X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)
Odpowiedz

Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od 3 dni non stop rano mdłości, mam wrażenie, że zaraz dostanę @. ;) Jeszcze teraz taki upał, że głowa mi pęka. Chętnie już bym poszła do domu, a tu jeszcze 2h w pracy...

  • #Mag Ekspertka
    Postów: 203 311

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czas sie do Was przenieść z czerwcowego wątku :)

    Dziś 2dc, cykle zwykle 33dni, owu ok. 18dc. Wpiszcie mnie proszę na 25.07. - może liepiec będzie szczęśliwy...

    Ona: 29 lat, PCO, lekko podwyższone TSH (Dostinex, Euthyrox); jajowody obustronnie drożne;

    On: 03.2019 morfologia 2%; 11.2019 znacznie obniżone parametry nasienia: HBA: 72% (norma >80%); Fragmentacja DNA 18% (norma <25%); MSOME: I: 0%, II: 0%, III: 7%, IV: 93%

    Starania od 08.2018; 9 cykli stymulowanych;

    05.2020 1 IVF IMSI (12 dojrzałych oocytów; 6 zamrożonych; 4 blastki na zimowisku)

    06.2020 1FET :(
    07.2020 FET 😍
    10dpt - 289
    12dpt - 658
    14dpt - 1830
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam mdłości, w sumie takie mocniejsze to do wczoraj, ale to po duphastonie, juz sie widocznie organizm przyzwyczail...
    Upal straszny, ja rozumiem że lato, ale no bez przesady 😔

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana__33 wrote:
    Ja tez mialam mdłości, w sumie takie mocniejsze to do wczoraj, ale to po duphastonie, juz sie widocznie organizm przyzwyczail...
    Upal straszny, ja rozumiem że lato, ale no bez przesady 😔
    Ja po duphastonie nigdy nie miałam skutków ubocznych. Zazwyczaj dzień, lub dwa dni przed @ miewam mdłości więc spokojnie czekam na @.

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ile bierzecie duphastonu? Ja kilka miesięcy temu brałam 3x1 i też fatalnie się czułam.
    W ogóle przesunął mi okres o prawie tydzień ten duphaston. Jak wcześniej brałam 2x1 to dostawałam okres jak w zegarku, bez przesunięcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 15:17

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Dziewczyny a ile bierzecie duphastonu? Ja kilka miesięcy temu brałam 3x1 i też fatalnie się czułam.
    W ogóle przesunął mi okres o prawie tydzień ten duphaston. Jak wcześniej brałam 2x1 to dostawałam okres jak w zegarku, bez przesunięcia.
    Bierze się tak jak lekarz zaleca. Ja ogólnie po duphastonie żadnych skutków ubocznych ale jak już wezmę inną formę progesteronu czyli np mikronizowany to po nim miałam krótkie cykle i na dodatek bezowulacyjne. Jedynie duphaston właśnie dobrze na mnie działa, wyciszał mi pmsa jak jeszcze nie leczyłam tarczycy (bo o niedoczynnosci nie wiedziałam).

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Dziewczyny a ile bierzecie duphastonu? Ja kilka miesięcy temu brałam 3x1 i też fatalnie się czułam.
    W ogóle przesunął mi okres o prawie tydzień ten duphaston. Jak wcześniej brałam 2x1 to dostawałam okres jak w zegarku, bez przesunięcia.
    No niestety, po duphastonie moga byc skutki uboczne. Ja biore 2 dziennie, ale to wymusilam na lekarzu recepte, bo moj gin uwaza, ze po owulacji nie jest potrzebny jak jest wszystko ok, cialko zolte powinno dac rade. Ale ja wole brac, dla spokojnej glowy :-)

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:31

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Dziewczyny a ile bierzecie duphastonu? Ja kilka miesięcy temu brałam 3x1 i też fatalnie się czułam.
    W ogóle przesunął mi okres o prawie tydzień ten duphaston. Jak wcześniej brałam 2x1 to dostawałam okres jak w zegarku, bez przesunięcia.

    Ja biorę 2 tabletki dziennie od "po owulacji", potem 14 dpo test i jeśli wyjdzie negatywny, to mam odstawić Duphaston, a jeśli wyjdzie pozytywny, to odstawiam inne leki a Duphaston zwiększam do 4 dziennie. Ale to są zalecenia mojego lekarza konkretnie pode mnie i lekarz uzasadnia to tym, że w momencie, kiedy odstawię lek na prolaktynę, to jej poziom wzrośnie i spowoduje skurcze macicy, a Duphaston ma zapobiec utracie ciąży.

    boo123 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja biorę 2 tabletki dziennie od "po owulacji", potem 14 dpo test i jeśli wyjdzie negatywny, to mam odstawić Duphaston, a jeśli wyjdzie pozytywny, to odstawiam inne leki a Duphaston zwiększam do 4 dziennie. Ale to są zalecenia mojego lekarza konkretnie pode mnie i lekarz uzasadnia to tym, że w momencie, kiedy odstawię lek na prolaktynę, to jej poziom wzrośnie i spowoduje skurcze macicy, a Duphaston ma zapobiec utracie ciąży.
    Lekarz kazał Ci odstawić Bromergon przy pozytywnym teście? Bo jak pytalam sie mojego, to mówił, ze nie wolno odstawiac, tylko przy koncowce pierwszego trymestru stopniowo zmniejszac dawke...widac, co lekarz to opinia

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chętnie do Was również dołączę :) Jest to mój 3 cykl po poronieniu (3.04) straciłam fasolkę w 7 tydz, miałam łyżeczkowanie :( Odczekać miałam tylko jeden cykl. Moje wcześniejsze cykle były baaaardzo długie, owulacje jak miałam do dopiero koło 30dc :/ Jedynie po stymulacji jest ok. Teraz też jestem na CLO, owulacja była wczoraj (14dc) także planuje testować 7 lipca :) Jest to miesiąc moich urodzin także po cichutku liczę na najlepszy prezencik jaki mogę sobie wymarzyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 21:56

    boo123, Pani Ciasio, Ana__33, Lolkaa lubią tę wiadomość

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem że bierze się wg zaleceń lekarza, chodziło mi wlasnie jakie te zalecenia macie 🙃
    A te różne dawki u mnie wynikają ze zmiany lekarza prowadzącego, pierwszy mi przepisał 2x1, później musiałam znaleźć innego i ten już zalecił 3x1.
    Ja bromergon również brałam przy staraniach o pierwsze dziecko. Po zajściu w ciążę lekarz zmniejszał mi dawkę stopniowo, ale trwało to może miesiąc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 22:02

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Aguś 😀
    No to trzymamy kciuki żebyś dostała najlepszy prezent jaki tylko można dostać ☺️

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana__33 wrote:
    Lekarz kazał Ci odstawić Bromergon przy pozytywnym teście? Bo jak pytalam sie mojego, to mówił, ze nie wolno odstawiac, tylko przy koncowce pierwszego trymestru stopniowo zmniejszac dawke...widac, co lekarz to opinia

    Tak, ja biorę Bromergon i do tej pory wersja była taka, że mam go odstawić przy pozytywnym teście. Piszę "do tej pory", bo przypomniało mi się, że ostatnim razem jak wyszedł mi pozytywny test i zadzwoniłam do lekarki (tej nowej), to kazała mi brać dalej Bromergon, za to odstawić Glucophage. Muszę ją jeszcze dopytać, jak ona to widzi, bo faktycznie, co lekarz to inna opinia.

    Z ulotki nie wynika jednoznacznie, żeby Bromergon jakoś źle wpływał na ciążę, odstawienie go to chyba bardziej środek ostrożności. Poniżej wklejam fragment ulotki:
    "U pacjentek planujących ciążę należy przerwać przyjmowanie bromokryptyny w momencie
    potwierdzonej ciązy, chyba ze istnieje wskazanie lekarskie do dalszego leczenia. Po przerwaniu
    leczenia bromokryptyną nie stwierdzono zwiększonej liczby poronień.
    Na podstawie doświadczeń klinicznych wykazano, ze przyjmowanie bromokryptyny w czasie ciązy
    nie wpływa negatywnie na jej przebieg i rozwiązanie.
    Jeśli ciąza dotyczy pacjentek z gruczolakiem przysadki i przerwane zostało podawanie
    bromokryptyny, konieczne jest monitorowanie przebiegu ciązy. U pacjentek z objawami wyraźnego
    powiększenia gruczolaków typu prolaktynoma, np. bólem głowy lub zmniejszeniem pola widzenia,
    nalezy rozwazyć ponowne zastosowanie bromokryptyny lub leczenie operacyjne. "

    Dodam tylko coś od siebie- około dwa lata temu jednocześnie dwaj lekarze, diabetolog i ginekolog, kazali mi odstawić zupełnie Bromergon i Glucophage. W ciągu miesiąca STRASZNIE przytyłam, a prolaktyna tak mi podskoczyła, że miałam mleko :/ Już nawet nie mówię o wahaniach nastroju, sądziliśmy, że jestem po prostu w ciąży, a potem przyszło gorzkie rozczarowanie. Po konsultacji z endokrynologiem natychmiast wróciłam do leków i chociaż prolaktyna mi się unormowała, to z kilogramami walczę do dzisiaj :(

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, nie strasz... ja 8 lat temu schudlam 16 kg i do tej pory utrzymuje wagę, choc widzę, ze po tych wszystkich lekach jestem taka jakby opuchnieta, najbardziej w okolicy brzucha, a jem naprawdę niewiele.
    Moj lekarz prowadzi ciąże i na metforminie i na bromgeronie, wiec mam nadzieję, ze jakby co, to wie co robi :-)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ten cykl podeszłam na spokojnie i bez spiny. Jakoś 4-5 dni temu miałam owulacje. Dziś na papierze brązowe nitki krwi i od rana cycki się odzywaja. Więc już się włączyło nakrecanie. Planuję testować 5 lipca. 5 cykl starań i mam wielką nadzieję :)

    lithium, KalaW, Ladinola, Evelle28, Ana__33, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • BB__Anna Ekspertka
    Postów: 242 203

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 13:27

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    37 l.
    Synek 24.01.2014 <3
    Ciąża pozamaciczna w 2017 (metotreksat)
    Starania od 9.2018...
    Uregulowana niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja przewiduje testowanie na 25 lipca to mój 11 cs po poronieniu. Wcześniej udało się za pierwszym razem praktycznie bez większych starań a teraz nic. Teraz mam pierwszy cykl z ziołami ojca sroki nr 3 dużo o nich się naczytalam więc może i mi się z nimi uda :)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka23 wrote:
    Witam. Ja przewiduje testowanie na 25 lipca to mój 11 cs po poronieniu. Wcześniej udało się za pierwszym razem praktycznie bez większych starań a teraz nic. Teraz mam pierwszy cykl z ziołami ojca sroki nr 3 dużo o nich się naczytalam więc może i mi się z nimi uda :)
    Hej, robilas sobie jakies badania po poronieniu? U mnie po poronieniu w lutym, caly czas byly cykle bezowulacyjne, sprawdzasz, czy masz owulacje?

    Z ta prolaktyna, to znalazlam stare wyniki, i okazalo sie, ze od zawsze mialam podwyszona, jakby jakis lekarz sie tym zajął, moze juz bym była mamą... a tak, ze wzgledu na bardzo zle wyniki meza, od razu na in vitro i nas olali, dlatego ja do lekarzy mam barrrdzo ograniczone zaufanie. Moj M zrobil operacje zylakow, faszeruje sie suplami i jakos zaskoczylo naturalnie, a kazdy mowil, ze nie ma szans...

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    guerretenshi ( uff, chyba dobrze napisalam😀) kciuki ✊✊✊

    guerretenshi lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ