X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)
Odpowiedz

Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)

Oceń ten wątek:
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14 sierpnia wpisz :) dzieki

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Ale trzeba wziąć pod uwagę, że implantacje odbywają się nawet 12dpo więc testy lepiej robić koło 13-14dpo. :)

    Dlatego następny test 25 lipca i ani minuty szybciej.
    Podkusiło mnie, bo byłam wczoraj u rodziców. Kiedyś u nich w domu się paliło papierosy tak 3-4 lata temu. Siedziałam na fotelu podniosłam rękę do góry i dłoń mi tak śmierdziała papierosami jakbym ja przed chwilą paliła. Musiałam iść myć ręce bo tak irytujący smród to był... nigdy tam nie wyczułam nic takiego i pomyślałam, ze coś może jest na rzeczy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza13 wrote:
    Dlatego następny test 25 lipca i ani minuty szybciej.
    Podkusiło mnie, bo byłam wczoraj u rodziców. Kiedyś u nich w domu się paliło papierosy tak 3-4 lata temu. Siedziałam na fotelu podniosłam rękę do góry i dłoń mi tak śmierdziała papierosami jakbym ja przed chwilą paliła. Musiałam iść myć ręce bo tak irytujący smród to był... nigdy tam nie wyczułam nic takiego i pomyślałam, ze coś może jest na rzeczy...
    Ojj też nienawidzę zapachu papierosów, mój mąż jak go poznałam to palił, bardzo mnie to wnerwiało. Ale dla mnie rzucił. :) Ale słuchaj może coś jest na rzeczy, trzymam mocno kciuki! <3

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    My robiliśmy ogólne w kwietniu i jedynie ruch postępowy dosyć niski. Za jakiś czas będziemy powtarzać do tego posiew nasienia i jak się uda te szczegółowe badania, na razie mąż nie może zrobić badań nasienia bo brał antybiotyki.
    O a moj brał antybiotyk w zeszlym miesiącu a i tak go wysłałam. Nie wiedziałam, że nie można i nawet mimo to badania wyszły ok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 11:40

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Namówiłam męża na bad nasienia. Dam znać jak wynik. Robiła któraś? Jakie macie wyniki?
    U mojego mniejsza ilość plemnikow i tylko 1% morfologia

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    O a moj brał antybiotyk w zeszlym miesiącu a i tak go wysłałam. Nie wiedziałam, że nie można i nawet mimo to badania wyszły ok...
    Antybiotyki nie tyle co pogarszają wynik co go fałszują. 2 tygodnie trzeba poczekać co najmniej po zakończonej antybiotykoterapii. Tak nam powiedziała nasza pani ginekolog. A jak się idzie na badanie fragmentacji DNA plemników to po zakończonej antybiotykoterapii trzeba zaczekać 6 tygodni żeby zrobić to badanie.

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Antybiotyki nie tyle co pogarszają wynik co go fałszują. 2 tygodnie trzeba poczekać co najmniej po zakończonej antybiotykoterapii. Tak nam powiedziała nasza pani ginekolog. A jak się idzie na badanie fragmentacji DNA plemników to po zakończonej antybiotykoterapii trzeba zaczekać 6 tygodni żeby zrobić to badanie.
    To moj mial zwykle a antybiotyk bral na początku czerwca, więc powinno być juz ok.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    To moj mial zwykle a antybiotyk bral na początku czerwca, więc powinno być juz ok.
    No i jeszcze warto po 3 miesiącach powtórzyć badanie bo jedno może być nie do końca miarodajne. Ale super, że u Was pod tym kątem już wszystko jest ok. :) My czekamy tak do września jakoś raczej, może posiew szybciej zrobimy i ogólne a fragmentacje itd właśnie we wrześniu. A to wyniki mojego męża:
    2rm6ryo.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 12:50

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    No i jeszcze warto po 3 miesiącach powtórzyć badanie bo jedno może być nie do końca miarodajne. Ale super, że u Was pod tym kątem już wszystko jest ok. :) My czekamy tak do września jakoś raczej, może posiew szybciej zrobimy i ogólne a fragmentacje itd właśnie we wrześniu. A to wyniki mojego męża:
    2rm6ryo.jpg
    Mój idzie do androloga, zobaczmy co nam doradzi :)

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ♥️
    Mogę dołączyć?

    Nona lubi tę wiadomość

  • Ma_ho Ekspertka
    Postów: 155 120

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ my baby mamy wyobraźnię Siedzę i nasluchuje i jakby nie płaski brzuch to zdiagnozowalabym u siebie ciąże Nawet ruchy czuję 😂😂😂 A na poważnie to mam 25dc i +/- 6 dni do okresu Temp mi spadła i to sporo Brzuch mnie boli więc siedzę i myślę Mysza ja też pospieszylam się z testem i teraz walczę sama ze sobą żeby nie zrobić kolejnego

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego jakoś te badania inaczej wyglądają. Tutaj oprocz tej ruchliwosci, wydaje mi się, że jest super. Nawet nie wiem czy ta mala ruchliwość tak bardzo przeszkadza przy takiej ilosci ;)

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    No i jeszcze warto po 3 miesiącach powtórzyć badanie bo jedno może być nie do końca miarodajne. Ale super, że u Was pod tym kątem już wszystko jest ok. :) My czekamy tak do września jakoś raczej, może posiew szybciej zrobimy i ogólne a fragmentacje itd właśnie we wrześniu. A to wyniki mojego męża:
    2rm6ryo.jpg


    Ladinola, ale super ilość! :) Co prawda ruch mógłby być lepszy, ale nad tym można troszkę popracować :) U mojego męża skończył się bardzo stresujący okres w życiu, a oprócz tego brał suplementy i naprawdę ładnie mu podrosło :))

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Mysza13 Ekspertka
    Postów: 194 118

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_ho wrote:
    Ależ my baby mamy wyobraźnię Siedzę i nasluchuje i jakby nie płaski brzuch to zdiagnozowalabym u siebie ciąże Nawet ruchy czuję 😂😂😂 A na poważnie to mam 25dc i +/- 6 dni do okresu Temp mi spadła i to sporo Brzuch mnie boli więc siedzę i myślę Mysza ja też pospieszylam się z testem i teraz walczę sama ze sobą żeby nie zrobić kolejnego

    Najlepiej to by było się czymś zająć produktywnym. Nie myśleć za dużo. Bo są mdłości, zawroty głowy i ciągną jajniki a na białych testach trzecie oko widzi wyimaginowane kreski...

    Ma_ho lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Mój idzie do androloga, zobaczmy co nam doradzi :)
    Nam pani doktor zaleciła, żeby powtórzyć badania i zrobić posiew i szczegółowe i dopiero iść do androloga ze wszystkim żeby nie biegać co rusz z innymi wynikami. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    U mojego jakoś te badania inaczej wyglądają. Tutaj oprocz tej ruchliwosci, wydaje mi się, że jest super. Nawet nie wiem czy ta mala ruchliwość tak bardzo przeszkadza przy takiej ilosci ;)
    No właśnie nam też się tak wydaje, byłam w szoku, że mąż ma taką armię. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ladinola, ale super ilość! :) Co prawda ruch mógłby być lepszy, ale nad tym można troszkę popracować :) U mojego męża skończył się bardzo stresujący okres w życiu, a oprócz tego brał suplementy i naprawdę ładnie mu podrosło :))
    U nas też dużo stresu, do tego ciężką pracę mój ma i też stresującą. Byłoby pewnie gorzej jakbyśmy nie dbali o zdrowe odżywianie i inne tego typu rzeczy. Zobaczymy jak kolejne wyjdą. No i ciekawe jak będzie wyglądał wynik kariotypu męża a wynik ten dopiero na początku sierpnia będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Hej ♥️
    Mogę dołączyć?
    Pewnie! :) Jeszcze kilka dni lipca zostało. ;p Kiedy testujesz? :)

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    U nas też dużo stresu, do tego ciężką pracę mój ma i też stresującą. Byłoby pewnie gorzej jakbyśmy nie dbali o zdrowe odżywianie i inne tego typu rzeczy. Zobaczymy jak kolejne wyjdą. No i ciekawe jak będzie wyglądał wynik kariotypu męża a wynik ten dopiero na początku sierpnia będzie.

    U nas w ciągu jakichś dwóch lat ruchliwość poprawiła się z ok. 30% na ponad 70%. Myślę, że zaważył bardziej higieniczny tryb życia: troszkę zdrowiej jemy, mąż zaczął biegać, były witaminy i suplementy. No i oczywiście już się pozbieraliśmy psychicznie po wielkim stresie, jaki mieliśmy jeszcze przed wykonaniem pierwszych badań. Natomiast wciąż są codzienne stresy- praca i finanse to chyba złoty standard na liście zmartwień każdego mężczyzny, a czasem się przecież zdarzają jakieś sprzeczki itd. Staramy się też kilka razy w roku pojechać w jakieś góry czy pagórki, tak nawet na jeden dzień, żeby się zregenerować, zdrowo zmęczyć i pooddychać świeżym powietrzem :)
    Co do badania kariotypu to trzymam kciuki, zaraz będzie sierpień i będzie już wiadomo, na czym stoicie. Na szczęście teraz są możliwości, żeby sobie poradzić z ewentualnymi problemami- chociaż mam nadzieję, że po prostu kariotyp męża będzie idealny i odetchniecie spokojniej <3

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ruchliwość polecam mace, u nas się poprawila

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ