszystkie pracownice, kazda jak odchodziła to było to samo. Ja nie wiem jak do tej pory karma jeszcze nie wrociła i zyje sobie ona jak pączek w maśle :/
    Praca ogolnie była super :) Mega byłam zadowolona. Gdyby nie szefowa na pewno pracowałabym tam po dzis dzien, bo b.dobre zarobki, fajne dziewczyny i klientki, duzo szkolen i nowej wiedzy... No ale co zrobic jak wlascicielka ma nie po kolei w głowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 21:41

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pracę to chyba nie ma idealnych prac. Zawsze coś albo niska placa albo mobbing albo coś jeszcze

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, nie ma prac idealnych. Mam nadzieje, że przynajmniej się dużo nauczę, bo już widzę że mnóstwo wiedzy musze pochłonąć. Selina, współczuję, nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś chodzenie do kibla limitowal. Ja sie dziewczyny chyba rzuce w wir pracy. Zdolowal mnie dzisiejszy okres. Myślałam, że to już za mną, ale pierwszy raz od nie pamiętam kiedy spóźnił mi sie i zrobiłam sobie nadzieję. Teraz mi sie tak łzy cisną do oczu, że nawet w tramwaju nie mogłam sie pohamowac. Czekam już na wakacje i zaczynamy ivf, nie chce mi się już dłużej w te ciuciubabke bawić. Zrobię sobie ta histero i IUI dla świętego spokoju. Już nawet mąż pogodził się z tym że będziemy do in vitro podchodzić. Dziwna, a jak Ty z psychologiem? Zdecydowałaś sie chodzic?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poszłam do psychologa. Wydaje mi się że jest lepiej.

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 lutego 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Nie poszłam do psychologa. Wydaje mi się że jest lepiej.
    To dobrze, że jest lepiej. Szczerze, mnie niewiele dało te kilka miesięcy terapii. Bardziej mnie ti stresowalo, no i kasa - 120 zl za godzinę wylewania smutków. Dzisiaj już mężowi wylalam za darmo:-)

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    To dobrze, że jest lepiej. Szczerze, mnie niewiele dało te kilka miesięcy terapii. Bardziej mnie ti stresowalo, no i kasa - 120 zl za godzinę wylewania smutków. Dzisiaj już mężowi wylalam za darmo:-)
    Ja co rusz Wam wylewam skutki, też za darmo ;) ale jakbym miała zbędna kasę, to może bym i poszła. Chociaż teraz wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby, w styczniu było gorzej jak się pochorowalam.

    Czuję, że @ chyba w końcu nadchodzi :D dziś, najpóźniej jutro bankowo już będzie

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni czy orientujesz sie może odnośnie inseminacji z fertile chip? Proponował wam to dr? Widzę że mają to w ofercie właśnie w cenniku z IUI.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 lutego 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączyłam do róży rozancowej rodziców pragnących dziecko i ta modlitwa mnie jakoś uspokaja.

    Anuśla, Selina lubią tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie mam dziś 1dc :) przylazl w końcu malpiszon, bo się tydzień spóźniał. Cudownie, bo od jutra zaczynam Puregon i w piątek monitoring

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wreszcie mam dziś 1dc :) przylazl w końcu malpiszon, bo się tydzień spóźniał. Cudownie, bo od jutra zaczynam Puregon i w piątek monitoring
    Czyli klujesz się codziennie przez kilka dni? Ten puregon to odpowiednik clo tylko mniej szkodliwy?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Czyli klujesz się codziennie przez kilka dni? Ten puregon to odpowiednik clo tylko mniej szkodliwy?
    Tak, kłuje się 2-6dc i kontrola co dalej. Puregon to gonadodtropiny, więc zupełnie co innego niż Clo, ale mający wywołać ten sam skutek czyli stymulację jajników. Czy mniej szkodliwy hmm nie wiem :/ na pewno lepszy dla mnie bo nie muszę nic łykać

‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ