X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serena1989 wrote:
    Cześć dziewczyny. Ja dziś 8dpo. Rano coś mnie pokusił i zrobiłam BoboTest o podwyższonej czułości i wyszedł cień cienia cienia. Teraz zrobiłam Pink super czuły i nic, no ale może faktycznie warto celować w poranny test. Czuję jednak, że się udało! Jutro rano zrobię test jeszcze raz, ale na betę idę na spokojnie w piątek, tak jak planowałam. Minus jest taki, że po półtorej roku pracy okazało się, że nie przedłuża mi umowy i wygasa mi 30.11... :( Nie wiem co teraz...

    Najlepiej się dogadać żeby jeszcze na 3 msc Ci przedłużył byś spokojnie 12tc miała zatrudnienie. A później automatycznie do dnia porodu oni nie stracą ani nie zyskają.

    Akceptacja!
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz zaświadczenie o ciąży od ginekologa to ci muszą przedłużyć umowę do dnia porodu :) Także niczym się nie martw. Tylko jak najszybciej zaświadczenie o ciąży musisz mieć.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Z tym leżeniem do rana to tylko uważajcie na infekcje. Generalnie zalecane jest, żeby po seksie jednak się wysikać i podmyć (oczywiście niekoniecznie od razu, ale też nie po kilku godzinach). Od razu mówię, że mi też zdarza się zasnąć ;)

    ? Jeśli partner jest zdrowy to skąd niby miałaby byc ta infekcja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Bardzo szybko jak na moj wiek i niedoczynnosc - 2 pełne cykle. Czyli czerwiec i lipiec. Pierwsze podejscie bylo w kwietniu, ale mialam wypadek samochodowy, wtedy się nie udalo - i dobrze, bo bylam cała przeswietlana, rezonans glowy, potem rehabilitacja itp.

    Będziesz robić test Nifty?

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dwie kreski na owulacyjnym. wyrwaźne! to jak serduszkowałam wczoraj i przedwczoraj to juz dziś trzeba czy już nie? ktoś doradzi proszę?:)

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym działała :)

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helenka_mała wrote:
    Magda - mbc, mierzysz temp.? jeśli tak, pokaż wykres :) 3mam kciuki za II.
    nie mierzę :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez :D

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działać. Dziś i jutro czy pojutrze też:)

  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    nie mierzę :)

    Magda trzymam kciuki za jutro:)! Ja czekam na czwrtek jednak:D mam jakiegos wielkiego stresa

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 wrote:
    Ale tylko jesli to conajmniej 12 tydzien :(
    odkiedy tak jest? ja mialam umowe do konca lutego od grudnia. poszlan na l4 w polowie stycznia i mialam przedluzona umowe do dnia porodu. o ciazy wiedzialam sie 6.12 wiec 12 tyg nie bylo

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almond wrote:
    Magda trzymam kciuki za jutro:)! Ja czekam na czwrtek jednak:D mam jakiegos wielkiego stresa
    Daj spokój, pójdę tam jutro jak na ścięcie, najgorzej jak nic nie wyjdzie, a @ nie będzie jak w zeszłym cyklu :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    odkiedy tak jest? ja mialam umowe do konca lutego od grudnia. poszlan na l4 w polowie stycznia i mialam przedluzona umowe do dnia porodu. o ciazy wiedzialam sie 6.12 wiec 12 tyg nie bylo

    Od kiedy pamietam. Umowe miałaś do końca lutego i wówczas byłaś juz w 12 tygodniu ciąży, dlatego umowa z automatu uległa przedłużeniu :)

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój test owu

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/3919c1df63b12ca7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 19:07

    1000 lubi tę wiadomość

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA dzisiaj oczywiście jak głupia zrobilam test chociaż @ ma być dopiero za tydzień, ale piersi mnie bolą tak jakby miała przyjść za chwilę więc pomyślałam że pewnie cykl krótszy. I negatywny ale może się pospieszyłam

    Magda - mbc, Fi0lecik lubią tę wiadomość

  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    mój test owu

    https://images83.fotosik.pl/890/3919c1df63b12ca7med.jpg

    Pozytyw jak nic :)

    Pati88 lubi tę wiadomość

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jest jak 1000 pisze

    "MIT: Każda umowa z pracownicą w ciąży ulega przedłużeniu do dnia porodu
    Dotyczy to jednak umowy, która uległaby rozwiązaniu po upływie 3. miesiąca ciąży. Upływ 3. miesiąca ciąży następuje z upływem 3 miesięcy kalendarzowych, które obejmują trzy 4-tygodniowe lub trzy 28-dniowe okresy trwania ciąży, liczone na zgodnie z art. 112 KC w zw. z art. 300 KP (tak SN w wyroku z 5.12.2002 r., I PK 33/02). Umowa przedłuża się z mocy prawa, pracodawca nie musi dokonywać jakichkolwiek czynności prawnych. Przedłużona umowa terminowa rozwiązuje się z dniem narodzin dziecka.

    Umowę o pracę zawartą na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający 1 miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie 3. miesiąca ciąży, przedłuża się do dnia porodu (art. 177 § 3 k.p.). Obowiązek przedłużenia umowy o pracę zawartej na czas określony oraz na czas wykonania określonej pracy do dnia porodu dotyczy także młodocianych zatrudnionych na czas określony w celu przygotowania zawodowego oraz pracownic wykonujących pracę nakładczą. Przepis ten nie ma zastosowania do osób zatrudnionych na podstawie umowy na zastępstwo i pracowników tymczasowych (art. 177 § 31 k.p.). Ponadto obowiązek przedłużenia umowy o pracę z pracownicą w ciąży nie dotyczy pracownic zatrudnionych na podstawie umów na okres próbny do 1 miesiąca ani też stażystek odbywających staż z urzędu pracy.

    Przedłużenie umowy następuje z mocy prawa, dlatego też nie ma konieczności przedłużania umowy o pracę w formie pisemnej. Nie ma przeszkód, aby pracodawca formalnie poinformował pracownicę na piśmie o obowiązku przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu. Gdyby pracodawca, mimo braku takiego obowiązku, sporządził aneks do dotychczasowej umowy o pracę przedłużający czas jej trwania, to takie przedłużenie umowy będzie traktowane jako zawarcie kolejnej umowy o pracę (art. 251 § 2 k.p.).

    WAŻNE!

    W przypadku umowy przedłużonej do dnia porodu umowa ta rozwiązuje się automatycznie z dniem porodu.

    Przykład

    Umowa terminowa z pracownicą zostanie zakończona 31 sierpnia. Jednak w czerwcu pracownica dostarczyła zaświadczenie, przewidujące datę porodu w listopadzie. Ochrona stosunku pracy będzie więc trwała do listopada, czyli do dnia porodu.

    Jak obliczyć 3 miesiące ciąży

    Kodeks pracy nie określa sposobu ustalenia upływu 3. miesiąca ciąży, a w związku z tym do obliczenia tego terminu stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli nie są one sprzeczne z zasadami prawa pracy (art. 300 k.p.). W praktyce do wyliczenia zaawansowania ciąży pracownicy przyjmuje się miesiąc wynoszący 28 dni, czyli 4 tygodnie kalendarzowe. Sąd Najwyższy określił, że termin upływu 3. miesiąca ciąży (art. 177 § 3 k.p.) oblicza się w równej miary miesiącach księżycowych – 28 dni (wyrok SN z 5 grudnia 2002 r., I PK 33/02).

    Magda - mbc, 1000 lubią tę wiadomość

    Akceptacja!
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka89 wrote:
    JA dzisiaj oczywiście jak głupia zrobilam test chociaż @ ma być dopiero za tydzień, ale piersi mnie bolą tak jakby miała przyjść za chwilę więc pomyślałam że pewnie cykl krótszy. I negatywny ale może się pospieszyłam
    Stanowczo za szybko :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serena więc najlepiej jak się okaże że ciąża dogadaj się z pracodawcą by przedłużył Ci umowę na kolejne 3 msc osiągniesz w tedy 3 msc ciąży oczywiście możesz od razu iść na L4 ale najlepiej się dogadać :)

    Akceptacja!
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 7 listopada 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nawet nir wiedzialam :)

    kurde dziewczyny mam tak nabrzmiale podbrzusze ze masakra. czuje czesto klucie pi lewej stronie macicy- nie w jajniku tylko blizej macicy.. myslicie zprzezowulk owulke ktora powinna byc jutro rano? chyna ze juz cos zaczelo pekac jak jest wiecej

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ