X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe testowanie 2016 ;)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie 2016 ;)

Oceń ten wątek:
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    She86. Gratulacje :) W ktorym dpo wyszedl taki test?

    Tusia. Ja jestem sceptyczna odnosnie alkoholu. Generalnie to trucizna i obniza plodnosc. Czytalam, ze jak nie udaje sie zajsc to powinno sie go calkowicie wyeliminowac.
    Niby ma jakies plusy ale minusow jest znacznie wiecej.

    To ja już nie wiem sama małe endometrium i chciałam je pogrubić wypijam 1/3 lampki wina to w sumie chyba nie jest dużo i wpływu jako takiego nie powinno mieć? Tym bardziej że będę je pić tylko do owulacji

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She86 wspaniałe wieści :) Gratuluję!!!

    She86 lubi tę wiadomość

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia. 1/3 lampki to faktycznie nie duzo. Nie wiem na czym dokladnie polega zly wplyw alkoholu na plodnosc, ale na pewno jest. Nie wiem czy tak male dawki moga zaszkodzic. Musialabys zglebic temat.
    A nie ma nic innego na poprawe endometrium?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia_87 wrote:
    To ja już nie wiem sama małe endometrium i chciałam je pogrubić wypijam 1/3 lampki wina to w sumie chyba nie jest dużo i wpływu jako takiego nie powinno mieć? Tym bardziej że będę je pić tylko do owulacji

    Kochana moja kolezanka ma problem z miesiaczkami , i lekrz jej kazal pic czerwone wino lampka dziennie jesli miesiaczka sie dlugo spoznia...

  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Gratulacje II kreseczek i życzę WAm kolejnych :). Landryneczko proszę o wpisanie 26 listopada (w dzień planowanej miesiączki)

    mutacja C677T homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia_87 wrote:
    To ja już nie wiem sama małe endometrium i chciałam je pogrubić wypijam 1/3 lampki wina to w sumie chyba nie jest dużo i wpływu jako takiego nie powinno mieć? Tym bardziej że będę je pić tylko do owulacji


    Aaa Tusia.
    Kup sobie herbatke mietowa, ale nie pieprzowa! poprostu miete, ona zmniejsza androgeny w organizmie pij 2 razy dziennie ja po 1,5 miesiacu widze roznice.. Tradzik duzo mniejszy.. a jak sprawdze testos... to dam Ci znac na 100% czy na mnie podzialalo :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska. A czemu nie pieprzowa? Ja jej duzo pije, chyba 5-6 kubkow. Szukalam info czy nie zaszkodzi to wyczytalam, ze ma nie byc mieta polna.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She86 wrote:
    Chyba się udało :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/827016947418.jpg
    Piękny teścik, wielkie gratulacje:). Czy coś oprócz wiary że @ nie przejdzie:) zwiastowalo twój obecny stan:), jest to bardzo istotne z punktu nas wciąż nie tracacych nadziei staraczek:)

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Olciuska. A czemu nie pieprzowa? Ja jej duzo pije, chyba 5-6 kubkow. Szukalam info czy nie zaszkodzi to wyczytalam, ze ma nie byc mieta polna.
    Meieta pieprzowa ma inne wlasciwosci, ona nie zbije androgenow, natomiast zwykla tak. Trezba dobrze czytac opakowania. Nie zaszkodzi ani ta ani ta.. Mieta pieprzowa jest lepsza na zoladek i zatrzymuje biegunke.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze przeczytajcie :)

    Testosteron wytwarzany jest nie tylko przez mężczyzn, lecz również w mniejszych ilościach przez kobiety. Wywołuje wzrost owłosienia m.in. na brzuchu, piersiach i twarzy. Działania męskiego hormonu do tej pory zwalczano tabletkami antykoncepcyjnymi. Według uczonych herbata miętowa może być łatwiejszym sposobem leczenia łagodnych objawów hirsutyzmu. Badania przeprowadzone zostały na 21 kobietach z hirsutyzmem, 12 z nich chorowało na zespół policystycznych jajników, który również może powodować wzrost owłosienia. W czasie eksperymentu, kobiety piły filiżankę herbaty miętowej 2 razy dziennie przez 5 dni. Po tym czasie zauważono, że picie herbaty miętowej zmniejsza poziom testosteronu we krwi, jednocześnie zwiększając produkcję damskiego hormonu - progesteronu. Podsumowując wyniki, prof. Mehmet Numan Tamer, który przewodniczył doświadczeniu uznał, że właściwości herbaty miętowej mogą być pomocne w leczeniu hirsutyzmu. Aby jednak nabrać pewności, prowadzone będą dalsze badania."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Olciuska. A czemu nie pieprzowa? Ja jej duzo pije, chyba 5-6 kubkow. Szukalam info czy nie zaszkodzi to wyczytalam, ze ma nie byc mieta polna.

    Na parwde? ja juz dosc dlugo pije miete. I przez calu cukl non stop.

  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, mięta takie ma właściwości? Super. Chyba zacznę pić ją regularnie ;)

    Zadzwoniłam do przychodni i mój progesteron w normie.
    Dziś jestem bardzo płaczliwa, PMS czy objaw ciąży? Hahaha , sama się nakręcam :D

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska. Czyli to o androgeny chodzi. Juz sie wystraszylam, ze miety pieprzowej nie mozna pic podczas staran ;)
    A Ty pijesz miete polna? W jednym artykule spotkalam sie, ze wlasnie polna podczas staran odradzaja, ale chyba nie bylo wyjasnione dlaczego.

    Z tymi androgenami to ja tez mam to owlosienie, o ktorym pisalas i badalam testosteron to wyszedl w normie. To bylo jakies 2 lata temu.
    Jak pojde teraz do GP po skierowanie na hormony to daja tez testosteron czy musialabym specjalnie poprosic?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bulkaasia wrote:
    Wow, mięta takie ma właściwości? Super. Chyba zacznę pić ją regularnie ;)

    Zadzwoniłam do przychodni i mój progesteron w normie.
    Dziś jestem bardzo płaczliwa, PMS czy objaw ciąży? Hahaha , sama się nakręcam :D

    Super ,ze w normie! :) bardzo sie ciesze ja w 12dc mialam progesteron 27.
    Pij pij kochana na zdrowko, jeszcze tylko trzeba wyczytac czy nie szkodi po owulce ,ale nie wydaje mi sie..
    I ja mam nadzieje ze to jednak ciazunia! kiedy testujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Olciuska. Czyli to o androgeny chodzi. Juz sie wystraszylam, ze miety pieprzowej nie mozna pic podczas staran ;)
    A Ty pijesz miete polna? W jednym artykule spotkalam sie, ze wlasnie polna podczas staran odradzaja, ale chyba nie bylo wyjasnione dlaczego.

    Z tymi androgenami to ja tez mam to owlosienie, o ktorym pisalas i badalam testosteron to wyszedl w normie. To bylo jakies 2 lata temu.
    Jak pojde teraz do GP po skierowanie na hormony to daja tez testosteron czy musialabym specjalnie poprosic?
    Tak pije polna czyli green mint, powiedz ,ze sie starasz o dziecko i chcesz zrobic badania hormonalne bo od paru miesecy nic nie wychodzi, a na pewno Ci da, zrobisz sobie wszystkie i bedziesz miala 100% pewnosc. Niby testosteron nie przeszkadza w zajsciu, o ile nie powoduje zaburzen owulki.

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Aaa Tusia.
    Kup sobie herbatke mietowa, ale nie pieprzowa! poprostu miete, ona zmniejsza androgeny w organizmie pij 2 razy dziennie ja po 1,5 miesiacu widze roznice.. Tradzik duzo mniejszy.. a jak sprawdze testos... to dam Ci znac na 100% czy na mnie podzialalo :)

    A ja właśnie czytałam ze mięta pieprzowa na te androgeny :-) i jak bylam w aptece po korzeń lukrecji to mi mówiła ze mięta pieprzowa
    Może zacznę pic tylko juz teraz mam tyle tego do picia ze niedługo będę chodzić co chwila sikac hihi
    Annie1981 wrote:
    Tusia. 1/3 lampki to faktycznie nie duzo. Nie wiem na czym dokladnie polega zly wplyw alkoholu na plodnosc, ale na pewno jest. Nie wiem czy tak male dawki moga zaszkodzic. Musialabys zglebic temat.
    A nie ma nic innego na poprawe endometrium?

    Będę szukać dziś sobie poczytam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2016, 16:35

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znalazłam taki artykuł

    Mięta pieprzowa jest pomocna w wielu jednostkach chorobowych. Używana jest jako środek antyseptyczny, przeciwskurczowy, przeciwbiegunkowy, wiatropędny, żółciopędny, żółciotwórczy i poprawiający procesy trawienia.

    Czy wiesz, że…

    Mięta pieprzowa jest powszechnie stosowana w regionach Bliskiego Wschodu, jako ziołowy środek na nadmierne owłosienie u kobiet?
    Czy mięta obniża poziom androgenów?

    Badania przeprowadzone na 21 kobietach z hirsutyzmem – 12 z nich cierpiało na PCOS, a pozostałe 9 miało hirsutyzm niewiadomego pochodzenia. Badanie wykazało, że spożywanie dwa razy dziennie herbaty miętowej M.spicata (mięta zielona) przez 5 dni w pierwszej fazie cyklu wpływa na obniżenie poziomu androgenów.

    Badania przeprowadzone na 42 pacjentkach z hirsutyzmem związanym z zespołem policystycznych jajników. Uczestnicy pili mięte pieprzową 2 razy dziennie, przez 1 miesiąc. Połowa grupy dostawała placebo – herbatę rumiankową.

    Po 30 dniach stwierdzono obniżenie poziomu wolnego i całkowitego testosteronu oraz wzrost poziomu LF i FSH u osób, które piły mięte.

    ***

    W badaniach została użyta mięta zielona i mięta pieprzowa

    ***

    Pacjenci nie odnotowali zmian w owłosieniu, ale należy pamiętać, że pijąc taką herbatę, pracujesz nad tymi włoskami, które mają się pojawić w miejscu już istniejących za jakiś czas.



    I właśnie w aptece tez mi mówiła ze PIEPRZOWA jest lepsza na androgeny

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika1987 wrote:
    Witajcie:) wiecie moze co jest lepsze:
    Ovarin Inofem czy Infolic?
    I jeszcze pytanko jak to jest zta szyjka, jaka jest przeddniami plodnymi i w trakcie?

    Dla testujacych powodzenia:*

    Wiesz co tak czytając składy to najlepszy jest miovarian
    Forma płynna jest lepiej przyswajalna dla organizmu, tu przegrywa ovarin, inofem i inofolic różnią się producentem a więc i ceną inofem tańszy polski inofolic droższy włoski. Miovarian ma to co inofem plus B12 z tym że ma inną niz zwykle formę kwasu foliowego w formie dobrze przyswajalnej soli, więc wygrywa miovarian w dodatku cena ta sama co inofem prawie na apteka melissa ,więc jak dokończę inofem to kupuje miovarian
    Teraz juz mijają 3 tyg prawie od kąd biorę inofem i mam bardzo spokojną @ prawie bez bólu brzucha, mało leci, zadowolona jestem bo w wcześniej różnie bywało szczególnie z samopoczuciem

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia_87 wrote:
    Ja znalazłam taki artykuł

    Mięta pieprzowa jest pomocna w wielu jednostkach chorobowych. Używana jest jako środek antyseptyczny, przeciwskurczowy, przeciwbiegunkowy, wiatropędny, żółciopędny, żółciotwórczy i poprawiający procesy trawienia.

    Czy wiesz, że…

    Mięta pieprzowa jest powszechnie stosowana w regionach Bliskiego Wschodu, jako ziołowy środek na nadmierne owłosienie u kobiet?
    Czy mięta obniża poziom androgenów?

    Badania przeprowadzone na 21 kobietach z hirsutyzmem – 12 z nich cierpiało na PCOS, a pozostałe 9 miało hirsutyzm niewiadomego pochodzenia. Badanie wykazało, że spożywanie dwa razy dziennie herbaty miętowej M.spicata (mięta zielona) przez 5 dni w pierwszej fazie cyklu wpływa na obniżenie poziomu androgenów.

    Badania przeprowadzone na 42 pacjentkach z hirsutyzmem związanym z zespołem policystycznych jajników. Uczestnicy pili mięte pieprzową 2 razy dziennie, przez 1 miesiąc. Połowa grupy dostawała placebo – herbatę rumiankową.

    Po 30 dniach stwierdzono obniżenie poziomu wolnego i całkowitego testosteronu oraz wzrost poziomu LF i FSH u osób, które piły mięte.

    ***

    W badaniach została użyta mięta zielona i mięta pieprzowa

    ***

    Pacjenci nie odnotowali zmian w owłosieniu, ale należy pamiętać, że pijąc taką herbatę, pracujesz nad tymi włoskami, które mają się pojawić w miejscu już istniejących za jakiś czas.



    I właśnie w aptece tez mi mówiła ze PIEPRZOWA jest lepsza na androgeny

    Przeczytalam.. ale jaja kazdy artykul mowi co innego heh, zwariowac mozna, pozostane przy miecie zielonej zrobie testos.. w tym miesiacu i zobaczymy czy podziala oczywsicie dam Wam znac :)

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesia86 wrote:
    She86 gratulacje!!! Spokojnych i nudnych 9 miesięcy.

    Laski mi test w ciąży wyszedł gdzieś koło 17 dpo owu a teraz mam synka. 14 dpo była biel vizira więc nie martwcie się jeszcze że 10 dpo nic nie wychodzi. Moim zdaniem to jeszcze bardzo wcześnie i dużo może się zdarzyć :)
    10,14,17 dpo dziewczyny ! :-D mojej przyjaciółce w 6,7 i 8 tyg ciąży wychodziła biel wizira ale ona czula i gin potwierdził, w drugiej ciąży dokładnie to samo ! Więc zawsze jest nadzieja, hehehe ja przy każdej bieli wizira myślę o mojej koleżance i podgrzewam nadzieje :-P

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ