X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 4 listopada 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chyba najpierw poszła do specjalisty. 🤔🤔

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 4 listopada 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze... czasami ogarnia mnie żal do całego świata, że muszę chodzić jak dziecko we mgle w poszukiwaniu odpowiedzi "czemu nie wychodzi?". To powinno być prostsze...

    No nic...trzeba walczyć ! :)

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 819 2173

    Wysłany: 4 listopada 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Kurcze... czasami ogarnia mnie żal do całego świata, że muszę chodzić jak dziecko we mgle w poszukiwaniu odpowiedzi "czemu nie wychodzi?". To powinno być prostsze...

    No nic...trzeba walczyć ! :)

    Kochana, znamy to. Mnóstwo dziewczyn na tym forum zna to uczucie. Ja już od 22 cykli... 😟
    Walczymy do końca! 💪❤

    Magsty lubi tę wiadomość

    age.png

    Warto wierzyć i się nie poddawać.
    Miracles actually DO happen 💕
    _________________________

    👩🏼 29 🧑🏻 27
    👰🏼‍🤍🤵🏻 06.2020
    Starania o pierwsze 👶🏼: od grudnia 2020
    Wiele przygód po drodze.
    Listopad 2022. 22 cs ➡ ten szczęśliwy 🤰🍀
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 4 listopada 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba walczyć 💪💪💪💪

    Magsty lubi tę wiadomość

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 300 438

    Wysłany: 4 listopada 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 12 dpo, rozpoczęło się przed chwilą małe plamienie... Za parę dni rozkręci się @... Eh... Trochę smutno, ale nowy cykl nowe szanse.. 😢 powodzenia dziewczyny ❤️

    Starania od : 10.2021
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 4 listopada 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    U mnie 12 dpo, rozpoczęło się przed chwilą małe plamienie... Za parę dni rozkręci się @... Eh... Trochę smutno, ale nowy cykl nowe szanse.. 😢 powodzenia dziewczyny ❤️

    Przykro mi...

    Przyszły mi do głowy słowa piosenki Bovskiej "Wielka cisza" 🙁 Koniecznie posłuchajcie dziewczyny!

    MimiM29, MonikaeS lubią tę wiadomość

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 4 listopada 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    U mnie 12 dpo, rozpoczęło się przed chwilą małe plamienie... Za parę dni rozkręci się @... Eh... Trochę smutno, ale nowy cykl nowe szanse.. 😢 powodzenia dziewczyny ❤️



    Tulę😰 Ale tak jak piszesz nowy cykl nowa szansa 💕

    MimiM29 lubi tę wiadomość

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • justme Autorytet
    Postów: 381 404

    Wysłany: 4 listopada 2022, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój pierwszy cykl z kubeczkiem, kupiłam ten z rossmanna w rozmiarze XS, nie rodziłam nigdy i jestem dość ciasna, ale kubeczek przecieka. Wnioskuję, że w takim razie jest za mały, będę rozglądać się za rozmiarem m. Mimo wszystko liczę na to, że pomoże nam to w staraniach 🤞😁

    Magsty lubi tę wiadomość

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • Świstaczek Koleżanka
    Postów: 33 70

    Wysłany: 5 listopada 2022, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    To mój pierwszy cykl z kubeczkiem, kupiłam ten z rossmanna w rozmiarze XS, nie rodziłam nigdy i jestem dość ciasna, ale kubeczek przecieka. Wnioskuję, że w takim razie jest za mały, będę rozglądać się za rozmiarem m. Mimo wszystko liczę na to, że pomoże nam to w staraniach 🤞😁

    Na pewno dobrze założyłaś? Dobrze założony powinien się zassać, przy naciśnięciu powinien stawiać opór, jak byś ściskała balonik. Jeżeli scisniesz nad wypustkiem do wyciągania i schodzi powietrze, odkształca się, nie ma oporu to jest źle założony.
    I te rozmiary dla mnie to bardziej bujda. Bardziej chyba chodzi o dlugosc i pojemność ml.
    Ja po kleszczach używam rozmiaru S me Luna...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2022, 01:42

    2016- Niewydolność ciałka żółtego
    06.2017 odstawienie antykoncepcji + castagnus
    2018 Juleczka
    Starania o 2 od 06.2021
    05.22-Zaburzenia pracy jajników
    Hiperprolaktylemia
    Na poważnie od 07.2022 -> castagnus-> niepokalanek swansona, zioła klimuszko na zrosty
    22.09.22 Beta 14
    01.10 beta 5,77 :(
    Zioła sroki nr 3, niepokalanek, mieszanka na proga
    22.10 niespodziewana bolesna @( choć już wiem, że to nie był typowy okres :D )
    24.11- beta 12686 :O !!! 2x100 luteina
    7.12-
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4363 8326

    Wysłany: 5 listopada 2022, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak te rossmanowe, ale menstruacyjny mam z your Kaya, M bodaj i jest super. Podejrzewam że xs faktycznie może być za mały.

    Może warto rozważyć fertilily? 🤔 On się zawsze zassa aż za dobrze. 😅

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 300 438

    Wysłany: 9 listopada 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, u mnie w tym cyklu z kubeczkiem wtopa 🐒

    Starania od : 10.2021
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 9 listopada 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też. Test negatywny. Dzisiaj przez większość dnia czuję brzuch na 🐒...

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 10 listopada 2022, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane, udalo mi sie przeczytac caly watek, siedzialam z trzy wieczory nad nim. Jest duzo pieknych historii i duzo tez wsparcia, jestescie super.
    Zatem po odrobieniu lekcji, dolaczam do Was z akcja kubeczkowa.
    Od poczatku tego roku nie zabezpieczamy sie ale nie do konca mozna powiedziec, ze co miesiac sie staralismy. Bywalo roznie, nieudanych miesiecy bylo ok 7. Wiem, ze to niewiele ale niebawem bede miec 37 lat, jeszcze bez dzieci, wiec zainteresowalam sie kubeczkiem. Badania zwykle przed planowana ciaza byly, tsh, watroba, cukier, usg jaknikow , ale jesli do konca roku nie zaskoczy, mamy juz plan z domowym lekarzem na konkretniejsze badania pod wzgledem plodnosci obojga. Nigdy wczesniej nie staralam sie o dzieciatko. Ten rok tez nie nalezal do najlatwiejszych, byl oduzo stresu wiec to moze tez miec wplyw. Z kubeczkiem chce sprobowac, bo i tak mamy plan na styczen z badaniami dopiero, a czytajac forum dodatkowo zrozumialam, ze z moja obsesja latania do toalety od razu po ❤️, armia faktycznie moze nie miec szans nawet sie przywitac, i dlaczego nie sprobowac w tym roku jeszcze zanim pojdziemy na badania.
    Przepraszam za wywod ale chcialam sie podzielic sytuacja i oczywsiscie dopinguje Wam wszystkim , zeby koncowka 2022 byla spelnieniem marzen🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2022, 01:29

    MonikaeS lubi tę wiadomość

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 10 listopada 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniasowa hejka! W takim razie trzymam kciuki i za Ciebie 😊 koniecznie dawaj znać co i jak 😊
    Ja też od stycznia stawiam na dokładniejsze badania. W moim przypadku będzie to klinika leczenia niepłodności. Ale może kubeczek pomoże ci tego czasu? Oby nam wszystkim 🤗

    Goniasowa lubi tę wiadomość

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 10 listopada 2022, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Goniasowa hejka! W takim razie trzymam kciuki i za Ciebie 😊 koniecznie dawaj znać co i jak 😊
    Ja też od stycznia stawiam na dokładniejsze badania. W moim przypadku będzie to klinika leczenia niepłodności. Ale może kubeczek pomoże ci tego czasu? Oby nam wszystkim 🤗

    Dzisiaj kupilam ferti lili, wyparzylam go zobaczymy. 6 dc wiec do owu jeszcze mam czas ale pocwiczyc mozna. Bede zdawać relacje 🥰 piszcie co tam u Was tez 🙏🏻

  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 11 listopada 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka:) u mnie 2 dzień po owulacji. Działałam z kubeczkiem we wszystkie dni płodne, teraz sobie odpuszę tą przyjmość😊😊 a propos kliniki niepłodności, mówiłam do męża że jak nam się nie uda w 6 cyklach to się badamy skrupulatnie.

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Goniasowa Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 11 listopada 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaeS, super! Mam nadzieje, ze zaskoczylo 🙏🏻 fajnie tez, ze macie plan dzialania z mezem.
    Ja jeszcze czekam na owu, zazywam wit b kompeleks, razem z narzeczonym juz od ponad pol roku kwas foliowy. Zdam relacje po uzyciu ferti. Przyznam, ze nie jestem fanka nawet tamponow wiec roznie moze byc z aplikacja ale juz tyle sie naogladalam i naczytalam, ze teraz tylko wdech i wydech i na spokojnie, bedzie dobrze.

    MonikaeS lubi tę wiadomość

  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 11 listopada 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniasowa wrote:
    MonikaeS, super! Mam nadzieje, ze zaskoczylo 🙏🏻 fajnie tez, ze macie plan dzialania z mezem.
    Ja jeszcze czekam na owu, zazywam wit b kompeleks, razem z narzeczonym juz od ponad pol roku kwas foliowy. Zdam relacje po uzyciu ferti. Przyznam, ze nie jestem fanka nawet tamponow wiec roznie moze byc z aplikacja ale juz tyle sie naogladalam i naczytalam, ze teraz tylko wdech i wydech i na spokojnie, bedzie dobrze.



    Trzymam kciukensy 🤞🤞
    Z tym cyklem raczej na spokojnie podchodzę.Uda się to fajnie, nie to też spoko.

    Odnośnie tamponow to od ponad 15 lat używam. Jak przyjdzie w tym miesiącu 🐒 to odstawia i zaczynam stosować bawełniane podpaski.

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 11 listopada 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to głupie pytanie, ale coraz częściej czytam (i wyżej też jedna z Was o tym napisała), że mężczyźni także zażywają kwas foliowy. Myślałam, że tylko kobiety 🤔🧐

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • MonikaeS Przyjaciółka
    Postów: 61 42

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiedziałam,ale rzeczywiście ma górzysty wpływ.
    "Jednoczesna suplementacja kwasem foliowym (5 mg dziennie) i cynkiem (66 mg dziennie) u niepłodnych mężczyzn spowodowała 74% wzrost liczby plemników"

    3 lata bez zabezpieczenia.
    Oficjalne starania od października 2022.
    Przyczyna niepowodzeń:
    ❌️upłynnienie mechaniczne


    Czekamy na cud,na klinikę przyjdzie jeszcze czas.
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ