X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 12 listopada 2022, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Może to głupie pytanie, ale coraz częściej czytam (i wyżej też jedna z Was o tym napisała), że mężczyźni także zażywają kwas foliowy. Myślałam, że tylko kobiety 🤔🧐

    Nie ma glupich pytan 🥰 Ja tez nie wiedzialam do momentu zrobienia rozeznania jak sie przygotowac do staran. Faktycznie jak MonikaeS pisze, ma to ponoc wplyw na jakos armii i staram sie tez dowitaminizowac partnera. To samo tyczy sie ograniczenia uzywek ale to wsumie nigdy nie zaszkodzi. Juz mu powiedzialam o kubeczku, dalej czekamy na owu. Kupilam testy na owulacje w tym miesiacu, mimo ze odpuscilam je na jakis czas bo zaczelam za bardzo sie na nich skupiac, a nie chcialam tego. No ale niech bedzie ;D

  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 12 listopada 2022, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam dodac, do uzycia kubeczka przekonalo mnie to forum ale rowniez powiem Wam, ze poczytalam tez troche holenderskich dyskusji na ten temat (miedzkam w NL) i tam rownie duzo sukcesow par, ktore staraly sie latami i z ferti lili albo z kubeczkiem menstru, zaskoczylo. Takze byc moze przypadek ale wyglada na to, ze niektorym moglo pomoc. Obysmy tez mogly byc takim przykladem skutecznosci tych kubeczkow. 🫠

    MimiM29, MonikaeS lubią tę wiadomość

  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 318 455

    Wysłany: 13 listopada 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim pozytywne nastawienie, mi przy 🐒 opadła pozytywną energia. Ale znów wracam do gry!! 🤞🤞🤞

    Goniasowa lubi tę wiadomość

    Starania od : 10.2021
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 18 listopada 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 jasne, nowy cykl nowe szanse. 🤗
    Ja z informacjami. Pierwszy raz uzylam fertilili. Wprawdzie jesli co, to dopiero poczatek dni plodnych ale pocwiczyc mozna. Wszedl, na spokojnie, tak jak dziewczyny pisaly, doslownie “zostal wciagniety”. Potem lezalam sobie, nic nie wyciekalo. Nic nie czulam ale ten dzyndzyk dosc wystawal. Od razu powiem ze jestem dosyc malych gabarytow. Przepraszam za dokladny opis. Po 30 min poszlam pod prysznic i proba wyciagania juz teraz na wszelki w, zeby nie stresowac sie pozniej ze za dlugo trzymam. No i oczywiscie cyrk i dramat bo ciagne i krece i pcham i nic i zapadl sie, zniknal i juz mysl, ze trzeba na lekarza dzwonic albo ze zajde w ciaze i kubeczek wyjdzie z dzieckiem dopiero i ono bedzie “w czepku urodzone”. No panika z komedia przemieszana i cyrki w lazience. Na szczescie jest ten watek i przypomnialam sobie jak wielokrotnie pisalyscie, ze trzeba sie rozluznic i dopiero wtedy dzialac. No i udalo sie. Ja nie bylam w stanie scisnac obydwoma palcami niestety , za to jednym odciagalam kubeczek od siebie tak, ze mialam wrazenie, ze on sie zlozyl w pol. Tak na plasko. Wtedy pociagnelam jeszcze bardziej za ten dzyndzyk druga reka i poszlo. Mysle, ze jak ten lęk przed tym, ze to tam zostanie minie, to to bedzie szybka akcja. Dzisiejszy czas akcji: Wkladanie: 5 sekund. Wyciaganie: 2 min.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2022, 15:19

    MimiM29 lubi tę wiadomość

  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 18 listopada 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to faktycznie można było się zestresować 🥺 ją używam kubeczka menstruacyjnego i bez problemu wyciągam

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 18 listopada 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsumie chwilka to byla, ogarnelam temat i nawet niezle jak na pierwszy raz wsumie. Ja nie uzywam tamponow raczej, kubeczkow wczesniej tez nigdy wiec to byl pierwszy raz z tym zjawiskiem kiedykolwiek. Wszystko troche na czuja (doslownie) ale nie ma sie czego bac.

    A jak u Was? Ktoras juz po owukubeczkach i czeka teraz na robienie testow? 🥹

  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 18 listopada 2022, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniasowa wrote:
    Wsumie chwilka to byla, ogarnelam temat i nawet niezle jak na pierwszy raz wsumie. Ja nie uzywam tamponow raczej, kubeczkow wczesniej tez nigdy wiec to byl pierwszy raz z tym zjawiskiem kiedykolwiek. Wszystko troche na czuja (doslownie) ale nie ma sie czego bac.

    A jak u Was? Ktoras juz po owukubeczkach i czeka teraz na robienie testow? 🥹


    Czekam na testowanie do 26.11 🤞
    Mam dostępny wykres na tablicy :) zapraszam

    MimiM29, MimiM29 lubią tę wiadomość

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 18 listopada 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widze faktycznie, chociaz tutaj cos cichutko, to co zywe slowo to nie tablica hehe 😊
    Trzymam kciuki KonikaeS🙏🏻

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4635 8895

    Wysłany: 18 listopada 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dwa dlugasne cykle z kubeczkiem bez rezultatu w larwie brzusznej. Lecimy z kolejnym, oby krótszym. 🙄

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 stymulacje: 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕗

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024, ANA1, przeciwciała p.plemnikowe
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 98 58

    Wysłany: 18 listopada 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też się coś poprzestawiało. Drugi cykl, który się wydłużył. Za pierwszym razem musiałam wywoływać okres, teraz też, ale nie zadziałało. Dopiero w szpitalu jak na złość dostałam (zgłosiłam się na laparo i histero). Wracam tam w poniedziałek 😉 w tym cyklu pewnie będę mieć przerwę, ale wracam od grudnia!

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 819 2174

    Wysłany: 24 listopada 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 2 cykle z żelem Conceive i 4 cykle z kubeczkiem, używane idealnie w 2 dni piku owulacyjnego i nic. Nic nie się zadziało. Wnerwiona odstawiłam je na bok i udało się w tym cyklu 😂

    Wiec trzymam za Was kciuki, ale mój przykład niestety pokazuje, że kubeczek cudu nie uczyni. Jeśli będzie Was męczył (bo mnie aplikacja trochę już irytowała), to chyba warto dać sobie spokój i skupić się wyłącznie na 🔥❤️ 😉

    dominikawa, siesiepy lubią tę wiadomość

    age.png

    Warto wierzyć i się nie poddawać.
    Miracles actually DO happen 💕
    _________________________

    👩🏼 29 🧑🏻 27
    👰🏼‍🤍🤵🏻 06.2020
    Starania o pierwsze 👶🏼: od grudnia 2020
    Wiele przygód po drodze.
    Listopad 2022. 22 cs ➡ ten szczęśliwy 🤰🍀
  • justme Autorytet
    Postów: 381 404

    Wysłany: 24 listopada 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Dziewczyny, 2 cykle z żelem Conceive i 4 cykle z kubeczkiem, używane idealnie w 2 dni piku owulacyjnego i nic. Nic nie się zadziało. Wnerwiona odstawiłam je na bok i udało się w tym cyklu 😂

    Wiec trzymam za Was kciuki, ale mój przykład niestety pokazuje, że kubeczek cudu nie uczyni. Jeśli będzie Was męczył (bo mnie aplikacja trochę już irytowała), to chyba warto dać sobie spokój i skupić się wyłącznie na 🔥❤️ 😉
    Gratulacje! U mnie pierwszy cykl bez pozytywnego finału, zaczynamy drugi z kubeczkiem. Myślę nad fertil liily a nie typowo menstruacyjnym.

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 24 listopada 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety też pierwszy z kubeczkiem bez zieleni. plamienie coraz mocniejsze jutro 🐒 A dlaczego myślisz ,że fertil lepszy?

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • justme Autorytet
    Postów: 381 404

    Wysłany: 24 listopada 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaeS wrote:
    U mnie niestety też pierwszy z kubeczkiem bez zieleni. plamienie coraz mocniejsze jutro 🐒 A dlaczego myślisz ,że fertil lepszy?
    Kupiłam rozmiar XS i niestety jest za mały, kupując kolejny kubeczek to kolejne 30 zł czyli połowa tego "profesjonalnego" kubeczka.

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 24 listopada 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie, myślałam że chodzi konkretnie o kształt czy coś

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 98 58

    Wysłany: 25 listopada 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj miałam robiona laparoskopię i histeroskopię. Myślę, że w tym cyklu starań nie będzie, ale w grudniu już tak 😁 zobaczymy czy coś tam znaleźli 🤔 jeszcze nic nie wiem - długo spałam. Po wyjściu ze szpitala z pewnością zakupie żel 😊

    MonikaeS, Minevra Mg. lubią tę wiadomość

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 27 listopada 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Gratulacje! U mnie pierwszy cykl bez pozytywnego finału, zaczynamy drugi z kubeczkiem. Myślę nad fertil liily a nie typowo menstruacyjnym.
    Hej daj znać jak Kubeczek fertil liily się sprawdza ? 🙂🍀

    age.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4635 8895

    Wysłany: 27 listopada 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Hej daj znać jak Kubeczek fertil liily się sprawdza ? 🙂🍀
    U mnie bardzo dobrze. Aplikacja jest błyskawiczna, można ją bezproblemowo zrobić jeszcze w łóżku, tuż po fakcie. Nic się nie brudzi, jeśli mam ochotę zasnąć po. Jedynie ciężko go potem w kibelku "odessać" ale w sumie mam już wprawę. :)

    Nawet jeśli nie za bardzo pomaga, to chwalę sobie czystość po wszystkim.

    Meeg lubi tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 stymulacje: 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕗

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024, ANA1, przeciwciała p.plemnikowe
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 27 listopada 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    U mnie bardzo dobrze. Aplikacja jest błyskawiczna, można ją bezproblemowo zrobić jeszcze w łóżku, tuż po fakcie. Nic się nie brudzi, jeśli mam ochotę zasnąć po. Jedynie ciężko go potem w kibelku "odessać" ale w sumie mam już wprawę. :)

    Nawet jeśli nie za bardzo pomaga, to chwalę sobie czystość po wszystkim.
    O tak to kolejny powód by użyć kubeczka 😉

    siesiepy lubi tę wiadomość

    age.png
  • Gaga Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Piszę w sprawie kubeczka ferti Lily. Używałam go dwa razy bez problemu bo się umieszcza wewnątrz. Oczywiście po finale trzeba mieć go przy sobie i odrazu go umieścić. Trzymałam max 1.5 godziny. Wyjmuje się bo też bez problemu nie ciągnę za sznurek tylko wkładam palca do miejsca gdzie on się znajduje i puszczam powietrze. Po tych dwóch zastosowaniach nie mam żadnych podrażnień żadnych infekcji.
    Na ten moment polecam go serdecznie. Mam nadzieję że przyniesie nam cud bożonarodzeniowy bo sestowanie by przypadło na święta.
    Z mężem staramy się już 1.5 roku o dziecko. U męża wyszły żylaki miał robiony zabieg we wrześniu więc trochę odpusciclismy starania. Ale teraz zrobił badania nasienia i już ilość zbliża się się do górnej granicy. Dlatego zakupiłam specjalny kubeczek oraz żel. Mam nadzieję że pomoże. Widzę w cuda.

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ