X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

LUTOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/ae6e51fde66f.jpg.html

    Dorka
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem Estradiol w normie, Testosteron chyba za niski TSK chyba ok a reszty nie wiem :(

    Choć na testosteronie się nie znam :( więc może ktoś inny się wypowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 17:15

    dorot lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/ae6e51fde66f.jpg.html


    W mojej ocenie Twoje wyniki są jak najbardziej okej :)

    dorot lubi tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy FT3 i FT4 oblicza się procenty i Tobie wychodzi FT4 65% FT3 37% ale nie wiem co to oznacza :(

    dorot lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorka masz super wyniki :)wszystko w normie :)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Choć na testosteronie się nie znam :( więc może ktoś inny się wypowie
    testosteronu samego się nie sprawdza, sprawdza się go z shbg, androstendionem i 17-OH-progesteron i sprawdza się w kalkulatorze FAI testosteron biodostępny. Także to, że jest w normie nic nie znaczy.

    Ja też mam taki niski testosteron (0,11), a jednak biodostępny wyniósł 77% i w zestawieniu z shbg jego wyniki to tak naprawdę 5.4. Więc nie mówcie dziewczynie, że jest okej, bo nie wiadomo!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 17:21

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    testosteronu samego się nie sprawdza, sprawdza się go z shbg, androstendionem i 17-OH-progesteron i sprawdza się w kalkulatorze testosteron biodostępny. Także to, że jest w normie nic nie znaczy.



    Aaaa to oki ;) nigdy nie badałam ;) ale widziałam tam że poniżej dolnej granicy ;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    przy FT3 i FT4 oblicza się procenty i Tobie wychodzi FT4 65% FT3 37% ale nie wiem co to oznacza :(
    procenty powinny być jak najbliżej 50% wtedy jest okej. Poelcam uzupełnić o anty TPO i anty tg

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    testosteronu samego się nie sprawdza, sprawdza się go z shbg, androstendionem i 17-OH-progesteron i sprawdza się w kalkulatorze FAI testosteron biodostępny. Także to, że jest w normie nic nie znaczy.

    Ja też mam taki niski testosteron (0,11), a jednak biodostępny wyniósł 77% i w zestawieniu z shbg jego wyniki to tak naprawdę 5.4. Więc nie mówcie dziewczynie, że jest okej, bo nie wiadomo!

    A w czym nam szkodzi testosteron i te inne badania jeśli wynik jest z zestawienia nie taki ? :) za duży poziom męskich hormonów ?

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit

    Faktycznie testosteron masz poniżej normy laboratoryjnej ..
    Złe spojrzałam .. ale z własnego doświadczenia i z tego co mówił mi endo i gin
    Większym problem przy staraniach o dziecko jest przekroczona norma z która ja niestety miałam problem
    I faktycznie robiłam również 17 oh pro , shbg i androstendion

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 17:50

    dorot lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    A w czym nam szkodzi testosteron i te inne badania jeśli wynik jest z zestawienia nie taki ? :) za duży poziom męskich hormonów ?
    Nie rozumiem trochę Twojego pytnia, mogłabyś doprecyzować?
    Jeśli chodzi o to co napisałam wcześniej czyli badanie testosteronu plus reszta hormonów - w moim przypadku o testsoteron i shbg, to chodzi o androgenizacje czynniściową, czyli niejako o nadmiar męskich hormonów. Ale nie do końca, bo przy nadmiarze androstendion i dheas powinny wyjść kiepsko, a mnie wyszły super. Więc ja jestem troche nietypowym przypadkiem.

    Mam za to niskie shbg przez co „zakłamany” wynik trstosteronu. Stąd nie badamy go samodzielnie tylko z tym całym zestawem!

    Jeśli mamy taki prawdziwy nadmiar, to wychodzi jeszcze histuryzm, czyli nadmierne owłosienie.

    Szkodzi w tym, że nie dochodzi do zapłodnienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 18:08

    Megsss, dorot lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu.
    Oczywiscie nic nie bylo widac, ale gin odpowiedziala mi na kilka pytan i jestem spokojniejsza.
    Nastepna wizyta za 2tygodnie.

    No i beta oczywiscie do powtorki :) jutro ide. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze....

    Magda - mbc, pumka1990 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    testosteronu samego się nie sprawdza, sprawdza się go z shbg, androstendionem i 17-OH-progesteron i sprawdza się w kalkulatorze FAI testosteron biodostępny. Także to, że jest w normie nic nie znaczy.

    Ja też mam taki niski testosteron (0,11), a jednak biodostępny wyniósł 77% i w zestawieniu z shbg jego wyniki to tak naprawdę 5.4. Więc nie mówcie dziewczynie, że jest okej, bo nie wiadomo!

    O matko..A co to za badania?? Jak się je robi? Dziękuję bardzo za wypowiedź ;-)

    Dorka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Jestem po badaniu.
    Oczywiscie nic nie bylo widac, ale gin odpowiedziala mi na kilka pytan i jestem spokojniejsza.
    Nastepna wizyta za 2tygodnie.

    No i beta oczywiscie do powtorki :) jutro ide. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze....
    Kciuki!! Super ams, gratulacje :*

    dorot lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok rozumeim teraz. Ja się aż tak nie zglebiam w hormony.. jedyne to co wyczytałam a propo androgenow ze mogą doprowadzić do zahamowania owulacji. O białka wiazacym coś mi laborantka mówiła. Nie sprawdzalam tego u siebie. Szczerze to ja chyba za długo już się staram i nie chce juz szukać przeszkód bo pewnie by się znalazło kilka badań ze byłoby czegoś za dużo lub za mało. A nie jest powiedziane ze to akurat przez to nie wychodzi. :/ zalamka ogólnie jak człowiek tak szuka dziur

    dorot lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    O matko..A co to za badania?? Jak się je robi? Dziękuję bardzo za wypowiedź ;-)
    to badania hormonów nadnerczy, normalnie z krwi 4dc
    DHEAS, androstendion, SHBG, 17-OH-progesteron, ASPAT, ALAT, prolaktyna, krzywa cuktowa i insulinowa 3 punktowa. Taki set rekomenduje mój gin. Jak go dziś zapytałam dlaczego taki, to mówi, że taki powie najwięcej o kobiecie, która siedzi przed nim dopiero 2 raz :) W sumie jasna odpowiedź :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Ok rozumeim teraz. Ja się aż tak nie zglebiam w hormony.. jedyne to co wyczytałam a propo androgenow ze mogą doprowadzić do zahamowania owulacji. O białka wiazacym coś mi laborantka mówiła. Nie sprawdzalam tego u siebie. Szczerze to ja chyba za długo już się staram i nie chce juz szukać przeszkód bo pewnie by się znalazło kilka badań ze byłoby czegoś za dużo lub za mało. A nie jest powiedziane ze to akurat przez to nie wychodzi. :/ zalamka ogólnie jak człowiek tak szuka dziur
    Oczywiście, że nie, ale jak masz męża przebadanego, to mój gin mówi, że 70% problemów z płodnością w dzisiejszych czasach, to wina androgenów. TADAM i ja też się tu zaliczam. Powiedział, że jeśli tylko tu jest problem to daje mi 4cs i powinnam przyjść ciąży, jeśli nie, to lecimy dalej, ale te leki i tak muszę brać, bo shbg samo się nie naprawi :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Nie rozumiem trochę Twojego pytnia, mogłabyś doprecyzować?
    Jeśli chodzi o to co napisałam wcześniej czyli badanie testosteronu plus reszta hormonów - w moim przypadku o testsoteron i shbg, to chodzi o androgenizacje czynniściową, czyli niejako o nadmiar męskich hormonów. Ale nie do końca, bo przy nadmiarze androstendion i dheas powinny wyjść kiepsko, a mnie wyszły super. Więc ja jestem troche nietypowym przypadkiem.

    Mam za to niskie shbg przez co „zakłamany” wynik trstosteronu. Stąd nie badamy go samodzielnie tylko z tym całym zestawem!

    Jeśli mamy taki prawdziwy nadmiar, to wychodzi jeszcze histuryzm, czyli nadmierne owłosienie.

    Szkodzi w tym, że nie dochodzi do zapłodnienia.

    To Tak szczerze..jaki jeszcze powinnam zrobić wynik żeby było wszystko dobrze??

    Dorka
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    to badania hormonów nadnerczy, normalnie z krwi 4dc
    DHEAS, androstendion, SHBG, 17-OH-progesteron, ASPAT, ALAT, prolaktyna, krzywa cuktowa i insulinowa 3 punktowa. Taki set rekomenduje mój gin. Jak go dziś zapytałam dlaczego taki, to mówi, że taki powie najwięcej o kobiecie, która siedzi przed nim dopiero 2 raz :) W sumie jasna odpowiedź :P

    Dużo tego..haha ;-) Jutro będę w 4dc więc mogłabym dokończyć te badania??

    Dorka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mbc a jakie leki dostałaś?, bo widzę ze masz Glucophage w opisie,ale z tego vo widzę to jest lek przy cukrzycy ?

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ