X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Luty testowanie
Odpowiedz

Luty testowanie

Oceń ten wątek:
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    idalia wrote:
    Hej dziewczyny,

    jestem tu nowa, ale zdecydowałam się napisać do Was jako bardziej doświadczonych koleżanek, bo chciałabym poznać waszą opinię.

    Otóż, to mój 7 CS o pierwsze dziecko, mam 25 lat. Od zawsze miałam bardzo regularne cykle, 29-31 dni. Na początku starań, stosowałam testy owulacyjne zgodnie z ulotką (czyli od 10 do ok. 17 dc), ale nigdy nie wykazały mi owulacji. Poszłam zatem do gina, aby sprawdził czy może mam same cykle bezowulacyjne. Zlecił mi zrobienie badań hormonalnych i przez 2 miesiące monitorował owulkę na usg. Wszystkie hormony mam w normie (tylko prolaktyna 29,5 przy normie 5,2 - 26,5). Mój gin twierdził na podstawie usg, że na 90% owulacja występuje u mnie między 14 a 17 dc. Staraliśmy się dość intensywnie i znowu nic.
    W tym miesiącu postanowiłam wrócić do testów owu zamiast monitoringu. Robiłam je od ok 10 dc, jednak dopiero 17 dc zaczęła się pojawiać delikatna kreseczka. 20 dc testy wykryły owulację (kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej). W tym cyklu kochaliśmy się z mężem codziennie, aby nie przegapić ani jednej szansy. Dodatkowo braliśmy wiesiołka, folik, witaminy i stosowaliśmy Conceive Plus.

    Dziś jest mój 29 dc, 9 dpo. Od tygodnia mam bóle podbrzusza, takie jak przy miesiączce, chodzę strasznie zmęczona i opuchnięta, a od wczoraj bolą mnie sutki. Nigdy objawy @ nie zaczynały mi się one tak wcześnie... Dzisiaj w nocy aż obudziłam się z bólu, myślałam, że to @, ale nie. Zrobiłam test z porannego moczu - negatywny.

    Bardzo się boję, że mam za krótką fazę lutealną, bo wg testów z tego miesiąca powinna wynosić ona raptem 10 dni... I martwi mnie to, że jutro lub pojutrze powinnam dostać @, a testy nadal negatywne. Czy myślicie że robię testy za wcześnie, czy mogę mieć jeszcze szanse na pozytyw w tym cyklu? Już powoli tracę siły....

    witaj, czytając Twoją historię trochę jakbym czytała o sobie ;)
    no więc tak : u mnie tez prolaktynka i gin twierdzi ze im nizsza tym lepiej, zbicie do 24 nie wystarczalo wg lekarza i kazala brac dalej bromergon zeby utrzymywac prolaktyne okolo 14, aby na pewno nie przeszkadzala. Dalej - owulka : jeśłi zawsze mialaś owulki koło 20dc to rzeczywiscie fz lutealna baaardzo krótka bo jakies 9 dni, ale moglo byc tak ze niekoniecznie dobrze robiłas testy i po prostu one nie wykazywały owulacji w tych dniach optymalnie plodnych (14-17 dc), w tym cyklu z róznych powodow owulka mogła Ci się przesunąc do 20 dc i to by znaczylo (jesli wszystko u CIebie ok) ze caly cykl sie przesunie czyli okres przewidywany mialabys w tym cyklu okolo 32 dc - tak sie zdarza. rownie dobrze moglas zmienic testy na czulsze (są 25 i 10 )
    Nastepnie test - moim skromnym zdaniem 9 dpo to zdecydowanie za wczesnie i marne szanse na cień cienia, najlepiej poczekac do 13-14 dpo
    I wreszcie serduszkowanie (zblizenia) - są rózne teorie jednak najczesciej spotyka sie tezę że starania najlepiej odbywać co 2 dni aby żołnierzyki mialy czas sie choc troche nagromadzic a i owulki nie przegapicie (bo nawet jesli nie kochacie się w dniu owulacji to był stosunek dzien przed nią i dzien po niej - a jak wskazuje wiele opinii żołnierzyki potrzebują troche czasu zeby dotrzec do jajeczka wiec nawet lepiej dla nich byc w macicy dzien wczesniej i czekac w gotowosci na jajko niz przegrac bitwe z czasem i dotrzec po 12 h czyli po obumarciu komórki jajowej.
    uff.
    Koleżanki staraczki proszę mnie poprawić jeśli źle mówię.
    Idalio mam nadzeje że to jakoś rozjaśniło Twoje wątpliwosci. :)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 lutego 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    A ja się zastanawiam czy w środę bety nie zrobić. Jadę z kotem do weterynarza, i po drugiej stronie ulicy mam laboratorium;) byłby to 10dpo. Chociaż zdrowy rozsądek mówi, żeby poczekać przynajmniej do piątku. Miałam testować dopiero w niedzielę, ale jak będzie pogoda to pojedziemy z mężem pochodzić po górach, no ale jakby co to byśmy plany zmienili, bo ja bez kondycji i będzie to dla mnie mega wysiłek ;p
    to zrob bete w piatek na cito zeby wieczorem wyniki byly - 12 dpo beta to bylaby pełna jasnosc

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 20 lutego 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    to zrob bete w piatek na cito zeby wieczorem wyniki byly - 12 dpo beta to bylaby pełna jasnosc
    Mam nadzieję że wytrzymam do piątku, muszę zachować resztki zdrowego rozsądku;) A na wyniki na szczęście nie będę musiała czekać do wieczora, 2-3 godzinki i będą:)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 lutego 2017, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję nowych fasolek <3

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 21 lutego 2017, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yyyy... producent testu chyba nie przewidział tej opcji :D chyba do poprawy, co nie?

    https://zapodaj.net/a29245430c9cd.jpg.html

    mjvyi09k1yghelay.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 lutego 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. W tym cyklu serduszkowalismy tuz przed owu a od przyszłego mamy przerwę. Jutro mam termin @ a wczoraj musialam wyjść z pracy bo takie mialam zawroty głowy i duszności ze mi słabo było. Brzuch bolal mnie miesiaczkowo prawie całą faze lutealna. Dodając dwa do dwóch nie umiałam juz dłużej czekać i dziś rano siknelam na test. Oczywiście to tylko mój organizm znowu mnie zrobił w konia, biel vizira az oczy pieką. Mam dość i ciesze sie na nadchodzący miesiąc spokoju bo po prostu nie umiem wyłączyć tego myślenia.. Czekam na @ i otwieramy z mężem wino aroniowe, 3 tyg czekalam żeby go skosztować :-D

    Calza powtórz ,powtórz.

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 lutego 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha. Alez ten Twoj organizm robi Cie w konia. Juz myslalam, ze pochwalisz sie dwoma kreseczkami.
    W takim razie odpocznij sobie kochana i wracaj do nas pelna energii i wiary :)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 21 lutego 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AICHA wiem coś na temat tych durnych objawów tylko nie potrzebnie nakrecaja . Przykro mi odpocznij to dobrze robi. My w wakcje zrobiliśmy sobie przerwę przedluzylismy ja nawet na dwa cykle. Smakuj winka i cieszcie sie soba :*

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa widzr ze byliscie u androloga. Co powiedział? Bo nas urolodzy odsylali z kwitkiem. Jeszcze do androloga nie trafiliśmy

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aicha :) odpoczywaj :) nabierz sił i wróć :) tu z fasolkiem :P

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak byliśmy . Powiedział ze infekcja chociaż posiew wyszedł ujemny . Ale niby nie infekcja bakteryjne tylko jakas inna. Mój mąż był sam w gabinecie więc wiesz :) ogólnie przyjmował jakieś specjalistyczne leki 3 tygodnie . Mamy poczekać miesiąc i wtedy powtórka badań , wierzy że to powinno pomóc jak nie mamy badać hormony

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o test z sody to moja mama tylko takie robiła i niby jej wychodziło za każdym razem jak zaszła ;d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 10:55

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • KaroP Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa. Staramy się z mężem już 8 miesiecy, 8 cykli za nami, a teraz własnie 9 cykl trwa. Jestem w 15dc , wizyte u gina miałam 15 lutego gdzie stwierdził, że jajo wynosi 19mm. Trochę mam obawy że owulacji nie było lub się przesunęła...sama nie wiem juz co o tym wszystkim myśleć.
    Doradzcie mi moje drogie kiedy mogła bym zrobić Betahcg aby byla w miarę wiarygodna? Dosyć mam juz tego czekania...

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy z sody ciekawe :) wypróbuję. Może któraś z z zaciążonych wypróbuje?

    KaroP, nie prowadzisz wykresu? Teoretycznie owu u Ciebie mogła być ok 17 dodaj 10 dni i testuj.

    Aicha tule

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroP wrote:
    Witam, jestem tu nowa. Staramy się z mężem już 8 miesiecy, 8 cykli za nami, a teraz własnie 9 cykl trwa. Jestem w 15dc , wizyte u gina miałam 15 lutego gdzie stwierdził, że jajo wynosi 19mm. Trochę mam obawy że owulacji nie było lub się przesunęła...sama nie wiem juz co o tym wszystkim myśleć.
    Doradzcie mi moje drogie kiedy mogła bym zrobić Betahcg aby byla w miarę wiarygodna? Dosyć mam juz tego czekania...

    KaroP nic tutaj nie doradzimy Ci, jeśli nie wiemy kiedy była owula, nie prowadzisz wykresu, nawet po temperaturze coś tam mogłbyśmy doradzić, a tak wiemy ze masz 15 dc i tylko tyle, ja np owulacje mam w 20 dc, test robię 12 dni (10 dpo) natomiast betę zrobiłam w 9 dpo.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • idalia Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Czesc dziewczyny. W tym cyklu serduszkowalismy tuz przed owu a od przyszłego mamy przerwę. Jutro mam termin @ a wczoraj musialam wyjść z pracy bo takie mialam zawroty głowy i duszności ze mi słabo było. Brzuch bolal mnie miesiaczkowo prawie całą faze lutealna. Dodając dwa do dwóch nie umiałam juz dłużej czekać i dziś rano siknelam na test. Oczywiście to tylko mój organizm znowu mnie zrobił w konia, biel vizira az oczy pieką. Mam dość i ciesze sie na nadchodzący miesiąc spokoju bo po prostu nie umiem wyłączyć tego myślenia.. Czekam na @ i otwieramy z mężem wino aroniowe, 3 tyg czekalam żeby go skosztować :-D

    Calza powtórz ,powtórz.


    Ehhhhhh, bardzo mi przykro ;( mi też już upada nadzieja... Dzisiaj powinnam dostać @, testy nadal negatywne. Jedyne co mnie trzyma przy nadziei to fakt, że to dopiero mój 9-10 dpo, więc może i @ się przesunie na późniejszy termin....

    Ryczeć mi się chce.

    21 CS :)
    8p3ovfxm5kxchu0y.png
    Beta hcg:
    07.05 133,43
    08.05 228,93
    09.05 403,02
    11.05 998,47
    12.05 1562,79
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, mam takie pytanko, pisałąm już w innych wątkach i może za bardzo się nakręcam, ale może ktoś się znajdzie, kto zna podobne przypadki. otóż jestem na clo pierwszy miesiąc po 3-miesięcznej przerwie. dziś 29dc, dodam, że progesteron w23dc-38,4ng/ml, w 12dpo robiłam test wyszedł negatywny, ale mam jeszcze nadzieje póki @ nie nadejdzie. po owu miałam typowe objawy pms, najbardziej bolały mnie piersi. jednak te objawy ustały jakieś 3 dni temu. nic mnie nie boli oprócz brzucha tak lekko jak na @. czy jest jeszcze szansa na dzidzi mimo braku takich objawów, a raczej zaniku? wszędzie słyszę i czytam, że ból piersi nie ustępuje jeśli jest początek ciąży. co Wy na to? chcę mieć jeszcze nadzieje :/

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena. Jakiejs forumowiczce ustapil bol piersi i byla ciaza. Tak na prawde nie ma zadnych pewnych objawow ciazy, kazdy organizm reaguje inaczej, wiec dopoki nie ma @ to jest nadzieja :) Powodzenia :)

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 lutego 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idalia ja mam 13dpo a wiem ze testy mogą jeszcze nie pokazac, a co dopiero 10dpo. Poczekaj spokojnie, ja bede chlipać kiedy przyjdzie wredota. a widziałaś moją wiadomość do Ciebie? Na górze tej strony odpisalam na twoje pytania :-)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 lutego 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    AiCha. Alez ten Twoj organizm robi Cie w konia. Juz myslalam, ze pochwalisz sie dwoma kreseczkami.
    W takim razie odpocznij sobie kochana i wracaj do nas pelna energii i wiary :)
    Ach jakby tego bylo mało zapomniałam dodac ze w tym cyklu pierwszy raz mialam ala płomienie takie jednorazowe, nie wiem jak wyglada plamienie na zagniezdzenie wiec nie wiem czy to bylo takie wzorcowe ale nadziei mi narobilo jak jasna cholera. :-\

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 16:26

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ