X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LSIL- hpv i CIN 1- miał ktos?
Odpowiedz

LSIL- hpv i CIN 1- miał ktos?

Oceń ten wątek:
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jesteś Tamka. Dziękuję za słowa otuchy..bardzo ich teraz potrzebuję.

    1usacwa1uvvludfr.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, pamiętam jak sama to przeżywałam, nadal jest we mnie lęk, że to kiedyś może tfutfutfu powrócić, ale tak to jest - większość z nas coś w sobie nosi

    trzeba się badać i nie zaniedbywać tego, pamiętać, że musimy same o siebie dbać najlepiej jak potrafimy

    monaaa85 lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...starać się w tym cyklu czy odpuścić...oto jest pytanie... Szkoda każdego cyklu..tym bardziej że już spory czas majstrujemy i zmajstrować się nie udało.. Ale aleee alee...już niedługo kolposkopia..i jeśli wyjdą zmiany większe? ..jeśli trzeba będzie zrobić zabieg..i jeśli byłabym w ciąży? ..mętlik myśli...

    1usacwa1uvvludfr.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nic ci tam nie bedą ruszać. :)

    nxbhnwz.png
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..no tak mi też mówił ginek uspokajacz ale..jeśli zmiany są większe i trzeba będzie interweniować już...nie czekać... To może lepiej jeden cykl odpuścić.. ...głowa mnie boli od myślenia..bo owulka się zbliża wielkimi krokami...trzeba ewentualnie działać już..

    1usacwa1uvvludfr.png
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wiecie dziewczyny coś na temat szczepionki gdy wirusa już się ma? ...szczepić czy nie szczepić?

    1usacwa1uvvludfr.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepic sie jak masz wirusa??? A w jakim celu ?
    To tak jakbys miala ospe, wsypka na calym ciele i poszla sie zaszczepic przeciw ospie :)

    nxbhnwz.png
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..żeby wytworzyć przeciwciała i zapobiec namnożeniu wirusa...? ..i zapobiec pozostałym trzem typom..?

    1usacwa1uvvludfr.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro wirus jest to organizm sam wytwarza przeciwciala. Idea szczepionki jest troche inna, ma chronic to nie lekarstwo :)

    monaaa85 lubi tę wiadomość

    nxbhnwz.png
  • PaulaPi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj odebrałam wyniki badania cytologicznego i jestem załamana... :( LSIL(w tym HPV/CINI) dodatkowo zmiany flory bakteryjnej, miałam ostatnio infekcję i to by wytłumaczało. Gorsze jest to, że cytologia wykazała obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Moja pani doktor najpierw powiedziała, że trzeba to potwierdzić kolposkopią, że może się to cofnąć, a może rozwinąć.
    Najgorsze jest to, co powiedziała, że póki co jest to stan przedrakowy - a ja chciałam się starać o dziecko... Teraz to mogę pomarzyć masakra :(
    Od wczoraj nie mogę się pozbierać, wiem że muszę działać ale mam totalne rozbicie. Gdzie mogłam złapać to dziadostwo HPV :(

    PaulaPi
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, nic się nie martw :) Przeszłam przez to samo, jestem po operacji LEEP i zapewniam Cię, że to w niczym nie przeszkadza -jak tylko się wszystko wygoiło, zaszłam w ciążę. Zrób jak najszybciej kolposkopię, tylko ona da Ci pewność, jak poważne są zmiany. Ale to się leczy.

    PaulaPi lubi tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 3 lipca 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jak widzicie ja stowrzyłam te wątek bo właśnie przez to przechodziłam, takie miałam wyniki...ale nikt nie zabronił dziecka! nam sie udało i wiecie co...

    Byłam wczoraj po wyniki cytologii i wymazu i powiem Wam ze jestem zaskoczona!
    Wymaz czysciutki, zero infekcji i cytologia w normie....zadnych zmian, hpv itd..Pan Dr stwierdzil ze mogł sie wzmocnic organizm i zwalczyc wirusa! albo dzidzia zwalczyła! wiec jestem zadowolona!
    dał mi kilka badan na nfz i mówił ze bedzie mi dawał co wizyte po kilka bo sie potem czepiaja go jak daje jednorazowo duzo zleceń :)
    wiec za dwa tyg ide z wynikami i po skierowanie po nastepne!! :)

    wiec to nie jest powiedziane ze sie cos rozwinie itd! trzeba wierzyć ze nie!!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2014, 11:57

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • PaolaPaula Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 lipca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:-)

    Tez mam Cin 1/L-Sil.. jutro wizyta u ginekologa. Eh.. Już kiedys mialam podobny wynik, skonczylo się biopsją i za pol roku zrobiona cyto wykazała 2 gr. Teraz znowu trojeczka...;(
    Jak najlepiej przebadac się w kierunku HPV[niestety zaden lekarz mi tego nigdy nie zaproponował]? Jaką metodę polecacie? Czy zrobic to u lekarza, czy ew.proponowane testy on line?
    Pozdrawiam Was serdecznie;-)
    Będę wdzięczna za pomoc.

    Life is beautiful!
  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 14 lipca 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam robiony test na HPV bo mi wyszły ku temu wskazania w cytologii..tzw. koilocyty. Test jest robiony podobnie jak cytologia, wymaz z szyjki macicy. Myślę że warto wybrać się do gabinetu by prawidłowo został materiał do badań pobrany.
    Pozdrawiam.

    1usacwa1uvvludfr.png
  • PaolaPaula Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam w laboratoriach Alab test na HPV z typami onkogennymi 18 i 16, kosztuje ok 130zl juz z pobraniem przez gina. Zaraz zadzwonię się umowic:-)

    Life is beautiful!
  • PaolaPaula Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 lipca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszły wysokogenne wirusy...:( Infekcja HPV.

    ehhh;((((((

    Life is beautiful!
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 27 lipca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w ciąży organizm zwalczył wirusa, wprawdzie nie wiem jaki to by typ bo nie badałam.

    nxbhnwz.png
  • Ksenia Koleżanka
    Postów: 56 28

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie - jestem tu nowa i także -jak większość osób biorących udział w tym temacie- przerażona! W zeszłym tygodniu poszłam to ginekologa na wizytę kontrolną- Pan Dr zrobił mi cytologię i kolposkopię / Wnioski: Infekcja HPV. Wskazane badanie HPV HR. Niedawno z mężem zaczęliśmy starać się o dziecko i właściwie ta wizyta miała nas upewnić, że wszystko jest ok... jednak okazało się, że chyba nie do końca... :( wyniki za 4 tyg. oczywiście imternet to chyba cały już przejrzałam i nie ukrywam jestem bardzo przerażona... co będzie:(. Dodam, ze jesteśmy dla siebie jedynymi partnerami (skąd to dziadostwo!?) a wyniki cytologii robionej 2 lata temu nie wykazały żadnych nieprawidłowości. :(

    09663578dbfa1e1c2d2f094d9542bb5e.png
  • Anna M. Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,

    w przeszukiwaniu internetu za słowami otuchy, że nie ma się czym martwić trafiłam na tą stronę. I będąc zupełnie pozytywnie nastawiona, że wszystko będzie dobrze, po przeczytaniu historii jednej z Was zupełnie się rozkleiłam. I ponieważ poza mężem, którego nie chce martwić swoimi przeżyciami nikt nie wie o moim (naszym) problemie, pomyślałam... że może z Wami mogę się tym podzielić i troszkę odciążyć głowę od trudnych myśli. Moja historia z HPV i CIN1 zaczęła się z lutym tego roku. A właściwie to moja wiedza o tym, że problem mnie dotyczy do mnie dotarła. Z końcem 2013 roku urodziłam pierwsze dziecko. W planach było od razu drugie :) Czekaliśmy tylko na odpowiedni moment. Mąż chciał mieć pewność, że rana po cesarskim cięciu dostatecznie się zagoi i druga ciąża nie wyrządzi mi krzywdy. Mój lekarz zalecił pół roku. Po pięciu miesiącach przy okazji wizyty kontrolnej po porodzie postanowiłam zrobić cytologię. Ot tak na wszelki wypadek. Mimo, że jedną miałam robioną bezpośrednio przed pierwszą ciążą i dwie w trakcie - wszystkie były ok. Zupełnie zapomniałam o tym badaniu, bo nie spodziewałam się niczego złego. Jednak telefon od położnej z prośbą o pilne zgłoszenie się po wynik troszkę mnie zaniepokoił. Na wyniku wskazanie LSIL... HPV...CIN1... Nie miałam pojęcia z czym to się je. W pośpiechu poszłam do pierwszego lekarza, który był mi akurat w tym momencie najbliżej i najszybciej dostępny po interpretację wyniku. Od razu zapisał mnie na badanie kolposkopowe oraz histopatologiczne. Uprzedziłam go, że prędko mi do drugiego dziecka i czy mogą istnieć jakieś przeciwwskazania. Uzależnił wszystko od wyniku. Doczekałam się wiec wyniku, który wykluczył HPV i obecność komórek rakowych. Otworzyło nam to furtkę na drugiego bobasa :) nie czekaliśmy długo. Udało się. Na początku maja test potwierdził ciążę. Umówiłam się wiec na pierwszą wizytę do swojego lekarza prowadzącego. Przedstawiłam mu historię dot. HPV i CIN1. Spojrzał na wyniki badań. I stwierdził, że dla czystego sumienia chce abym zrobiła jeszcze jedno badanie. Chce sprawdzić obecność HPV w kodzie genetycznym. Choć w rozmowie luźno rzucił... że nie możliwe, żebym to miała. Zrobiłam badanie. Przy następnej wizycie odebrałam wynik i w oczekiwaniu na wejście do gabinetu myślałam, że pęknie mi serce. Stwierdzono obecność HPV typu 16. Doktor zamarł jak spojrzał na wynik. Od razu wykonał badania prenatalne. Wszystko było w jak najlepszym porządku. Postanowił przeanalizować wyniki badań, które dostarczyłam. Okazało się, że podczas badania histopatologicznego pobrano mi wycinek jedynie z szyjki macicy. A HPV 16 mieści się akurat wyłącznie na tarczy macicy. I na tej podstawie stwierdzono, że wszystko jest dobrze. Doktor stwierdził, że badaie zostało wykonane źle ale też i uspokoił, żeby się nie martwić. Że będziemy obserwować maleństwo, powtórzymy wszystkie badania. Bo na razie tylko tyle możemy. Przeraża mnie teraz tylko jeden fakt. Że dziecko może urodzić się zarażone. Zaczyna mi się właśnie piąty m-c ciąży a ja boję się zapytać o płeć. Boję się, że usłyszę że to dziewczynka. Chciałam też urodzić naturalnie, ale doczytuję się, że powoduje jednak ono większe ryzyko zarażenia. Czuje się teraz dziwnie bezsilna i zła. Bo to wszystko to wina i błędy lekarzy. HPV16 na 99% zostałam zarażona w szpitalu. Podczas pierwszej ciąży spędziłam sporo czau w szpitalach. Z powodu cholestazy ciążowej zostałam skierowana na wcześniejsze rozwiązanie ciąży. Rozwiązywali ja 3 tygodnie. W tym czasie trzykrotnie wywoływanie. Wszystkie nieskuteczne. Ostatnie sprawiło tylko odejście wód płodowych, bez postępu porodu. Zabrano się wiec pilnie za cesarkę. Urodzila nam się śliczna córeczka. Śliczna i zdrowa. Cieszyłam sie, że wszystko skonczylo się pomyślnie. Dziś mam poczucie żalu, że oprócz córeczki dostałam jeszcze pamniątkę w postaci wirusa HPV. Czekam teraz z niecierpliwością na kolejną cytologię, która ma wykazać jakie spustoszenie w moim organizmie robi to świństwo. Za miesiąc będę wiedzieć. Nie wiem dlaczego ale mam złe przeczucia. Może dlatego, że chciałabym sie ewentualnie poztywnie zaskoczyć jeżeli okazałoby się, że wszystko idzie w dobrą stronę. Ale nastawiam się na najgorsze. Już nic mnie nie zaskoczy.

  • PaolaPaula Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie to infekcja ,ktorą mozna zarazić się TYLKO poprzez kontakty seksualne. Ja mam 25 lat i "az" dwoch partnerow wlacznie z tym,z ktorym teraz jestem...Dramat:( Niedlugo kolposkopia...

    Life is beautiful!
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ