X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 września 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka wrote:
    Dziewczyny ale macie przejścia z tymi badaniami, ja nawet o połowie nie wiem, że takie są :(

    Bardzo w Was wierze, że znajdziecie przyczynę !

    Anelko, jak się miewacie? Fajnie, że się odezwałaś!

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test cytotoksyczny mieliśmy i mieliśmy allo mlr z tych badan które się robi "w parze"

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    test cytotoksyczny mieliśmy i mieliśmy allo mlr z tych badan które się robi "w parze"
    ok, i wszystko ok?
    Mam już wyniki komórek NK, strasznie szybko. Jesteś w stanie coś powiedzieć nt.wyników?
    https://naforum.zapodaj.net/87513047a3c0.jpg.html

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 września 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ja Ci za dużo nie powiem, ale wydaje mi się, że oczywiście poza tymi wartościami, które masz powyżej i poniżej normy (no ale przy problemach immunologicznych czy endokrynologicznych np. limfocyty B będą niższe) to NK ciut za wysokie. Tu na forum jest dziewczyna, która mając NK 20% od razu dostała encorton i wlewy z intralipidu. Ale tak naprawdę musi to wszystko zobaczyć lekarz, my na forum możemy Cię tylko niepotrzebnie przestraszyć.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 września 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wyższe nk niż 30 :(

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Ja mam wyższe nk niż 30 :(
    Rozumiem. Niestety do dr Sydora nie byłam w stanie się zapisać, bo w 1 miejscu ma terminy dopiero na koniec pazdziernika a w 2gim jeszcze nie wyznaczył terminów po połowie września :/
    Chcę iść do dr Anny Pituch-Noworolskiej z Osteomed, podobno jest ok, pracuje w Prokocimiu też. Starsza kobieta

    Anna Stesia oczywiście wiem, że nie jesteście w stanie zinterpretować w 100% mojego wyniku :) Tyle co poczytałam to faktycznie steryd, clexane i acard i powinno być dobrze. Mam nadzieję, że immunolog i gin dobrze mnie poprowadzą i ta IUI się uda, choć w pazdzierniku chyba będę musiała odpuścić, bo raczej leki nie zdążyłyby zadziałać.
    Z tego co czytam w roznych wątkach immuno, dziewczynyz gorszymi wynikami zachodziły w ciążę i donosiły. Jestem dobrej wiary :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 września 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy ta immunolog specjalizuje się w niepłodności? Może okazać się że ona zajmuje się głównie immunologia u dzieci i masz stracony czas i pieniądze

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Ale czy ta immunolog specjalizuje się w niepłodności? Może okazać się że ona zajmuje się głównie immunologia u dzieci i masz stracony czas i pieniądze
    Tak, zajmuje się immunologia w niepłodności też. Niestety się nie umówię, bo tylko w pt.popoludniu przyjmuje, akurat jak mam najwięcej pracy wtedy :( nie jestem w stanie pozmieniać grafiku na 3tyg naprzód echh.
    Myślisz że dr M.bedzie mi w stanie już przepisać leczenie? Idę w poniedziałek

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 września 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, super, że masz plan i przynajmniej wiesz, gdzie tkwi problem.

    Dziwna - powyżej 30? Bierzesz intralipid? (to strasznie droga impreza niestety)

    Ja dzisiaj sobie zrobiłam wymazy, zbadałam poziom wit. D, ferrytynę, a przyszłym tygodniu popatrzę, co z tarczycą i prolaktyną, czy lepiej, czy ciągle kiepsko.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 września 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic na razie nie biorę czekam na wizytę pod koniec września mam

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Selina, super, że masz plan i przynajmniej wiesz, gdzie tkwi problem.

    Dziwna - powyżej 30? Bierzesz intralipid? (to strasznie droga impreza niestety)

    Ja dzisiaj sobie zrobiłam wymazy, zbadałam poziom wit. D, ferrytynę, a przyszłym tygodniu popatrzę, co z tarczycą i prolaktyną, czy lepiej, czy ciągle kiepsko.
    Najlepsze jest to, że wcale te moje wyniki nie muszą być powodem naszych problemów (z resztą jak każde inne) ;) no ale lepiej o tym wiedzieć niż nie wiedzieć i np.stracic ciążę.

    Btw laski zostałam mamą... Świnkową mamą :D hehe Mam dziś urodziny i mój kochany mąż kupił mi 2 świneczki morskie <3 kiedyś miałam kilka, uwielbiam je i kurcze to chyba najlepszy prezent jaki mogłam dostać :)

    Anna Stesia, olka89 lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 września 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! <3 <3 <3
    Prezent bardzo spersonalizowany, skoro bardzo lubisz świnki. I super, że mąż Cię tak dobrze zna i wie, co Cię ucieszy. A z okazji urodzin życzę Ci spełnienia marzeń!

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia dziękuję bardzo ;*
    A o świnkach już wspominałam mężowi parę razy, żebym znów chciała, ale on kręcił nosem. No a teraz proszę :)

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 14 września 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczęta :)

    Dawno mnie u Was nie było i pewnie już mnie nie pamiętacie...

    U nas 6 msc od straty i dalej nic :/

    Jutro wybieram się do gin, doradźcie proszę o jakie badania powinna poprosić?

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrika oczywiście że pamiętamy! :) Jejku ale ten czas leci, pół roku...
    A powiedz czy miałaś po poronieniu jakieś badania dodatkowe zlecane? Lekarz próbował sprawdzić w czym leży problem?

    gabrika lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 14 września 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrika ja też cie pamiętam. Co tam u ciebie?

    gabrika lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 14 września 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Selina & @Dziwna, fajnie że o mnie pamiętacie :) Co u Was nowego, ciekawego?

    Tak na prawdę po poronieniu nie miałam prawie w ogóle badań, całkowita podstawa:
    - Mycoplasma/Ureaplasma
    - Chlamydia
    - TSH + pakiet ATPO, FT4

    I nic więcej :/ dlatego pomyślałam, że może już czas na jakieś konkrety? Tylko nie mam pojęcia o co konkretnie prosić... wiadomo jak to z gin jest... będą mnie spławiać, że nie ma jeszcze roku starań itd, ale ja już nie chcę więcej czasu tracić.

    Myślałam też o tym by wydębić monitornig, co myślicie?

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 14 września 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Selina, zdaje się, że masz dzisiaj urodziny! A więc: spełnienia marzeń :):) Oby wszystko się ułożyło tak jak trzeba! :)

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrika dziękuję bardzo :) :* miałam wczoraj
    Ja widzisz nie poroniłam i sama się wzięłam za głębszą diagnozę tzn genetyka i immunologia (w moim podpisie masz co mi wyszło źle). Robiłam pakiet na trombofilię 9m.in. mthfr czyli przyswajanie kwasu foliowego i wit.z grupy B, muszę brać metylowane). Możesz na początek zbadać poziom kwasu foliowego i homocysteinę.
    Dziwe, że lekarze nie zlecili Ci p.ciał Ana (najlepiej zbadać Ana1 i Ana 2 od razu jeśli już było poronienie, to koszt ponad 100zł jakoś, zależy gdzie). Lekarze zlecają jeszcze badanie limfocytów NK (subpopulacja albo aktywność, ja oznaczałam to pierwsze) i cytokiny. Możesz o to lekarza zapytać. Spytaj też, czy możesz brać Acard - częściowo zapobiega skrzepom i sprzyja implantacji zarodka, bo rozrzedza krew.
    Monitoring też jak najbardziej jeśli nie wiesz jak tam z Twoją owulacją :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 23:34

    gabrika, Dziwna, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik Ana1, pozytywny, miano 1:1000. Pewnie będę musiała zrobić Ana2

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ