X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 437 1053

    Wysłany: 3 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajkowadama wrote:
    Ja polecam serdecznie seriale na Apple TV - szczególnie Ted Lasso (wrócę do niego jeszcze nie raz bo mi skradł serce!) Kulawe konie, Rozdzielenie, Czarny ptak, W tłumie - chociaż ten ostatni ma ciężką tematykę, a wiem że nie każdy takie lubi

    Uwielbiam ten serial 😍 ostatnio oglądaliśmy i skradł nasze serce… obejrzeliśmy w tydzień wszystkie 3 sezony!

    bajkowadama lubi tę wiadomość

    👧🏻 28
    👦🏼 26
    8cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Już po wizycie na monitoringu, najpierw na usg zobaczył, ze nadal nic nie pękło i zapisal mi na recepte jakiś orvitrelle na zastrzyk :/ ale potem jak zobaczyl moje zdjecie z usg z poniedzialku to skapnal sie, ze mialam 3 pecherzyki a nie dwa, jeszcze raz zrobil mi usg i uznal, że rzeczywiscie jeden już pęknał i kazal mi tylko zrobic prog i estradiol w 7dpo :/ no masakra... ale dzieki Bogu, ze nie musze bulic kasy za kolejna wizyte za dwa dni i jakis zastrzyk...
    Jutro mialam miec pierwsza wizyte u innego gin, no bo ten wlasnie takim zachowaniem i
    zmienianiem zdania mnie juz denerwuje, ale mi odwolal i dopiero zapisali mnie za sierpień...
    Super, że pękł 💪🏼
    Współczuję lekarza 😕 mam nadzieję, że ten drugi okaże się konkretniejszy

    Lilinka lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2123 2103

    Wysłany: 3 lipca, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Już po wizycie na monitoringu, najpierw na usg zobaczył, ze nadal nic nie pękło i zapisal mi na recepte jakiś orvitrelle na zastrzyk :/ ale potem jak zobaczyl moje zdjecie z usg z poniedzialku to skapnal sie, ze mialam 3 pecherzyki a nie dwa, jeszcze raz zrobil mi usg i uznal, że rzeczywiscie jeden już pęknał i kazal mi tylko zrobic prog i estradiol w 7dpo :/ no masakra... ale dzieki Bogu, ze nie musze bulic kasy za kolejna wizyte za dwa dni i jakis zastrzyk...
    Jutro mialam miec pierwsza wizyte u innego gin, no bo ten wlasnie takim zachowaniem i
    zmienianiem zdania mnie juz denerwuje, ale mi odwolal i dopiero zapisali mnie za sierpień...

    No to coś dobrego. Że jeden pęknięty, ale ten lekarz faktycznie no trochę wtopy robi, szkoda, że tego drugiego dopiero na sierpień masz. :/

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 3 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No ja mam to szczęście, że w sumie już na macierzyńskim zaczęłam zdalnie, potem prace straciłam na 3 miesiące i udało mi się znaleźć i też zdalnie w pełni i mimo nędznych zarobków, które czasem mnie bolą, to jednak doceniam brak stresu w pracy, brak dojazdów, super ludzie w zespole i to, że mogę pranie wywiesić czy obiad ogarnąć czasem jak luźniejszy dzień jest

    Ja też cenie to bardzo, wydawało mi się, że przyda się to w ciazy że będę mogła pracować na luzie i nie będę musiała mówić niczego od razu. No i z dzieckiem to też plus. Tak sobie marzyłam 😉 ale lubię tak na codzień żyć. Mieć czas od razu po kliknięciu wyłącz np na wycieczkę,spacer 😊

    Smutno mi się zrobiło pod koniec dnia, wpadłam tu na forum na jakiś wątek o KIRach.. jeden mam tylko czy on wystarczy. Jakoś mi ciężko dziś. Z plusów niby ten co mam jest ważny. Ciekawe jakie wyniki takich badań miałyby osoby z dziećmi które tego nie sprawdzały 🤔 w sumie są też ludzie z kirami AA którym się udaje

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • MadziaIsm Autorytet
    Postów: 329 787

    Wysłany: 3 lipca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny,czy myślicie że jest jeszcze szansa? Bo ja już glupieję. Miesiączkę miałam 14.06. potwierdzoną monitoringiem owulację 26.06. Dziś internistka zleciła mi badania m in betę, bo chodziło o ew. leki. Wynik < 2,30. No i teraz się zastanawiam, czy jeszcze za wcześnie ( bo to dziś jest 8 do) czy raczej w tym cyklu się nie udało. Miałam testować w sobotę, czyli 11 dpo . Termin @ 11.06. Już się zaczęłam stresować

    🧑 43
    🧔31
    🧍 24
    💃14

    14.10.23 ⏸️
    3.11.23 ❤️
    20.02.24 💔😇 Milusia
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadziaIsm wrote:
    Kurczę dziewczyny,czy myślicie że jest jeszcze szansa? Bo ja już glupieję. Miesiączkę miałam 14.06. potwierdzoną monitoringiem owulację 26.06. Dziś internistka zleciła mi badania m in betę, bo chodziło o ew. leki. Wynik < 2,30. No i teraz się zastanawiam, czy jeszcze za wcześnie ( bo to dziś jest 8 do) czy raczej w tym cyklu się nie udało. Miałam testować w sobotę, czyli 11 dpo . Termin @ 11.06. Już się zaczęłam stresować
    Może być za wcześnie. Do implantacji mogło jeszcze nie dojść, więc i beta mogła nie wystartować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 21:51

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja mam pytanie do mądrych głów ;) lepiej zbadać proga 9dpo niż 6dpo, prawda? Skoro wydziela się skokowo, to faktycznie badanie jest miarodajne? Czy po prostu jeśli była owulacja, to wynik nie będzie niższy niż 10, bez względu na to, w którym momencie się zbada (czy przed wyrzutem czy po)?

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Paulina666 Autorytet
    Postów: 892 664

    Wysłany: 3 lipca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Smutno mi się zrobiło pod koniec dnia, wpadłam tu na forum na jakiś wątek o KIRach.. jeden mam tylko czy on wystarczy. Jakoś mi ciężko dziś. Z plusów niby ten co mam jest ważny. Ciekawe jakie wyniki takich badań miałyby osoby z dziećmi które tego nie sprawdzały 🤔 w sumie są też ludzie z kirami AA którym się udaje
    Hej!A który masz?

    👱‍♀️-39
    4 lata starań
    PCOS,bielactwo,MTHFR(C677)-układ hetero
    MTHFR(A1298)-układ hetero,PAI-1 układ hetero,KIR-AA,HLAC-C1,C2❌
    Kariotyp✅
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1277 2675

    Wysłany: 3 lipca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    To i ja mam pytanie do mądrych głów ;) lepiej zbadać proga 9dpo niż 6dpo, prawda? Skoro wydziela się skokowo, to faktycznie badanie jest miarodajne? Czy po prostu jeśli była owulacja, to wynik nie będzie niższy niż 10, bez względu na to, w którym momencie się zbada (czy przed wyrzutem czy po)?


    Zrobiłabym raczej 6dpo, a jeśli wynik byłby taki na pograniczu to ewentualnie jeszcze tego 9tego powtórka. Raczej 6dpo powinien i tak pokazać, czy była owu czy nie ;)
    Ja robiłam proga raz (co śmieszne, w cyklu ciążowym, nie wiedziałam wtedy jeszcze że się udało) i 8dpo miałam ponad 15. Jak na ciążę to taki bardzo przeciętny wynik, ale potwierdził mi wtedy, że owu była.

    Namisa, Monk@ lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 3 lipca, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    To i ja mam pytanie do mądrych głów ;) lepiej zbadać proga 9dpo niż 6dpo, prawda? Skoro wydziela się skokowo, to faktycznie badanie jest miarodajne? Czy po prostu jeśli była owulacja, to wynik nie będzie niższy niż 10, bez względu na to, w którym momencie się zbada (czy przed wyrzutem czy po)?

    Podczytuję Was tak trochę z partyzanta to stwierdziłam ze odpowiem 😅 Zwlaszcza przy krótszych fazach lutealnych ja bym badała raczej wcześniej niż później. Jesli powiedzmy 11dpo dostajesz już okres to 9/10dpo progesteron będzie już raczej w tendencji spadkowej wiec badanie w 6dpo powinno być bardziej miarodajne bo blizej potencjalnego piku. Co do drugiego pytania to niekoniecznie wynik nie będzie niższy niż 10 mimo przebycia owulacji - z różnymi ramami się spotykałam, z reguły mówi się że progesteron powyżej 4 świadczy o przebytej owu, ale fakt ze zbadany w piku powinien wynosić powyzej 10, co świadczy o dobrej jakości owulki. Choć bez jakiegoś religijnego przywiązania że to musi być 10-15 i koniec, bo z tym badaniem ciezko czasem się wstrzelić w związku z tym pulsacyjnym wydzielaniem w ciagu dnia.

    Powodzenia w tym miesiącu, mocne kciuki dla was wszystkich! 🤞🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 22:40

    Monk@, Lexia lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 3 lipca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Zrobiłabym raczej 6dpo, a jeśli wynik byłby taki na pograniczu to ewentualnie jeszcze tego 9tego powtórka. Raczej 6dpo powinien i tak pokazać, czy była owu czy nie ;)
    Ja robiłam proga raz (co śmieszne, w cyklu ciążowym, nie wiedziałam wtedy jeszcze że się udało) i 8dpo miałam ponad 15. Jak na ciążę to taki bardzo przeciętny wynik, ale potwierdził mi wtedy, że owu była.

    Ja już po pozytywnym teście miałam 13 ng - potem nie wiem bo juz nie badałam, ale ciaza byla totalnie fizjologiczna i rozwijała sie od poczatku do konca prawidłowo 😊 A co ciekawe w ciąży która poroniłam miałam na tym samym etapie 15 ng. Wiec jak widać to też nie musi być tak 1:1, że wysoki progesteron = bankowo sukces. Dużo zmiennych jak zwykle 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 22:43

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️
    Ja się właśnie skłaniałam do podwójnego badania. Moje pytanie było stąd, że nie jestem pewna dnia owulacji i sobota to byłby 6/7dpo, a poniedziałek 8/9dpo. No i stwierdziłam, że zbadam chyba i w sobotę i w poniedziałek, żeby zobaczyć, co się dzieje.
    Namisa jest w temacie, ale dodam celem wyjaśnienia - u mnie są krótkie fazy lutealne, ostatnia 9-10 dni miała. Owulacji jestem praktycznie pewna, że była, bardziej się zastanawiam nad poziomem proga, czy jest w miarę sensowny czy jednak jeszcze kiepski. I pod tym kątem myślałam robić to badanie. Myślicie, że jest sens?

    PS ja po pozytywnym miałam około 13, przy powtórce tak samo

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 3 lipca, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina666 wrote:
    Hej!A który masz?

    Mam 2ds2 i ogólny wynik bx

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Paulina666 Autorytet
    Postów: 892 664

    Wysłany: 3 lipca, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Mam 2ds2 i ogólny wynik bx
    To nie masz się czym martwić

    👱‍♀️-39
    4 lata starań
    PCOS,bielactwo,MTHFR(C677)-układ hetero
    MTHFR(A1298)-układ hetero,PAI-1 układ hetero,KIR-AA,HLAC-C1,C2❌
    Kariotyp✅
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 396 570

    Wysłany: 3 lipca, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, ostatnie moje spostrzeżenie i lecę spać.

    Jeszcze odnośnie tego progesteronu... Uznacie mnie za dziwną, ale moze faktycznie coś w tym jest (przeczytałam wszystkie możliwe informacje i nie znalazłam potwierdzenia, więc to moja analiza) 😂

    Zauważyłam, że złoto mi farbuje skórę. Palec przed @ bywa czarny jakbym tombak nosiła.
    Stwierdziłam, a raczej zauważyłam że jak progesteron mi spada to pojawiają się u mnie czarne ślady na ciele od złota, od srebra zresztą też. Normalnie w trakcie trwania cyklu nie mam żadnych śladów, a na @ czarny palec.

    Wiem, dziwne 🫨🫨😂

    Starania od : 10.2021
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 3 lipca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie,

    Nieśmiało chciałam wpaść nakichać na Was ciążowymi wiruskami. 😎
    🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠
    Czestujcie się! Apsik! 🤧

    Monk@, Lexia, MadziaIsm, Kinia92, ellevv, PaulaG, Frajda, Darrika, brilka, Lasia1234, Klaudek11, Namisa, Lilinka, Chochlik12, grazka0022, kasia97, Ann1997, DreamBee, Aries94, liwka, Paulina666 lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Moje drogie,

    Nieśmiało chciałam wpaść nakichać na Was ciążowymi wiruskami. 😎
    🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠
    Czestujcie się! Apsik! 🤧
    😍😍😍

    siesiepy lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1277 2675

    Wysłany: 3 lipca, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy, odkąd tu wróciłam podczytuję Twój pamiętnik i mocno trzymałam kciuki. Ta ciąża to ewenement i cud, a jeśli przełoży się na charakter Dzidziona, to wróżę Ci intensywne i podnoszące ciśnienie macierzyństwo 🙈😅
    Gratulacje, dużo zdrówka i już teraz tylko NUDY i SPOKOJU ❤️🤰🏼

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 3 lipca, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    A nie jest tak że samo zagnieżdżenie w jakiś sposób czuć?

    Nie czułam zagnieżdżenia w żadnej ciąży. Czulam tylko owulację.

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 3 lipca, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina666 wrote:
    To nie masz się czym martwić

    O, a czy mogę Cię prosić o rozwinięcie? 🥰

    Pytałam immunolog o accofil czy encorton ale również stwierdzila że nie widzi potrzeby, z racji że nie był to główny temat wizyty nie dopytalam

    Osobiście byłabym gotowa na wszelkie leki, niby się bałam np hydro (ulotka z nagłym zgonem jako efektem ubocznym nie zacheca) ale jest git

    Nie chce jednak też naciskać lekarzy żeby dawali w razie czego już leki, akurat trafiam na takich którzy dopiero z czasem dodają jak trzeba

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ