X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe46 wrote:
    Ja mam dziś 39 DC i do miesiączki prawie tydzień... Ale to wyjątkowo długi cykl bo przez urlop mi się przesunął.
    Śmieje się że jakbym zaszła to byłoby śmiesznie bo różnica między wiekiem ciąży z ostatniej miesiączki a realnym / z USG będzie serio spora
    U mnie tak było, ja zawsze miałam długie cykle. Co prawda nie taki, jak Ty teraz, ale u mnie średnio 35 dni +/- kilka dni. Z tym że ja wiedziałam, że owulacja była około tygodnia później i że to się skoryguje po dacie z USG ;)

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka, Zbuntowana, przytulam 🫂

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadziaIsm wrote:
    Dzień dobry:)
    @Monk@ jak się czujesz? Jakieś objawy?
    Miłego j słonecznego dnia!
    U mnie plamienie ustało, dyskomfort też, więc nadzieja jeszcze jest 😁 Tak sobie wmawiam, że może to było plamienie implantacyjne 😉 test zrobię jutro, mam też skirtoeaniry na betę na wszelki wypadek. Ten Luxmed poraz kolejny bardzo się przydaje. W poprzedniej, straconej ciąży, wiele razy powtarzałam betę, bo taka była potrzeba i cieszę się że nie musiałam płacić za każdym razem
    A widzisz, może jednak 🤞🏼

    Ja się czuję dobrze, dziękuję. Objawów raczej żadnych, macicę czuję, jakby była mega spuchnięta, ale to trochę jak na okres. Może trochę bardziej 😅 a tak to raczej nic.

    A powiesz mi, jak to w tym Luxmedzie wygląda? Do labu trzeba iść tego ich? Bo ja poprzednią ciążę prowadziłam w medicover i zupełnie nie wiem, jak się teraz zabrać chociażby do umówienia pierwszej wizyty (jeszcze praktycznie z Luxmed nie korzystałam, tylko z jednej teleporady 😅). W medi przed pierwszą wizytą można było się umówić na teleporade do położnej i wystawiała skierowanie na betę, morfologię, mocz i nie wiem, czy nie coś jeszcze, ale z tymi wynikami już się szło do lekarza.

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3595 7165

    Wysłany: 9 lipca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    U mnie estradiol caly czas niski 7dpo nawet przystymulacji, w moich naturalnych cyklach: 56,54 a z w dwoch cyklach z lamettą: 76,77 gdy pokazalam te wyniki ginekologowi powiedzial tylko, ze nisko i nic mi nie powiedzial co dalej :/

    Hmm faktycznie dość mało jak na wynik w fazie lutealnej. Nie masz przypadkiem niedowagi albo nie trenujesz intensywnie? Tkanka tłuszczowa w organizmie jest aktywnym metabolicznie narzadem i jej niska ilosc czesto koreluje z nizszymi wartościami estrogenów. Takie najczęstsze przyczyny związane ze stylem życia to niskoenergetyczna dieta, niedobory, wysoka aktywność fizyczna, inne stresory.
    W stopce widzę że masz tez podejrzenie hiperprolaktynemi? To też może mieć wpływ- wysoka prolaktyna wplywa na wyhamowanie funkcji osi przysadka-podwzgorze-jajnik i obniża poziom estrogenów. Ja tego doświadczam teraz przy karmieniu piersią w wersji fizjologicznej 😉

    Lexia, Lilinka lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Zbuntowana Autorytet
    Postów: 946 800

    Wysłany: 9 lipca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Przytulam ❤ w poprzednim cyklu miałam tak samo i następnego dnia przyszła 🐒
    W tym cyklu mam teraz 22 dzien cyklu i sprobuję za dwa dni testować, tylko musze kupić testy... na nic sie nie nastawiam, od dwoch dni mam za to okropny ból ósemek, jakby od dziąsel i czuje, że sa napuchniete... nic nie mogę jeść, ciagle czuję taki przeszywający ból :/ i jeszcze mam takie jakby mikroskurcze w podbrzuszu, ale tak mam w kazdym cyklu...
    Współczuję..
    Nie chcidlsbym jeszcze małpy bo w czwartek wizyta u gin... to chyba oeu też nie było jak taki niski?

    mięśniak macicy usunięty 2017
    drożność jajowodów 2018
    niedoczynność tarczycy
    nadwaga
    euthyrox N 25
    ona&on 2016
    naturalny cud boy 2021
    poronienie 2023
    poronienie 2024
    staramy się o drugi cud..07.2023
    po drodze torbiele mięśniaki..
    wiek ah ten wiek..

    nadzieja zawsze umiera ostatnia...
  • Zbuntowana Autorytet
    Postów: 946 800

    Wysłany: 9 lipca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ale Wy dziewczyny macie krótkie te cykle, mi się akurat długi trafił, dzisiaj już 32 dc.

    Współczuję 8, ja dopiero co miałam ból od jednej żuchwa, dziąsło, język I gardło, a ta dziadówa się już i tak mocniej nie wybije bo zatrzymana, a dalej próbuje co jakiś czas. :/ a planujesz wyrwać te 8? Ja juzb2 górne wywaliłam 2 lata temu, te dolne też muszę ale tu grubsza akacja bo każda zatrzymana wiec potem szwy itd, jedna w nerwie więc muszę najpierw jedna wyrwać i 2-3 lata poczekać, żeby tamta jak dostanie miejsce może wyszła z tego nerwu
    Ja mam 26-27

    mięśniak macicy usunięty 2017
    drożność jajowodów 2018
    niedoczynność tarczycy
    nadwaga
    euthyrox N 25
    ona&on 2016
    naturalny cud boy 2021
    poronienie 2023
    poronienie 2024
    staramy się o drugi cud..07.2023
    po drodze torbiele mięśniaki..
    wiek ah ten wiek..

    nadzieja zawsze umiera ostatnia...
  • Malamia Autorytet
    Postów: 756 1140

    Wysłany: 9 lipca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika chyba też bym miała jednak obawy przed wyrywaniem w takiej sytuacji 🙈

    Madzialsm trzymam mocno kciuki jeszcze za ten cykl 🤞pamiętam Cię z październikowego wątku, po tym co przeszłaś wtedy to ogromnie niesprawiedliwe co Cię spotkało 🫂

    Jak czytam ile teraz kosztuje beta to łapię się za głowę. Pamiętam, że w pierwszej ciąży płaciłam coś koło 20 zł w diagnostyce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 09:06

    17 cykl 😶
    ________________________

    Starania od 07.2018.
    01.2019 💔
    7 cs szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. ♥️
    26.11.2019. 👶🏻🩵

    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbuntowana wrote:
    Współczuję..
    Nie chcidlsbym jeszcze małpy bo w czwartek wizyta u gin... to chyba oeu też nie było jak taki niski?
    Jak jesteś tuż przed 🐒, to może taki być

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Ja też mam długie - min 35 dni. I jak widzę że ktoś testuje na początku miesiąca i zdąży też jeszcze na koniec to mam takie wtf xddd bo mi czasem cały miesiąc „wypada”

    Co do ósemek, ja wszystkie 4 wyrwałam i polecam xd
    A, miałam do tych długich cykli dodać. Ja tak samo nie zapisywałam się na testowanie nawet, jak dostałam 🐒 pod koniec miesiąca i wiedziałam, że w kolejnym nie ma szans 🤷🏼‍♀️ ostatecznie zdarzało się, że przyszła wcześniej, to w jeszcze następnym też nie mogłam się na testy wpisać 😂 no w sumie mogłam, ale wiesz o co chodzi 😅 i też zawsze zazdrościłam, jak ktoś mógł się wpisać dwa razy, nieraz to i po 21 dni ktoś miał cykle 🤯

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Zbuntowana Autorytet
    Postów: 946 800

    Wysłany: 9 lipca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Jak jesteś tuż przed 🐒, to może taki być
    Wczoraj robiłam badania 21dc

    mięśniak macicy usunięty 2017
    drożność jajowodów 2018
    niedoczynność tarczycy
    nadwaga
    euthyrox N 25
    ona&on 2016
    naturalny cud boy 2021
    poronienie 2023
    poronienie 2024
    staramy się o drugi cud..07.2023
    po drodze torbiele mięśniaki..
    wiek ah ten wiek..

    nadzieja zawsze umiera ostatnia...
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 9 lipca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ale Wy dziewczyny macie krótkie te cykle, mi się akurat długi trafił, dzisiaj już 32 dc.

    Współczuję 8, ja dopiero co miałam ból od jednej żuchwa, dziąsło, język I gardło, a ta dziadówa się już i tak mocniej nie wybije bo zatrzymana, a dalej próbuje co jakiś czas. :/ a planujesz wyrwać te 8? Ja juzb2 górne wywaliłam 2 lata temu, te dolne też muszę ale tu grubsza akacja bo każda zatrzymana wiec potem szwy itd, jedna w nerwie więc muszę najpierw jedna wyrwać i 2-3 lata poczekać, żeby tamta jak dostanie miejsce może wyszła z tego nerwu
    U mnie cykle 24-28, teraz szykuje się wlasnie chyba krótszy, bo nigdy nie mam fazy lutealnej dluzszej niz 15 dni, ósemki po raz pierwszy zaczęly mi rosnąc w liceum i co jakis czas się odzywa :/ mam mamę dentystke i póki co mówi, zeby nie wyrywać :p bo mi tak jakos na ukos rosna pod innym zębem...

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 9 lipca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Wiesz był kiedyś taki filmik "Jestem w ciązy, bo boli mnie ząb" :D
    https://www.youtube.com/watch?v=q_jBxa77if4
    O to jest nadzieja i wlasnie gdzies kiedyś czytalam, ze przy ciąży robia się wrazliwsze zęby i dziąsła :D a mnie ósemki juz dawno nie bolały

    pp2018 lubi tę wiadomość

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbuntowana wrote:
    Wczoraj robiłam badania 21dc
    Pytanie który dpo, a nie dc :) przy krótkich cyklach możesz być tuż przed @. Ale jeśli to był 7dpo, to faktycznie owulacji nie było. U mnie 21dc to jeszcze przed owulacją ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 09:22

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1278 2675

    Wysłany: 9 lipca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te krótkie cykle to wcale nie są fajne, a 21-22 dni to w większości za mało do prawidłowej owulki albo faza lutealna jest drakońsko krótka co uniemożliwia zagnieżdżenie zarodka i rozwój. Do tego zwiększa się ryzyko anemii przy tak częstych miesiączkach.
    U mnie od zawsze cykle niby "nieregularne", jeśli spojrzeć tylko na długość- od 26 do 35 dni. Ale obserwuję się praktycznie od 16rż (mierzenie temp+śluz) i wiem, że cykle są W 95% owulacyjne, długość lutealnych idealna bo między 12 a 14 dni. Po prostu czasem owu jest nieco szybciej, czasem nieco później. Poród nic nie zmienił, natomiast po porodzie nie wiem zupełnie, co to bolesna miesiączka no i przed @ nie bolą mnie piersi (dość chyba się nacierpiały przy KP 😂).
    Co do zębów to tak, dziąsła i ogólnie śluzówki ulegają przekrwieniu więc mogą się przydarzyć krwawienia z dziąseł albo z nosa. Do tego z zębami przed ciążą warto zrobić porządek, bo stan zapalny w zębie może zaszkodzić też ciąży.

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • MadziaIsm Autorytet
    Postów: 329 787

    Wysłany: 9 lipca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    A widzisz, może jednak 🤞🏼

    Ja się czuję dobrze, dziękuję. Objawów raczej żadnych, macicę czuję, jakby była mega spuchnięta, ale to trochę jak na okres. Może trochę bardziej 😅 a tak to raczej nic.

    A powiesz mi, jak to w tym Luxmedzie wygląda? Do labu trzeba iść tego ich? Bo ja poprzednią ciążę prowadziłam w medicover i zupełnie nie wiem, jak się teraz zabrać chociażby do umówienia pierwszej wizyty (jeszcze praktycznie z Luxmed nie korzystałam, tylko z jednej teleporady 😅). W medi przed pierwszą wizytą można było się umówić na teleporade do położnej i wystawiała skierowanie na betę, morfologię, mocz i nie wiem, czy nie coś jeszcze, ale z tymi wynikami już się szło do lekarza.


    W Luxmedzie albo umawiam teleporadę z lekarzem lub położną, albo na wizycie dostaję skierowanie. I badania u nich w laboratorium, ale, przynajmniej w Krakowie, wysyłają do diagnostyki. Ja zawsze proszę o podaniem kodu badania dodatkowo, bo można szybciej sprawdzić na stronie diagnostyki. Kiedyś dawno też miałam Medicover, ale Luxmed o niebo lepszy. A skąd jesteś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 09:40

    Monk@ lubi tę wiadomość

    🧑 43
    🧔31
    🧍 24
    💃14

    14.10.23 ⏸️
    3.11.23 ❤️
    20.02.24 💔😇 Milusia
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Te krótkie cykle to wcale nie są fajne, a 21-22 dni to w większości za mało do prawidłowej owulki albo faza lutealna jest drakońsko krótka co uniemożliwia zagnieżdżenie zarodka i rozwój. Do tego zwiększa się ryzyko anemii przy tak częstych miesiączkach.
    U mnie od zawsze cykle niby "nieregularne", jeśli spojrzeć tylko na długość- od 26 do 35 dni. Ale obserwuję się praktycznie od 16rż (mierzenie temp+śluz) i wiem, że cykle są W 95% owulacyjne, długość lutealnych idealna bo między 12 a 14 dni. Po prostu czasem owu jest nieco szybciej, czasem nieco później. Poród nic nie zmienił, natomiast po porodzie nie wiem zupełnie, co to bolesna miesiączka no i przed @ nie bolą mnie piersi (dość chyba się nacierpiały przy KP 😂).
    Co do zębów to tak, dziąsła i ogólnie śluzówki ulegają przekrwieniu więc mogą się przydarzyć krwawienia z dziąseł albo z nosa. Do tego z zębami przed ciążą warto zrobić porządek, bo stan zapalny w zębie może zaszkodzić też ciąży.
    Oj laski miewały owulki właśnie w okolicy 7-10dc, to niekoniecznie krótka faza lutealna :) ale co do reszty, to faktycznie nie wiem, może być i tak, że anemia czy gorszy stan zdrowia.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • MadziaIsm Autorytet
    Postów: 329 787

    Wysłany: 9 lipca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    Darrika chyba też bym miała jednak obawy przed wyrywaniem w takiej sytuacji 🙈

    Madzialsm trzymam mocno kciuki jeszcze za ten cykl 🤞pamiętam Cię z październikowego wątku, po tym co przeszłaś wtedy to ogromnie niesprawiedliwe co Cię spotkało 🫂

    Jak czytam ile teraz kosztuje beta to łapię się za głowę. Pamiętam, że w pierwszej ciąży płaciłam coś koło 20 zł w diagnostyce


    Dziękuję Ci bardzo! To fakt ostatnia ciąża bardzo nas doświadczyła. Najpierw walka o utrzymanie, potem amniopunkcja i i diagnoza, która była jak wyrok. Jeszcze nie pozbieraliśmy się z tego całkiem. Ale oboje z mężem czujemy, że jesteśmy gotowi na kolejne starania i ciążę. Tym razem będę prowadzić równolegle u mojej sprawdzonej już lekarki w Luxmedzie i w szpitalu uniwersyteckim, żeby mieć wszystko pod kontrolą od początku.

    Malamia lubi tę wiadomość

    🧑 43
    🧔31
    🧍 24
    💃14

    14.10.23 ⏸️
    3.11.23 ❤️
    20.02.24 💔😇 Milusia
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 9 lipca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadziaIsm wrote:
    W Luxmedzie albo umawiam teleporadę z lekarzem i położną, albo na wizycie dostaję skierowanie. I badania u nich w laboratorium, ale, przynajmniej w Krakowie, wysyłają do diagnostyki. Ja zawsze proszę o podaniem kodu badania dodatkowo, bo można szybciej sprawdzić na stronie diagnostyki. Kiedyś dawno też miałam Medicover, ale Luxmed o niebo lepszy. A skąd jesteś?
    Dziękuję:) jestem z Wrocławia. Podpytam o diagnostykę, bo widziałam, że w niektórych miastach robią, ale na liście nie było Wrocławia, z drugiej strony Krakowa też nie 😅 diagnostyka jest na każdym kroku, a do Luxmed mam kawałek, choć mają sporo placówek, ale niestety nie w mojej okolicy. Na samą morofologie i mocz pewnie jeździć nie będę, jak nie będzie można w diagnostyce, tylko na pozostałe badania.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 9 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Hmm faktycznie dość mało jak na wynik w fazie lutealnej. Nie masz przypadkiem niedowagi albo nie trenujesz intensywnie? Tkanka tłuszczowa w organizmie jest aktywnym metabolicznie narzadem i jej niska ilosc czesto koreluje z nizszymi wartościami estrogenów. Takie najczęstsze przyczyny związane ze stylem życia to niskoenergetyczna dieta, niedobory, wysoka aktywność fizyczna, inne stresory.
    W stopce widzę że masz tez podejrzenie hiperprolaktynemi? To też może mieć wpływ- wysoka prolaktyna wplywa na wyhamowanie funkcji osi przysadka-podwzgorze-jajnik i obniża poziom estrogenów. Ja tego doświadczam teraz przy karmieniu piersią w wersji fizjologicznej 😉
    Dziękuję za wskazówki, bo własnie nigdzie nie mogę znaleźć przyczyny... niedowagi na pewno nie mam, bo przy 157 cm wzrostu ważę 58 kg :/ wiec niestety przytułam.. choć w BMI prawidlowym jeszcze się mieszcze, sportu u mnie wlasciwie zadnego przez tryb pracy od 6 do 18... tylko jakies spacery jak sie uda, ale to w weekendy... dieta rożnie staram sie jesc duzo warzyw i iwocow, czesto zupy krem na dwa dni, potrawki z kurczaka lub indyka, ale tez jak na szybko mam jakis obiad zrobic po pracy to idzie makaron, gotowa chinszczyzna na patelnię, mam tez niestety ogromna slabośc do wszystkiego co słodkie i na pewno za malo piję wody... no i posilki tez nieregularne sniadanie zawsze okolo 5:30, potem jakas szybko kanapka w pracy, ewentualnie herbata/kawa lub to co zostanie z jedzenia przedszkolnego (pracuje w przedszkolu to z kuchni tam czasem cos podjem ;)) i dopiero potem obiado-kolacja po 18 jak wrocimy z męzem, wiec moze ru jest problem...
    Badalam razem z morfologia lipidogram i mam cholesterol ogólnu 124, cale zycie mam bardzo niski cholesterol mimo, ze naprawde jem niestety duzo tlustych rzeczy typu czasem jakies frytki itp. :/

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 9 lipca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    O to jest nadzieja i wlasnie gdzies kiedyś czytalam, ze przy ciąży robia się wrazliwsze zęby i dziąsła :D a mnie ósemki juz dawno nie bolały

    Wiesz te starodawne przesądy też skądś się wzięły :D

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ