X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne laparoskopia czy operacja
Odpowiedz

laparoskopia czy operacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam problem, dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie torbieli endometrialnej z jajnika. Oprócz tego mam jeszcze do usunięcia małego mięśniaka.
    Lekarz do którego chodzę powiedział mi, że jeśli chodzi o szpital, w którym on pracuje moze zrobić mi normalną operacje bo laparo nie wykonują. I się zastanawia czy iść do niego na tą operację, zna mnie i wiem, ze będę pod dobra opieką. Ale z drugiej strony będę dłużej dochodzić do siebie i starania sporo się odwleką. A decydując się na laparoskopię musiałam szukać szpitala we wrcoku, możecie mi cos polecić?? Gdzie wykonują takie zabiego we wrocku?

    atdc8iikup31msj2.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Dziewczyny mam problem, dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie torbieli endometrialnej z jajnika. Oprócz tego mam jeszcze do usunięcia małego mięśniaka.
    Lekarz do którego chodzę powiedział mi, że jeśli chodzi o szpital, w którym on pracuje moze zrobić mi normalną operacje bo laparo nie wykonują. I się zastanawia czy iść do niego na tą operację, zna mnie i wiem, ze będę pod dobra opieką. Ale z drugiej strony będę dłużej dochodzić do siebie i starania sporo się odwleką. A decydując się na laparoskopię musiałam szukać szpitala we wrcoku, możecie mi cos polecić?? Gdzie wykonują takie zabiego we wrocku?
    Kochana na pewno nie zgadzaj się na pełną operację, po laparo wychodzi się ze szpitala w trzeciej dobie, po tygodniu można wrócić do pracy i co najważniejsze nie masz Tylu ZROSTÓW. MOja koleżanka właśnie tak się załatwiła, miała normalną operację 3 lata temu teraz zrostów nie udało się usunąć na laparoskopii i ma oba jajowody nie drożne, zostało tylko ivf.
    Ofelaine szukaj innego szpitala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 10:54

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukaj szpitala gdzie ci zrobia laparo. Ja w ogole sie nawet na laparoskopie diagnostyczna nei zdecydowalam wlasnie przez ryzyko zrostow.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PsotkaKotka i zaszłaś w ciążę z torbielką? Mi w zeszłym tygodniu wykryli 3,5 cm, w czwartek mam wizytę u ginka ale też nie chcę ani tabsów na wchłonięcie ani operacji ;/

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sury_cat wrote:
    PsotkaKotka i zaszłaś w ciążę z torbielką? Mi w zeszłym tygodniu wykryli 3,5 cm, w czwartek mam wizytę u ginka ale też nie chcę ani tabsów na wchłonięcie ani operacji ;/

    Nie nie. Ja nei mialam torbieli ale mialam miec laparoskopie zeby sprawdzic czy mam drozne jajowody bo nam sie troche czasu nei udawalo. Ale zrezygnowalam z tego zabiegu kiedy dostalam do podpisania papiery i po prosbach mojego narzeczonego (on mnie zrostami wlasnei nastraszyl).

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widzę udało się, gratulacje! :) A ile się staraliście? My jesteśmy w 3 cyklu starań no i właśnie okazało się, że mam tą zasraną torbiel ;/ brałam 6,5 roku tabsy anty i boję się, że będę miała mega problemy z zajściem w ciążę ;(

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sury_cat wrote:
    Jak widzę udało się, gratulacje! :) A ile się staraliście? My jesteśmy w 3 cyklu starań no i właśnie okazało się, że mam tą zasraną torbiel ;/ brałam 6,5 roku tabsy anty i boję się, że będę miała mega problemy z zajściem w ciążę ;(

    Staralismy sie ok. 2 lat.
    Powodzenia :)
    Ja tez latami bralam tabsy.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;) no i dużo zdrówka życzę :D

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady. Ja osobiście też jestem bardziej za lapro bo szybciej dochodzi się do siebie tylko boję się iść do swojego lokalnego szpitala bo opinie mają średnie. A znów mój dr chce mnie ciąć całą bo nie robią laparo tam gdzie pracuje.
    Ale chyba zaryzykuje i pójdę na laparoskopie chciałabym żeby przy okazji sprawdzili mnie drożność jajowodów. Czy jest to duży problem dla lekarzy??

    atdc8iikup31msj2.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam laparoskopię a teraz czeka mnie laparotomia a jeśli chodzi o zrosty to lekarz podczas operacji może zastosować żel antyzrostowy który również jest polecany podczas laparoskopii, problem jest tylko taki, że nie jest on refundowany a koszt ok 650 zł.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno niedawno w cytologii wyszedł mi stan zapalny, był zaleczony ale nie wiem czy do końca bo ponownej cytologii nie zrobiono. Wiem, że przy endometriozie to częsta przypadłość. W sobotę miałam wizytę w Invimedzie i dr pobrał mi cytologię, jeśli znowu wyjdzie mi stan zapalny to laparoskopii nie będzie można zrobić dopóki tego nie wyleczę??? A jeśli powoduje go endometrioza to i tak się go nie pozbędę dopóki nie usuną ognisk.. Noio chyba, że mam bakterie jakieś... Wszystko jest możliwie w moim beznadziejnym przypadku ;/

    atdc8iikup31msj2.png
  • anka_a Autorytet
    Postów: 608 1585

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 17:02

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka_a wrote:
    Ja miałam usuwaną torbiel endometrialną tradycyjnie i częściowo zresekowany 2 jajnik (też z guzem). Po miesiącu pracowałam, po 4 miesiącach byłam w ciąży, teraz po 4 latach znów jestem w ciąży (9 ms). Każda operacja (nawet laparo) niesie za sobą ryzyko zrostów. Jest to indywidualna preferencja osobnicza.
    Widziałam pacjentów po wyrostku z mega zrostami i pacjentów po wielkich operacjach brzusznych z kilkoma nic nieznaczącymi....
    Życzę Tobie dobrze podjętej decyzji (bo nie jest ona łatwa) :)

    Super, że tak szybko po operacji udało ci się zajść w ciąże. Właśnie obawiałam się tego, że po operacji tradycyjnej będę musiała zapomnieć na długi czas o staraniach a tego nie chce najbardziej. Bo wiadomo, że każdej z nas zależy na czasie. Myślę, że najpierw pojadę do swojego gina i z nim szczerze porozmawiam zobaczę co on mi doradzi bo jest taki, że jeśli uzna, że lepsza dla mnie laparo to nie zrobi mi nic na siłę i karze szukać lepszego fachowca. Przede wszysskim musze się dowiedzieć jak to wszystko wygląda z tej drugiej strony. Gdybym nie miała mięsniaka to i mój dr zrobił by mi laparo ale przez to dziadostwo nie chce. Nie wiem czemu.

    atdc8iikup31msj2.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelain ja ide za tydzien na laparoskopie udroznienia jajowodu, ale lekarz mi powiedzial ze jesli nieuda sie go udroznic lub sa bardzo zniszczone to bedzie musial mnie otworzyc I je usunac.Mysle ze powinnas sprobowac najpierw laparoskopi a jesli bedzie potrzeba normalnej operacji to wtedy bedziesz wiedziala ze sprobowalas mniej inwazyjnych metod I ze nastepnym krokiem jest normalna operacja.Dam ci znac w przyszlym tygodniu czy mialam tylko laparo czy tez nie I jak sie czuje.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez mam torbiela na lewym jajniku 3,5 na 4 cm dostalam leeki i jak w ciagu miesiaca nie zniknie lub sie nie zmniejszy to mam isc na laparoskopie :(. Czasem troszke boli mnie ten jajnik i nie wiem co to znaczy czy rosnie czy moze sie wchlania.... tak bym chciala zeby zniknal bo inaczej znów starania o dzidzie odejda na bok...

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Natka89 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Też mam podobny problem - na ostatniej kontroli torbiel 3,5 cm. We wrześniu kolejna wizyta i się okaże czy torbiel się wchłonął czy trzeba usuwać. Ja osobiście tylko na laparoskopie bym się zdecydowała. Nie mam wiedzy na temat zrostów itd, ale im krótsza przerwa w pracy tym niestety lepiej dla mnie... :(

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violijka wrote:
    Ofelain ja ide za tydzien na laparoskopie udroznienia jajowodu, ale lekarz mi powiedzial ze jesli nieuda sie go udroznic lub sa bardzo zniszczone to bedzie musial mnie otworzyc I je usunac.Mysle ze powinnas sprobowac najpierw laparoskopi a jesli bedzie potrzeba normalnej operacji to wtedy bedziesz wiedziala ze sprobowalas mniej inwazyjnych metod I ze nastepnym krokiem jest normalna operacja.Dam ci znac w przyszlym tygodniu czy mialam tylko laparo czy tez nie I jak sie czuje.

    Kochana ja też jestem bardziej za laparoskopią tylko jeszcze problem tkwi, że nie mam gdzie jej zrobić. Szukam szpitala narazie i tu mam jeszcze większy dylemat. A za ciebie trzymam mocno kciuki żeby było wszystko dobrze :)

    atdc8iikup31msj2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine idź do lekarza rodzinnego, powinien ci doradzić dobry szpital, w którym robią laparoskopię. I rób jeśli trzeba nie zastanawiaj się, bo po tym cuda się zdarzają :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Okazało się, że nie mam żadnej torbieli :) Badał mnie wcześniej niedouczony internista, który pomylił z torbielą... mój jajnik! o_O po prostu miałam powiększony jajnik świeżo po owu a on uznał go za torbiel! ehhhh....

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 1 września 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sury_cat - nieźle ;/ dobrze że trafiłaś potem do kogoś normalnego!

    sury_cat lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ