X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziwna a homocysteine, B12 i kwas na jakim masz poziomie?
    To akurat mam na właściwym poziomie

    Wszystko ma swój czas...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dzwoniłam do Synevo na Basztowej i tam mają cały panel z NK związany, więcej limfocytów się oznacza czy coś, CD coś tam, nie zrozumiałam. To kosztuje 380zl a same komórki NK 300zl, pytanie czy jest sens robić ten cały panel? Nie wiem czy przy staraniach ma on sens?
    No i p.ciala Ana kosztują k.70zl
    Masakra :(
    Jeśli mogę doradzić to nie rób badań tego typu wg własnego uznania bo są drogie a każdy lekarz leczy wg swojego klucza badań

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 6 września 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dzwoniłam do Synevo na Basztowej i tam mają cały panel z NK związany, więcej limfocytów się oznacza czy coś, CD coś tam, nie zrozumiałam. To kosztuje 380zl a same komórki NK 300zl, pytanie czy jest sens robić ten cały panel? Nie wiem czy przy staraniach ma on sens?
    No i p.ciala Ana kosztują k.70zl
    Masakra :(

    Chyba jest sens, bo oznaczą Ci całość subpopulacji lifocytów (T, B, CD itp). Oczywiście najważniejsze są te NK, ale całość też daje jakiś obraz. Kiedy będę się decydowała na to badanie, zrobię sobie całość. Ale najpierw zrobię sobie ANA (pewnie w październiku, około grudnia-stycznia zrobię NK - te badania są po prostu drogie i nie moge wszystkuich zrobić na raz). No i doszłam do wniosku, że musze sie przebadać pod kątem trombofilii i zespołu antyfosfolipidowego - mam problemy z krążeniem i migrenami, nie wiem, czy to u mnie nie będzie dobry trop.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Jeśli mogę doradzić to nie rób badań tego typu wg własnego uznania bo są drogie a każdy lekarz leczy wg swojego klucza badań
    Ale ja nie byłam u immunologa Jeszcze, gin nenzlecal mi tych badań, to co mam zrobić? Chcę to zbadać z tego względu że mojej siostrze to wyszło i miała szczepienia właśnie. Wcześniej wyszły jej też mutacje tak jak mnie. Czy to nie kwalifikuje mnie do tego badania?

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 6 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Jeśli mogę doradzić to nie rób badań tego typu wg własnego uznania bo są drogie a każdy lekarz leczy wg swojego klucza badań

    Masz rację, ale moje doświadczenie i wielu innych dziewczyn na tym forum jest takie, że lekarze (a zwłaszcza ginekolodzy) nie patrzą na immunologię i można się nigdy nie doczekać tego, aby się zająknęli choć słowem o tych badaniach. Tutaj na forum spotkałam się z przypadkami, że dziewczyny zaczęły się badać na właśną rękę, powychodziły im wysokie NK i dopiero z tym wynikiem poszły do immunologa. A prawda jest taka, że jeśli się ma choć jedno schorzenie autoimmunologiczne, to mogą się pojawiać kolejne.

    Fakt, te badania są drogie, ale ja np. wolę najpierw zrobić badania, a potem iśc z wynikami do lekarza, niż najpierw iść do lekarza, potem na badania, a potem znów do lekarza.

    Selina lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację ginekolog mało który wysyła do immunologa. Mi dopiero obecny ginekolog zleca badania i wizyty u różnych specjalistów i nie udaje że zna się na każdej dziedzinie

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się tylko gdzie najlepiej zrobić te badania... W diagnostyce kosztuje to 20zl mniej ale same NK, tzn same NK w Diag.kosztuja 280zl a w Synevo 300zl natomiast pełen panel 380zl i czeka się 5dni roboczych a w Diagnostyce 10dni
    Nie wiem czy szukać gdzieś jeszcze... Za tydzień by się zdało zrobić

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nk robiłam w prokocimiu tam 312 zl

    Wszystko ma swój czas...
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 6 września 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj patrzę, że za obie subpopulacje zapłacisz 290 pln: http://www.szpitalzdrowia.pl/wp-content/uploads/2013/09/CENNIK-ANALIZ-LABORATORYJNYCH.pdf

    Sprawdź jeszcze w ALAB

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykonuje badania gdzie zleca lekarz bo z innego forum dziewczyny miały sytuację że robiły gdzie taniej lub bliżej i były wyniki zaklamane i trzeba było powtarzać. Były fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia obie subpopulacje tzn? Przepraszam nie czaję jeszcze za bardzo :/ Przez telefon gość z Synevo mi kilka rzeczy wymieniał prócz NK.

    Dziwna skąd wiadomo czy wyniki są fałszywie dodatnie lub ujemne? Ile czekałaś na wynik w Prokocimiu?

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 6 września 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina - Subpopulacje limfocytów T i liczba limfocytów B + NK (nr 316 na liście) oraz Subpopulacje limfocytów T (CD3, CD4, CD8)(nr 321). I nawet się pomyliłam w rachunkach, razem wychodzi 272 pln. I to są badania w szpitalu w Prokocimiu, więc myślę, że mogą robić porządnie.

    Są jeszcze Subpopulacje limfocytów T (antygeny rzadkie – HLA-DR, CD11a, CD18, T alfa, beta i T gamma, delta) nr na liście 331, ale nie wiem, czy je też trzeba zrobić. Tu przydałby się jednak jakiś immunolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 19:00

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 6 września 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, a pamiętasz, które subpopulacje robiłaś w Prokocimiu za te 312 pln? Miałaś skierowanie od lekarza ginekologa czy immunologa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Selina - Subpopulacje limfocytów T i liczba limfocytów B + NK (nr 316 na liście) oraz Subpopulacje limfocytów T (CD3, CD4, CD8)(nr 321). I nawet się pomyliłam w rachunkach, razem wychodzi 272 pln. I to są badania w szpitalu w Prokocimiu, więc myślę, że mogą robić porządnie.

    Są jeszcze Subpopulacje limfocytów T (antygeny rzadkie – HLA-DR, CD11a, CD18, T alfa, beta i T gamma, delta) nr na liście 331, ale nie wiem, czy je też trzeba zrobić. Tu przydałby się jednak jakiś immunolog.
    Wow jak Ty to tam wypatrzylaś :D mnie się w oczach wszystko mieni jak patrzę na te tabelki ;)
    Dzięki za informacje :) to chyba pojadę do Prokocimia, daleko nie mam

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 września 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Anna Stesia obie subpopulacje tzn? Przepraszam nie czaję jeszcze za bardzo :/ Przez telefon gość z Synevo mi kilka rzeczy wymieniał prócz NK.

    Dziwna skąd wiadomo czy wyniki są fałszywie dodatnie lub ujemne? Ile czekałaś na wynik w Prokocimiu?
    Na wynik czekałam ok tygodnia. Jeśli chodzi o badania to czasami wynik nie pasował do reszty i jak ktoś powtórzył to wychodził całkiem inny wynik.
    W synevo też można zrobić badanie test CBA tylko oni próbki wysyłają do łodzi i pani mówiła że to badanie jest bardzo czułe i czasem inaczej wychodzi po transporcie niż jak się robi u nich na miejscu i to też lekarz mi mówił.

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna czy na badanie się umawiałas w Prokocimiu? Czy poprostu tam pojechałaś? W którym dc je zrobiłaś? Ja mam zamiar zrobić w 22dc przy cyklach 30dniowych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2017, 08:38

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 7 września 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badanie nk trzeba się umawiać

    Wszystko ma swój czas...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 7 września 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pytałyście swoich ginekologów o immunologie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2017, 20:19

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A pytałyście swoich ginekologów o immunologie?
    Konkretnie o immunologię nie. Ale powiedziałam ginowi, że genetyk (w rozmowie telefonicznej) zasugerował kariotypy, że to była jego jedyna rada, aczkolwiek też na to nie naciskał a mówił, że MOZNS ZROBIC JAK BARDZO CHCĘ... Gin mnie od tego nie odwodził, ale mówił że kariotypy zwykle się robi po poronieniach lub nie powodzeniach in vitro. Mówił, że jak się zdecyduje na to badanie, to żebym się z wynikiem zgłosiła do ich genetyka (tam z kliniki). O immunologii nic mi nie wspominał. Wyczytałam o tym tu na forum a później od siostry się dowiedziałam, że ona produkuje p.ciala i zarodek jest odrzucsny, miała te szczepienia limfocytami męża. Dlatego nie będę szła za tydzień do gina i pytała czy to robić, bo zapłacę prawie 200zl za wizytę i powie Tak, może Pani zbadać. Bez sensu :) na wizytę idę i tak a wynik będę mieć pewnie już z tydzień po wizycie, ale jak będzie negatywny to robimy IUI w październiku a jak pozytyw, to idę do immunologa i odwołuje IUI. Taki jest narazie plan :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2017, 21:54

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 7 września 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A pytałyście swoich ginekologów o immunologie?

    Wiesz, ja dopiero od kwietnia wiem, że mam Hashimoto, wcześniej miałam idealne wyniki. Staram się o dziecko nie od kilku miesięcy, ale dużo dłużej, i niestety dopóki nie trafiłam na to forum, wielu rzeczy nie wiedziałam. Porażki zwalałam na stres etc. Dopiero od 2-3 miesięcy wiem, że jedna choroba autoimmunologiczna pociąga za sobą rozchwianie tej gospodarki albo jest efektem rozchwiania. Dopiero wtedy zaczęłam czytać o NK, ANA itp. Tego wszystkiego uczę się sama i szczerze mówiąc chciałaby znaleźć lekarza, którego to nie ja mam o takie rzeczy pytać, tylko który sam mi o tym powiedział, wiedząc, że się już długo staram. W końcu to nie ja jestem po medycynie ;-) Teraz mam wizytę na 28 września i oczywiście zapytam, bo na wiosnę i w czerwcu jeszcze nie miałam za bardzo o tym pojęcia, skupiałam się na monitoringach i leczeniu infekcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2017, 23:41

    Selina lubi tę wiadomość

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ