X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

LUTOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania mojej znajomej lekarka na usg niby wyczaila endometrioze. Kazała jej zrobić tez markery min ten ca125 chyba tak się nazywa. Często jest powyżej normy przy endometriozie. Ta choroba ponoć może nie dawać żadnych dolegliwości. Ja myslama ze mam bo strasznie mnie nogi bolą w drugiej fazie cyklu. Ale to coś innego u mnie bo ja miałam nie tylko laparoskopie i niby wszystko cacy jest.

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jakie badania i kiedy sie robi aby wykluczyc to io i pcos.i jeszcze czy jak w rodzinie babcia chorowała na cukrzyce to jakie moze byc ryzyko że ja zachoruje bo lekarka cos wspominala o obciazeniu.i pytała czy jadam słodkie bo w badaniu fizykalnym wsazywało jej cos na to ale niepamietam jak to dokladnie powiedziała.

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Dzięki za informację. W takim razie wybiorę się na pewno w 3 dc na glukozę i insulinę, żeby sprawdzić IO.

    Rozważam też testosteron, bo tego nigdy nie badałam, ale jest sens sam testosteron? Czy skoro mam owulację, to nie on jest problemem? Moja gin mówiła mi, że jak mam owulację to już prolaktyny nie muszę potarzać, bo za wysoka blokowałaby owulację, więc zastanawiam się, czy testosteron za wysoki nie działa podobnie.

    Czy jest też szansa, żeby bez laparoskopii sprawdzić endometriozę? Dużo o niej słyszałam, miałam w życiu już laparoskopię pod innym kątem, ale wydaje mi się że gdybym miała ogniska to by zauważyli?

    testosteron działa wspólnie z nadmerczami, jeśli chcesz zrób sobie w 4dc:
    ASPAT, ALAT, prokaktynę, SHBG, DHEAS, androstendion i 17-OH-progesteron
    to jest cała litania hormonów nadnerczy :)
    Ja też mam potw. owulkę i testosteron kazał robić :)

    ogniska endometriozy na pewno by zauważyli, więc myślę, że to nie to.
    Dziewczyny na innym wątku robią jeszcze badania na przeciwciała przeciwplemnikowe i wrogi śluz.
    Ja czekam na jutro, bo jestem ciekawa dalszego postępowania, ale cieszę się, że te nadnercza zrobiłam, bo jak poczytałam to są częste powody przez które nie idzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 18:56

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    tzn bo sie nie orientuje.dla mnie to nowosc.a jakis konkretny produkt mozesz polecic bo na razie kupiłam zwykla witamine d taka rozpuszczalna tabletke w rosmanie bo reszte mam jednej firmy i sama witamina d3 z k2 kosztuje 170zl
    najlepiej kup osobno K2 i D3 Lekarz Ci nie powiedział jaką dawkę D3 brać? Ja brałm 4000jm. Samo K2 można kupić w necie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 18:50

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    dziewczyny a jakie badania i kiedy sie robi aby wykluczyc to io i pcos.i jeszcze czy jak w rodzinie babcia chorowała na cukrzyce to jakie moze byc ryzyko że ja zachoruje bo lekarka cos wspominala o obciazeniu.i pytała czy jadam słodkie bo w badaniu fizykalnym wsazywało jej cos na to ale niepamietam jak to dokladnie powiedziała.
    IO - krzywa cukrowa i insulinowa 3-pktowa
    PCOS - na pewno usg jajnikow, a co do innych niech się wypowiedzą bardziej doświadczone dziewczyny, bo ja nie chce mieszać :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Byłaś na wizycie u Hajdasza ?

    Hugolina87 idę dopiero w czwartek :-) Dlatego porobilam większość badan..żeby zobaczyłam czy wszystko dobrze albo ewentualnie coś zaradzić.. no i dowiem.sie jak jest z ta inseminacja ;-) A Ty byłaś u swojego gina.?

    Dorka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    Hugolina87 idę dopiero w czwartek :-) Dlatego porobilam większość badan..żeby zobaczyłam czy wszystko dobrze albo ewentualnie coś zaradzić.. no i dowiem.sie jak jest z ta inseminacja ;-) A Ty byłaś u swojego gina.?

    Ja mam wizytę w pt :) jutro endokrynolog. Coś mi tsh skoczyło. Nie wiem czym jet to spowodowane. Zobaczę co powie jutro. Na ta chwile nie mam z kim dziecka drugiego robić bo mnie mój wkur.. także po kłopocie

    dorot lubi tę wiadomość

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    najlepiej kup osobno K2 i D3 Lekarz Ci nie powiedział jaką dawkę D3 brać? Ja brałm 4000jm. Samo K2 można kupić w necie.
    pisałam mam brac 4tys jednostek

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zamiar wlasnie kupic tansza wersje d3 i k2 bo z reszta brakujacych lekow wychodzi 500zl
    kurcze to nie zrobie tych na io badan bo nie dam rady.zwymiotuje glukoze

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Hania mojej znajomej lekarka na usg niby wyczaila endometrioze. Kazała jej zrobić tez markery min ten ca125 chyba tak się nazywa. Często jest powyżej normy przy endometriozie. Ta choroba ponoć może nie dawać żadnych dolegliwości. Ja myslama ze mam bo strasznie mnie nogi bolą w drugiej fazie cyklu. Ale to coś innego u mnie bo ja miałam nie tylko laparoskopie i niby wszystko cacy jest.

    Ja miałam ca125 robione, jak miałam torbiel na jajniku (ostatecznie usunięta w laparoskopii) i było w normie. Ale to było dawno. Poza tym nie mam zbyt bolesnych miesiączek, mam za to okropne migreny w 1dc. Nic więc teoretycznie nie wskazuje na endometriozę ale kto wie. Już szukam przyczyny na własną rękę.

    Magda strasznie dużo tych badań. A mogę zrobić w 3dc? Czy istotne żeby w 4. Nie wiem jak z kasą to wyjdzie, bo chcę zrobić glukozę, insulinę też. Myślisz, że testosteron, androstendion i DHEA na początek wystarczą? Chociaż nie wiem z drugiej strony czy nie powinien lekarz mi tego zlecić, może przesadzam...

    PCOS to wiem, że stosunek LH do FSH się robi na pewno, podobno własnie androstendion może to zweryfikować i bardzo wysokie AMH może też wskazywać na tę chorobę.

    + OBRAZ USG

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 19:24

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak dziś ok. 17 zauważyłam, że zaczyna się @,mega delikatne plamienie, ale to krew. to liczyć już dziś 1 dc nie? Pytam pod kątem CLO.

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Dziewczyny a jak dziś ok. 17 zauważyłam, że zaczyna się @,mega delikatne plamienie, ale to krew. to liczyć już dziś 1 dc nie? Pytam pod kątem CLO.

    Też jestem ciekawa :-)

    Ja nadal czekam na @, ale brzuch mnie nawet lekko nie pobolewa:-(a to już 6 dzień po odstawieniu dupka:-(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Też jestem ciekawa :-)

    Ja nadal czekam na @, ale brzuch mnie nawet lekko nie pobolewa:-(a to już 6 dzień po odstawieniu dupka:-(

    Współczuję :( Kiedyś też długo czekałam po odstawieniu. Ale tylko raz, natomiast doskonale wiem co to znaczy i mam nadzieję, że szybko przyjdzie, pójdzie i nie wróci przez ładnych kilka miesięcy :-)

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Dziewczyny a jak dziś ok. 17 zauważyłam, że zaczyna się @,mega delikatne plamienie, ale to krew. to liczyć już dziś 1 dc nie? Pytam pod kątem CLO.
    hmmm ja mam tak że zaczynam plamić ale po godzinie do dwóch już oikazuje się krwawienie małpowe więc cieżko powiedzieć moe się riozkręci małpowo do nocy?

    Akceptacja!
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    hmmm ja mam tak że zaczynam plamić ale po godzinie do dwóch już oikazuje się krwawienie małpowe więc cieżko powiedzieć moe się riozkręci małpowo do nocy?

    U mnie to na 100% @, zawsze zaczyna mi się rano, i do wieczora już jest normalny okres właśnie, a dzisiaj zaczęło się około 17.00 i jest nadal skąpe. Ale to krwawienie. Czytałam gdzieś, że po 17 to już następny dzień cyklu, a gdzie indziej, że nawet kropla ale krwi, a nie zabarwionego śluzu to już 1 dc.

    Masakra :-) Chyba policzę dzisiaj jako pierwszy dzień cyklu.

    Właśnie zrobiłam spore zakupy w aptece i mam wyrzuty sumienia, że powinnam wydać to na badania, ale skusiłam się na ten żel conceive, a nóż nam pomoże!!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do badań, to testosteron sobie badałam i mam niski wiec jest sens robić pozostałe te męskie hormony ? Estradiol lh fsh prl proga mam w normie. Nie chce też wariowac juz z tymi badaniami i szukać bo juz mi brakuje chęci i sił.

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie powinny być idealne wyniki testosteronu i reszty tych hormonów nadnerczy? Wystarczy że będą w normie podanej przez laboratorium? Czy tak jak w przypadku innych hormonów, lepiej żeby byly poniżej jakiejś granicy?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    U mnie to na 100% @, zawsze zaczyna mi się rano, i do wieczora już jest normalny okres właśnie, a dzisiaj zaczęło się około 17.00 i jest nadal skąpe. Ale to krwawienie. Czytałam gdzieś, że po 17 to już następny dzień cyklu, a gdzie indziej, że nawet kropla ale krwi, a nie zabarwionego śluzu to już 1 dc.

    Masakra :-) Chyba policzę dzisiaj jako pierwszy dzień cyklu.

    Właśnie zrobiłam spore zakupy w aptece i mam wyrzuty sumienia, że powinnam wydać to na badania, ale skusiłam się na ten żel conceive, a nóż nam pomoże!!

    Ja bym jeszcze poczekala do wieczora. Jak się rozkręci to bym liczyła jako 1 DC, a jak rano nadal nie będzie prawie nic to bym liczyła wtedy, jak pojawi się trochę więcej.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Ja mam wizytę w pt :) jutro endokrynolog. Coś mi tsh skoczyło. Nie wiem czym jet to spowodowane. Zobaczę co powie jutro. Na ta chwile nie mam z kim dziecka drugiego robić bo mnie mój wkur.. także po kłopocie

    Pewnie przejściowe nerwy..zaraz będzie dobrze i będziecie nadrabiać ❤.. A mój ma w środę badanie nasienia i już się boję co będzie.. on też się denerwuje bo nie wie czy da radę tak na zawołanie.. :-)

    Hugolina87 lubi tę wiadomość

    Dorka
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Ja bym jeszcze poczekala do wieczora. Jak się rozkręci to bym liczyła jako 1 DC, a jak rano nadal nie będzie prawie nic to bym liczyła wtedy, jak pojawi się trochę więcej.

    No właśnie.. jak liczyć nowy cykl..bo np.u mnie w piątek w służbie zauważyłam nie wielkie zaczerwienienie..W piątek ta No było i nie było.. sama nie wiedziałam.. dopiero w sobotę tak naprawdę się @ rozkrecila..więc liczę cykl od soboty..czy od piątku...jak myślicie??

    Dorka
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ