X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • margolcia89 Debiutantka
    Postów: 15 15

    Wysłany: 20 lipca 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Dziewczyny, wiecie gdzie oprócz Kopernika można łapać dra Zmaczyńskiego? Informacje na ZL lubią być mocno nieaktualne. Umówilabym się prywatnie, zwłaszcza że będę musiała wykonać biopsję endometrium i chciałabym u niego, ale nie wiem gdzie. Jak szukałam histeroskopii i dzwoniłam po różnych miejscach to albo w Sublimedzie, albo w Superiorze nie robią, mimo iż mają na stronie taką pozycję w cenniku.

    Dr Zm. bierze udział teraz w jakimś projekcie w Afryce i bardzo długo ma go nie być, chyba do końca sierpnia.

    W Superiorze on na pewno przyjmuje i na pewno robią histeroskopie i pobierają wycinki endo, bo sama robiłam w marcu 2021. :)

    Limosa lubi tę wiadomość

    d001753bc5.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 20 lipca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margolcia89 wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Bardzo proszę Was o poradę. Podczytuję Was od pewnego czasu. Pisałam również w innym wątku na Ovufriend.

    Więc zacznę od początku. Od września 2020 leczę się u dobrze tu znanej na forum dr Kn**el w Krakowie na Kamiennej. Przychodząc do pani dr miałam własne (jakie takie)owulacje i regularne cykle. w tamtym roku nawet udało mi się uzyskać 2 pozytywne bety po stymulacji letrozolem (Aromek). Jednak po tych ciążach biochem. pani dr skierowała mnie na histeroskopie bo podejrzewała stan zapalny. No i rzeczywiście okazało się że ten stan zapalny endo mam, brałam antybiotyki bardzo długo, nastepną histeroskopie miałam w Supe***rze w Krk. Potem znów miałam stan zapalny, znów antybiotyki, znów kolejna biopsja. no wreszcie udało się pozbyć tych komórek CD. (to wychodzi na marzec2021)
    w kolejnym cyklu brałam Aromek, niestety pani dr nie zgodziła sie mnie przyjąć, bo już nie miała miejsca, musiałam iść do innego lekarza, pęcherzyki były 4, ale za kilka dni ich juz nie było (nie zdążyły dorosnąć).w każdym razie po tym cyklu wyhodowałam cystę - komentarz pani dr - "mogło się tak zdarzyć"
    Jakby mnie przyjęła i monitorowała częściej to by do czegoś takiego nie doszło.....

    Potem dostałam Orgamentil podobno na wchłoniecie cysty. Na kolejnym usg okazało się że mam też oprócz cysty, polipa na endometrium, który pod wpływem Orgamentilu miał się złuszczyć. Oczywiście się nie złuszczył i dostałam skierowanie do szpitala na wycięcie polipa. W międzyczasie (zanim wytne polipa)pani dr K kazała się starać i dała mi aromek- na rośnięcie pęcherzyków. Jednak po Aromku nic nie urosło, (Orgamentil chyba wyciszył mi organizm) wiec dała mi zastrzyki z Mensinoru i Gonapeptylu, Vagifen na endometrium . Uzyskała 2 pęcherzyki i piękne endometrium. miałam zastrzyk również z Ovitrellu. Wszystko było piękne tylko Beta <1..... W tym cyklu stymulowanym zastrzykami miałam również szczepienie (II dawka), która mogła również wszystko pochrzanić, a o tym pani dr też mówiłam wcześniej. Wiec po co faszerowanie mnie zastrzykami jak miałam szczepienie i polipa? Nie lepiej mogła mi powiedzieć zebym wycięła polipa i wtedy będziemy działać? I tak ten cykl był skazany na niepowodzenie, a kasa na leki i wizyty poszła. W planie niby ma IUI, ale mam szczerze wątpliwości czy do tego IUI z nią podejść....

    Teraz jestem już po wycięciu tego polipa (19.07.2021) miałam zabieg i 4.08 idę do mojej dr Kn**el, ale jakoś widzę że ona nie ma już na mnie pomysłu. To był od początku roku 2021 pierwszy cykl gdzie zrobiłam wogóle Betę HCG i był cień nadziei na ciąże, bo cięgle coś lecze. Czy to jest leczenie niepłodności? Poszłam do niej zachęcona pozytywnymi opiniami ze znanego.lekarza, ale mam wrażenie że z jej leczenia mam więcej problemów (cysta, polip) niż profitów.
    Dlatego zastanawiam się nad zmianą lekarza, nie wiem czy któraś z Was się u niej leczy i jak to u WAS wyglada? ale jak narazie mam do niej dużo żalu, bo poza czyszczeniem mojego portfela czuje że robie dużo kroków wstecz w moim leczeniu....

    Nie wiem czy ja jestem tak beznadziejnym przypadkiem, czy trafiłam na takiego lekarza, który poprostu źle mnie leczy i nie "trafia" do mojego organizmu...

    Pozdrawiam WAS :)
    Ja u pani dr nigdy nie byłam ale wydaje mi się że podobnie jak dr P...ń idzie pewnymi schematami i raz się uda raz nie.

    Wszystko ma swój czas...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 20 lipca 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o portal znamy lekarz to lipa. Jest to portal komercyjny i większość lekarzy nie przepuszcza negatywnych komentarzy

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 lipca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolcia,ja się nie leczyłam u dr, więc nie mogemsie wypowiedzieć. Na jej temat na forum widziałam opinie albo huraoptymistyczne,albo kiepskie. Też wydaje mi się,że leci schematami,niestety,jak większość lekarzy leczących nieplodnosc. Jeśli masz wątpliwości to najlepiej skonsultować się z innym lekarzem. No tylko z jakim? W sumie dr Przybycien jest najbardziej polecany ale dostać się do niego to jest duży problem.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 21 lipca 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2023, 17:02

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u gin bo miałam 2dc i w sumie nie wiem co myśleć... pecherzyki kilka msc temu pekaly samoistnie czy przy braniu clo lub bez niczego... teraz przy lameccie nie chcą pękać.. nie wiem co jest grane lekarz mówi że jak tak dalej będzie to in vitro... jak to usłyszałam to o mało z krzesło nie spadłam.. Raz już zaszlam w ciążę ale poronilam :( .

    Jakiego lekarza polecacie? Słyszałam o Marcie Zabinskiej

    Obecnie chodzę do dr Milewicza

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Ela96 Znajoma
    Postów: 29 64

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy któraś z Was chodzi może do Klaudii Stangel-Wójcikiewicz?

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie sądziłam, że mi kiedyś będzie dane zadać to pytanie: który szpital polecacie do porodu?
    Anuśla, w którym Ty rodziłaś? 😊

    Anuśla, Izi lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Dziewczyny, nie sądziłam, że mi kiedyś będzie dane zadać to pytanie: który szpital polecacie do porodu?
    Anuśla, w którym Ty rodziłaś? 😊
    A no widzisz, życie potrafi zaskoczyć 😁😁 Ja w Koperniku.i polecam.

    Allende lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A no widzisz, życie potrafi zaskoczyć 😁😁 Ja w Koperniku.i polecam.

    Jestem tak zaskoczona, że zaczynam się czasami zastanawiać czy to się dzieje naprawdę 😊 ale niestety brzuszek mi powoli to udowadnia 😉 jakoś tak szybko wyskoczył 🤭
    Ty miałaś cesarkę, prawda? Zmaczek robił?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 Czy któraś z Was robiła badanie na wrogi śluz? Nie mogę znaleźć nigdzie w Krakowie, nie wiem czy źle wpisuje (szukam testu pct) czy jak...
    Będę wdzięczna za wszelkie informacje, łącznie z ceną i jak to wygląda 🙂
    Chodzę do kliniki M, do dr K, ale rozważam powrót do dr Ch w klinice A. Nikt nie ma na nas pomysłu, bo póki nie ma dofinansowania do ivf, to nie możemy sobie pozwolić na nie. Ja też mam takie poczucie, że nie wszystko jest zbadane, zdiagnozowane, w zasadzie póki co to tylko hba jest obniżone, 65%, reszta wydaje się ok. Ale nie miałam badanych kirów, NK, sama widzę, że chyba jesteśmy traktowani po łebkach, bo lekarzom najłatwiej kierować na ivf, a my się nie zgadzamy.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Jestem tak zaskoczona, że zaczynam się czasami zastanawiać czy to się dzieje naprawdę 😊 ale niestety brzuszek mi powoli to udowadnia 😉 jakoś tak szybko wyskoczył 🤭
    Ty miałaś cesarkę, prawda? Zmaczek robił?
    Chyba stety a nie niestety 😁😁Tak,miałam CC u dr Z.

    Allende lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 5 września 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Chyba stety a nie niestety 😁😁Tak,miałam CC u dr Z.

    Z tym niestety miałam na myśli, że trochę za szybko i jeszcze nikomu nic nie mówiłam a tu taki zdrajca ... 😉
    Domyślam się że z CC jesteś zadowolona? 😊

    Pia, co u Ciebie??

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 12 września 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Czy któraś z Was robiła badanie na wrogi śluz? Nie mogę znaleźć nigdzie w Krakowie, nie wiem czy źle wpisuje (szukam testu pct) czy jak...
    Będę wdzięczna za wszelkie informacje, łącznie z ceną i jak to wygląda 🙂
    Chodzę do kliniki M, do dr K, ale rozważam powrót do dr Ch w klinice A. Nikt nie ma na nas pomysłu, bo póki nie ma dofinansowania do ivf, to nie możemy sobie pozwolić na nie. Ja też mam takie poczucie, że nie wszystko jest zbadane, zdiagnozowane, w zasadzie póki co to tylko hba jest obniżone, 65%, reszta wydaje się ok. Ale nie miałam badanych kirów, NK, sama widzę, że chyba jesteśmy traktowani po łebkach, bo lekarzom najłatwiej kierować na ivf, a my się nie zgadzamy.

    Powiem tak - mnie dr K na początku bardzo się podobała, w miarę leczenia (od razu przygotowania do in vitro) już trochę mniej, a ostatecznie obraziła się na mnie, bo napisałam tu na forum swoje wątpliwości co do jej strategii i w cyklu transferowym uznała, że nie będzie mnie już dalej prowadzić... Transfer przeprowadzał dr M, a potem przeniosłam się do dr P na przeprowadzenie drugiego transferu.

    Jeśli u Was występuje problem z HBA, to powinniście skonsultować się z andrologiem. U nas główna przyczyną ivf była fragmentacja DNA. Dr K tak zdecydowała bez przeprowadzania dodatkowych badań czy konsultacji z andrologiem. Dopiero parę miesięcy po ostatnim transferze sami uznaliśmy, że warto zobaczyć, co na to wszystko powie androlog. I uwaga, androlog z tej samej kliniki uznał, że wyniki wcale nie wykluczają ciąży naturalnej i on absolutnie nie skierowałby nas na ivf. Dodatkowo zlecił badania hormonalne, które wg niego od razu powinny być wykonane, i tam wyszła podwyższona prolaktyna.

    Aktualnie myślimy o kolejnym ivf dopiero jak wszystkie inne metody zawiodą. Nowy lekarz (dr Ch) też daje nam nadzieję na ciążę naturalną i tego się trzymamy.

    Limosa lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 12 września 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Powiem tak - mnie dr K na początku bardzo się podobała, w miarę leczenia (od razu przygotowania do in vitro) już trochę mniej, a ostatecznie obraziła się na mnie, bo napisałam tu na forum swoje wątpliwości co do jej strategii i w cyklu transferowym uznała, że nie będzie mnie już dalej prowadzić... Transfer przeprowadzał dr M, a potem przeniosłam się do dr P na przeprowadzenie drugiego transferu.

    Jeśli u Was występuje problem z HBA, to powinniście skonsultować się z andrologiem. U nas główna przyczyną ivf była fragmentacja DNA. Dr K tak zdecydowała bez przeprowadzania dodatkowych badań czy konsultacji z andrologiem. Dopiero parę miesięcy po ostatnim transferze sami uznaliśmy, że warto zobaczyć, co na to wszystko powie androlog. I uwaga, androlog z tej samej kliniki uznał, że wyniki wcale nie wykluczają ciąży naturalnej i on absolutnie nie skierowałby nas na ivf. Dodatkowo zlecił badania hormonalne, które wg niego od razu powinny być wykonane, i tam wyszła podwyższona prolaktyna.

    Aktualnie myślimy o kolejnym ivf dopiero jak wszystkie inne metody zawiodą. Nowy lekarz (dr Ch) też daje nam nadzieję na ciążę naturalną i tego się trzymamy.

    Chcesz powiedzieć ,że dr K siedzi tu na forum i czyta wpisy? 🙄😳

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 12 września 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Chcesz powiedzieć ,że dr K siedzi tu na forum i czyta wpisy? 🙄😳

    Na pewno nie ma czasu siedzieć i przeglądać wszystkiego ;) Przyznała, że "ktoś jej doniósł" o moim wpisie. Na pewno chodziło o wątek o klinice M.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2021, 14:47

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 29 września 2021, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny.
    Ktos mnie jeszcze psmieta? :) anusla, allende gratuluje!
    Moj Filip ma juz prawie 15 msc a my staramy sie o drugie dziecko od kilju cykli, ale na razie znow bez sukcesu.

    Planuje zbadac sobie w tyn cuklu MUCHe bo wczesniej wyszla nam urea ktora leczylismy i wole sprawdzic czy nie wrocila.
    Nie pamietam niestety czy ma znaczenie dzien cyklu? To badanie mialo byc metoda pcr? Podpowiecie? Bo z dzieckiem nie mam kiedy szperac internetu 😂

    Pozdrawiam :)

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 30 września 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Czesc Dziewczyny.
    Ktos mnie jeszcze psmieta? :) anusla, allende gratuluje!
    Moj Filip ma juz prawie 15 msc a my staramy sie o drugie dziecko od kilju cykli, ale na razie znow bez sukcesu.

    Planuje zbadac sobie w tyn cuklu MUCHe bo wczesniej wyszla nam urea ktora leczylismy i wole sprawdzic czy nie wrocila.
    Nie pamietam niestety czy ma znaczenie dzien cyklu? To badanie mialo byc metoda pcr? Podpowiecie? Bo z dzieckiem nie mam kiedy szperac internetu 😂

    Pozdrawiam :)

    Heeej, pewnie że pamięta 😊
    Dziękuję 😊
    Ależ ten czas szybko leci...
    Z tego co pamiętam to miałam robić pcr, po zakończonej miesiączce ale przed owulacją.
    A ty przypomnij gdzie rodziłaś i jak? 😊

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 2 października 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Heeej, pewnie że pamięta 😊
    Dziękuję 😊
    Ależ ten czas szybko leci...
    Z tego co pamiętam to miałam robić pcr, po zakończonej miesiączce ale przed owulacją.
    A ty przypomnij gdzie rodziłaś i jak? 😊
    Rodzilam sn na kopernika. Niestety w restrykcjach bez odwiedzin :( nawet nie wiem jak jest teraz.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 3 października 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Rodzilam sn na kopernika. Niestety w restrykcjach bez odwiedzin :( nawet nie wiem jak jest teraz.

    A powiedz czy byłaś zadowolona? Z opieki, zaangażowania? Opieki laktacyjnej? Rozważam ten szpital ale opinie są różne... I pechowo też chyba trafię na taki restrykcyjny okres 😔

‹‹ 377 378 379 380 381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ