X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek, ciekawe co znaczy endo z echem środkowym. Ja akurat endo mam piękne, tzn. nie zmalało, jak u Ciebie :/ i wszystko łącznie z endo wygląda u mnie jak przy owulacji wg dzisiejszego gina. Tylko pęcherzyk nie :D takie czary - mary. Nawet jak nigdy dotąd mam śluz płodny, ech.

    Dzięki za to porównanie, kurcze nie wiedziałam, że endo może maleć tak szybko. Później to tak, ale w 13dc? gdyby nie to, to myślałabym, że może u Ciebie owu występuje później. Ale tak to chyba to endo przesądza o braku.
    No ciekawa jestem jak Cię dalej poprowadzą, napisz po wizycie :)

    Ja AMH miałam, drożność też, zresztą wszystko z tego co wymieniłaś.

    Selina, czekam na wieści o pięknym pęcholu :D co do badań męża to nie pomogę, bo u nas idealne wyniki, więc nie zgłębiałam tematu nigdy :/

    hondek lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, widzę, że zdążyłaś napisać zanim ja kliknęłam wyślij :)
    to jak duży masz pęcherzyk?? :)

    Dziewczyny, co byście radziły w tej sytuacji, w którym dniu badać proga? :/ no nie wiem od którego odliczać te 7 dni, grrr.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, widzę, że zdążyłaś napisać zanim ja kliknęłam wyślij :)
    to jak duży masz pęcherzyk?? :)

    Dziewczyny, co byście radziły w tej sytuacji, w którym dniu badać proga? :/ no nie wiem od którego odliczać te 7 dni, grrr.
    Są dwa na lewym 19mm i na prawym chyba 17 albo 18mm, Endo 7mm (9dc) :)
    Zbadaj proga orientacyjnie, może być 7,8,9dpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 14:53

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, widzę, że zdążyłaś napisać zanim ja kliknęłam wyślij :)
    to jak duży masz pęcherzyk?? :)

    Dziewczyny, co byście radziły w tej sytuacji, w którym dniu badać proga? :/ no nie wiem od którego odliczać te 7 dni, grrr.
    Mi kiedyś ginka mówiła że w 20-21 dc lub 10 dni po owulacji.

    Allende lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende nie wiem co to znaczy endo z echem środkowym - nie drążyłam i doktora google też nie pytałam. Teraz po czasie zastanawia mnie fakt, dlaczego ta Pani dr nie dała mi nic na wysoką prolaktynę. Kurde mam trochę do niej żal. Ten nowy spojrzał tylko na kartę informacyjną ze szpitala i od razu prolaktyna po obciążeniu do zrobienia a ona nic :/ Nie wiem co myślała, ale smutno mi, że od kwietnia nic a nic z tym nie zrobiła :( Ja to nie mam szczęścia do lekarzy i miotam się między jednym a drugim :/

    Teraz zrobimy monitoring i zobaczymy czy zachwalany wiesiołek i maca coś zmieniły. Oby !
    Allende mówiłam, że jestem inna i wszystko mam pokręcone :)

    Selina no widzisz :) Głowa do góry. Mąż dostanie leczenie i za tyle będziesz mamusią 2018 i będziesz spacerowała po Ruczaju z wózkiem :)

    Selina, Allende lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek heh no mam nadzieję! Wszystkie będziemy spacerować i na kawę się wybierzemy ;)
    Nie mam pojęcia też o endo z echem środkowym, ale mysle, że jakby to było coś nie halo to by Ci powiedzieli o tym. Co do prolaktyny to witaj w klubie, ja ogólnie jestem mega nerwus, wystarczy mała rzecz która mnie wkurzy i we mnie już się gotuje. Nawet przed chwilą miałam sytuację, że na dworcu autobusowwym jakaś babka w kasie dopytuję o autobusy do Polańczyk a na za miesiąc! Gdzie informacja jest obok, wkurzylam się bo to trwało długo (a ile kosztuje? A ile jedzie? A jakie są powrotne?...) i mówię do kasjerki, że informacja jest chyba obok a ona że tak a ja że chce bilet kupić bo mi się spieszy na autobus. Co się okazało? Kasy na trasy lokalne są na zewnątrz (nie opisane) i że jakbym się tak nie denerwowała to zauważyłam kartkę przy kasie (stało sporo ludzi i zasłaniało a kartek że 20 na szybie). No ale mnie się oberwało, nie Pani która miała milion pytań... Echh i już czuję że ciśnienie mam z dwieście i mną telepie :P niepotrzebnie oczywiście, ale ja nie wiem no, nie potrafię być spokojna w takich sytuacjach :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 15:15

    hondek lubi tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łojoj na kawę z Czyżyn na Ruczaj to ja mam teraz hohoho i z buta nie da rady, ale autem czemu nie :D

    To możemy sobie podać ręce, bo ja też jestem mega nerwowa i małe g*** potrafi mnie wyprowadzić z równowagi, a jak już wyjadę na krakowskie drogi to lepiej nie mówić. Wtedy zawsze mam ciśnienie milion pięćset na sto dziewięćset hahaha przypomniało mi się teraz jak naprotechnolog przepisał mi koci pazur hahahahahah Nic nie pomógł na moje nerwy :)

    Selina to teraz leczymy się i do dzieła :D

    Selina lubi tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Uzależniłam się od Wasssssssssssss

    Selina, Dziwna, Allende lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek koci pazur no nieźle :D słyszałam o tym. Mam w domu jedno suple, który ma b.dobry skład jeśli chodzi o ukojenie nerwów hmm chyba do niego wrócę i zobaczę jak, bo bromek zdecydowanie nie działa na moją prolaktynę tzn spada ale ja wcale spokojniejsza nie jestem ;) Znajoma poleciła, żebym sobie zrobiła na necie test na nerwicę, jej wyszło b.wysoko. kurcze może coś być na rzeczy u mnie :/ bo nie kontroluję np.jak wargi non stop przygryzam (wiecie skubie suche skórki z ust), jak mam wolne ręce to skubie pod paznokciami albo drapie się (nie mocno) po głowie pod włosami (np. Rozmawiam z kimś i jedna ręka we włosach i sobie grzebię...). Wydaje mi się że to mogą być takie objawy

    Btw na kawę w centrum się można zawsze spotkać albo na kazku ;) każdy ma wtedy drogę do pokonania :P

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, umarłam :))) jakbyś o mnie pisała. Też przygryzam wargi i bawię się non stop włosami :D ja też nerwus jestem nie z tej ziemii, jak mnie ktoś wkurzy to iskry lecą. W pracy wiedzą, kiedy lepiej zejść mi z drogi :D
    Ciężko mi cokolwiek zażywać na nerwy, bo to uspokaja, a ja na co dzień wręcz zasypiam na stojąco...taki paradoks. No chyba że mnie ktoś wkurzy :P

    Poszalałaś z pęcherzykami :))) suuuper. Na trojaczki się zapowiada, wow :))) ;)

    Selina lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Mi kiedyś ginka mówiła że w 20-21 dc lub 10 dni po owulacji.

    Chyba tak zrobię, w 21 dc niezależnie od tego, kiedy owu wystąpiła (ta hipotetyczna) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende ooo nie jestem jedynym nerwusem! :P Bo mój mąż zwraca mi czasem uwagę co ja robię, bo się zapominam i dziwnie wyglądam ;) zmarszczone czono, gryzę wargi i jeszcze skubie paznokcie/skórki... Kiedyś chodziłam po galerii i taką się ujrzałam w odbiciu wystawy to omg! Jak czubek jakiś.
    Bogu dziękuję że mój jest ostoja spokoju i potrafi mnie uspokoić a przynajmniej nie podsycać mojej złości hehe :P choć też mnie wkurza często, ale nie wiem jakim sposobem ale toleruje to (jeszcze) u mnie ;)
    Z pęcherzykami to 1 raczej pęknie, nie liczę na więcej

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, też kiedyś przeżyłam szok jak zobaczyłam się w odbiciu szyby, hahaha. Wyobraziłam sobie spotkanie na kawie, jak byśmy tarmosiły nasze wargi i włosy, o rety, padłam :D :D :D
    a wiesz co na to polecają? medytacje... :) tylko problem, bo mnie się wtedy nudzi, haha :)

    Dziewczyny, że ruch to zdrowie to każda z nas wie. Ostatnio ruszyłam znowu więc swoje cztery litery i powiem Wam, odkryłam coś fajnego. Mianowicie fitness na trampolinach :) próbowałyście? polecam! rewelacja :) :) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Haha, też kiedyś przeżyłam szok jak zobaczyłam się w odbiciu szyby, hahaha. Wyobraziłam sobie spotkanie na kawie, jak byśmy tarmosiły nasze wargi i włosy, o rety, padłam :D :D :D
    a wiesz co na to polecają? medytacje... :) tylko problem, bo mnie się wtedy nudzi, haha :)

    Dziewczyny, że ruch to zdrowie to każda z nas wie. Ostatnio ruszyłam znowu więc swoje cztery litery i powiem Wam, odkryłam coś fajnego. Mianowicie fitness na trampolinach :) próbowałyście? polecam! rewelacja :) :) :)
    No spotkanie mołgoby być ciekawe :D
    Ponoc trampy są fajne, ale odradzają staraczkom :/ zle wpływa na miesnie dna miednicy i na 2 faze cyklu rowniez moze zle wplywac... Echh kurde my to sobie musiky wszystkiego odmawiać ;> Podobno fitess lekki jest wskazany jak najbardziej
    Ja lubie sobie zdrowy kregosplup i stretching pocwiczyc na macie w domu :P a muszę, bo mój kręgosłup niewyrabia, mam okropną pozycję w pracy i niestety tego nie zmienię

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 21:57

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 24 listopada 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wiesz co skoczyła mi po 1h a po 2h nie spadła o połowę :/ tylko albo ciut jeszcze skoczyła albo bylamna podobnym poziomie (nie pamiętam już musiałabym sprawdzić w domu). Więc to chyba nie za dobrze, ale lekarze właśnie patrzyli tylko na wyniki na czczo. Diabetolog wyliczył mi tylko to homa, że jest chyba 2,2 i mówił że nic mi nie da, bo chuda jestem i żebym się poruszała więcej i cukier ograniczyła. Tyle


    Laski turlam się do Kato, cieszę się jakoś na tą wizytę i jestem spokojna co u mnie to rzadkość ;) Trzymajta kciuki po 13tej

    To fatalnie, że tak zbagatelizowali temat :/ Przecież szczupłe osoby też mogą mieć IO i też mogą mieć cukrzyce. Więc nie wiem o co chodzi :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    To fatalnie, że tak zbagatelizowali temat :/ Przecież szczupłe osoby też mogą mieć IO i też mogą mieć cukrzyce. Więc nie wiem o co chodzi :/
    Powiedział że niby jest trochę ponad normę, ale niewiele i mam się tym nie przejmować :/ Masz pomysł do kogo mogłabym się z tymi wynikami udać? Dietetyk leku raczej nie wypisze prawda?

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Powiedział że niby jest trochę ponad normę, ale niewiele i mam się tym nie przejmować :/ Masz pomysł do kogo mogłabym się z tymi wynikami udać? Dietetyk leku raczej nie wypisze prawda?
    Nie wypisze ale jeśli odchylenia są niewielkie może ci ułożyć dietę która pomoże ci zbić insuline. Ja tak miałam i po 3 miesiącach diety moje wyniki znacznie się polepszyly.

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Nie wypisze ale jeśli odchylenia są niewielkie może ci ułożyć dietę która pomoże ci zbić insuline. Ja tak miałam i po 3 miesiącach diety moje wyniki znacznie się polepszyly.
    Ok tylko czy to jest faktycznie realny problem w zajściu w ciążę? Ja wiem że wyniki się poprawia, tylko kurcze dziewczyny...mam zespół jelita nadwrażliwego, i tak wielu rzeczy muszę sobie odmawiać a naprawdę mam niedowagę. Jak ktoś mi przywali kolejna dieta (mniej ziemniaków, nie jedz chleba, makaronów itd) to chyba już padnę :(

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ok tylko czy to jest faktycznie realny problem w zajściu w ciążę? Ja wiem że wyniki się poprawia, tylko kurcze dziewczyny...mam zespół jelita nadwrażliwego, i tak wielu rzeczy muszę sobie odmawiać a naprawdę mam niedowagę. Jak ktoś mi przywali kolejna dieta (mniej ziemniaków, nie jedz chleba, makaronów itd) to chyba już padnę :(
    Ktoś ci zdiagnozował? Mojej koleżance też wmawiano że ma zespół jelita wrażliwego. Jak trafiła do naprotechnologa ten wysłał ja na test nietolerancji pokarmowych. Wyszło jej sporo. Po pół roku od eliminacji tych nietolerancji zaszła w ciążę. A wcześniej 5 lat próbowali i nic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 09:41

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Powiedział że niby jest trochę ponad normę, ale niewiele i mam się tym nie przejmować :/ Masz pomysł do kogo mogłabym się z tymi wynikami udać? Dietetyk leku raczej nie wypisze prawda?

    Z tym tematem to najlepiej isc do endokrynologa. Dla diabetologow IO to jakis marginalny problem, z kolei ginekolodzy z niejasnych powodow boja sie wypisywac metformine jak ktos nie ma typowo pcos. IO powoduje wzrost androgenow, prz PCOS jest to bardzo duzy problem, ale i bez niego to jest problem, bo moze sie przekladac na male endometrium, problemy z pekaniem pecherzykow (a u ciebie pecherzyki przeciez wielkie rosna), moze to tez rozregulowac dlugosc cykli. Na prawde sugerowalabym endokrynologa zaliczyc jednak z tymi wynikami.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ