Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 29 czerwca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy miesiąc, nowa szansa dla każdej z nas ☺️ część z nas pewnie już wybywa gdzieś na urlop, oby odpoczynek pomógł nam zresetować głowy i przyczynił się do spełnienia jednego z największych naszych marzeń - dwóch kresek na teście ⏸️
    Zapraszam do testowania, wzajemnego wspierania się i pogaduszek na każdy temat ;)
    Proszę o wyrozumiałość - mam w domu malucha i nie zawsze czas, żeby być na bieżąco, ale będę starać się wszystkiego pilnować. Gdyby jednak coś mu umknęło - śmiało dawajcie znać ☺️

    Kalendarz testowania:
    01.07. MimiM29 🤍, liwka 🐒
    04.07. PaulaG ⏸️, Cel95 🐒, Nineq 🐒
    05.07. Kinia92 🐒, Lasia1234 🐒, Dahlia 🐒, Miś 🤍
    06.07. MadziaIsm 🐒
    07.07. Treaclynat 🤍, KasiaWitaminka 🐒
    10.07. Nikolala 🐒
    11.07. Darrika 🐒, Frajda 🐒, Lusille 🐒, Zbuntowana 🧑🏻‍⚕️
    12.07. Monk@ ⏸️, Flofliper 🤍
    13.07. Phoebe46 🤍, Marteczka92 🐒
    15.07. Linka 🐒
    16.07. Britta 🐒, Malamia 🤍
    17.07. AnitaK 🐒, brilka 🤍
    19.07. NinaB 🐒, SunnyMe 🤞🏼
    20.07. kasia97 🤍
    21.07. Daga121222 🤍
    22.07. Sosenka93 🐒
    23.07. Wicher 🤍
    24.07. Avkaaa 🤞🏼
    25.07. Niecierpliwaja 🤞🏼, notsobadd 🤍
    26.07. imieniny Zbuntowana
    27.07. sofiz 🤞🏼, Paula6432 🐒, Anti 🐒, Deyansu 🤍
    28.07. Ragazza 🐒, liwka 🤍, grazka0022 🤞🏼, Kinia92 🤍
    29.07. Chochlik12 🤍, Marzycielka 🤞🏼
    31.07. Aries94 🤞🏼, MimiM29 🤞🏼, MimiM29 🎁, Azjak 🤍, Dahlia 🤍, Anulek84 🐒, KasiaWitaminka 🤍, Runnerka 🤍

    Legenda:
    - dwie kreseczki ⏸️
    - nie udało się... (tym razem!) 🐵🐒
    - biel na teście🤍
    - trzymamy kciuki za pozytywny test 🤞🏻
    - poronienie/ciąża biochemiczna 💔


    Wolne strzelczynie: 🏹
    Nieprzejrzysta 🏹 ellevv 🏹 Lexia 🏹 DreamBee 🏹 Katsue 🏹 Anulek84 🏹 Suzie 🏹 Maj.a 🏹 Zbuntowana 🏹


    Wiruski łapiemy od naszych brzuchatek z poprzednich miesięcznych wątków 🦠🦠🦠:
    Hach 🦠 ultramaryna_ 🦠 Megipta🦠 martysiaczki 🦠 monii00 🦠

    ❗❗ UWAGA❗❗
    Bądźmy dla siebie miłe i wyrozumiałe, jesteśmy tutaj żeby się wspierać. Niektóre starają się 3 lata, inne 2 miesiące, część ma już dzieci, a część walczy o pierwsze – sytuacja każdej z nas jest inna, ale cel mamy ten sam🎯
    Jeżeli natomiast wchodzisz na forum jedynie pochwalić się dwoma kreseczkami, bez najmniejszego udzielania się na wątku – na pewno spotkasz się z entuzjazmem, ale odrobinę mniejszym niż gdybyś jednak (mniej lub bardziej aktywnie) tą drogę do testowania przeszła z nami.
    Pamiętajcie, nie ma tematów zakazanych i wstydliwych!

    📷Jak dodać całe zdjęcia?
    Potrzebujesz do tego tej strony:
    https://pl.imgbb.com/

    po wgraniu zdjęcia wybierz kod osadzania “BBcode full”, skopiuj link, wklej na forum i gotowe!

    📋Sugerowana lista badań:
    》I ETAP
    3dc:
    • Estradiol, LH, FSH, Prolaktyna, Testosteron
    7 dpo:
    • Progesteron, Estradiol
    Pozostałe dni:
    • TSH, FT3, FT4, AntyTPO, AntyTG, USG tarczycy, Glukoza + Insulina na czczo, Krzywa glukozy, Krzywa insuliny, Monitoring cyklu, Badanie nasienia partnera

    》II ETAP
    • Wit D, Wit B12, Homocysteina, Kwas foliowy, Żelazo, Ferrytyna

    》III ETAP
    • Białko S, Białko C, Ana1, Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia), HSG
    Test DNA- trombofilia (zakrzepica), układ krzepnięcia, d-dimery, fibrynogen

    📱Aplikacja do fotografowania testów owulacyjnych i oceny natężenia kresek testowych do kontrolnych: Premom

    ✔️POLECANE TESTY OWULACYJNE:
    • Facelle z Rossmana,
    • Easy@Home (Amazon)
    • Clearblue niebieskie,
    • Testy DrMax,
    • OneStep,
    • HorienMedical dla osób z dużym stężeniem LH we krwi,
    • Domowe Laboratorium dla osób z małym stężeniem LH we krwi;

    Testy owulacyjne robimy aż do tzw. PIKu, czyli kiedy kreska testowa jest takiego samego lub mocniejszego koloru od kreski kontrolnej.
    Owulacja następuje po ok. 24-36 od PIKu.
    Testy, w których kreska testowa jest jaśniejsza od kontrolnej są negatywne i nie wskazują na owulacje w najbliższych 24-36h.
    Testów owulacyjnych NIE wykonujemy z pierwszego moczu. Przed zrobieniem testu rekomenduje się zachowanie 1,5-2 godzinnej przerwy od spożywania napojów i oddawania moczu.
    PIK może pojawić się nagle, zatem rekomenduje się wykonywanie testów 3 razy dziennie w momencie, gdy kreska testowa zaczyna ciemnieć.
    Testy zaleca się zacząć robić od 3-4 dni przed planowaną owulacją. Jeśli nie wiesz kiedy masz owulację, to najlepiej robić testy od zakończenia okresu.

    POLECANE SUPLEMENTY WSPIERAJĄCE PŁODNOŚĆ:
    💊Inozytol:
    https://holistyczniezdrowi.pl/jaki-inozytol-wybrac--porownanie-suplementow
    https://zosiawinczewska.pl/skuteczna-suplementacja-w-pcos-czesc-i-inozytole/

    Inozytol przyjmujemy w dawkach 500-2000 mg, w przypadku stwierdzonego PCOS dawki zwiększają się do 2 x 2000 mg na dobę.

    💊NAC:
    https://zosiawinczewska.pl/nac-a-wspieranie-plodnosci-w-pcos/
    https://fertinea.pl/NAC-dla-plodnosci-pary
    https://www.bestbody.com.pl/blog/czy-istnieja-suplementy-na-nieplodnosc/
    https://www.forumginekologii.pl/artykul/stanowisko-zespolu-ekspertow-na-temat-zastosowania-n-acetylocysteiny-w-ginekologii-i-poloznictwie

    NAC przyjmujemy od 3-7 dc. w dawce 1200-1800mg lub 600 mg codziennie, a w 3-7 dc - 1800 mg.

    💊Estrovita Skin

    💊FertilMan Plus

    SUPLEMENTY:

    ✅NA POPRAWĘ JAKOŚCI I ILOŚCI ŚLUZU

    🍀 OLEJ Z WIESIOŁKA
    Olej z wiesiołka działa świetnie na jakość i ilość śluzu. Przyjmujemy go od pierwszego dnia cyklu do owulacji włącznie. Po owulacji wiesiołek całkowicie odstawiamy. Wiesiołek może wywołać mikro skurcze w macicy, zatem nie jest rekomendowany po dniu owulacji.
    Wiesiołek przyjmujemy w dawce ok. 1500 – 3000 mg dziennie do owulacji.

    🍀 L-ARGININA
    Wpływa korzystnie na płodność u kobiet poprzez zwiększenie śluzu, poprawę ukrwienia żeńskich narządów rodnych, lepszy rozwój oocytów oraz sprawniejszą implantację.
    Zalecana dawka 500- 5000 mg dziennie.

    ✅Podstawą jest przyjmowanie Kwasu Foliowego, najlepiej w formie dobrze przyswajalnych folianów.
    Rekomendowana dawka to 0,4 mg na dobę, natomiast dla kobiet z nadwagą - 0,8 mg na dobę.

    ✅Natura w walce o płodność

    🍀 Zioła Ojca Sroki - ziołowa mieszanka, ma pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną, reguluje cykl miesiączkowy, wspiera owulację.
    Zioła dawkujemy zgodnie z instrukcją, najlepsze efekty uzyskujemy pijąc je przez cały cykl (od 1dc). Na każde 3 cykle stosowania należy zrobić 1 cykl przerwy.

    🍀 Zioła Ojca Klimuszki - mieszanka ziołowa, działa korzystnie na gospodarkę hormonalną, wywołuje silną owulację, wspiera zajście w ciążę, u partnerów wzmacnia nasienie, wspomaga organizm w stresie.
    Dawkujemy i stosujemy zgodnie z instrukcją.

    ✅NA POPRAWĘ ENDOMETRIUM:
    🍍ananas (bromelina),🍑morele,🍷czerwone wino, orzechy: migdały, brazylijskie 🥜

    ✅PLEMNIKOWE SUPER FOOD:
    Witamina C, Cynk, Witamina B, Witamina D, Witamina E, Koenzym Q10, Kwasy tłuszczowe omega-3, L-arginina, Nasiona kozieradki, Korzeń żeńszenia, Selen, L-karnityna, Olej lniany w dawce 1 łyżka/dobę.

    PRZYJMOWANIE SUPLEMENTÓW 💊

    Inozytol - do posiłku. W przypadku 2 gramów pora dnia nie ma znaczenia, w przypadku 4 gramów warto rozbić to na dwie dawki i przyjmować rano oraz wieczorem.
    Witamina B6, B12, kwas foliowy (witamina B9) - na ich wchłanianie nie wpływa pora dnia i można je łączyć z inozytylem.
    Witamina B
    UWAGA: witamin z grupy B, w tym również kwasu foliowego, nie łączymy z metforminą ani z witaminą C, która zmniejsza ich wchłanianie.
    Witamina D - w godzinach rannych, maksymalnie do 14, warto połączyć z posiłkiem tłuszczowym
    Jod - rano, najlepiej z posiłkiem, w którym nie powinno być warzyw kapustnych, brokuła itp.
    UWAGA: osoby, które przyjmują lewotyroksynę, muszą zachować odstęp pomiędzy lekiem a jodem, najlepiej ok. 2 godziny
    Magnez - można połączyć z jodem, ale w tym przypadku ważna jest forma pierwiastka. Zalecane, dobrze przyswajalne formy magnezu: cytrynian, taurynian, glicynian.
    Kwasy omega-3 - pora dnia nie ma znaczenia, najlepiej z posiłkiem.

    🧮PRZYDATNE KALKULATORY:
    BETA: https://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html
    HOMA: https://enel.pl/enelzdrowie/kalkulatory/kalkulator-homa
    DLA KAŻDEJ STARACZKI:
    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/ciaza-podstawy/hipotetyczna-hania/

    🎧PODCASTY - KILKA Z NICH - KASIA O HORMONACH🎧
    1. Wysoka prolaktyna - https://open.spotify.com/episode/7aiLwPoYyr15inzo4REyJL?si=620fe68529e74123
    2. PCOS i PCO - https://open.spotify.com/episode/16QD8Yh5MtKmqkVyT0x6oN?si=QcKPPKcjRZW5-UIFTXJmfg
    3. Zbyt długa faza folikularna - https://open.spotify.com/episode/03t3z0NitfqjxYgV3QxN0L?si=HFA8Ks1JQEOelDVOH7VtyQ
    4. Stres - https://open.spotify.com/episode/4Xo1CuaftJNkIDiWqRwe3Y?si=f4d8d51bf1a44587
    5. Niskie AMH nie jest wyrokiem - https://open.spotify.com/episode/75VZh4VUmYByq6VqeirQsL?si=UmboioeaREi9OPSbTnQP7Q
    6. Jak wyjść z zaburzeń hormonalnych - https://open.spotify.com/episode/2q5NfpX1wIFYqkayj9mzJU?si=05d8efd056794f11

    🍹WSPARCIE NADNERCZY W CODZIENNYM STRESIE - KOKTAJL NADNERCZOWY🍹
    Kasia o hormonach

    Składniki podstawowe:
    -1 szklanka soku pomarańczowego 🍊
    -1 solidna szczypta soli (kłodawska, himalajska, celtycka)
    -1/4 łyżeczki kamienia winnego (winian potasu);

    Wersja alternatywna podstawy:
    -1 szklanka wody kokosowej 🥥
    -1 solidna szczypta soli (kłodawska, himalajska, celtycka);

    Opcjonalne dodatki:
    -kolagen,
    -mleko kokosowe,
    -olej kokosowy;

    🍀CYKL MIESIĄCZKOWY POKAZANY NA OBRAZIE USG 🍀
    https://www.esterclinic.pl/cykl-owulacyjny-przez-pryzmat-usg/

    🍀HORMONY W CYKLU MIESIĄCZKOWYM 🍀
    https://ibb.co/VjJDPRV

    🥀KRWAWIENIE OWULACYJNE🥀
    Plamienie/lekkie krwawienie owulacyjne może mieć dwa podstawowe podłoża:
    *pęknięcie pęcherzyka Graafa, który uwalnia komórkę jajową
    *destabilizacja błony śluzowej macicy z powodu spadku stężenia estrogenów i jej delikatne złuszczenie;
    W drugim przypadku krawienie może trwać nawet do 4 dni.

    🥀KRWAWIENIE IMPLANTACYJNE🥀
    Po owulacji dochodzi do implantacji zarodka z reguły w ciągu 6-12 dnia po zapłodnieniu. W momencie implantacji zarodka w dobrze ukrwionej błonie śluzowej macicy, może dojść do delikatnego krwawienia implantacyjnego. Zarodek uszkadza częściowo naczynia krwionośne znajdujące się w ścianie macicy, aby później mogła zachodzić wymiana różnych substancji między dzieckiem a matką.
    Takie plamienie ma kolor mniej intensywny niż krwawienie menstruacyjne, nie występują w nim też ciemne, gęste skrzepy. Pojawia się bardzo często w terminie spodziewanej miesiączki i jest często z nią mylona.
    Może mieć też wtedy miejsce spadek temperatury bazowej ciała spowodowany implantacją zarodka.

    🌡MIERZENIE PODSTAWOWEJ TEMPERATURY CIAŁA O PORANKU🌡
    Mierzenie temperatury powinno odbywać się w ustach (w tym samym miejscu), pochwie (pod skosem, aby końcówka dotykała ścianki pochwy) lub odbycie, po minimum 5h nieprzerwanego snu. Podczas cyklu nie należy zmieniać termometru, jakim mierzy się temperaturę oraz miejsca jej mierzenia (w każdym z tych trzech miejsc utrzymuje się inna temperatura!).
    Temperaturę należy zmierzyć od razu po przebudzeniu, bez wstawania i wykonując możliwie jak najmniej ruchów (termometr należy mieć tuż przy łóżku). Nie należy trzymać termometru pod poduszką.
    Pomiar temperatury powinien trwać minimum 3 minuty. Jeżeli Twój termometr dokonuje tego pomiaru szybciej, należy go przed włączeniem umieścić w docelowym miejscu na 3 minuty, aby osiągnął temperaturę ciała. Po tym czasie należy rozpocząć pomiar.
    W przeciwnym wypadku pomiar może być niemiarodajny, ponieważ temperatura otoczenia jest niższa niż temperatura naszego ciała i termometr w krótszym czasie nie jest w stanie jej osiągnąć i dokonać faktycznego pomiaru.
    Należy pamiętać, aby dokonywać pomiaru temperatury codziennie o tej samej godzinie. A jeśli z jakiegoś powodu zrobimy to 1h szybciej - wtedy dodajemy 0,1 stopnia, jeżeli 1h później - odejmujemy 0,1 stopnia.

    🏵️JAK ZMIENIA SIE SZYJKA MACICY PODCZAS CYKLU? 🏵️
    W teorii tuż przed miesiączką szyjka opada nisko, robi się twarda, średnio otwarta żeby bez problemu odprowadzić krew.
    W pierwszej fazie cyklu jest nisko, twarda i zamknięta, z początku sucha - przypomina trzonek od łopaty lub nos.
    W dniach płodnych powoli się podnosi, wilgotnieje, mięknie i otwiera. Podczas owulacji jest wysoko, miękka (jak usta) i otwarta i bardzo wilgotna.
    Po owulacji szybko się zamyka, twardnieje i opada, przestaje być wilgotna, z reguły jest sucha. Jest taka do czasu tuż przed miesiączką.
    Po zapłodnieniu szyjka powinna być wysoko, długa i zamknięta, dopiero przed porodem powinna się skrócić i opaść.
    Teoria często nie pokrywa się z praktyką i szyjka macicy lubi zachowywać się indywidualnie w cyklu u każdego, dlatego nie martwcie się jeśli Wasze odczucia nie pokrywają się z tym tekstem.

    Żeby sprawnie oceniać swoją szyjkę macicy w cyklu, należy sprawdzać ją codziennie o tej samej porze (szyjka macicy w ciągu dnia zmienia swoje położenie), najlepiej kładąc jedna nogę na sedesie, a drugą która stoi na ziemi uginając. Szyjkę najlepiej jest badać środkowym palcem (najdłuższy). Aby dojść do wprawy potrzeba obserwować się minimum jeden cykl.


    💦INFORMACJA O BADANIU NASIENIA💦
    Warto zwrócić uwagę na to, jak oceniana jest próbka nasienia.
    Czy badany jest cały preparat na żywo pod mikroskopem, czy na podstawie klatek ze zdjęć.
    Podczas badania na podstawie klatek ze zdjęć, można trafić na zdjęcia, gdzie parametry nasienia różnią się całkowicie od parametrów obecnych w całej próbie.
    Należy szukać miejsc, gdzie oceniane jest nasienie na żywo, aby diagnostyka była miarodajna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 19:38

    ellevv, PaulaG, Namisa, Darrika, DreamBee, Aries94, Dahlia, Paula6432, Nikolala, Anulek84 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 980

    Wysłany: 29 czerwca, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej mnie proszę wpisać na 4 lipca 😍🥰

    Monk@, Kinia92, DreamBee lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 356 419

    Wysłany: 30 czerwca, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w lipcowym! :) proszę o zapisanie na 5.07 🤞🤞🤞

    Monk@, DreamBee lubią tę wiadomość

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • kasia97 Autorytet
    Postów: 699 994

    Wysłany: 30 czerwca, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poproszę na 20.07 🍀

    Monk@, DreamBee lubią tę wiadomość

    👩‍🦰 26 / 7 cs ✨
    💊 Omega 3, wit B6 i B12, C, D, E, kwas foliowy, inozytol, olej z wiesiołka, magnez, cynk, jod

    🙎‍♂️ 30
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 30 czerwca, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi urlop NIC nie dał

    Jak widzicie po opisie mimo że starania same w sobie krótkie, pierwszy cykl był teraz po zielonym świetle od ginekologa, endokrynologa, immunologa(tu najdłużej czekałam...) to już półtora roku płaczę i cierpię bo obawiam się o przyszłość.

    Od paru dni robię testy i same negatywy.... termin miesiączki to 5 lipca więc już powinno coś być, w tej straconej ciąży był cień cienia tydzień przed.

    Jestem załamana. Tyle osób powyżej 30, które są mniej zadbane widzę z dziećmi. A ja, mój mąż, tak bardzo się staramy, wszystkiego sobie odmawiamy co jest niezdrowe, alkohol ostatnio był w postaci łyka na sylwestra, suplementy sumiennie brane już od LAT i nic. Ja jestem mocno przebadana jak na 1 stratę (mąż ktory jest okazem zdrowia na razie podstawowe badania typu tarczyca czy glukoza, insulina, które są super, jak nie uda sie w kolejnym cyklu wysle go na bad nasienia), zaryzykowałam najnowocześniejsze leczenie i sumiennie pół roku brałam lek jak kazał immunolog, czekałam tyle od poronienia.... sprawdzałam czy nie mam zakrzepów w ciele, sprawiłam że przecieciala zespołu antyfosfolipidowego spadly, cykle się ładnie wyregulowały i od pół roku są pod zegarek i co z tego?

    Właśnie wstałam rano w niedzielę bo nie mogę spać, zrobiłam test i tylko się załamałam, nie mogę przestać płakać.

    Ludzie którzy byli singlami kiedy poroniłam teraz są w końcówce ciąży, nie umiem tego znieść..

    Ciężko mi bardzo, czytam to forum jako gość ale postanowiłam dziś założyć konto..

    Mam wszystko z listy badań która wrzuciłaś zrobione plus allo i cross match po poronieniu, oprócz hsg i nasienia (hsg na razie nie widzą zaleceń do tego, a badanie nasienia pewnie trzeba będzie zrobić jak 2 cykle się nie uda)

    Niektóre z Was mają dzieci, ja nie mam i myślę czy kiedykolwiek się uda. Kiedyś chciałam 2 ale to zbytnia zachłanność, gdyby chociaż 1 się udało..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 05:27

    bajkowadama lubi tę wiadomość

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Hach Autorytet
    Postów: 891 875

    Wysłany: 30 czerwca, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesmialo wysyłam Wam moc wiruskow ciążowych 🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠💐💐
    Częstujcie się śmiało i zarazajcie ciaza ❤ niech ten cykl będzie Wasz!

    Monk@, Kinia92, kasia97, Darrika, DreamBee, Frajda, grazka0022, Nieprzejrzysta, Paula6432, Nikolala, Azjak, Klaudek11, Zbuntowana, AgaKa800 lubią tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Flofliper Koleżanka
    Postów: 45 28

    Wysłany: 30 czerwca, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    jestem nowa na Waszym forum i jestem pod ogromnym wrażeniem ♥️ Wszystkie Was bardzo mocno ściskam. Dużo od Was się dowiedziałam, czytałam co piszecie. Staram się od czerwca zeszłego roku w klinice w Czechach. Po drodze miałam 3 histeroskopie (najpierw nie usunięto wszystkich polipów, a potem polip się odnowił). W piątek 28.06 miałam swój pierwszy transfer. Pani doktor była pod wrażeniem zarodeczka (5 dniowy, AA). Wiem, że to głupie dzis jest niedziela, a ja nic nie czuję. Jakbym nie miała transferu. Czytałam, że niektóre z Was miały ból brzucha, ja nic. Ściskam Was mocno 🍀

    DreamBee, Zbuntowana lubią tę wiadomość

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 30 czerwca, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Mi urlop NIC nie dał

    Jak widzicie po opisie mimo że starania same w sobie krótkie, pierwszy cykl był teraz po zielonym świetle od ginekologa, endokrynologa, immunologa(tu najdłużej czekałam...) to już półtora roku płaczę i cierpię bo obawiam się o przyszłość.

    Od paru dni robię testy i same negatywy.... termin miesiączki to 5 lipca więc już powinno coś być, w tej straconej ciąży był cień cienia tydzień przed.

    Jestem załamana. Tyle osób powyżej 30, które są mniej zadbane widzę z dziećmi. A ja, mój mąż, tak bardzo się staramy, wszystkiego sobie odmawiamy co jest niezdrowe, alkohol ostatnio był w postaci łyka na sylwestra, suplementy sumiennie brane już od LAT i nic. Ja jestem mocno przebadana jak na 1 stratę (mąż ktory jest okazem zdrowia na razie podstawowe badania typu tarczyca czy glukoza, insulina, które są super, jak nie uda sie w kolejnym cyklu wysle go na bad nasienia), zaryzykowałam najnowocześniejsze leczenie i sumiennie pół roku brałam lek jak kazał immunolog, czekałam tyle od poronienia.... sprawdzałam czy nie mam zakrzepów w ciele, sprawiłam że przecieciala zespołu antyfosfolipidowego spadly, cykle się ładnie wyregulowały i od pół roku są pod zegarek i co z tego?

    Właśnie wstałam rano w niedzielę bo nie mogę spać, zrobiłam test i tylko się załamałam, nie mogę przestać płakać.

    Ludzie którzy byli singlami kiedy poroniłam teraz są w końcówce ciąży, nie umiem tego znieść..

    Ciężko mi bardzo, czytam to forum jako gość ale postanowiłam dziś założyć konto..

    Mam wszystko z listy badań która wrzuciłaś zrobione plus allo i cross match po poronieniu, oprócz hsg i nasienia (hsg na razie nie widzą zaleceń do tego, a badanie nasienia pewnie trzeba będzie zrobić jak 2 cykle się nie uda)

    Niektóre z Was mają dzieci, ja nie mam i myślę czy kiedykolwiek się uda. Kiedyś chciałam 2 ale to zbytnia zachłanność, gdyby chociaż 1 się udało..
    Witaj! Cieszę się, że postanowiłaś założyć konto i odezwać się na wątku. Niestety, starania o dziecko nie są sprawiedliwe, wiele kobiet starających się latami o dziecko, doświadcza tego, o czym napisałaś - okazuje się, że wokół jest masa par, które po prostu raz się nie zabezpieczyły i mają dziecko, a często i kilkoro właśnie w taki sposób. Inne biegają po lekarzach i na badania po kilka razy w każdym cyklu i ciągle nic. I od tego jest właśnie to forum. Tutaj zawsze możesz się wygadać, bo kto inny zrozumie Cię lepiej, jak inna staraczka? Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wsparcie, którego potrzebujesz.

    A powiesz mi proszę, z czego wynikała tak długa przerwa w staraniach? Dlaczego lekarz mnie dawał Wam tak długo zielonego światła?

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 30 czerwca, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flofliper wrote:
    Cześć dziewczyny,

    jestem nowa na Waszym forum i jestem pod ogromnym wrażeniem ♥️ Wszystkie Was bardzo mocno ściskam. Dużo od Was się dowiedziałam, czytałam co piszecie. Staram się od czerwca zeszłego roku w klinice w Czechach. Po drodze miałam 3 histeroskopie (najpierw nie usunięto wszystkich polipów, a potem polip się odnowił). W piątek 28.06 miałam swój pierwszy transfer. Pani doktor była pod wrażeniem zarodeczka (5 dniowy, AA). Wiem, że to głupie dzis jest niedziela, a ja nic nie czuję. Jakbym nie miała transferu. Czytałam, że niektóre z Was miały ból brzucha, ja nic. Ściskam Was mocno 🍀
    Cześć! Trzymamy kciuki! 🤞🏼🤞🏼 będziesz z nami testiwac? Wpisać Cię na któryś dzień?

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 192 206

    Wysłany: 30 czerwca, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! 😇
    To już mój kolejny wątek (nie zliczę), zawsze mało się udzielam, ale dużo się od Was uczę 🙂
    Ostatnio moje cykle zwariowały - najpierw spóźniał mi się okres 5 dni, a teraz przyszedł szybciej o 10 dni… czyli dostałam go w 17 dc 😔 to pokrzyżowało moje plany, bo miałam iść na badanie drożności jajowodów, niestety nie zdążę odebrać wyników cytologii, które są mi potrzebne i muszę przełożyć badanie na kolejny cykl. Ale nie poddaję się 💪🏻
    Po burzy zawsze wychodzi słońce ☀️

    Ale poproszę o wpisanie mnie na 21.07

    Kinia92, Darrika, DreamBee, Frajda lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, omega 3, selen i cynk

    18.10 ➡️ Pierwsza wizyta w Klinice Niepłodności
  • MadziaIsm Autorytet
    Postów: 329 787

    Wysłany: 30 czerwca, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:)
    Mam nadzieję, że mnie przyjmijcie;)
    To jest nasz pierwszy cykl starań po uzyskaniu zielonego światła od genetyka. Jestem na tym forum od roku, byłam w grupie październikowej. Niestety
    w lutym, w 22 tygodniu straciliśmy nasza córeczkę. Mieliśmy zalecenia aby odczekać 3 miesiące po łyżeczkowaniu i zrobić w międzyczasie badania genetyczne. Wszystko okazało się ok

    Bardzo proszę o wpisanie na 6 czerwca to będzie mój 11 dpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 10:16

    Darrika, DreamBee, Anulek84 lubią tę wiadomość

    🧑 43
    🧔31
    🧍 24
    💃14

    14.10.23 ⏸️
    3.11.23 ❤️
    20.02.24 💔😇 Milusia
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 30 czerwca, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222, MadziaIsm, witajcie, rozgośćcie się 🥰

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Flofliper Koleżanka
    Postów: 45 28

    Wysłany: 30 czerwca, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bym chciała! Test mam zrobić po 14 dniach czyli wypada 12 lipca. A ja już się stresuje 🙈🙈🙈🙈
    Monk@ wrote:
    Cześć! Trzymamy kciuki! 🤞🏼🤞🏼 będziesz z nami testiwac? Wpisać Cię na któryś dzień?

    Monk@ lubi tę wiadomość

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 30 czerwca, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flofliper wrote:
    Bardzo bym chciała! Test mam zrobić po 14 dniach czyli wypada 12 lipca. A ja już się stresuje 🙈🙈🙈🙈
    Czyli testujemy razem 😀 choć ja pewnie do testu nie dotrwam i @ przyjdzie wcześniej 😝

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lasia1234 Przyjaciółka
    Postów: 108 133

    Wysłany: 30 czerwca, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zgłaszam się na testowanie na 05.07 🙂

    Monk@, DreamBee, Flofliper lubią tę wiadomość

    👩‍🦰 31🧔34
    Starania od 01.2023
    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔
    02.2024 histeroskopia z wycięciem polipa
    03.2024 leczenie stanu zapalnego endo

    wyniki B12 ferrytyna kwas foliowy - bez szału

    PLAN:
    suplementacja w celu poprawy wyników
    Gastroskopia i diagnostyka układu pokarmoweg
    Badania hormonów
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 30 czerwca, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Witaj! Cieszę się, że postanowiłaś założyć konto i odezwać się na wątku. Niestety, starania o dziecko nie są sprawiedliwe, wiele kobiet starających się latami o dziecko, doświadcza tego, o czym napisałaś - okazuje się, że wokół jest masa par, które po prostu raz się nie zabezpieczyły i mają dziecko, a często i kilkoro właśnie w taki sposób. Inne biegają po lekarzach i na badania po kilka razy w każdym cyklu i ciągle nic. I od tego jest właśnie to forum. Tutaj zawsze możesz się wygadać, bo kto inny zrozumie Cię lepiej, jak inna staraczka? Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wsparcie, którego potrzebujesz.

    A powiesz mi proszę, z czego wynikała tak długa przerwa w staraniach? Dlaczego lekarz mnie dawał Wam tak długo zielonego światła?

    Strasznie mnie to boli. Jestem przyzwyczajona ze ciężka praca np nie mam objawów choroby tarczycy, dieta i ruch wyeliminowały insulinooporność która w covid się na chwilę pojawiła, a dbaniem o życie pod fazy cyklu sprawiłam że mam zdrowe hormony oraz nie mam obrazu pco w usg od roku (a 2 lata temu był cały czas, w tym przed stracona ciaza).

    Jestem przyzwyczajona ze mam pod górkę, ale idąc do najlepszych najdrozych specjalistów zamiast łysienia androgenowego mam piękne włosy do pasa, zamiast otyłości dobra figurę a cerę też sporo lepsza, bez 1 zmarszczki.

    W skrócie ze ciężką praca i życie o wiele inne niż moich znajomych (bycie fit, zero używek, itp) osiągnę to czego chce. Ok byli zawsze tacy co to mieli jedząc MacDonalda, jakoś to akceptowałam, bo zyjac zdrowo od dziecka (kiedy zdiagnozowali hashi, po roku już jako dziecko je cofnęłam w remisje więc może to pokaże moja determinację).

    Marzec: strata, wyjazd żeby się nie rozsypać

    Kwiecień: szpital i diagnostyka (byłam zapisana w razie czego jakby się nie udało zajść w 6m, wyszło że później się staraliśmy i od razu się udalo)

    Maj,czerwiec: ponowienie badan na zespół antyfosfolipidowy, wyjazdy wakacyjne

    Lipiec, sierpien: wizyty u immunolog. Badania czy nie mam zakrzepów np w głowie itp bo mam potrójny silny zespół. Dyskusja o leczeniu.

    Wrzesień, październik: długie wakacje, przerwa dla głowy po setkach badań i tomografów itp

    Listopad,grudzien: rozpoczęcie przyjmowania hydroxychlorochiny

    Marzec: immunolog prosi o kolejne 3msc na leku bo efekty wg badań są lepsze jak pacjentka chociaż 6msc bierze hydro (dziecko nie ma przeciecial negatywnych od matki, a matka ma normalna ciaze a przynajmniej wielka szanse na to).
    Ginekolog twierdzi że on by nie czekał i już zaczynał

    No i posłuchałam immunolog, pierwszy czerwcowy cykl już prawie za mną. Ona ma trochę podejście w którym moje życie i bezpieczeństwo jest najważniejsze.

    Lekarze ze szpitala mówili że nie mam chorób i je wymyślam, dali zielone światło po 3msc. Endokrynolog też była happy w sumie zawsze bo jak pisałam nie mam io, a wyniki tarczycy lecząc się ładne.

    Od roku widząc matki z dziećmi cierpię, przechodzę na drugą stronę jak idzie ktoś z wózkiem. Mieszkam na małym "luksusowym" osiedlu - kazdy w budynku ma dziecko.... wszyscy starsi niż my. Raz czy dwa nawet było pytanie czy namawianie więc ludzie bez złych doświadczeń skoro poruszają temat.

    to boli :(

    Rok temu miałam co chwila zagraniczne wyjazdy żeby się ogarnąć psychicznie. W tym roku nie planujemy na razie lecieć samolotem bo "co jak wyjdzie na wakacjach a z moją choroba latanie na początku ciazy jest niewskazane".

    Rozpisałam się... mam nadzieję że to wątek na dłużej a nie tylko na lipiec bo przyda się wsparcie.

    Chciałabym też ochłonąć bo kiedyś z rok, dwa najlepsze przyjaciółki zaczną myśleć o ciazy.. a jak ja sobie z tym poradzę i jakim będę wsparciem jak mnie to rozwali? Nie chce ich stracić..

    bajkowadama lubi tę wiadomość

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 30 czerwca, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do dat możesz mi wpisać 4 lipca i na razie dać znak że test negatywny.. ostatni zrobię 4 i dam znać.

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Nieprzejrzysta Ekspertka
    Postów: 221 310

    Wysłany: 30 czerwca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mnie proszę wpisać na wolną strzelczynie 😀 Niestety w lipcu nie będę testować bo mieliśmy miesięczną przerwę, ale i tak się cieszę, że już lipiec bo dość szybko zleciało 😅😆
    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny 😀

    DreamBee, Monk@ lubią tę wiadomość

    Zaczynamy 7 mc starań... 👣
    -Mthfr - Brak mutacji
    -Podejrzenie Hashimoto, guzki na tarczycy.
    -Niedowaga ⚖️
    -Od dzieciństwa problemy z serduchem 💔💉
    ASD II,
    - Arytmia od 2021r.
    -Anemia (Czerwiec 2024r.)
    Z mężem mamy po 28 lat
    💒26.09.2020r.
  • Ragazza Koleżanka
    Postów: 39 55

    Wysłany: 30 czerwca, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w nowym wątku, ja planuję testowanie 28 lipca

    DreamBee, Monk@ lubią tę wiadomość

    31 lat
    Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    Fertistim, omega 3, b12, cynk, d3, selen, olej z wiesiołka, Euthyrox25

    4cs
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 30 czerwca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek z rana, ja poproszę o testowanko na 11 lipca. :) to będzie pierwszy dzień przypuszczlanej miesiączki, więc mam nadzieję, że wytrwam 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 09:15

    DreamBee lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ