X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 27 listopada 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Rudzik. Dzięki że pytasz. No niestety to jest zmiana związana z wirusem hpv. Ale w kolpo nie wyglądało tak źle, mała zmiana i bardzo duże prawdopodobieństwo że albo się cofnie albo stanie w miejscu. 0.5% szans na zrakowienie. Za rok kolpo kontrolna. Trochę się uspokoiłam, ale boję się myśląc o iui czy mnie np dopuszcza do niej jeśli powiem o tym.hpv... nie wiem czego się spodziewać

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 27 listopada 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że Selina uciekła z forum? 😔

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • KatiePie Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Czy mógłby ktoś polecić gdzie prywatnie najlepiej wykonać sono HSG w Krakowie?
    Moja lekarka niby z dobrymi bardzo opiniami, powiedziała żeby po prostu przyjść, nie wspominała o pobieraniu wymazów itp. A wiem, że raczej powinno się to zbadać przed tym badaniem ;)

    Byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć. Czy można pobrać te wykazy na własna rękę i gdzie i ile dni przed badaniem. Dziękuję bardzo z góry!

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 156 69

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja robiłam HSG na nfz w Koperniku.
    Musiałam mieć cytologie ważną min rok, wymaz Chlamydia , mycoplasma i ureaplasma ważna min pół roku ( robiłam w CBM na Sławkowskiej - na wyniki czeka się około 5 dni) I OB + Beta w cyklu w którym było Hsg . Do tego Biocenoze pobierali przed samym badaniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2023, 20:55

    KatiePie, ....i lubią tę wiadomość

  • StudentkaMałgorzata Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowne Panie,
    nazywam się Małgorzata Ziomek, jestem położną i studentką studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Położnictwo, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
    Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety. Skierowana jest do kobiet leczonych z powodu niepłodności. Posłuży mi do napisania pracy magisterskiej pt.:,,Poziom objawów depresji i lęku a zasoby psychospołeczne wśród kobiet leczonych z powodu niepłodności".
    Ankieta jest w pełni anonimowa, a uzyskane odpowiedzi będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.
    Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.

    https://forms.gle/y34ZNmU2wc6iFE3W7

  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 447 855

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, oddam za darmo Lamettę 2,5 mg (15 tabletek z 30 w opakowaniu) oraz Bromocorn 2,5 mg (nienaruszone pełne opakowanie 30 tabletek) - oba z datą ważności 07/2025.
    Odbiór Borek Fałęcki/Łagiewniki, najlepiej piszcie email na adres [email protected]

    Pozdrawiam i powodzenia!

    21 cs 🍀

    11.09 ⏸️ beta-HCG 271,30 🙏
    29.09 (6+5) 0,89 cm, mamy ❤️
    02.11 (11+4) prenatalne: niskie ryzyka, pomiary w normie, prawdopodobnie chłopak 💙
    02.01 (20+2) połówkowe: 401 g szczęścia, płeć potwierdzona, wszystko OK 👍
    22.03 (31+5) USG III trymestru: 2183 g pulpecika, ułożenie miednicowe - czekamy, aż się obróci 🤞
    12.04 (34+5) fiknął głową w dół, 2705 g bąbelka 🌷

    preg.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wiecie o jakimś miejscu, gdzie mogę zrobić betę w Boże Narodzenie? Niestety tak mi wypada, a na podstawie wyniku mam brać leki dalej lub je odstawić...

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    postanowiłam trochę na własną rękę wykonać jakieś badania pod kątem immunologii. Mam już wykonane badanie ANA1 (słabo dodatnie), myślałam teraz o Allo MLR i teście Cross match, zastanawiam się też nad profilem limfocytarnym i badaniem KIR. Czy miałyście wykonywane te badania? Jeśli tak to w jakiej kolejności? Od czego Waszym zdaniem najlepiej zacząć? Czy wszystkie na raz zrobić? A może jeszcze coś innego? Mam już umówioną wizytę u immunologa, ale dopiero w lutym :(

    Z góry dziękuję za wszystkie porady :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 stycznia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatiePie wrote:
    Dzień dobry :)

    Czy mógłby ktoś polecić gdzie prywatnie najlepiej wykonać sono HSG w Krakowie?
    Moja lekarka niby z dobrymi bardzo opiniami, powiedziała żeby po prostu przyjść, nie wspominała o pobieraniu wymazów itp. A wiem, że raczej powinno się to zbadać przed tym badaniem ;)

    Byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć. Czy można pobrać te wykazy na własna rękę i gdzie i ile dni przed badaniem. Dziękuję bardzo z góry!

    W każdej klinice, z tym że lepiej celować w metodę piankowa bo jest dokładniejsza.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 stycznia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Hej Rudzik. Dzięki że pytasz. No niestety to jest zmiana związana z wirusem hpv. Ale w kolpo nie wyglądało tak źle, mała zmiana i bardzo duże prawdopodobieństwo że albo się cofnie albo stanie w miejscu. 0.5% szans na zrakowienie. Za rok kolpo kontrolna. Trochę się uspokoiłam, ale boję się myśląc o iui czy mnie np dopuszcza do niej jeśli powiem o tym.hpv... nie wiem czego się spodziewać

    Boo jeśli 0,5 procent szans to myślę że nic nie stoi na przeszkodzie IUI, bo na co mieliby czekać?

    Selina skasowała konto, też zauważyłam, pewnie po akcji jaka miała miejsce na wątku IVF, do tego doszły emocje w związku ze stratą. Mam nadzieję, że los się do niej uśmiechnie i wróci.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 stycznia, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolala wrote:
    Hej Dziewczyny,

    postanowiłam trochę na własną rękę wykonać jakieś badania pod kątem immunologii. Mam już wykonane badanie ANA1 (słabo dodatnie), myślałam teraz o Allo MLR i teście Cross match, zastanawiam się też nad profilem limfocytarnym i badaniem KIR. Czy miałyście wykonywane te badania? Jeśli tak to w jakiej kolejności? Od czego Waszym zdaniem najlepiej zacząć? Czy wszystkie na raz zrobić? A może jeszcze coś innego? Mam już umówioną wizytę u immunologa, ale dopiero w lutym :(

    Z góry dziękuję za wszystkie porady :)

    Hej, może napiszesz więcej o swojej historii, bo trudno tak w ciemno radzić. Dlaczego chcesz robić allo? Miałaś badane nk?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 10 stycznia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Hej, może napiszesz więcej o swojej historii, bo trudno tak w ciemno radzić. Dlaczego chcesz robić allo? Miałaś badane nk?


    Hej :)

    Starania od już chyba 4 lat. Badania wykonane: hormonalne ok, glukoza i insulina z obciążeniem ok (jedynie insulina mogłaby trochę szybciej spadać, włączony glucophage profilaktycznie), Ana2 - słabo dodatnie (każdy lekarz mi mówił ,że u zdrowych osób też się zdarza), nasienie męża ok (lekkie aglutynacje), owulacje mam bez problemu, pęcherzyki same pękają.
    Hashimoto, tsh wyregulowane euthyroxem. Aktualnie dieta bezglutenowa i bezmleczna. Suplementuje witamina D, C, kompleks witamin z grupy B metylowany,

    Mutacje genów MTHFR i PAI. Mam już wyniki badań KiR: brakuje: 2DL4 delated, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1.
    Kariotyp Bx.

    Cross match: 22,9%.
    Więc chyba intuicja mnie nie myliła,że gdzieś tu leży problem :)

    usuniete migdałki podniebienne, bo miałam przewlekły ropny stan zapalny - podobno mogło utrudniać zajscie w ciążę. Kilka cykli próbowalismy z encortonem dawka (2,5 kilka dni po owulacji i potem 5 do miesiączki) i neoparin.

    Tracę już czasem nadzieję :(
    Dziś mam wizytę u dra Sydora, wiec zobaczymy co powie :)

    Dzięki Anusla za odpowiedź :)

  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 10 stycznia, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam robionego badania NK. A Allo to slyszalam o nim i tak po prostu w ciemno chciałam zrobić, ale w końcu nie zrobiłam :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 stycznia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolala wrote:
    Hej :)

    Starania od już chyba 4 lat. Badania wykonane: hormonalne ok, glukoza i insulina z obciążeniem ok (jedynie insulina mogłaby trochę szybciej spadać, włączony glucophage profilaktycznie), Ana2 - słabo dodatnie (każdy lekarz mi mówił ,że u zdrowych osób też się zdarza), nasienie męża ok (lekkie aglutynacje), owulacje mam bez problemu, pęcherzyki same pękają.
    Hashimoto, tsh wyregulowane euthyroxem. Aktualnie dieta bezglutenowa i bezmleczna. Suplementuje witamina D, C, kompleks witamin z grupy B metylowany,

    Mutacje genów MTHFR i PAI. Mam już wyniki badań KiR: brakuje: 2DL4 delated, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1.
    Kariotyp Bx.

    Cross match: 22,9%.
    Więc chyba intuicja mnie nie myliła,że gdzieś tu leży problem :)

    usuniete migdałki podniebienne, bo miałam przewlekły ropny stan zapalny - podobno mogło utrudniać zajscie w ciążę. Kilka cykli próbowalismy z encortonem dawka (2,5 kilka dni po owulacji i potem 5 do miesiączki) i neoparin.

    Tracę już czasem nadzieję :(
    Dziś mam wizytę u dra Sydora, wiec zobaczymy co powie :)

    Dzięki Anusla za odpowiedź :)

    A czy miałaś robiona histeroskopie? Najlepiej zrobić histeroskopie z badaniem wycinka pod względem bakterii oraz komórek nk. Plus nie masz chyba najważniejszych kirow implantacyjnych. Na cross match się nie znam. Leczycie się w jakiejś klinice? Jakieś stymulacje, IUI?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 11 stycznia, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A czy miałaś robiona histeroskopie? Najlepiej zrobić histeroskopie z badaniem wycinka pod względem bakterii oraz komórek nk. Plus nie masz chyba najważniejszych kirow implantacyjnych. Na cross match się nie znam. Leczycie się w jakiejś klinice? Jakieś stymulacje, IUI?


    Miałam histerolaparoskopie, wycinek endometrium był badany, wszystko w normie. Mieliśmy jedną inseminację rok temu, teraz planujemy podejść do kolejnych. Aczkolwiek jestem świeżo po wizycie u immunologa, mam zrobić allo MLR plus cross match w Prokocimiu, profil cytokinowy, przeciwciała przeciwplemnikowe i badanie na celiakie. Pan doktor wspomniał o accofilu w związku z tymi brakującymi kirami, ale dopiero jak będzie miał te badania to będzie już konkretnie coś zalecał :)

    Nie wiem czy ja jestem nienormalna czy wy też tak macie, że cieszycie się,że w końcu jakieś badanie wyszło źle i stanowi potencjalną przyczynę niepłodności? 🙈 Bo przez te wszystkie lata wszystko zawsze wychodziło ok a jednak ciąży nadal nie było.

  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 11 stycznia, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A czy miałaś robiona histeroskopie? Najlepiej zrobić histeroskopie z badaniem wycinka pod względem bakterii oraz komórek nk. Plus nie masz chyba najważniejszych kirow implantacyjnych. Na cross match się nie znam. Leczycie się w jakiejś klinice? Jakieś stymulacje, IUI?

    Leczymy się u pani doktor, która pracuje na Kopernika i tam między innymi zajmuje się też niepłodnością. Stymulacje miałam kilka razy, Atomek albo Lametta.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 stycznia, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolala wrote:
    Miałam histerolaparoskopie, wycinek endometrium był badany, wszystko w normie. Mieliśmy jedną inseminację rok temu, teraz planujemy podejść do kolejnych. Aczkolwiek jestem świeżo po wizycie u immunologa, mam zrobić allo MLR plus cross match w Prokocimiu, profil cytokinowy, przeciwciała przeciwplemnikowe i badanie na celiakie. Pan doktor wspomniał o accofilu w związku z tymi brakującymi kirami, ale dopiero jak będzie miał te badania to będzie już konkretnie coś zalecał :)

    Nie wiem czy ja jestem nienormalna czy wy też tak macie, że cieszycie się,że w końcu jakieś badanie wyszło źle i stanowi potencjalną przyczynę niepłodności? 🙈 Bo przez te wszystkie lata wszystko zawsze wychodziło ok a jednak ciąży nadal nie było.
    Ja też się cieszyłam jak coś wyszło źle. Ostatecznie nie znalazłam powodu niepowodzenia, tzn myślę że pomogło mi wyciszenie macicy, bo ona z powodu braku kirow odrzucała zarodek (ogromne skurcze po IUI i transferze). Ostatecznie uważam, że pomógł mi atosiban, akupunktura, relanium, medytacje. Widzę że dużo masz zbadane już. Nie myślicie o ivf?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Tolala Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 12 stycznia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja też się cieszyłam jak coś wyszło źle. Ostatecznie nie znalazłam powodu niepowodzenia, tzn myślę że pomogło mi wyciszenie macicy, bo ona z powodu braku kirow odrzucała zarodek (ogromne skurcze po IUI i transferze). Ostatecznie uważam, że pomógł mi atosiban, akupunktura, relanium, medytacje. Widzę że dużo masz zbadane już. Nie myślicie o ivf?

    Do in vitro nie będziemy podchodzic. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) jestem bardzo ciekawa jak wyjdą te badania, które zalecił immunolog. Będziemy próbować z jego zaleceniami :)
    Muszę też pomyśleć o jakichś medytacjach itd, bo czasami bywa ciężko :)

  • MonReve96 Ekspertka
    Postów: 220 504

    Wysłany: 24 stycznia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy możecie polecić gina który poważnie zajmie się mutacja PAI 4G homo?

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 stycznia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonReve96 wrote:
    Hej. Czy możecie polecić gina który poważnie zajmie się mutacja PAI 4G homo?

    A co rozumiesz przez poważne zajęcie się Pai? Przepisanie heparyny? Heparyny nie powinno się brać ot tak po prostu tylko z powodu mutacji pai. Czy może chodzi Ci o metformine, która na Pai się też stosuje, ale mało kto o tym wie?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 408 409 410 411 412
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ