X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe Wisienki 2016
Odpowiedz

Lipcowe Wisienki 2016

Oceń ten wątek:
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 20 lipca 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia 90 wrote:
    Mam czas do soboty żeby się namyślec, mąż chce wyjeżdżać a ja? Szyję tu ubranka, zaczęłam się rozkręcać i mam to tak zostawić?On mówi, że tam będę szyć ale chcieliśmy 2 dziecko, mówi ze tam, jestem w kropce nie wiem jak tam to wygląda po ilu latach moglibyśmy się starać

    hmm wiem że tu kilka dziewczyn jest z Niemiec, ale nie pamiętam które
    jest chyba grupa staraczek z Niemiec, tak spytaj :-)

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 20 lipca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dasz rade wszedzie jesli miedzy wsmi jest zgoda i wzajemne wsparcie.wszystko sie ułoży zobaczysz :-) :-) :-)

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 20 lipca 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justysia ja tylko z doskoku,szybko napiszę.Jeżeli Twój mąż będzie miał legalną pracę,to staranka możesz zacząć od razu po przeprowadzce,będziesz miała ubezpieczenie zdrowotne na męża,jeżeli chodzi Ci o dostęp do kliniki niepłodności,to będziesz potrzebowała skierowanie od lekarza ginekologa z Niemiec,więc nie zapomnij wziąśc wszystkich wyników badań itd,czasami wystarczy mieć udokumentowane 6 mscy,czasami rok a czasami wysyłają od razu.Większość badań w klinice pokrywa kasa,dopiero przy UIU i IVF zaczynają się koszty.Co do żłobka,to często bukuje się miejsce będąc już w ciąży zależy od miasta.Po urodzeniu dziecka (na pierwsze i drugie) masz 194 e kindergeldu,niezależnie od zarobków.Jeżeli chcesz wyjechać,to najlepiej teraz,Natanek jest na tyle mały że szybko język załapie,a Ty unikniesz kosztów logopedy (prawie zawsze potrzebny w przypadku dzieci z PL).
    Dziewczyny z powodu przeprowadzki nie mam czasu na siedzenie na kompie,od przyszłego tyg prawdopodobnie nie będę miała net,bo na nowym mieszkaniu czekam na podłączenie.Gratuluję tym którym się udało (nie czytałam listy,ale strzelam,że jakieś wisienki się pojawiły),tym przed testowaniem życzę powodzenia.Jak do końca lipca dostanę @ to postaram się zameldować.
    Justysia jak masz jeszcze jakieś pytania wyślij mi priv,postaram się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe,ale przeprowadzkowy kocioł jeszcze potrwa :)

  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 21 lipca 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce podjąć pracę ale czy to zwiększy zarobek przy L4 czy macierzyńskim?

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 21 lipca 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brave, wysłałam zaproszenie

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za kciuki i czary, może następnym razem się uda ;) Melduje @.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia 90 wrote:
    Mam czas do soboty żeby się namyślec, mąż chce wyjeżdżać a ja? Szyję tu ubranka, zaczęłam się rozkręcać i mam to tak zostawić?On mówi, że tam będę szyć ale chcieliśmy 2 dziecko, mówi ze tam, jestem w kropce nie wiem jak tam to wygląda po ilu latach moglibyśmy się starać

    Justysia, ale on chce wyjeżdzać że szukać pracy czy juz ma jakąś?
    W pierwszym przypadku ja bym sama poczekała z wyjazdem az mąż czegos faktycznie nie znajdzie, wyjad z małym dzieckiem bez zabezpieczenia finansowego to moim zdaniem kiepski pomysł. Jesli już ma tam załatwioną prace, to nie ma co sie zastanawiać ;), pamiętaj, że najważniejsze żebyście byli razem. Reszta się poukłada!
    Ja sama, mimo ze dobrze nam sie tu zyje, chetnie bym gdzies wyjechała, wyprowadziła się, zmieniła wszystko. Taka cygańska dusza we mnie drzemie i juz id jakiegos czasu daje o sobie znać ;). Męczy mnie to zwykłe szare zycie, codzienne jechanie do pracy, wyczekiwanie na weekend. Marzy mi się wyjazd na kilka miesięcy gdzies, gdzie nie musiałabym robic nic, tylko odpoczywać :D, np jakaś wyspa...ech...dobra, zbieram się do roboty ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    Ja sama, mimo ze dobrze nam sie tu zyje, chetnie bym gdzies wyjechała, wyprowadziła się, zmieniła wszystko. Taka cygańska dusza we mnie drzemie i juz id jakiegos czasu daje o sobie znać ;). Męczy mnie to zwykłe szare zycie, codzienne jechanie do pracy, wyczekiwanie na weekend. Marzy mi się wyjazd na kilka miesięcy gdzies, gdzie nie musiałabym robic nic, tylko odpoczywać :D, np jakaś wyspa...ech...dobra, zbieram się do roboty ;)
    Ja mam to za każdym razem jak jestem na wczasach gdzieś - ostatnio w Chorwacji \rozglądałam się i zastanawiałam, jakby moje życie tam wyglądało, w Grecji byłam i ten sam scenariusz pisałam, chyba wyjadę na Węgry nad Balaton, otworze warzywniak i będę prowadzić sielskie życie, bo tutaj mam ciągle młyn w robocie, kilometry w trasie, uzeranie się z urzędnikami, dzień w dzień to samo, chciałabym czegoś zupełnie innego. Ale nie powiem - sam urlop macierzyński będzie dla mnie odskocznią, i juz nawet może być w PL :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Ja mam to za każdym razem jak jestem na wczasach gdzieś - ostatnio w Chorwacji \rozglądałam się i zastanawiałam, jakby moje życie tam wyglądało, w Grecji byłam i ten sam scenariusz pisałam, chyba wyjadę na Węgry nad Balaton, otworze warzywniak i będę prowadzić sielskie życie, bo tutaj mam ciągle młyn w robocie, kilometry w trasie, uzeranie się z urzędnikami, dzień w dzień to samo, chciałabym czegoś zupełnie innego. Ale nie powiem - sam urlop macierzyński będzie dla mnie odskocznią, i juz nawet może być w PL :P


    Oj tak. Wiesz, ja ostatnio zastanawiałam sięm czy to, ze tak szybko staramy sie o drugie dziecko nie jest własnie efektem tego ze ja chce po prostu wyłaczyć się z tego trybika pracy...Pierwotne załozenie było takie, ze drugie dziecko ma się pojawić jak Ala skonczy 3,5-4 latka. Na macierzynskim a wczesniej na zwolnieniu odpoczełam jak nigdy. I chyba tylko zaostrzyłam sobie apetyt na wolne:)
    Ja już nawet zaczęłam wyliczac kiedy mogłabym iść na zwolnienie jakbym teraz zaszła :D. Wiem wiem, mam coś z głową :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justysia macierzyński wyliczają z 12 ostatnich miesięcy,jak się nie pracuje to dostaje się przez rok około 300 e lub przez 2 lata połowę.Co do l4,tu bardzo dużo kobiet pracuje prawie do końca,6 tyg przed terminem można iść na macierzyńskie,płaci krankenkassa.Jezeli masz pracę niebezpieczną lub ze względów zdrowotnych nie możesz pracować dostaniesz zaświadczenie od lekarza,poza tym standardowo szef płaci do 6 tyg zwolnienia i to 60-70 %,później płaci kasa chorych 70 % brutto ostatnich dochodów,nie więcej niż 90% netto i nie więcej niż 3 937,50
    Bardzo często tu nie jest jak w Pl,tzn lekarze nie chcą wystawiać zwolnienia,bo jestem w ciąży itd,wszystko zależy jaka praca,często jest problemem progesteron dostać,jeżeli wyniki na to nie wskazują

  • justysia 90 Ekspertka
    Postów: 179 50

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męża rodzice pracują w Niemczech i z pracą to nie problem, zastanawiam się czy jakbym nie pracowałą i była na ubezpieczeniu męża to czy muszę zgłaszać od razu w PL ,żeby nie dawali tego 500+ ,czy sami dojdą do tego,że nie przebywam w Polsce

    w4sqyx8dsyrtvfv4.png
    f2wlj44jqs19ewji.png
    8708a133b2b2fe6a61fa7fed8b65a2a6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli na chwilę obecna Twój mąż nie ma tam pracy, jedzie licząc że nie bedzie miał problemu z jej znalezieniem.
    W takim wypadku na bym poczekała na sygnał ze faktycznie te prace ma...
    Ja rozumiem ze rodzice, ze niby nie problem, ale rózne rzeczy sie zdarzają, nie ryzykowałabym wyjazdu z małym dzieckiem, biorąc od uwage fakt, ze może sie zdarzyc ze bede na łasce teściów.
    Bo zwykle wszystko jest fajnie jak jest sie daleko. A jak juz jest realna potrzeba to cierpliwość pomagających- nawet rodziców, moze szybko sie skonczyc.

    Fipsik lubi tę wiadomość

  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Właśnie odebrałam wynik dzisiejszej bety - 79,2 mIU/ml :D Poryczałam się w drodze powrotnej :) Poproszę o dorodną wisienkę :D

    jatoszka, AJA_S, Madziulla, monika454, Milka1991, ojejku, Mona_M, Morwa, anuschka, rosax3, Kjopa3, gosia89, ktosiowa, ZakreconaŻona, Natalek, Jagah, AhnaKlementyna, Fipsik, justysia 90, Roza86 lubią tę wiadomość

    Awf3p2.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasieniaczek wrote:
    Hej dziewczyny. Właśnie odebrałam wynik dzisiejszej bety - 79,2 mIU/ml :D Poryczałam się w drodze powrotnej :) Poproszę o dorodną wisienkę :D
    gratuluje i mocno trzymam kciuki za następne 8 miesięcy :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasieniaczek wrote:
    Hej dziewczyny. Właśnie odebrałam wynik dzisiejszej bety - 79,2 mIU/ml :D Poryczałam się w drodze powrotnej :) Poproszę o dorodną wisienkę :D

    Napisałam pod wykresem...Ale
    Wielkie Wielkie Wielkie gratulacje!!! Rośnij duża, a ciąża niech będzie najnudniejsza z możliwych:*:*:*:*:* <3

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasieniaczek wrote:
    Hej dziewczyny. Właśnie odebrałam wynik dzisiejszej bety - 79,2 mIU/ml :D Poryczałam się w drodze powrotnej :) Poproszę o dorodną wisienkę :D

    Gratulacje!!

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasieniaczek wrote:
    Hej dziewczyny. Właśnie odebrałam wynik dzisiejszej bety - 79,2 mIU/ml :D Poryczałam się w drodze powrotnej :) Poproszę o dorodną wisienkę :D
    Gratki :)

  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo :) Powtórka bety dopiero w poniedziałek, bo wyjeżdżam na cały weekend. Jeśli będzie ładny przyrost bety, to rozpoczynam tym samym terminy na kwiecień i AJA będę grzać Ci tam miejsce :) Teraz czekam na małża z obiadem i dobrymi nowinami :D

    AJA_S lubi tę wiadomość

    Awf3p2.png
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ