X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)
Odpowiedz

Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Ojj też nienawidzę zapachu papierosów, mój mąż jak go poznałam to palił, bardzo mnie to wnerwiało. Ale dla mnie rzucił. :) Ale słuchaj może coś jest na rzeczy, trzymam mocno kciuki! <3

    Ja rzuciłam 4 lata temu palenie i mnie do tej pory dym irytuje.
    Mój mąż niestety kilka razy podchodził do rzucania ale mu nie wyszło. Teraz pali iqos czy jak to się nazywa i mi dalej śmierdzi, a on twierdzi, że ładnie pachnie. Czasem mam ochotę go udusić.

  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Na ruchliwość polecam mace, u nas się poprawila

    Po jakim czasie były efekty? I jak często pił?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    U nas w ciągu jakichś dwóch lat ruchliwość poprawiła się z ok. 30% na ponad 70%. Myślę, że zaważył bardziej higieniczny tryb życia: troszkę zdrowiej jemy, mąż zaczął biegać, były witaminy i suplementy. No i oczywiście już się pozbieraliśmy psychicznie po wielkim stresie, jaki mieliśmy jeszcze przed wykonaniem pierwszych badań. Natomiast wciąż są codzienne stresy- praca i finanse to chyba złoty standard na liście zmartwień każdego mężczyzny, a czasem się przecież zdarzają jakieś sprzeczki itd. Staramy się też kilka razy w roku pojechać w jakieś góry czy pagórki, tak nawet na jeden dzień, żeby się zregenerować, zdrowo zmęczyć i pooddychać świeżym powietrzem :)
    Co do badania kariotypu to trzymam kciuki, zaraz będzie sierpień i będzie już wiadomo, na czym stoicie. Na szczęście teraz są możliwości, żeby sobie poradzić z ewentualnymi problemami- chociaż mam nadzieję, że po prostu kariotyp męża będzie idealny i odetchniecie spokojniej <3
    U nas prawdopodobnie będzie potrzebna diagnostyka preinplantacyjna a to już grube pieniądze kosztuje więc pewnie starania będą wstrzymane do momentu uzbierania kaski. Ale jak wyprowadzimy się do DE to raczej będzie z tym łatwiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Ja rzuciłam 4 lata temu palenie i mnie do tej pory dym irytuje.
    Mój mąż niestety kilka razy podchodził do rzucania ale mu nie wyszło. Teraz pali iqos czy jak to się nazywa i mi dalej śmierdzi, a on twierdzi, że ładnie pachnie. Czasem mam ochotę go udusić.
    Mój najpierw przeszedł na e-papierosy i nawet sama sobie zerówki kupowałam. ;p Fajny smak i ładny zapach. Ale chciał walczyć z samym uzależnieniem więc w imię miłości rzucił to w cholerę. :) Mąż dla mnie wszystko zrobi i to dosłownie. ;) Tak samo i ja dla niego. Ludzie często nam mówią, ze nam zazdroszczą takiego związku, a tak naprawde nie ma czego, każdy z nas powinien być uczciwy i potrafić ze sobą rozmiawiać i to jest klucz do szczęśliwego związku czy nawet zdrowych relacji między ludźmi. :)
    Mój mąż nawet jak palił to raczej na dworze lub przy otwartym oknie, nie lubił siedzieć w zadymionym pomieszczeniu.

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnoe drugi dzień z rzędu sporo rozciagliwego sluzu. Jest bialy i gęstszy niż płodny, dość dziwny. Jutro testowanie, prawdopodobnie ostatnie w tym cyklu 13 dpo, to sie dowiem co i jak :P

    Nona, Agaalexa90, Pani Ciasio, Malwcia89 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza13 wrote:
    Po jakim czasie były efekty? I jak często pił?
    Po trzech miesiącach. Dawał 1 łyżeczkę do soku lub jogurtu ale dość nieregularnie a mimo to się poprawiła.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Po trzech miesiącach. Dawał 1 łyżeczkę do soku lub jogurtu ale dość nieregularnie a mimo to się poprawiła.

    Kupiłam i przed owulacja robiłam takie smoothie z ta maca. Nie dobre to na maksa... stwierdziłam, ze pewnie i tak nie działa... kurcze chyba jednak trzeba będzie wrócić...

  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    U mnoe drugi dzień z rzędu sporo rozciagliwego sluzu. Jest bialy i gęstszy niż płodny, dość dziwny. Jutro testowanie, prawdopodobnie ostatnie w tym cyklu 13 dpo, to sie dowiem co i jak :P

    Trzymam kciuki✊🏻✊🏻

    Ignissa lubi tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza13 wrote:
    Kupiłam i przed owulacja robiłam takie smoothie z ta maca. Nie dobre to na maksa... stwierdziłam, ze pewnie i tak nie działa... kurcze chyba jednak trzeba będzie wrócić...
    Jeśli dobrze wymieszać z z jogurtem to nawet nie czuć tego smaku. Mój mąż dawał też do maślanki smakowej. A teraz zaczęłam robić koktajle z różnych owoców i też daje mace więc teraz mam pod kontrolą i pije regularnie. Do tego dodaje jeszcze pestki dyni i orzechy

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    U mnoe drugi dzień z rzędu sporo rozciagliwego sluzu. Jest bialy i gęstszy niż płodny, dość dziwny. Jutro testowanie, prawdopodobnie ostatnie w tym cyklu 13 dpo, to sie dowiem co i jak :P
    Obiecująco to wygląda, będzie zielono 🙂

    Ignissa lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 22:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 22:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 22:41

    Ignissa, Agaalexa90, Malwcia89 lubią tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Angela I co proponują na to?
    Niestety nic bo nie jest znana przyczyną. Hormony ok, USG ok, kariotyp ok. Jedynie suplementy ale to też nie pomaga, powoli rozważamy inseminacje nasieniem dawcy ale jeszcze parę prób z nasieniem meza spróbujemy.

    Nona lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ignissa super. Trzymam kciuki. U mnie o dziwo brak plamień, też biały śluz. Dzis 12dpo. Na razie nie testuje.
    A Kiedy Dupka odstawiasz?

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ja Cię rozumiem. Mojemu wczoraj robiłam jazdy. Mi zależy jemu na drugim dziecku nie więc wiesz.... Przeżywam to wszystko sama i z Wami. Ech. Faceci...
    Nona my nawet nie mamy wspolnego dziecka bo wiecznie zwlekal.A druga sprawa to mam silna potrzebe zeby miec dziecko i winie jego za to ze nie doszlo do tego wczesniej i zawsze w klotni wypominam mu to bo czuje ogromna presje czasu .Tylko tu moge sie wyzalic .Zawsze bylismy zgranym malzenstwem ale teraz czuje ze zostalam sama.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:26

    Nona lubi tę wiadomość

  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka wrote:
    Nona my nawet nie mamy wspolnego dziecka bo wiecznie zwlekal.A druga sprawa to mam silna potrzebe zeby miec dziecko i winie jego za to ze nie doszlo do tego wczesniej i zawsze w klotni wypominam mu to bo czuje ogromna presje czasu .Tylko tu moge sie wyzalic .Zawsze bylismy zgranym malzenstwem ale teraz czuje ze zostalam sama.

    Może się boi odpowiedzialności za dziecko?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Pewnie! :) Jeszcze kilka dni lipca zostało. ;p Kiedy testujesz? :)

    Ja dopiero w zasadzie za chwile zacznę dni płodne i owulacje. Jestem w 12 dniu cyklu.

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 ja już wróciłam 😊 na roczku było spoko ale oczywiście padło te niezreczne pytanie z ust pewnej znajomej która juz jest mama... "a wy kiedy? " no ale co zrobić... Dowiedziałam się że moja dawna przyjaciółka jest w zaawansowanej ciąży i będzie niedługo rodzic... Pewna znajoma też zaciazyla... Ale tak poza tym to było super 😊 jeju ile wpisow przez weekend.... Są jakieś nowe ❤️??? Bo dużo mam do nadrabiania.... Od piątku... 😊 Dziś pewnie wpisów nie nadrobię, ale jutro się postaram 😘😘😘
    Jestem właśnie w 9 dc, jutro 10... I troche piersi już czuję jak dotykam 😐 więc u mnie raczej tak jak pisałam wcześniej pewnie nic z tego....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 22:13

    Julka, Nona lubią tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza13 wrote:
    Może się boi odpowiedzialności za dziecko?
    Nie bo oboje mamy corki z poprzedniego malzenstwa.Po prostu odkad jestesmy razem to ja zawsze mialam parcie na dziecko no a pozniej jakos ucichlo to pragnienie bo wiedzialam ze on nic nie robi w tym kierunku no i praca i gonitwa i tak czas zlecial.Wiec teraz chciakabym zeby dal z siebie wszystko i pomogl mi zebym mogla tez z nim pogadac o badaniach i nie bala sie ze znowu cos glupiego mi powie.

    Nona lubi tę wiadomość

‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ