Forum Starając się - ogólne książeczka od NPR
Odpowiedz

książeczka od NPR

Oceń ten wątek:
 • Anuśka Autorytet
  Postów: 7295 8646

  Wysłany: 8 czerwca 2014, 15:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mizzelka, super wątek :) Szkoda że wcześniej nie poczytałam. Dużo wyjaśnia :)

  mizzelka lubi tę wiadomość

 • mizzelka Autorytet
  Postów: 11096 5350

  Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam nadzieję że już nie bd musiała :) na dziewięć miesięcy niech @ da ci spokój :*

  kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
 • mizzelka Autorytet
  Postów: 11096 5350

  Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  "Jak częste zbliżenia?

  Publikacje medyczne z ostatniej dekady podważają dominujący wciąż pogląd, iż częste zbliżenia obniżają męską płodność. Okazuje się, że dwudniowe przerwy we współżyciu nie mają wpływu na jakość nasienia. Nawet codzienne współżycie nie powodowało obniżenia ilości i ruchliwości plemników u mężczyzn z nasieniem normalnej jakości, co więcej — paradoksalnie — poprawiało ich liczbę i ruchliwość u mężczyzn cierpiących na oligozoospermię (mających poniżej 20 mln plemników w 1 mililitrze ejakulatu). Powstrzymywanie się od współżycia przez mniej niż 10 dni nie ma znaczącego wpływu na morfologię nasienia, natomiast po dłuższej przerwie w zbliżeniach jej parametry ulegają pogorszeniu.
  Wprawdzie sugerowanie określonej częstotliwości zbliżeń może powodować u małżonków niepotrzebny stres, wpływający niekorzystnie na ich starania, warto jednak wiedzieć, iż najwyższy wskaźnik płodności (37 procent) uzyskiwały pary współżyjące codziennie, nieco niższy (33 procent) podejmujące zbliżenia co drugi dzień, natomiast prawdopodobieństwo poczęcia spadało do 15 procent, jeżeli do współżycia dochodziło tylko raz na tydzień.
  Małżonkowie starający się bezskutecznie o dziecko przeżywają oczywiste w takiej sytuacji napięcie emocjonalne, które może powodować niechęć do współżycia czy brak satysfakcji seksualnej. Stres jest często większy, jeśli para stara się monitorować dzień owulacji albo kieruje się przyjętym wcześniej schematem współżycia. W związku z tym należy poinformować małżonków, że największe prawdopodobieństwo poczęcia osiągną, współżyjąc co 1-2 dni, lecz równocześnie trzeba zwrócić uwagę, że nie powinni czuć się przymuszeni do rygorystycznego stosowania się do tego zalecenia."

  kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
 • mizzelka Autorytet
  Postów: 11096 5350

  Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=236 ogólnie o cyklu, ciekawy artykuł.

  kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ