X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viowieczka wrote:
    Mi też nie mówiła o takich skutkach, a do którego dnia cyklu kazała Ci brać encorton?

    No to super dowiadywać się z forum :(( od 5 do 24dc. A Tobie??

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Jeśłi chodzi o encorton to najlepiej go stosowac jak jest taka potrzba przed ciążą.
    Ale są niektórzy lekarze (np. prof Gorzelak Leszczyńska- która zajmuje się immunologią i poronieniami) to stosuje go nawet w ciąży i wtedy może dochodzić do uszkodzenia płodu.
    Ale jak przed ciążą to nic się nie dzieje.
    i mi go w końcu nie dała bo powiedziała że nie ma takiej potrzeby!.
    Telefon mi dała jakby co (w sensie jakby si e udało) to od razu jechać do niej. Bardzo miło z jej strony prawda?
    wiecie, myślę że trochę "przypadłam jej do gustu" może to nieskromnie zabrzmi ale chyba tak jest.
    Powiedziała że jestem konkretna jak jej córka. hihihihi.
    ZObaczymy co z tego wyjdzie...

    Aha no dobrze, że przynajmniej od Ciebie możemy się dowiedzieć o takich skutkach :) Fajnie bardzo fajnie, że się tak zajęła i dobrze, że jej przypadłaś masz pewność, że się Tobą dobrze zajmie :)czasami tak się udaje, widzisz nie potrzebnie się stresowałaś :)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 lipca 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    Aha no dobrze, że przynajmniej od Ciebie możemy się dowiedzieć o takich skutkach :) Fajnie bardzo fajnie, że się tak zajęła i dobrze, że jej przypadłaś masz pewność, że się Tobą dobrze zajmie :)czasami tak się udaje, widzisz nie potrzebnie się stresowałaś :)
    mi o tym encortonie powiedział dopiero teraz.
    ale powiedziała że jak więcej jest wskazań żeby dać niz nie dać to sie daje. w ciąży ryzykowne i wtedy musisz już podpisać zgodę na papierze.
    ja w sumie to w szoku jestem że ona taka fajna. bo moja wczesniejsza też była miła ale nic nie potrafiła poradzić na moje poronienia.
    Ja się na wszystko stracham i boję bo już taka jestem "nadgorliwa"
    a i jeszcze napisała mi od razu (choć raczej tego nie robi) clexane na tydzień jakby mi sie nie udało do niej dostać a była by juz ciąża..
    I co mi sie chyba najbardziej u niej podoba i moim zdaniem świadczy to o jej profesjonalizmie to to że mówi że może bym sobie skonsultowała z tym czy z tamtym... nie uważa sie za nieomylną (jak moja poprzednia gin).

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 3 lipca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    No to super dowiadywać się z forum :(( od 5 do 24dc. A Tobie??

    Ja tak samo. Ja zapomniałam ją zapytać na co ten encorton, zresztą ufam pani doktor i zdaję się całkowicie na jej metody leczenia.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Kamilko że masz pozytywne wrażenia z wizyty.

    Właśnie nie wytrzymałam i zrobiłam test i jest negatywny. Na dodatek rano miałam niższą temperaturę o stopień :(

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka dziękuje teraz wiem więcej o tym encortonie.
    Mam nadzieję, że jej profesjonalizm pozwoli nam się cieszyć, że w końcu pojawiają się dwie kreski.

    Hipisiątko co tam u Ciebie?dawno Cie tu nie było?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 18:51

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 lipca 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiątko u dr włach
    Dotek widziałam rano spadek ale to jeszcze nie musi nic znaczyć....

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cisza jak makiem zasiał. jest tu kto?

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 lipca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem :)

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 lipca 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Melduje się ;) u mnie po staremu. 13 lipca mam wizytę u dr w przychodni na NFZ ;) wie któraś gdzie to jest ? ;)
    Nie miałam okazji być to nie pomogę. Ale szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawa jaka pani dr jest na nfz. Bo często lekarze prywatnie mili a na nfz masakra.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiedziałam, że mogę na Was liczyć :))

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 lipca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też jestem ciekawa jak to na nfz wygląda, bo nie powiem zawsze to trochę kaski w kieszeni zostaje. Hipisiątko a Ty teraz cykl czekasz po hsg?

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 lipca 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na nfz u pani dr. Bardzo dużo ludzi było. Jest to na parterze w szpitalu wojskowym na racławickich. Przyjmuje z pielęgniarką z oddziału ginegologii i endokrynoligii. Jest miła ale nie ma tego systemu "podejsc do pacjenta, uścisnąć dłoń;)" ale jest miła i rzeczowa.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 4 lipca 2015, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Ja byłam na nfz u pani dr. Bardzo dużo ludzi było. Jest to na parterze w szpitalu wojskowym na racławickich. Przyjmuje z pielęgniarką z oddziału ginegologii i endokrynoligii. Jest miła ale nie ma tego systemu "podejsc do pacjenta, uścisnąć dłoń;)" ale jest miła i rzeczowa.
    Z tym podejściem do pacjenta i usciskiem dłoni to może być "filozofia" abovo.
    Ale spotkałam się już z takim podejściem. U pediatry mojego dziecka albo ortopedy. Wszyscy prywatnie

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 4 lipca 2015, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Melduje się ;) u mnie po staremu. 13 lipca mam wizytę u dr w przychodni na NFZ ;) wie któraś gdzie to jest ? ;)

    Wchodzisz do szpitala skręcasz w pierwszy korytarz w prawo idziesz do samego końca i znów skręcasz w prawo, idziesz do samego końca korytarza, ostatnie drzwi po prawej stronie.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka Ty byłaś u dr pierwszy raz długo musiałaś czekać na termin? Też chcę się zapisać, ale jeszcze @ nie dostałam. I nie wiem czy to już dzwonić.
    Dotek może jeszcze odbije temp, czemu masz wszędzie ignorowanie temp?

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 lipca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Ja byłam na nfz u pani dr. Bardzo dużo ludzi było. Jest to na parterze w szpitalu wojskowym na racławickich. Przyjmuje z pielęgniarką z oddziału ginegologii i endokrynoligii. Jest miła ale nie ma tego systemu "podejsc do pacjenta, uścisnąć dłoń;)" ale jest miła i rzeczowa.

    No to mnie wkurza, że na nfz lekarze są inni niż jak przyjmują nas prywatnie, a co to za filozofia być takim samym ja bym chyba tak nie umiała, tu inaczej tu inaczej teraz mówię oczywiście o lekarzach.

    neomi34
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    No to mnie wkurza, że na nfz lekarze są inni niż jak przyjmują nas prywatnie, a co to za filozofia być takim samym ja bym chyba tak nie umiała, tu inaczej tu inaczej teraz mówię oczywiście o lekarzach.

    Powiem Wam tak dziewczyny, praca na nfz to nie jest taka prosta sprawa. Lekarz musi wyrobić kontrakt, czyli w skrócie wyrobić liczbę punktów na jaką ma podpisaną umowę. Problem jest w tym, że jak lekarz przekroczy lub nie zrobi tylu punktów ile potrzeba, to nfz może nałożyć na przychodnię karę i to całkiem sporą. Można powiedzieć, że lekarze pracujący na nfz są pod pewną presją, której nie mają we własnych gabinetach. Ja wiem, że to nie jest usprawiedliwienie, że człowiek powinien być taki sam w jednym i w drugim gabinecie, ale jak widać niestety nie zawsze tak się da.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie to też, ale generalnie chyba taka jest już ludzka natura, wejdź do sklepu/restauracji ubrana na bogato, a normalnie jest różnica w obsłudze zawsze.
    Poza tym prywatnie im zależy by pacjent wrócił, a na NFZ nie ten to będzie inny w to miejsce.

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Kamilka Ty byłaś u dr pierwszy raz długo musiałaś czekać na termin? Też chcę się zapisać, ale jeszcze @ nie dostałam. I nie wiem czy to już dzwonić.
    Dotek może jeszcze odbije temp, czemu masz wszędzie ignorowanie temp?
    Hej.
    Ja teraz byłam drugi raz. W abovo mają wcześniejsze terminy niż w żagiel medzie. Jak się umawiałam to w ciągu tyg był wolny termin. Chyba że urlop jej wypadnie.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ