Forum Starając się - ogólne Lipcowe wakacyjne słoneczka 2015 :-)
Odpowiedz

Lipcowe wakacyjne słoneczka 2015 :-)

Oceń ten wątek:
  • Maczek Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arlene wrote:
    ale jak przeczytalam komentarz Tova 'a co z matkami ktore w ciąży piją i palą a potem rodzą zdrowe dzieci' to padlam. Palmy, pijmy, rodzmy zdrowe dzieci! Pozdrawiam

Sądzę, że autorce chodziło o to, że skoro kobiety totalnie nie dbające o siebie rodzą zdrowe dzieci, to tym bardziej nic się nie stanie naszym potencjalnym dzieciom, jesli z umiarem napijemy się wina po owulacji, przed owulacją, tudzież w trakcie ;)

Mona_M, Tova33, Morwa, She86 lubią tę wiadomość

K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magcollect wrote:
    Nie byłam co prawda dopisana do lipcowych testerek, ale... udało się! Choć na razie jeszcze w to nie wierzę. Za dużo złych doświadczeń, i chyba dopóki nie zobaczę pikającego serducha w głębi swojego będę niedowierzać. Już wczoraj (12dpo) zrobiłam dwa testy, na obu delikatna kreseczka, którą widać gołym okiem. Dziś powtórzyłam i też jest! Za chwilę idę na betę!
    Będzie dobrze. a lipiec jest fajny!

No i super! Nieważne czy byłaś na liście czy nie, lipcowa to lipcowa ;). Gratuluję i życzę wyyyyysokiej bety :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Mam pytanie, czy trzydniowe plamienie, które przez pierwsze dwa dni było baaaardzo mizerne, trzeciego dnia zostaje jedynie na papierze i to odrobina, bez, że tak powiem farfocli może oznaczać bardzo skąpą @? Nigdy tak nie miałam żeby przed właściwą @ tyle plamić, a termometr coś dziś szwankował (temperatura jest raz tak, raz tak w ciągu paru minut skacze o stopień). Warto pójść dla pewności na betę, czy olać i poczekać na rozwój sytuacji (jeżeli zaszłam to można zawiadomić papieża, bo to byłby cud z prawie zerową ilością plemników męża)?

Ja parę cyklu temu miałam tak że @ rozkręcała się baaaardzo powoli a zwykle jeden dzien plamienia i tyle. Poczekaj może jeszcze z dzien, dwa, jak temperatura bedzie sie utrzymywać to idź na betę bo a nuż się udało- wtedy być moze masz zbyt niski progesteron i zeby utrzymac ciaze bedziesz musiała brac sztuczny. A na teście sikanym zadnego cienia cienia? ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah wrote:
    Czy możliwe jest, żeby owulacja była wcześniej niz jak pierwszy pozytywny test owulacyjny i rozciągliwy sluz? Ovufriend robi jakis cyrk na wykresie ;)

Ja myśle ze wziął po uwage te zignorowaną temp i dlatego tak wyznaczył. Co do testów- zawsze mozna przeoczyc pik LH- nawet robiąc testy / powiedzmy pik jest wieczorem jednego dnia i utrzymuje sie do kolejnego, wtedy w kolejnym tez masz + /. Myśle ze jak będziesz dodawać temperatury w kolejnych dniach to znów może pozmieniać ;). U mnie zmieniało już 3 razy :D. Aplikacja nie jest nieomylna, ale pomocna, nie wierzę jej jednak w 100%.

Jagah lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    Sądzę, że autorce chodziło o to, że skoro kobiety totalnie nie dbające o siebie rodzą zdrowe dzieci, to tym bardziej nic się nie stanie naszym potencjalnym dzieciom, jesli z umiarem napijemy się wina po owulacji, przed owulacją, tudzież w trakcie ;)

Tylko ze dyskusja zaczela sie od mojego komentarza odnoszącego sie do posta staraczki ktora wypila 4piwa a nie lampke wina. Osobiście nie uwazam ze poprzestaniu na 1 piwie czy 1 lampce wina jest takim strasznym problemem i radykalna zmiana stylu zycia. No prosze was..
    Sama poronilam nieplanowana ciążę, baaardzo nie stroniac od alkoholu (oczywiście nie bylam swiadoma ciazy). O ciazy dowiedzialan sie ok 7tyg gdy zarodek juz nie zyl. Nikt nie wykluczy na 100% ze alkohol nie mial znaczenia.
    No ale tak jak pisalam - kazdy robi jak uwaza - to tak zeby zakonczyc temat.

• Angela B-D Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane

dzisiaj dowiem się czy była owulacja i potwierdzę Wam termin testowania.
    nic nie czuję, nic mnie nie boli więc pewnie owulki nie było. a jeśli nawet była to nie wiem czy jedno przytulanie wczoraj wieczorem coś da... zastrzyk dostałam w piątek wieczorem.

a co u Was?

Pozdrawiam :)

Bartuś <3 (15.12. poród CC 3750g 56cm)
    201612151778.png
  • la Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na sikaczu jest blade coś, ale takie, to ja widzę co miesiąc, wiec to nie to. Najdziwniejsze we wszystkim, ze cycki dalej bolą, a na twarzy ani pryszcza. @ ma się rozkręcić bo niedługo nad morze jadę, a tam @ byłaby nieporządana :)

Crisperss lubi tę wiadomość

Staramy się od stycznia 2013
    OjB0p2.png
  • Angela B-D Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Na sikaczu jest blade coś, ale takie, to ja widzę co miesiąc, wiec to nie to. Najdziwniejsze we wszystkim, ze cycki dalej bolą, a na twarzy ani pryszcza. @ ma się rozkręcić bo niedługo nad morze jadę, a tam @ byłaby nieporządana :)

mi wszystko tabletki pozmieniały, wcześniej przed @ zawsze bolały mnie piersi i były takie nabrzmiałe teraz to nic nie czuję

zazdroszczę Ci tego wyjazdu :P
    pozdrawiam

201612151778.png
  • la Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, od dwóch lat nigdzie nie byłam, bo nie miałam czasu, a teraz czeka mnie tydzien nad morzem. Nie kogę się doczekać :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2015, 16:44

Staramy się od stycznia 2013
    OjB0p2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela B-D wrote:
    Witajcie Kochane

dzisiaj dowiem się czy była owulacja i potwierdzę Wam termin testowania.
    nic nie czuję, nic mnie nie boli więc pewnie owulki nie było. a jeśli nawet była to nie wiem czy jedno przytulanie wczoraj wieczorem coś da... zastrzyk dostałam w piątek wieczorem.

a co u Was?

Pozdrawiam :)

Zastrzyk z pregnylu? Jesli tak, to z wczorajszym przytulankiem mogliście sie wstrzelić ;)

U mnie dziś ostatecznie- potwierdzenie owulacji, choc dwóch innych lekarzy miało watpliwości wiec mam nadzieje ze to nie ściema ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:

No to moze przed tym morzem sobie zrób betę :)

• astoriaa Ekspertka

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 28 dc. nawet śladu drugiej kreski nie ma, więc można mi w zasadzie już wpisywać @, i do zobaczenia w sierpniu :P

7470gov3xicgdrhg.png
  • Tova33 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 18:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jeszcze o alkoholu i nie tylko...
    Wydaje mi się, że jedną z przyczyn poronień jest słaby zarodek z powodu źle rozwiniętej komórki jajowej czy plemnika. Osobiście jestem zdania, że lepiej poronić w takiej sytuacji niż patrzeć całe życie na cierpienie ciężko niepełnosprawnego dziecka.
    Picie alkoholu być może ma wpływ na takie poronienie (chociaż nie koniecznie), a zdrowy zarodek sobie poradzi.
    Ale oczywiście kto chce niech pije, kto nie chce to nie.

s1985 lubi tę wiadomość

jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • s1985 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 wrote:
    A tak jeszcze o alkoholu i nie tylko...
    Wydaje mi się, że jedną z przyczyn poronień jest słaby zarodek z powodu źle rozwiniętej komórki jajowej czy plemnika. Osobiście jestem zdania, że lepiej poronić w takiej sytuacji niż patrzeć całe życie na cierpienie ciężko niepełnosprawnego dziecka.
    Picie alkoholu być może ma wpływ na takie poronienie (chociaż nie koniecznie), a zdrowy zarodek sobie poradzi.
    Ale oczywiście kto chce niech pije, kto nie chce to nie.
    Zgadzam się

Tova33 lubi tę wiadomość

2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Alicja92 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 21:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://postimg.org/image/ichjsvavp/

Ostatni z popoludnia. Trzymajcie kciuki. Te testy zawsze wychodzily blade. Byl bezowy sluz dzis, odrobinka. Byly bole podbrzusza i klucie w jajnikach. Cala sie trzese i boje...

myszaaa, Mama_Ali, Tova33, justyna14 lubią tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 lipca 2015, 07:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze, widzę lekko zarysowaną drugą kreskę :)
    Zazdroszczę nawet trochę ;)
    Oczywiście trzymam kciuki za dalszy, pozytywny rozwój sytuacji!

• Alicja92 Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 07:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to maly update ;) fioletowy 10 niebieski 25. W rzeczywistosci na niebieskim cien cienia fiolet cien. Temperatura troszke w dol. Oby to nie byla malejaca beta...

http://postimg.org/image/yre8j3o4d/

justyna14 lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 lipca 2015, 08:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 wrote:
    No to maly update ;) fioletowy 10 niebieski 25. W rzeczywistosci na niebieskim cien cienia fiolet cien. Temperatura troszke w dol. Oby to nie byla malejaca beta...

kochana trzymam kciuki bardzo mocno!!! :*:*

• justyna14 Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 wrote:

po cichu gratuluję i zachęcam do bety najlepiej dwa razy w odstępie 48 h żeby zobaczyć czy dobrze przyrasta a potem do gina się zapisz na za jakieś 3 tyg najwcześniej :)

relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Angela B-D Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 11:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki ja uciekam z lipcówek, testować będę na początku sierpnia...

Życzę powodzenia w staraniach <3

201612151778.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego