X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka z dzidziem na pewno wszystko dobrze :) plamienia w koncu sa bardzo częste do 3go miesiąca. A tak ogolnie jak sie czujesz? Jak corka zareagowała na wieści o braciszku/siostrzyczce? :)
    aaa i czy testy pappa są obowiązkowe dla kazdej ciezarnej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 30 rokiem życia marki, oraz przy chorobach generycznych w rodzinie test pappa z usg prenatalnym jest raczej obowiązkowy. W innym przypadku to indywidualna decyzja. Ja jestem przed 30, w rodzinie chorób nie było a i tak się zdecydowaliśmy. Zawsze człowiek jest troszkę spokojniejszym.
    @Anelka a nie masz może detektora tętna płodu? Ja mam i dzięki niemu jestem dużo spokojniejsza, chodź nasza córeczka już daje o sobie znać pełną parą. Jednak nie raz jak wieczorami jej nie czuje to dla spokoju słucham serduszka. Zresztą w obecnym czasie nie ma piękniejszego dźwięku jak dźwięk bijącego serduszka <3

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 22 maja 2017, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna – niestety, nie leczę się w Ujastku, więc kompletnie nie wiem, kim jest ten lekarz. Ma jakieś opinie na Znanym Lekarzu?

    Anelka, to rzeczywiście I trymestr dał Ci w kość, nie zazdroszczę. Może drugi będzie spokojniejszy – życzę Ci tego z całego serca.

    Ja biorę od kilku dni bromergon, na razie nie wpływa na mnie źle, ale zaczęłam od 1/4 tabletki, zobaczymy jak to będzie przy zwiększeniu dawki. Jestem już po owulacji, teraz najgorszy czas, czyli czekanie na testowanie. Zastanawiam się, czy mogę w tym czasie przyjmować normalnie leki, które biorę (nie licząc tarczycowo-prolaktynowych biorę jeszcze leki na odbudowę flory bakteryjnej pochwy oraz na zgagę i ból żołądka – mam brać przez 14 dni omeprazol i ranigast). Pocieszam się, że przez kilka pierwszych tygodni zarodek nie byłby „truty” przeze mnie, ale nie wiem sama, co robić. W przyszłym tygodniu idę do lekarza, zobaczymy, co powie o moich obawach.

    Nawiasem mówiąc znów mam dużą nadzieję, że się udało. Mam taką sinusoidę – kilka miesięcy jestem przekonana, że musi się udać, potem tracę nadzieję, a potem ona wraca ze zdwojoną siłą. Teraz znów jestem na wznoszącej – reguluję sobie hormony i zakładam, że to pomoże. Co tu zrobić, żeby myśleć mniej?

  • Anelka Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, badanie papa nie jest obowiazkowe, obowiazkowe jest po 35 rz i chyba darmowe tak samo usg genetyczne.

    Przy pierwszej ciazy w wieku 26, testu papa nie robiłam tylko genetyczne.

    Teraz mam 34 wiec sie zdecydowałam, a jeszcze ciąże przechodzę zdecydowanie gorzej :(

    Córka jak zareagowała? Ona od jakiegos czasu o tym mówiła, że chce, że nie chce byc sama, mówiła ze w tym roku napisze list do mikołaja prosząc o siostrę hehehe ;) co dostała pieniądze od dziadków to odkladała i mowiła ze zbiera na siostrę. I ze tak powiem wykrakała bo termin mamy na Mikołaja ;) drugie dziecko z grudnia ! my tylko w marcu płodni jak koty ;)
    Ale do rzeczy...
    Powiedzielismy jej i sie popłakała ... pierwszy raz widziałam swoje dziecko jak płaczę ze szczęścia :D az sami sie popłakalismy :)i tak płakalismy sobie w trójkę. <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2017, 11:17

    Selina, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    yUD8p2.png VcYSp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka wzruszyłam się naprawdę, aż sama mam łzy w oczach. Super że mała się tak cieszy :)

    Anelka lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 22 maja 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia ma opinie i to całkiem niezłe https://www.znanylekarz.pl/slawomir-piwowarczyk-2/ginekolog/nowy-sacz

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 maja 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Anna Stesia ma opinie i to całkiem niezłe https://www.znanylekarz.pl/slawomir-piwowarczyk-2/ginekolog/nowy-sacz

    No to ekstra, chyba w takim razie więcej pomogą niż ja :-)

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 maja 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce się opierać tylko na znanym lekarzu bo jeśli lekarz nadzoruje profil to może nie przypuszczać negatywnych opinii. I dlatego myślałam że ktoś miał z nim do czynienia

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 maja 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja, choć tam u niego widziałam dwie negatywne, i to w dodatku dość przerażające! Z drugiej strony aż 82 opinie pozytywne, więc nie wiem, jak to interpretować. Choć musze przyznać, że ja jestem naiwna i się czasem na te internetowe opinie nabieram, choć np. jeśli chodzi o doktora Milewicza to spanikowałam właśnie przez komentarze w sieci - przytłaczająco dużo jest pozytywnych, ale te negatywne zraziły mnie i pójdę do niego dopiero wtedy, gdy wszystko zawiedzie.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 maja 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u milewicza w sumie rok ale nic nie wymyślił dla nas sensownego i skutecznego

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, wśród moich znajomych uchodzi za cudotwórcę, więc zostawiałam go sobie na czarną godzinę, ale chyba nie do końca z tym jego cudotwórstwem jest prawda. Długo się starasz?

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam problemów z zajściem tylko z utrzymaniem ciąży

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 maja 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, przykro mi. Tzrymam kciuki, by w końcu pojawiła się odpowiednia osoba, która zdiagnozuje poprawnie Twój przypadek i Ci pomoże!

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 maja 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli taka osoba w ogóle istnieje. póki co takiej osoby nie było

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś badałam proga: 15,40ng/ml, taki se wynik. Zbadałam też wit.D3 i podniosłam na 39,80ng/ml, wiec juz dobry poziom :)

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, no niestety progesteron taki se. Wybierasz się z tym wynikiem do lekarza? Mnie moja doktor ostatnio poinstruowała, że trzeba mieć blisko górnej granicy, więc nawet jeśli wynik jest w normie to ona i tak przepisuje leki. Najgorsze, że mi 7 dpo wypada w niedzielę, wszystkie punkty zamknięte. Pójdę w sobotę, ale nie wiem, czy wynik będzie miarodajny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia nie idę, bo i po co. Mam 25dc i co mi to da. Poza tym ona przyjmuje tylko w poniedziałki a ja wtedy już mam dostać @
    Ogólnie w styczniu proga miałam 18, w marcu 31 a teraz 15 więc najgorzej. Trudno
    W przyszłym cyklu chce wziąć znowu clo, może mi owulke poprawi, że będzie lepsza i szybciej. Muszę się też przypilnować i brać Bromka 2x dziennie a nie raz, bo się zapominam. Jak poziom prolaktyny się obniża to próg może wzrosnąć.
    Tobie radzilabym proga badać 8dpo czyli w poniedziałek. Przecież on nie musi być badany koniecznie 7dpo. Wielu lekarzy nawet zaleca robić to badanie 3x w cyklu, żeby było miarodajne. Dlatego ją jakoś bardzo się nie przejmuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 23:23

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 maja 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano tak, teraz to już po ptokach. Rzeczywiście miałaś bardzo ładne wyniki, więc może to tylko jakiś chwilowy spadek. Choć nie wiem, jak szybko na suplementacji luteiny podnosi się jej wskaźnik. Bo tu chyba nie tyle chodzi o pomoc w zapłodnieniu tylko w zagnieżdżeniu i utrzymaniu zarodka. U mnie chyba też tutaj jest jakiś problem, dlatego chcę się przebadać. Może to wyjaśni moje plamienia.

    Jestem bardzo zaskoczona, że bierzesz dwa razy dziennie bromergon - to można go brać na dzień?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia oczywiście że można :) pół w południe i pol na noc. Chyba całej tabletki na noc bym nie dała rady, pewnie długo bym się przyzwyczajała i łeb by mnie z tydzień bolał :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 09:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie gadałam że znajoma co też Bromka bierze i mówi że jej lekarz nie pozwolił na dzień tego brać, bo ona autem jeździ a mogą być różne skutki uboczne. Nosz kuźwa jaja, jednej powie tak a drugi tak. Ja niby autem nie jeżdżę, no ale...Echh Chyba zostanę przy połówce na noc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 15:59

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ