X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)
Odpowiedz

Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)

Oceń ten wątek:
  • Pragnąca92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nigdy nie pisałam na forum, ale może najwyższa pora. Staramy się od lutego 2018, we wrześniu 2018 zaskoczyło, ale radość trwała krótko, zabieg w grudniu. Od tamtej pory cisza, każdy cykl stymulowany, w tym miałam robiona droznosc, oba jajowody drozne. Mam monitoringo, zawsze owulacja jest, pęcherzyk sam pęka. Teraz też, w 14 dc 🥚 było na wylocie, w 17 dc już było o owulacji, wydaje mi się, że w 15dc ja miałam, bo czułam ból jajnika. Dziś 27 dc cykle zwykle 30-33 dni. Dziś zrobiłam przed chwilą test tak o z ciekawości, biel, kolejny zrobię w sobotę rano, jak @ nie przyjdzie.
    Biorę lek na tarczyce, żeby Tsh było poniżej 2,5, bo było trochę wyżej, od tygodnia Metformine, bo wyszła homa lekko za duża i Inofolic Combi, bo jajniki trochę policystycznie wyglądały. Stymulacja była Clo, teraz ostatni cykl Letrozole
    Już mam zwątpienia czy chodzę do dobrego lekarza. Są tu jakieś dziewczyny z Wawy? Może kogoś polecicie? Widziałam gdzies, że Nikodemka chodziła do mojej lekarki, ale nie mogę odnaleźć czy zmieniła i czemu jeśli tak :)

    Pozdrawiam Was i trzymam mocno kciuki za Każdą!! Wierzę, że wszystkim nam się uda prędzej czy później.

    Ale się rozpisałam

    BB__Anna, SylwiaLu lubią tę wiadomość

    Pragnąca92
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragnąca trzymam kciuki, zeby wkrotce sie udalo!
    Moze faktycznie te leki, ktore teraz zaczelas brac, pomoga! Jeszcze vitamina D i E podobno dzialaja cuda ;)
    Rozumiem, ze z nasieniem wszystko ok?
    Ja chodze do dr Drobniaka, polecam ale niestety ostatnio bardzo ciezko z terminami do niego

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BB__Anna wrote:
    Lithium nie wiem kiedy i czy testować. Na pewno w piątek w dzień spodziewanej @ zrobię, bo my w piątki pozwalamy sobie na piwo drinka itp wieczorami.
    Ciekawe czy wytrzymam do tego czasu.
    Przeczuć zero. Raczej myśli, że skoro się do tej pory nie udało to czemu miałoby teraz.
    Nastawiona jestem na okres. W weekend jadę z mamą i synem na tydzień w las nad jezioro odciąć się od wszystkiego.
    Rozumiem Cię. Ja też niby powinnam testować w sobotę według pierwszego domniemanego terminu @ ale nie wiem czy się odważę. Nawet żadnych testów w domu nie mam. A przeczucia zero. Jakbym czekała na okres.

    BB__Anna lubi tę wiadomość

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Musze sie w koncu wybrac na zbadanie insuliny i glukozy... Zrobie to po okresie.
    8dpo, potworny bol cyckow i zero bolu podbrzusza, temperatura w gore... nie bede ukrywac, ze odzyskalam nadzieje.
    Zastanawiam sie czy jest sens testowac 10 dpo czy wytrzymac do terminu @ :)
    Nikodemka wytrzymaj jeszcze trochę. Razem ze mną ☺!

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • Pragnąca92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Pragnąca trzymam kciuki, zeby wkrotce sie udalo!
    Moze faktycznie te leki, ktore teraz zaczelas brac, pomoga! Jeszcze vitamina D i E podobno dzialaja cuda ;)
    Rozumiem, ze z nasieniem wszystko ok?
    Ja chodze do dr Drobniaka, polecam ale niestety ostatnio bardzo ciezko z terminami do niego
    Wiki, o Drobniaku słyszałam, moja znajoma poszła na wizytę do niego, nie zdążyła się położyć do szpitala, a już dwie kreski po 2 latach starań :) śmieje się, że cudotworca od tamtej pory i magiczny dotyk :p

    Ja chodzę do Szpotanskiej-Sikorakiej, złota kobieta, ale nie wiem czy ma pomysł na mnie. Piwrwsza ciąża, niedonoszona pod okiem Milewczyka, gość się zna, ale nie wróce :)

    Pragnąca92
  • Pragnąca92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i nie dodałam, nasienie badane, wynik dobry :)

    Wik89 lubi tę wiadomość

    Pragnąca92
  • BB__Anna Ekspertka
    Postów: 242 203

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 13:30

    37 l.
    Synek 24.01.2014 <3
    Ciąża pozamaciczna w 2017 (metotreksat)
    Starania od 9.2018...
    Uregulowana niedoczynność tarczycy
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba nie kupię póki mi się nie spóźni haha

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 9 lipca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co, w sobote grupowe testowanie? :) Ja chcialabym sprawdzic sytuacje, bo wybieram sie na zakrapiane baby shower.

    Pragnaca, widze ze jestesmy na podobym etapie cyklu :) Tak, bylam u Szpotanskiej-Sikorskiej, polecila mi ja przyjaciolka, ktorej uratowala ciaze, ale ja traktowalam to bardziej jako jednorazowa wizyte. Chcialam sie dowiedziec co mysli o moim miesniaku i jaki mialaby plan na nieplodnosc. Plan byl standardowy :)
    Teraz jezdze do lekarza z Przasnysza, okrzyknietego „cudotworca”, bo wiele kobiet twierdzi, ze jesli powie „zajdzie Pani w ciaze za trzy miesiace”, to tak sie dzieje :D Nie wierze w takie cuda, ale facet jest konkret. Rozpisal mi caly plan dzialania, od razu polozyl do szpitala na histeroskopie i badania hormonow, usunal polipa... Wszystko na nfz, mimo ze poszlam do niego prywatnie. Jesli teraz sie nie uda, to zaczynam u niego z Clo. Staram sie mu zaufac i oddac w jego rece, jak nie zajde do jesieni, to bede myslec o inseminacji.
    Co do lekarza z Wawy, to bardzo polecany jest dr Wrona. Umowilam sie do niego na 25, zeby skonsultowac wyniki meza, bo jest tez andrologiem.

    lithium lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😀 życzę Wam wytrwałości w oczekiwaniu na testowanie bo wiem że to ciężka sprawa 😃

    Ja mam jutro histeroskopie z usunięciem polipa i stres mnie lapie😣 proszę trzymajcie kciuki żeby wszystko poszło dobrze

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela - nie stresuj sie, naprawde nie ma czym :)
    Bedziesz miala znieczulenie?

    Angela lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithium wrote:
    Nikodemka wytrzymaj jeszcze trochę. Razem ze mną ☺!
    I ze mna :)
    U mnie tempka stabilnie, bez wzlotow i upadkow. Brzuch tez mnie jakos przestal bolec, nad ranem czasem delikatnie cmi. Piersi mnie prawie nie bola, za to sa ogromne :D
    Ja raczej poczekam z testowaniem do terminu @ czyli do kolejnego wtorku. Negatywny test bardziej mnie doluje niz nadejscie zolzy ;)

    lithium lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    To co, w sobote grupowe testowanie? :) Ja chcialabym sprawdzic sytuacje, bo wybieram sie na zakrapiane baby shower.

    Pragnaca, widze ze jestesmy na podobym etapie cyklu :) Tak, bylam u Szpotanskiej-Sikorskiej, polecila mi ja przyjaciolka, ktorej uratowala ciaze, ale ja traktowalam to bardziej jako jednorazowa wizyte. Chcialam sie dowiedziec co mysli o moim miesniaku i jaki mialaby plan na nieplodnosc. Plan byl standardowy :)
    Teraz jezdze do lekarza z Przasnysza, okrzyknietego „cudotworca”, bo wiele kobiet twierdzi, ze jesli powie „zajdzie Pani w ciaze za trzy miesiace”, to tak sie dzieje :D Nie wierze w takie cuda, ale facet jest konkret. Rozpisal mi caly plan dzialania, od razu polozyl do szpitala na histeroskopie i badania hormonow, usunal polipa... Wszystko na nfz, mimo ze poszlam do niego prywatnie. Jesli teraz sie nie uda, to zaczynam u niego z Clo. Staram sie mu zaufac i oddac w jego rece, jak nie zajde do jesieni, to bede myslec o inseminacji.
    Co do lekarza z Wawy, to bardzo polecany jest dr Wrona. Umowilam sie do niego na 25, zeby skonsultowac wyniki meza, bo jest tez andrologiem.
    Ja chyba nie chce w sobotę testować, boję się hahahah

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Angela - nie stresuj sie, naprawde nie ma czym :)
    Bedziesz miala znieczulenie?
    Tak będę miała narkoze
    To nawet nie chodzi o sam zabieg jak o szpital. Nie cierpię takich nowych miejsc itp

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    I ze mna :)
    U mnie tempka stabilnie, bez wzlotow i upadkow. Brzuch tez mnie jakos przestal bolec, nad ranem czasem delikatnie cmi. Piersi mnie prawie nie bola, za to sa ogromne :D
    Ja raczej poczekam z testowaniem do terminu @ czyli do kolejnego wtorku. Negatywny test bardziej mnie doluje niz nadejscie zolzy ;)
    Neytiri, też próbuje wytrzymać do terminu @... Negatywne testy są smutne...
    Mnie od dwóch dni brzuch boli jak na okres... I trądzik mam niezły.

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, ja mialam tylko glupiego Jasia 🙈 Do tej pory nie rozumiem dlaczego nie zaproponowano mi narkozy.
    Rozumiem, mnie tez stresowal sam szpital, tym bardziej, ze pierwszy raz w nim bylam. Trzymam kciuki, pamietaj, ze zawsze jest lepiej niz sobie wyobrazamy :)
    Gdzie masz umiejscowionego polipa?

    Angela lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lewym górnym rogu macicy, do tego macica dwurożna wiec może on blokować zagniezdzenie. Mam nadzieję że to on przeszkadza. W następnym cyklu chcemy podejść do inseminacji.

    A Ty jak dużego polipa miałaś? Pozwolili Wam się od razu starać ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Pragnąca92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zobaczymy czy @ przyjdzie i będę polowala na nowego lekarza, żeby się skonsultować.
    Nie popelniajcie mojego błędu i nie testujcie za wcześnie, smutek faktycznie większy niż jak @ przychodzi :)

    Angela, spokojnie, będzie dobrze :)

    Angela lubi tę wiadomość

    Pragnąca92
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela - ja jeszcze nie wiem za duzo o moim, bo usuwalam go 1,5 tygodnia temu, czekam na wyniki histopatologiczne i z nimi ide na wizyte, wtedy lekarz wszystko mi opowie. Glupi Jas tak na mnie zadzialal, ze totalnie nie wiedzialam gdzie jestem, slyszalam tylko pojedyncze slowa, ale z tego co wiem mialam polip przy ujsciu szyjki macicy, przez co mogl utrudniac przeplyw plemnikow. Daje mi to wielka nadzieje...
    Lakarz kazal nam sie starac od razu, twierdzi, ze w cyklu z histeroskopia szanse sa zwiekszone (w niektorych klinikach wykonuje sie histero przed in vitro, zeby „poruszyc” endometrium), ale z tego co czytam, to co lekarz, to opinia :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 9 lipca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie u mnie po usunięciu polipa lekarz kazal odczekać jeden cykl zeby uniknac zakazenia i by się dobrze zagoilo, moze to zależy faktycznie od miejsca występowania polipa.
    Ale nadziei sobie zbytnich nie robie bo po zabiegu nie pozbylam sie plamien przed @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2019, 14:13

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ