X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

LUTOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    To Tak szczerze..jaki jeszcze powinnam zrobić wynik żeby było wszystko dobrze??
    Dorka, no trudno radzić.
    A co mówi Twój gin w ogóle?

    Ja jakbym Ci tak miała tak od serca poradzić, to zrób to co wyżej napisałam dołóż anty tpo i anty tg i idź do mądrego lekarza.
    Bo faktycznie te badania co ja robiłam i dziś byłam z wynikami dają szeroką skalę. Wiele osób tu na forum na wątkach o leczeniu je robiło. Nawet nie wiedziałam, że aż tyle, jak początkowo szukałam info.

    Moim problemem jednak były nieregularne cykle, bo ginekologicznie jestem okej. Ale po 5cs poszłam od razu do gina, który zajmuje się niepłodnością.

    Także też sama oceń, czy Ci to pasuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 18:32

    dorot lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    O matko..A co to za badania?? Jak się je robi? Dziękuję bardzo za wypowiedź ;-)

    Tak samo jak testosteron :) w laboratorium z krwi na początku cyklu
    Na wynik 17oh progesteron czeka się nawet do 10 dni wiec jeśli planujesz wizytę u lekarza z kompletem badań musisz brać to pod uwagę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 18:27

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    Dużo tego..haha ;-) Jutro będę w 4dc więc mogłabym dokończyć te badania??
    Tak, jak masz 4dc to tak :)
    tylko przespana noc, na czczo i bez seksu dziś :)

    Na insulinę i inne też się długo czeka i wynik musisz odebrać osobiście, tak jest u mnie w labo

    A krzywą jeśli chcesz robić, to 75g i musisz kupić glukozę w aptece no i siedzisz tam 3h, bo 3-pktowa, więc na czczo, po godzinie i po kolejnej godzinie masz pobranie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 18:32

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Magda mbc a jakie leki dostałaś?, bo widzę ze masz Glucophage w opisie,ale z tego vo widzę to jest lek przy cukrzycy ?

    Tak, musiałam podpisać zgodę na używanie niezgodnie z przeznaczeniem. Ten lek szybko podnosi shbg, stąd taka decyzja.

    Hugolina87 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda to kciuki żeby pomogło i szybkich dwóch kresek :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    Tak samo jak testosteron :) w laboratorium z krwi na początku cyklu
    Na wynik 17oh progesteron czeka się nawet do 10 dni wiec jeśli planujesz wizytę u lekarza z kompletem badań musisz brać to pod uwagę

    To nie zdążę bo wizytę ma pod koniec tygodnia ;-( Ale nic..zobaczę co tam radę jutro zrobić.. bo ja 4.30 na nogach..jadę na 6.30 do pracy ..jeżdżę około godziny..więc po ósmej mogłabym iść na wyniki...dzisiaj też byłam na czczo.. było ciężko ;-/

    Dorka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w następnym cyklu sobie zrobię pewnie taki pakiet ;p tez zobaczę ci mi powie ginekolog następny. Od jakiegoś roku mam krótsze cykle ale zazwyczaj trwaja 26 dni lub 24. Owu mam w 13 dc i jedyne co to myślę że za krótko się trzyma u mnie progesteron zw ta druga faza się skraca i potrafi trwać nawet tylko 10 dni.

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugulina a faza lutealna od ilu do ilu dni powina trwa aby była w normie ?
    Kiedyś miałam 11 dni a obecnie 14

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudyŚ wrote:
    NiecierpliwaKarolina pamiętam cie z testowania w styczniu :)
    I widze ze rośnie fasolka :*
    Jak się czujesz?

    A co do czasu współżycia to przy pierwszej ciąży było codziennie a lekarz kazał co 2 dni bo plemniki się produkują nie posluchalismy i mamy juz roczniaka :)

    Miło, że ktoś mnie pamięta :-)

    Póki co, czuję się fatalnie. Całodzienne mdłości i wymioty. 3kg w dół.
    Niestety powtórka z pierwszej ciąży. Wegetuje i odliczam godziny do końca I trymestru ;-)

    Trzymam kciuki za dwie krechy u Ciebie :-*

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Miło, że ktoś mnie pamięta :-)

    Póki co, czuję się fatalnie. Całodzienne mdłości i wymioty. 3kg w dół.
    Niestety powtórka z pierwszej ciąży. Wegetuje i odliczam godziny do końca I trymestru ;-)

    Trzymam kciuki za dwie krechy u Ciebie :-*
    Oj te mdłości potrafią dobić człowieka
    Jeszcze kilka tygodni i moze się dowiesz co pod serduszkiem jest :)
    A co byś chciala?
    Wiem że sie mówi byle by było zdrowe ale co tak w głębi serduszka pragniesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 19:15

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Miło, że ktoś mnie pamięta :-)

    Póki co, czuję się fatalnie. Całodzienne mdłości i wymioty. 3kg w dół.
    Niestety powtórka z pierwszej ciąży. Wegetuje i odliczam godziny do końca I trymestru ;-)

    Trzymam kciuki za dwie krechy u Ciebie :-*


    Trzymam kciuki, zeby szybko te mdlosci przeszly :*

    Jestes na zwolnieniu?

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudyŚ wrote:
    Hugulina a faza lutealna od ilu do ilu dni powina trwa aby była w normie ?
    Kiedyś miałam 11 dni a obecnie 14

    Gin mówił ze min chyba 9 dni. Nie pamiętam właśnie. Ale moja znajoma miała np późne zagnieżdżenie i gdyby miał być tak u mnie to by nie zdążylo się zagniezdzic bo bywały cykle ze trwały te 23 dni wiec FL trwała 10. 14 to taka książkowa. :) wiec na plus u Ciebie

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff to mnie uspokoiłas :)

    Aj dziś jakoś brzuch okresowo mnie boli oj chyba @ idzie

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki:*

    Jakoś nie miałam czasu, żeby napisać i dopiero teraz nadrobiłam zaległości:)
    AMS super kochana, trzymam mocno kciuki za ładny przyrost:* A tak już się niedawno dołowałaś itp, a tutaj szybciutko się udało:)
    1000 trzymam mocno kciuki, daj znać jak po wizycie u gina:* i nie martw się na zapas:*
    Magda mbc dobrze pamiętałam,że masz bulwę, ale nie wiem co mi się ubzdurało, że więcej niż jedną:p heh u Nas niestety trochę kiepskawo, pies od wczoraj bardzo osowiały, smutny, nie chciał się nawet położyć, tylko tak kładł pyszczek na przednich łapkach, a reszta u góry, rano oczywiście pognałam do veta, okazało się, że to jakiś obrzęk po kastracji, dał mu zastrzyk - ma trzymać dziś i jutro plus przeciwbólowe w syropie na jutro i środę, jest trochę lepiej odkąd wróciliśmy do domu, nie zwymiotował karmy, nawet chwilę się pobawiliśmy, a to już dużo! Ale i tak przez większość czasu śpi, albo łazi za mną i patrzy błagalnym wzrokiem.Trzeba obserwować, jak nadal piesek tak będzie się zachowywał to trzeba będzie robić dalsze badania itp, mam nadzieję, że wydobrzeje po tych lekach,bo tak strasznie mi go żal:(

    Ale wracając do Naszych spraw... staraczki u mnie dziś 33 dc i 7 dzień po odstawieniu dupka, od rana jakby bóle miesiączkowe, sprawdzam czy już jest, patrze a tu śluz takie ehemm " glutki" jakby kuleczki, ale rozciągliwe i sporo tego, w innych okolicznościach pomyslałabym, że to płodny... a teraz na przemian ból jakby @ i ból samych jajników/kłucie.

    Magda mbc czy mogę Ci napisać wyniki swoich badań? Nie mam wszystkich wymienionych przez Ciebie i robiłam juz z pół roku temu z zalecenia dermatologa, bo miałam okropny trądzik, ale to była chyba wina prl, bo po bromku zeszło:)

    ams lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, siostra dzisiaj miała konsultację z genetykiem z tych testów DNA. Potwierdziła, że homocysteina przy staraniach powinna być maks. do 8. Ja nadal czekam na swoje wyniki, jutro minie 2 tydzień.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi minie w czwartek 2 tygodnie. Ciekawe jak długo będziemy czekały. Po wynikach lecę od razu zrobić homoysteinę, kwas i b12! :) A Ty Karolcia już je robiłaś?

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja droga ja robiłam tylko homocysteinę, wynik jakoś 10 przecinek coś tam, ale to i tak za duży jak dla staraczek. Reszty nie robiłam, ponieważ i tak niezależnie od wyniku zaczynam brać metylowane witaminki.

    Moja siostra czekała jakoś 2,5 tygodnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 20:21

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mbc ouu mam niewiele tych badań, ale może rzucisz okiem?

    DHEA - SO4 219,80 ug/dl , a norma dla mojego wieku 98,9 - 340,0

    Androstendation 2,24 ng/ml , a norma 0,30 - 3.30

    Testosteron wolny 1,07 pg/ml , a norma 0,00 - 2,85

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 20:41

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Hej dziewczynki:*

    Jakoś nie miałam czasu, żeby napisać i dopiero teraz nadrobiłam zaległości:)
    AMS super kochana, trzymam mocno kciuki za ładny przyrost:* A tak już się niedawno dołowałaś itp, a tutaj szybciutko się udało:)
    1000 trzymam mocno kciuki, daj znać jak po wizycie u gina:* i nie martw się na zapas:*
    Magda mbc dobrze pamiętałam,że masz bulwę, ale nie wiem co mi się ubzdurało, że więcej niż jedną:p heh u Nas niestety trochę kiepskawo, pies od wczoraj bardzo osowiały, smutny, nie chciał się nawet położyć, tylko tak kładł pyszczek na przednich łapkach, a reszta u góry, rano oczywiście pognałam do veta, okazało się, że to jakiś obrzęk po kastracji, dał mu zastrzyk - ma trzymać dziś i jutro plus przeciwbólowe w syropie na jutro i środę, jest trochę lepiej odkąd wróciliśmy do domu, nie zwymiotował karmy, nawet chwilę się pobawiliśmy, a to już dużo! Ale i tak przez większość czasu śpi, albo łazi za mną i patrzy błagalnym wzrokiem.Trzeba obserwować, jak nadal piesek tak będzie się zachowywał to trzeba będzie robić dalsze badania itp, mam nadzieję, że wydobrzeje po tych lekach,bo tak strasznie mi go żal:(

    Ale wracając do Naszych spraw... staraczki u mnie dziś 33 dc i 7 dzień po odstawieniu dupka, od rana jakby bóle miesiączkowe, sprawdzam czy już jest, patrze a tu śluz takie ehemm " glutki" jakby kuleczki, ale rozciągliwe i sporo tego, w innych okolicznościach pomyslałabym, że to płodny... a teraz na przemian ból jakby @ i ból samych jajników/kłucie.

    Magda mbc czy mogę Ci napisać wyniki swoich badań? Nie mam wszystkich wymienionych przez Ciebie i robiłam juz z pół roku temu z zalecenia dermatologa, bo miałam okropny trądzik, ale to była chyba wina prl, bo po bromku zeszło:)

    Bidulek, mam nadzieję, że wydobrzeje, mój właśnie nade mną miałczy, bo jem :P
    Informuj mnie jak się sprawy mają, trzymam kciuki za malutełka :)

    Dawaj wyniki, jak coś będę umiała, to powiem!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 21:17

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam powyżej:) Oczywiście, będę informować:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 20:50

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ