Forum Starając się - ogólne Lipcowe wakacyjne słoneczka 2015 :-)
Odpowiedz

Lipcowe wakacyjne słoneczka 2015 :-)

Oceń ten wątek:
  • Maczek Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arlene wrote:
    ale jak przeczytalam komentarz Tova 'a co z matkami ktore w ciąży piją i palą a potem rodzą zdrowe dzieci' to padlam. Palmy, pijmy, rodzmy zdrowe dzieci! Pozdrawiam

Sądzę, że autorce chodziło o to, że skoro kobiety totalnie nie dbające o siebie rodzą zdrowe dzieci, to tym bardziej nic się nie stanie naszym potencjalnym dzieciom, jesli z umiarem napijemy się wina po owulacji, przed owulacją, tudzież w trakcie ;)

Mona_M, Tova33, Morwa, She86 lubią tę wiadomość

K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magcollect wrote:
    Nie byłam co prawda dopisana do lipcowych testerek, ale... udało się! Choć na razie jeszcze w to nie wierzę. Za dużo złych doświadczeń, i chyba dopóki nie zobaczę pikającego serducha w głębi swojego będę niedowierzać. Już wczoraj (12dpo) zrobiłam dwa testy, na obu delikatna kreseczka, którą widać gołym okiem. Dziś powtórzyłam i też jest! Za chwilę idę na betę!
    Będzie dobrze. a lipiec jest fajny!

No i super! Nieważne czy byłaś na liście czy nie, lipcowa to lipcowa ;). Gratuluję i życzę wyyyyysokiej bety :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Mam pytanie, czy trzydniowe plamienie, które przez pierwsze dwa dni było baaaardzo mizerne, trzeciego dnia zostaje jedynie na papierze i to odrobina, bez, że tak powiem farfocli może oznaczać bardzo skąpą @? Nigdy tak nie miałam żeby przed właściwą @ tyle plamić, a termometr coś dziś szwankował (temperatura jest raz tak, raz tak w ciągu paru minut skacze o stopień). Warto pójść dla pewności na betę, czy olać i poczekać na rozwój sytuacji (jeżeli zaszłam to można zawiadomić papieża, bo to byłby cud z prawie zerową ilością plemników męża)?

Ja parę cyklu temu miałam tak że @ rozkręcała się baaaardzo powoli a zwykle jeden dzien plamienia i tyle. Poczekaj może jeszcze z dzien, dwa, jak temperatura bedzie sie utrzymywać to idź na betę bo a nuż się udało- wtedy być moze masz zbyt niski progesteron i zeby utrzymac ciaze bedziesz musiała brac sztuczny. A na teście sikanym zadnego cienia cienia? ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah wrote:
    Czy możliwe jest, żeby owulacja była wcześniej niz jak pierwszy pozytywny test owulacyjny i rozciągliwy sluz? Ovufriend robi jakis cyrk na wykresie ;)

Ja myśle ze wziął po uwage te zignorowaną temp i dlatego tak wyznaczył. Co do testów- zawsze mozna przeoczyc pik LH- nawet robiąc testy / powiedzmy pik jest wieczorem jednego dnia i utrzymuje sie do kolejnego, wtedy w kolejnym tez masz + /. Myśle ze jak będziesz dodawać temperatury w kolejnych dniach to znów może pozmieniać ;). U mnie zmieniało już 3 razy :D. Aplikacja nie jest nieomylna, ale pomocna, nie wierzę jej jednak w 100%.

Jagah lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 10:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    Sądzę, że autorce chodziło o to, że skoro kobiety totalnie nie dbające o siebie rodzą zdrowe dzieci, to tym bardziej nic się nie stanie naszym potencjalnym dzieciom, jesli z umiarem napijemy się wina po owulacji, przed owulacją, tudzież w trakcie ;)

Tylko ze dyskusja zaczela sie od mojego komentarza odnoszącego sie do posta staraczki ktora wypila 4piwa a nie lampke wina. Osobiście nie uwazam ze poprzestaniu na 1 piwie czy 1 lampce wina jest takim strasznym problemem i radykalna zmiana stylu zycia. No prosze was..
    Sama poronilam nieplanowana ciążę, baaardzo nie stroniac od alkoholu (oczywiście nie bylam swiadoma ciazy). O ciazy dowiedzialan sie ok 7tyg gdy zarodek juz nie zyl. Nikt nie wykluczy na 100% ze alkohol nie mial znaczenia.
    No ale tak jak pisalam - kazdy robi jak uwaza - to tak zeby zakonczyc temat.

• Angela B-D Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane

dzisiaj dowiem się czy była owulacja i potwierdzę Wam termin testowania.
    nic nie czuję, nic mnie nie boli więc pewnie owulki nie było. a jeśli nawet była to nie wiem czy jedno przytulanie wczoraj wieczorem coś da... zastrzyk dostałam w piątek wieczorem.

a co u Was?

Pozdrawiam :)

Bartuś <3 (15.12. poród CC 3750g 56cm)
    201612151778.png
  • la Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na sikaczu jest blade coś, ale takie, to ja widzę co miesiąc, wiec to nie to. Najdziwniejsze we wszystkim, ze cycki dalej bolą, a na twarzy ani pryszcza. @ ma się rozkręcić bo niedługo nad morze jadę, a tam @ byłaby nieporządana :)

Crisperss lubi tę wiadomość

2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1; 10dpt <1😔
    24.08 II transfer (FET) blastka 4.1.1; cb😔
    23.09 podgląd endometrium
    28.09? prawdopodobny transfer nr III

4.1.1❄️ 4.2.2.❄️ 3.2.3❄️
  • Angela B-D Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Na sikaczu jest blade coś, ale takie, to ja widzę co miesiąc, wiec to nie to. Najdziwniejsze we wszystkim, ze cycki dalej bolą, a na twarzy ani pryszcza. @ ma się rozkręcić bo niedługo nad morze jadę, a tam @ byłaby nieporządana :)

mi wszystko tabletki pozmieniały, wcześniej przed @ zawsze bolały mnie piersi i były takie nabrzmiałe teraz to nic nie czuję

zazdroszczę Ci tego wyjazdu :P
    pozdrawiam

201612151778.png
  • la Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 16:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, od dwóch lat nigdzie nie byłam, bo nie miałam czasu, a teraz czeka mnie tydzien nad morzem. Nie kogę się doczekać :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2015, 16:44

2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1; 10dpt <1😔
    24.08 II transfer (FET) blastka 4.1.1; cb😔
    23.09 podgląd endometrium
    28.09? prawdopodobny transfer nr III

4.1.1❄️ 4.2.2.❄️ 3.2.3❄️
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela B-D wrote:
    Witajcie Kochane

dzisiaj dowiem się czy była owulacja i potwierdzę Wam termin testowania.
    nic nie czuję, nic mnie nie boli więc pewnie owulki nie było. a jeśli nawet była to nie wiem czy jedno przytulanie wczoraj wieczorem coś da... zastrzyk dostałam w piątek wieczorem.

a co u Was?

Pozdrawiam :)

Zastrzyk z pregnylu? Jesli tak, to z wczorajszym przytulankiem mogliście sie wstrzelić ;)

U mnie dziś ostatecznie- potwierdzenie owulacji, choc dwóch innych lekarzy miało watpliwości wiec mam nadzieje ze to nie ściema ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:

No to moze przed tym morzem sobie zrób betę :)

• astoriaa Ekspertka

Wysłany: 20 lipca 2015, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 28 dc. nawet śladu drugiej kreski nie ma, więc można mi w zasadzie już wpisywać @, i do zobaczenia w sierpniu :P

7470gov3xicgdrhg.png
  • Tova33 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 18:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jeszcze o alkoholu i nie tylko...
    Wydaje mi się, że jedną z przyczyn poronień jest słaby zarodek z powodu źle rozwiniętej komórki jajowej czy plemnika. Osobiście jestem zdania, że lepiej poronić w takiej sytuacji niż patrzeć całe życie na cierpienie ciężko niepełnosprawnego dziecka.
    Picie alkoholu być może ma wpływ na takie poronienie (chociaż nie koniecznie), a zdrowy zarodek sobie poradzi.
    Ale oczywiście kto chce niech pije, kto nie chce to nie.

s1985 lubi tę wiadomość

jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • s1985 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 wrote:
    A tak jeszcze o alkoholu i nie tylko...
    Wydaje mi się, że jedną z przyczyn poronień jest słaby zarodek z powodu źle rozwiniętej komórki jajowej czy plemnika. Osobiście jestem zdania, że lepiej poronić w takiej sytuacji niż patrzeć całe życie na cierpienie ciężko niepełnosprawnego dziecka.
    Picie alkoholu być może ma wpływ na takie poronienie (chociaż nie koniecznie), a zdrowy zarodek sobie poradzi.
    Ale oczywiście kto chce niech pije, kto nie chce to nie.
    Zgadzam się

Tova33 lubi tę wiadomość

2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Alicja92 Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2015, 21:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://postimg.org/image/ichjsvavp/

Ostatni z popoludnia. Trzymajcie kciuki. Te testy zawsze wychodzily blade. Byl bezowy sluz dzis, odrobinka. Byly bole podbrzusza i klucie w jajnikach. Cala sie trzese i boje...

myszaaa, Mama_Ali, Tova33, justyna14 lubią tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 lipca 2015, 07:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze, widzę lekko zarysowaną drugą kreskę :)
    Zazdroszczę nawet trochę ;)
    Oczywiście trzymam kciuki za dalszy, pozytywny rozwój sytuacji!

• Alicja92 Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 07:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to maly update ;) fioletowy 10 niebieski 25. W rzeczywistosci na niebieskim cien cienia fiolet cien. Temperatura troszke w dol. Oby to nie byla malejaca beta...

http://postimg.org/image/yre8j3o4d/

justyna14 lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 lipca 2015, 08:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 wrote:
    No to maly update ;) fioletowy 10 niebieski 25. W rzeczywistosci na niebieskim cien cienia fiolet cien. Temperatura troszke w dol. Oby to nie byla malejaca beta...

kochana trzymam kciuki bardzo mocno!!! :*:*

• justyna14 Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 wrote:

po cichu gratuluję i zachęcam do bety najlepiej dwa razy w odstępie 48 h żeby zobaczyć czy dobrze przyrasta a potem do gina się zapisz na za jakieś 3 tyg najwcześniej :)

relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Angela B-D Autorytet

Wysłany: 21 lipca 2015, 11:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki ja uciekam z lipcówek, testować będę na początku sierpnia...

Życzę powodzenia w staraniach <3

201612151778.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego