X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek w Sofimed HyFoSy jest z pianką i za pomocą usg :) ja miałam tam robione i wszystko super
    Masz rację z tym grzybem :/ dziś mnie już coś swędzi a myślałam że to przez <3 echh no i muszę znów ograniczyć ;)

    Dziwna no w badaniu krzywej cukrowej j insulinowej wyszedł mi wskaźnik homa 2 z małym hakiem, więc niby początek IO. Nie dostałam jednak metformina od lekarzy

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina tak tak, ale typowo pod usg robi np. Wyrobek. W każdym bądź razie mi polecano tylko pod usg, ale zrobiłam z wiadomych względów z pianką. Najważniejsze, żeby nie robić solą fizjologiczną, ponieważ jest najmniej wiarygodne, kilku lekarzy mi odradzało, a i zapłacić trzeba.

    Nooo grzyb jest najgorszym dziadostwem które się do mnie przyplątało. Nie pomaga nic, picie jogurtów naturalnych, soku z ogórków kiszonych. Wystarczy, że nie pilnuje się ze słodyczami i mam :/ Idę na detoks od słodkiego.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 listopada 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, z tego co czytalam wskaznik homa do IO jest o kant dupy rozbic. Czesto dziewczyny z IO maja nisko glukoze i insuline naczczo. Wazne jest to czy w 2h po podaniu glukozy insulina spada czy nie i ile spada :) powinna wzrosnac w 1h i spasc o ponad polowe w 2h :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 23:30

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Selina tak tak, ale typowo pod usg robi np. Wyrobek. W każdym bądź razie mi polecano tylko pod usg, ale zrobiłam z wiadomych względów z pianką. Najważniejsze, żeby nie robić solą fizjologiczną, ponieważ jest najmniej wiarygodne, kilku lekarzy mi odradzało, a i zapłacić trzeba.

    Nooo grzyb jest najgorszym dziadostwem które się do mnie przyplątało. Nie pomaga nic, picie jogurtów naturalnych, soku z ogórków kiszonych. Wystarczy, że nie pilnuje się ze słodyczami i mam :/ Idę na detoks od słodkiego.
    Ale pianka to tylko wypełniacz :) bo normalnie stosuje się kontrast (przy RTG) a przy usg masz sól fizjologiczną albo piankę. Normalnie wkładała mi aparat USG i wpuszczała piankę, wszystko na ekranie widziałam i tłumaczyła. Więc nie wiem co masz na myśli :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Selina, z tego co czytalam wskaznik homa do IO jest o kant dupy rozbic. Czesto dziewczyny z IO maja nisko glukoze i insuline naczczo. Wazne jest to czy w 2h po podaniu glukozy insulina spada czy nie i ile spada :) powinna wzrosnac w 1h i spasc o ponad polowe w 2h :)
    Wiesz co skoczyła mi po 1h a po 2h nie spadła o połowę :/ tylko albo ciut jeszcze skoczyła albo bylamna podobnym poziomie (nie pamiętam już musiałabym sprawdzić w domu). Więc to chyba nie za dobrze, ale lekarze właśnie patrzyli tylko na wyniki na czczo. Diabetolog wyliczył mi tylko to homa, że jest chyba 2,2 i mówił że nic mi nie da, bo chuda jestem i żebym się poruszała więcej i cukier ograniczyła. Tyle


    Laski turlam się do Kato, cieszę się jakoś na tą wizytę i jestem spokojna co u mnie to rzadkość ;) Trzymajta kciuki po 13tej

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy! daj znać po powrocie co i jak :)

    a u mnie dupa, pęcherzyk w 12 dc był 14mm, a dziś, w 15 dc jest 9mm ... no i co tu myśleć :/

    niestety usg wykonywał inny lekarz na innym sprzęcie. Nie mógł więc porównać z poprzednim obrazem, tzn nie potrafił powiedzieć czy to ten sam pęcherzyk tylko się skurczył czy inny, a tamtego już nie ma. Czy tylko u mnie takie cyrki? serio nie wiem co myśleć :/

    Selina, wracaj z dobrymi wieściami, limit nieszczęścia na dziś już wyczerpany :)

    Selina lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to kciuki za wizytę. Daj znać po.

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Trzymamy! daj znać po powrocie co i jak :)

    a u mnie dupa, pęcherzyk w 12 dc był 14mm, a dziś, w 15 dc jest 9mm ... no i co tu myśleć :/

    niestety usg wykonywał inny lekarz na innym sprzęcie. Nie mógł więc porównać z poprzednim obrazem, tzn nie potrafił powiedzieć czy to ten sam pęcherzyk tylko się skurczył czy inny, a tamtego już nie ma. Czy tylko u mnie takie cyrki? serio nie wiem co myśleć :/

    Selina, wracaj z dobrymi wieściami, limit nieszczęścia na dziś już wyczerpany :)
    A nie miałaś możliwości u tego samego lekarza?

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam, Pani doktor wyjechała na jakieś szkolenie czy sympozjum na cały tydzień :/

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Nie miałam, Pani doktor wyjechała na jakieś szkolenie czy sympozjum na cały tydzień :/
    Który to twój cykl monitorowany?

    Wszystko ma swój czas...
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko miałam dokładnie to co napisałas na myśli. Uczę się wszystkiego powoli i korzystam z Waszego doświadczenia, a czasem coś pokrece ale dobrze że trzymacie rękę na pulsie. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i czekam na dobre wiadomości :-)
    Allende don't worry nie jesteś sama. W sierpniu miałam monitorowany cykl i podobne hocki klocki wyszły, po czym Pani dt stwierdziła że był to cykl bezowulacyjny i koniec kropka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 12:26

    Selina, Allende lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek luźna guma :D każdemu się zdarza a wolałam rozjaśnić sprawę z tym badaniem
    Nie dziękuję za kciuki, w razie wu ;) Odezwę się do Was już po :)

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Który to twój cykl monitorowany?

    ach, żebym ja to liczyła... już wiele na pewno, pod 10. Z tym, że nie każdy pełny, tzn. nie zawsze śledziłam łącznie z pęknięciem. Czasami tylko czy rośnie w ogóle.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Selinko miałam dokładnie to co napisałas na myśli. Uczę się wszystkiego powoli i korzystam z Waszego doświadczenia, a czasem coś pokrece ale dobrze że trzymacie rękę na pulsie. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i czekam na dobre wiadomości :-)
    Allende don't worry nie jesteś sama. W sierpniu miałam monitorowany cykl i podobne hocki klocki wyszły, po czym Pani dt stwierdziła że był to cykl bezowulacyjny i koniec kropka.


    a czy Twoja Pani doktor na taką sytuację coś zaradziła? tzn. miała plan co dalej skoro tak się dzieje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam właśnie wyniki chromatyny męża i fragmentacja wynosi 33% (norma do 30%). Napisane że wynik nierpawidlowy, czekam na wizytę do lekarki jednak wg.Was to bardzo źle? :/

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Odebrałam właśnie wyniki chromatyny męża i fragmentacja wynosi 33% (norma do 30%). Napisane że wynik nierpawidlowy, czekam na wizytę do lekarki jednak wg.Was to bardzo źle? :/
    Robiliście sama chromatyne czy cały test potrójny czyli seminogram dfi i ros?
    Mojemu mężowi androlog powiedział że najlepiej można ocenić nasienie po teście potrójnym bo ciężko ocenić jak każdy parametr jest z innego materiału
    Wg mnie mąż pewnie dostanie jakieś witaminy i ponownie badanie za jakiś czas. Mój mąż akurat te parametry ma super to więcej nie pomogę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 13:14

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Robiliście sama chromatyne czy cały test potrójny czyli seminogram dfi i ros?
    Mojemu mężowi androlog powiedział że najlepiej można ocenić nasienie po teście potrójnym bo ciężko ocenić jak każdy parametr jest z innego materiału
    Wg mnie mąż pewnie dostanie jakieś witaminy i ponownie badanie za jakiś czas. Mój mąż akurat te parametry ma super to więcej nie pomogę.
    Mąż robił teraz tylko to badanie. Gin nie kazała wszystkiego powtarzać ,już 3x miał seminogram robiony, ostatni raz w lipcu wraz z hba i z testem mar
    Ja pierdolę*&$# poprostu kuźwa ile można :/ znów ma iść i się spuszczać z a przeproszeniem do tego kubeczka :( ja już mam tego dość a co dopiero on
    Sory za słowa, ale kurde jak nie urok to...przemarsz wojsk

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz co lekarz to inne podejście
    Ale już wam powiedziała że ma powtarzać to badanie czy dopiero czekacie na wizytę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 13:30

    Wszystko ma swój czas...
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende w szpitalu zalecili, żebym oznaczyła AMH, monitoring cyklu, badanie drożności a M seminogram i dalsza kontrola u lekarza prowadzącego.
    A co do mojego monitoringu to wyszło mi tak:
    6 dc
    endo linijne 2,6 mm
    prawy jajnik do 6 mm
    lewy 8,5 mm

    10 dc
    endo 7 mm
    prawy 9,7 mm
    lewy 10,5 mm

    13 dc
    endo 5,3 mm z echem środkowym
    prawy 8,9 mm
    lewy 11,1 mm
    Cykl bezowulacyjny w badaniu USG.
    I kazała wykonać HSG. Badanie wykonałam z tym, że zmieniłam lekarza i mówił, że jak wszystko dobrze wyjdzie to będziemy obserwować cykl a co dalej to zobaczymy. Jutro robię hormony, które mi zlecił i we wtorek lecę na wizytę. Na stówę będę miała za wysoką prolaktynę, bo zawsze mi taka wychodzi.

    Selino nie pomogę jeśli chodzi o te badania bo pierwszy raz o nich słyszę, ale trzymam nadal kciuki, bo ileż może być pod górkę ? Tłumaczę to sobie, że na każdego przyjdzie czas, a im bardziej się chce to nie wychodzi. Ściskam Cię mocno i nie poddawaj się !!

    Dziwna, Selina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek dziękuję za miłe słowa :) :*

    Dziwna nie kazała nic teraz powtarzać, tylko suplementacja większa i tyle :)

    Jednak co lekarz to lekarz :) wiem, że lepiej trafić nie mogłam. Nie mamy się co martwić, wyniki nie są dobre, ale przy dużej koncentracji jaka ma mąż to szanse są duże. Musimy włączyć jeszcze 2 suplementy prócz obecnego i jazda. Niektóre dziewczyny napiszą na forum że in vitro i w ogóle ola Boga, jednak myślę że każda sytuacja jest inna. Mąż nie ma tragicznych wyników semi, więc suplementacja powinna pomóc no i z mojej strony mam znowu zastrzyk (jutro na noc, bo pęcherzyki 19mm i 17mm już) i później znów dupek :) Odetchnęłam z ulgą i jak zwykle lekarzom nie wierze i "wiem swoje" tak naprawdę Pani doktor jest mega przekonywujaca i potrafi podbudować, ufam jej :) Tak więc jeszcze ten cykl na Clo+zastrzyk+dupek i następny też i dopiero od nowego roku będziemy się martwić jak coś jak nie wyjdzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 14:28

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ