X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi też nie mówiła o encortonie, przy czym ja byłam u niej w przychodni w wojskowym, a tam zawsze dużo dziewczyn, więc mało czasu i wszystko na szybko, a i ja nie pomyślałam o tym żeby zapytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 19:45

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Błonie w aurze rozmnażania:):)

    A jeszcze Was zapytam badanie nasienia w obvo jest w jednej wersji? Bo w luxie jest za 70zł lub za 140zł i nie wiem, na które męża wysłać, pewnie na podst.

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla sądzę, że tak jeśli byś poprosiła i powiedziała, że poprzednia lekarz miała podejrzenie co do drożności. Ale pewnie najpierw wizyta w szpitalu odnośnie zbadania hormonów bo to w pierwszej kolejności proponuje. Ja się wybiłam i sama je porobiłam, bo przy własnej działalności nie mam jak położyć się na 3 dni to trochę widać, że nie było to dobrze widziane.

    Viowieczka wiem wiem bardzo małe :) ja jestem z Jutrzenki z Ruty :)A Ty cały czas do nie tam do przychodni chodzisz, czy też do Abovo?

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neomi a dlaczego na hormony trzeba się kłaść do szpitala? Nie wystarczy zwykle badanie krwi? Ja ostatnio robiłam lh, fsh, prolaktyne i estradiol wszystko w normie.

  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neomi ja jak na razie chodzę tylko do wojskowego.

    Magdziulla te badania w szpitalu są poszerzone, bo krew na zbadanie prolaktyny, insuliny i kortyzolu pobierają w nocy.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz słyszę! Ja zawsze normalne robiłam. No zobaczymy, pójdę i się dowiem.

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 5 lipca 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani doktor zleca właśnie rozszerzone badania, ja je też robiłam prywatnie bo szkoda mi 3 dni na leżenie w szpitalu, może to głupie ale opiekuję się też starszymi dziadkami i nie mogłam ich zostawić na 3 dni. Teraz mam własnie skierowanie na kortyzol i prolaktynę po obciążeniu.

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula ja płaciłam 200 na pierwszej wizycie u pani dr. Pewnie też dostaniesz skierowanie na kompleksowe badania.

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 5 lipca 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja na pierwszą wizytę przyniosłam cały zestaw badań które robiłam i po dostałam na homocysteinę i Dhea i prolaktynę po obciążeniu I jeszcze poziom kwasu foliowego i Wit d3. A o kortyzolu nic mi nie wiadomo. Na co to?
    Może trzeba mi było się położyć i zrobić za free te badania. Bo może coś dodatkowo by jeszcze zrobili w szpitalu... ale też mi było szkoda czasu i dziecka mego.
    Madziulla ja wierzyłam że u Ciebie coś będzie zresztą u Dotka też. Przykro mi bardzo.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 5 lipca 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki ;) Ja w piątek właśnie wyszłam ze szpitala i miałam robiony panel hormonalny. Położyłam się ze względu na to że lekarz mi powiedział że np. taka prolaktyna w labolatorium nie zawsze wychodzi prawidłowo. To jest bardzo czyły hormon i nawet zmęczenie po drodze do lab ma skutek w nieprawidłowym wyniku. Pobierali mi kilka razy krew. np. o 7 rano, 16,22, 2 w nocy i 6 rano. mam dopiero kilka wyników reszta będzie w czwartek, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona;)) Badają dużo rzeczy np. taka wit D ;) i personel suuuuper;)

    W tym cyklu czeka mnie jeszcze HSG, prawdopodobnie też się położe na 3 dni. Hipisiątko, a Ty w jakim terminie się wybierasz?


  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hsg to w pierwszej połowie cylku trzeba robić, przynajmniej mi pani dr kazała zrobić tak do 10 dc.

    f08af289ff.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak wiem ;) Chodziło mi o ten cykl co będzie bo ten i tak stracony ;)) a Ty już bylaś? wybacz że pytam, ale pisze z tel. i nie chce mi się wątku przewertować;)


  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zazwyczaj z tel;) byłam chyba w marcu położyłam się na 3 dni bo nie chciałam cierpieć i wolałam narkoze. Hsg robią w czwartki.

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 5 lipca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Hej. Ja na pierwszą wizytę przyniosłam cały zestaw badań które robiłam i po dostałam na homocysteinę i Dhea i prolaktynę po obciążeniu I jeszcze poziom kwasu foliowego i Wit d3. A o kortyzolu nic mi nie wiadomo. Na co to?
    Może trzeba mi było się położyć i zrobić za free te badania. Bo może coś dodatkowo by jeszcze zrobili w szpitalu... ale też mi było szkoda czasu i dziecka mego.
    Madziulla ja wierzyłam że u Ciebie coś będzie zresztą u Dotka też. Przykro mi bardzo.

    A co to homocysteina i Dhea i poziom kwasu folowiego? czego one dotyczą?

    neomi34
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dotek ;) Poznałam tą Waszą Panią dr Włach w szpitalu, strasznie miła kobieta:)) zrobiła na mnie najlepsze wrażenie ze wszystkich lekarzy ;) no i mój też jest super;P


  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    A co to homocysteina i Dhea i poziom kwasu folowiego? czego one dotyczą?
    Homocysteina to przy diagnozie zespołu antyfosfolipidowego. Dhea to hormon kobiecy w sensie określenie jego poziomu. Podobnie jak lh a jeśli chodzi o poziom kwasu foliowego to po to robiłam żeby sprawdzić czy go w ogóle przyswajam. Bo dostałam podwójną dawkę.
    Wiecie inne badania dr zleca dla kobiet które nie mogą zajść w ciążę a inne jak zachodzą a nie mogą utrzymać (jak u mnie).

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zachodzę a nie mogę utrzymać i nie miałam takich badań, chyba zrobię na własną rękę przy okazji:)

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Ja też zachodzę a nie mogę utrzymać i nie miałam takich badań, chyba zrobię na własną rękę przy okazji:)

    No właśnie ciekawe od czego to zależne, że jedni dostają a drudzy nie, nie rozumiem tego.

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Homocysteina to przy diagnozie zespołu antyfosfolipidowego. Dhea to hormon kobiecy w sensie określenie jego poziomu. Podobnie jak lh a jeśli chodzi o poziom kwasu foliowego to po to robiłam żeby sprawdzić czy go w ogóle przyswajam. Bo dostałam podwójną dawkę.
    Wiecie inne badania dr zleca dla kobiet które nie mogą zajść w ciążę a inne jak zachodzą a nie mogą utrzymać (jak u mnie).

    Teraz będę wiedziała :) dobrze, że jest takie forum człowiek zbiera te wszystkie info i jest mądrzejszy bo widać od lekarzy wszystkiego się nie dowiemy :)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    Teraz będę wiedziała :) dobrze, że jest takie forum człowiek zbiera te wszystkie info i jest mądrzejszy bo widać od lekarzy wszystkiego się nie dowiemy :)
    Hehe i mądrzejszy od lekarzy. ....
    Dotek a czy te zastrzyki które sobie robiłaś to trzeba trzymać w lodówce czy nie?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ